Som zaslepený láskou, alebo len nerozumiem partnerke?

xyzxyz007
26. mar 2024

Poraďte mi lebo asi už neviem rozlíšiť objektívne niektoré vzťahové problémy. Mám partnerku boli sme nejaký čas spolu a strašne dlho sa rozhodovala medzi svojím priateľom a mnou. Zachvilu to bude 10 mesiacov čo sa takto rozhoduje. S ním býva a so mnou sa stretáva, všetci o sebe vieme. Včera prišla za mnou s tým že teda by to chcela skúsiť so mnou, bol to fakt krásny deň. Bývame od seba 80km. Sľúbili sme si oporu, pravdu, jednoducho všetky tie pekné veci. No prišiel taký malý háčik, že nechce sa ku mne hneď nasťahovať, ale že začneme spolu chodiť ( i keď toto už máme za sebou ) a že sa potom časom všetko ukáže. Odišla odomňa a že ide domov a že dnes tam bude sama lebo že teraz s ním nemajú dobrý vzťah ako sa dozvedel že bude so mnou. No ale dnes som ju chcel prekvapiť doma a dozvedel som sa teda že ona je s ním na chate na ktorú za ním išla ešte vtedy keď odomna odišla. Prišiel som až tam lebo som bol zvedavý na jej vysvetlenie. Miesto toho bola viac menej ticho. Žiadne ospravedlnenie, nejaké výhovorky typu že sa mi to bála povedať, lebo že by som bol nahnevaný.... Povedal som jej že ak teda to nie je tak ako to vyzerá a stále platí to čo sme si sľúbili aby išla so mnou ku mne. Aby sme prežili pekny večer a nejako tu neistotu vo mne potlačila. Na to mi povedala, že nikam nejde a že príde za mnou niekedy po veľkej noci. Som ozaj zaslepený laskou alebo to niekomu dáva zmysel??? Ďakujem za každú konštruktívnu radu alebo názov.

xyzxyz007
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xyzxyz007
autor
28. mar 2024

@tinka878 Ja som to tu nechcel rozoberať ale asi budem musieť, moja ako hovoríš zlá povaha spočíva v tom že som neustále v strese z toho že ja neviem na čom som. 2 krát mi povedala že sa ku mne sťahuje. 1. krát to bolo keď sa dozvedela že som niekoho spoznal, tak tú osobu som poslal k vode a o pár hodín už sťahovanie ku mne neplatilo, 2. krát tento ošiaľ trval dva dni, sťahuje sa ku mne ale nie dnes lebo ma migrénu a na druhý deň boli že musí o tom porozmýšľať a nakoniec nič. Najviac nádejne to vyzeralo teraz, už sme sa nebavili o sťahovaní ale o tom že mi vôbec dá šancu spolu začať...no vydržalo to 3 hodiny kým som sa nedozvedel že ma oklamala s tým príbehom ktorý popisujem vyššie. Ona nechápe jednu vec, že nestačí hovoriť že ma má rada, ale nikdy mi to nedokázala. Aj teraz kedy ona urobila chybu a miesto pokánia si ma zablokovala ona 😄 a ona sa postavila do pozície že je urazená. A tvrdí že som stále nahnevaný a zvysujem hlas a ten druhý to nerobil ale vždy keď sa situácia otočí, tak je nervózny on... Toľko k mojej povahe.

betulinka1
28. mar 2024

@xyzxyz007 toto neverim, ze je mozne. Neexistuje aby chlap toto toleroval 10 mesiacov. Keby si mal 16 rokov ok ale v tvojom veku? Co ma zlatu dierku alebo preco toto chlape dovolíš? Ale vazne!!! Co je na nej take uzasne, ze ta to k nej taha??? Ved je to vypočítava mrcha, ktora krasne tebou manipuluje. Raz tam raz tam. Nedrzi slovo. A nie ak si myslis, ze nevie co chce, tak tomu never. Za 10 mesiacov sa vie aj zena rozhodnut.

xyzxyz007
autor
28. mar 2024

@betulinka1 Ja som sa zamiloval ako som ešte nebol, otvoril som sa jej ako nikomu a verím tomu že keby sme sa stretli v inej dobe a za iných okolnosti tak by to bolo mega. Nikdy som nebol svätý, aj sukničkár aj som si prežil rôzne veci v živote. Všetko som jej povedal a zobrala ma takého aký som. Ale na druhej strane som bol vždy usmiaty a vždy som si zo všetkým poradil. Alé teraz som stále nervózny z toho že o ňu prídem. Posielam jej kvety, jej dieťa milujem ako vlastne, od malička som mu menil plienky...ale stále príde pre mňa nejaká maličkosť na ktorej sa zasekne a miesto toho aby mi dala šancu zostane stále trčať tam...doma. Nehovorím o tom, že by som jej zniesol aj modré z neba a ona to vie.

sasesoe
28. mar 2024

@xyzxyz007 ahoj, ona si už vybrala - otca svojho dieťaťa. Je to logické a praktické. Teba využíva, lebo jej to akceptujes.

adka176
28. mar 2024

Fuuuha....tak to je silná káva.... robí si s tebou, čo chce....a Tebe to zjavne nevadí... ťahá ťa za nos.... ukončí to ... budeš mať pokoj a budeš sa môcť sústrediť na hľadanie naozaj vhodnej lásky, ktorá bude len pre Teba... držím palce

betulinka1
28. mar 2024

@xyzxyz007 stale jej to v duchu ospravedlnujes. Tvoje vyjadrenie, keby sme sa stretli za inych okolnosti…. Taka moznost nie je, uvedom si to. A podla mna by to nebolo mega super. Bolo by to take iste, lebo to je proste taka povaha zeny. Neviem co ti poradit, proste asi musis prist na to sam, ze treba zastavit kontakt a akýkoľvek. Uplne Stop a ži si svoj zivot. Vymen cislo. Lebo ak sa aj k tebe nasťahuje, stale bude chodit aj za tym druhy. Raz od teba k nemu a druhykrat od neho k tebe. No podla mna sa da zit aj krajsi zivot ako cakat na niekoho. Nie nekončí to ako v amerických filmoch, ze ta zastavi na letisku aby si neodišiel. Popracuj na svojim sebavedomí a na tom, ze si musis vážit sam seba. Drzim ti palce pre lepsi vyber partnerky.

gleep1
28. mar 2024

Raz bol do mna jeden chalan vo vztahu zaľúbený, mal u mna sancu a vedel to, cakala som ze sa rozide s frajerkou a budeme spolu a nespravil to lebo myslel, ze pre mna nie je dost dobry a ze si zaslúžim lepsieho chlapa nez je on, alebo ze by som si casom nasla lepsieho nez je on a jeho poslala k vode. Ostal so svojou babou, co je uzasna krasna mudra starostliva vystudovana zena a je tak uzasna ze by som s nou dokazala mat s tym muzom vztah vo trojici 😁 Ten muz bol za mnou 2 razy... Po tom co som ja uz mala dieta s inym... A lutoval svoje rozhodnutie. A dufal ze sa da rozhodnut znovu. A viem, ze by ľutoval aj keby si vybral mna a som rada ze si vybral ju, ze ja nie som ta, ktorej vyber lutuje. S touto zenou to bude tak isto. Obaja ste tak povediac zufalci a ona nech si vyberie kohokoľvek, bude rozhodnutie ľutovať. Vzdy bude mat v hlave to, co je teraz zle a co mohlo byt lepšie s tym druhym. Proste to je uz v riti osud pre nu. Pre nu. Nemusí byt pre teba. Nechci byt ten, koho si vyberie, nikdy pre nu nebudes dobra volba. Ale naozaj si nemysli ze ten druhy pre nu dobra volba bude.
A ja si nemyslím ze si tak zamilovaný ako si myslis ze si, podľa mna tu uz ide aj o tvoje ego a jeho superenie s druhým samcom kedy tvoje ego strasne tuzi po tom, aby si ho tato samicka vybrala. Jej dieťa mas rad ako vlastné, tak ak mas aspon to dieta rad, tak prosím, zachovaj sa tak, ako je najlepsie pre dieta- prerus s nou kontaktovať, vyser sa na nu, daj tej rodine aj tak odsudenej na zanik pokoj. Dieta nechaj byt s jeho otcom, lebo aj ked si myslis ze mas to dieta rad ako vlastne tak mi ver, ze nikdy to dieta nebudeš mat rad ako otec. Nechaj ich na pokoji.

fido69
28. mar 2024

@gleep1 napísala "so svojou babou, co je uzasna krasna mudra starostliva vystudovana zena a je tak uzasna ze by som s nou dokazala mat s tym muzom vztah vo trojici."

Zaujímavé a na MK až neuveriteľne úprimné priznanie. Bez zbytočných rečí o Sodome a Gomore. 😉

xyzxyz007
autor
28. mar 2024

@gleep1 cenim si každý názor len tí chýbajú kúsky do skladačky, lebo keby som o tom napísal knihu tak by si ju hľadala v sekcii sci-fi. Vieš ja som len konečne chcel aby na to povedali nezávislí ľudia názor. Ja viem že to tak je, ja viem čo by som mal robiť keby som nebol v mojej koži...
Keď ti poviem a nechválim sa teraz sa na to pozerám ako skoro na hambu...žien som mal veľa v živote neviem číslo možno má dve nuly neviem.... za pol roka to je čas odkedy sa vrátila k nemu na inú neviem ani pomyslieť. Ja viem choré

mircalla
28. mar 2024

No zjavne Vas oboch taha za nos...Strasny pristup.

fido69
28. mar 2024

@xyzxyz007 Chlap je lovec a dobyvateľ. Potrebuje uloviť svoju korisť a nie spokojiť sa obetným baránkom. Čím viac ti tá žena uniká a odoláva, tým viac ju chceš. 😉

vvvvb
28. mar 2024

Nechce sa k nemu sťahovať, lebo má práve migrénu.... Neviem či sa mám nad takouto výhovorkou smiať alebo plakať. Toto je tak úbohá výhovorka ako z lacného viktoriánskeho románu, kedy upadnutie do mdlôb bolo znakom dobre vychovanej dámy😀
No ale najviac mi je ľúto toho chlapca, najprv ho vychovával jeden otec, zrazu príde druhý a to ešte rovno z basy, a mamička nevie poriadne čo chce.

gleep1
28. mar 2024

@xyzxyz007 nepotrebujem kusky do skladacky k tomu, aby som vedela, ze ona akokoľvek sa rozhodnete, tak bude jej rozhodnutí zle, lebo pri kazdom probleme, ktorý sa vyskytne bude rozmyslat nad tym, ze keby vybrala toho druheho tak by to bolo lepsie. A to je pre nu hrozny osud. Ked ju tak strasne milujes, tak by si ju mohol toho osudu ušetriť taj, ze sa vykasles ty na nu. Ona by sa potom nemusela utapat v myšlienkach co by bolo keby, jednoducho by to bolo tak ako by to bolo bez toho aby ona niesla zodpovednost a nieco si musela vycitat. A naozaj aj pre to dieta bude lepšie ked ostane spolu rodina. Ale vies, ja si uprimne myslim ue pre ju ani jeden z vas nie je dostatočne dobry a ten asi este len pride. Alebo ona si to bude mysliet a pri nom tiez bude lutovat, ale to uz je len konspiracia, som si ale ista tym scenarom ze akokoľvek sa rozhodne, tak to bude zle rozhodnutie. Chxes byt zle rozhodnutie? Chceš aby mala cely život pocit ze sa rozhodla zle? Ved trpi hlavne to dieta a naozaj si uvedom, ze keby ta chcela, keby ta milovala, davno je pri tebe. Ona ani jedneho z vas nemiluje, len oboch vas na nieco potrebuje a na nieco používa. Raz sa ale určite do niekoho zamiluje a za tym pojde. Tento boj nevyhras, usetri svoje ego porážky a odid so cťou.. To by si mal podla mna spravit ako rozumnu vec... Aj ked chapem ze nad pocitmi tazko bojovat a tazko sa je spravat racionalne, chapem ze túžiš tento boj o kvazi milovanu ženu a dieta vyhrať, ale ako vravim, tu nemáš sancu na vyhru. Mozes len prehrat alebo dobrovolne odist a neprehrat a skusit vyhrat iny súboj.

jana_eyre_2
28. mar 2024

Píšeš že chces názor nezávislých ľudí.. tak ten jednoducho je, že si sa zaľúbil veľmi nevhodne.. vzťah by si mal ukončiť a dostať sa z toho.. ale zrejme potrebuješ ešte veľa dôkazov o tom, že ťa len využíva a tak sa v Tom budete ešte dlho tocit..

xyzxyz007
autor
28. mar 2024

@gleep1 ešte k tomu dieťaťu, keď som ho spoznal mal 5mesiacov a otca do vtedy nevidel. Čiže mňa poznal ako otca a tak sme sa k sebe aj chovali. Mne sa to asi celé tak zapáčilo a aj to bolo také. Viem že sme raz v lete sedeli možno 3/4 hodiny v reštaurácii malý spal v kočíku potom sa zobudil skákal tam po nás a po dvoch hodinách časnicka ktorá nás obsluhovala pristúpila k nám a vraví, prepáčte ale môžem Vám niečo povedať? Ja Vám tak závidím ako sa máte radi a aká ste pekná rodinka. Ja viem možno sa utápam v nostalgii ale nie je jednoduché keď Vám to niekto zoberie len tak. Dobre ja som pochopil čo mi komunita modrého koníka odporúča. A BTW ešte k tomu že je lepšie aby to bol bio otec...tak otázka znie takto. Aj vtedy je to lepšie keď vzťah nefunguje a možno ciele jeho sú zamerané skôr na majetok ako rodinu? Filozofujem. Možno sa tak nevenuje ako ja.... možno...takže v tomto prípade je to ako...

minimie
28. mar 2024

Niekde som počula, že rozchody s mamičkami bývajú ťažšie. Lebo srdce nepukne len raz za ňu, ale aj za každé jej dieťa ktoré miluješ spolu s ňou. Tiež si myslím že buď prehráš alebo sa vzdáš. A že možno sa v tebe iba búri praveký lovec, ktorému rozumný súčasný muž hovorí, že táto korisť za toto vôbec nestojí. Keď si mal toľko žien, nemôže byť pre teba problém si nájsť ďalšiu. Čím ťa táto tak priťahuje? U iných sa to nedá nájsť? My ti to u môžeme dávať rozumy koľko chceme, proti hormónom a emóciám býva rozum krátky. Tak len prajem pevné nervy a veľa síl.

petulienka1
28. mar 2024

@xyzxyz007 opustit. A hodit cele za hlavu. Hlavne sa tym netrap 🙏

blonde_bella
28. mar 2024

@xyzxyz007 si len hračka. Hračka v nej rukách.
Keď sa chce pohrať, tak ti zavolá.

Chlapec naber gule a nedovol toto nikomui s tebou robiť!

giannkak
28. mar 2024

Karma je zdarma, vráť sa v čase a porozmýšľaj či aj ty si niekomu niečo podobné nesposoboval a ona ti to teraz iba zrkadlí. Trošku na zamyslenie

vanilkovazmrzka
28. mar 2024

Ale toto je fejk s oboma diskutujucimi, ze? 😄

xyzxyz007
autor
28. mar 2024

@giannkak práveže nie. K partnerkám som vždy galantný a stará škola viem čo sa patrí. A milenky predsa vedeli aký vzťah medzi nami je takže nemám vedomosť že by som ja toto niekomu urobil, hlavne je to všetko proti mojím morálnym zásadám. Ja som zástancom povedz pravdu aj keď bolí, lebo aj tak vyjde raz najavo a možno to bude v období kedy bude bolieť mňa. Ja radšej prijmem od ženy že má podviedla a vysvetlí že prečo ( i keď je to neodpustiteľné) ako od chlapa ktorý ti povie že ti pretiahol ženu. A som fakt úprimný narobil som si s úprimnosťou aj veľa nepriateľov lebo kazdí to nechápe že keď mu povieš hmm....daj sa ostrihať lebo to nevyzerá dobre, tak normálny pochopí že mu chcem dobre, nenormálny to zoberie ako urážku.

mandarinka555
28. mar 2024

@xyzxyz007
@tinka878 Tieto dva profily sú jedna osoba...Je vám to hádam jasné, dámy...Niekto si tu robí srandu a myslí si, aký je chytrý🙈 Zrazu, z čista jasna sa tu objaví aj "ona" ????

lienka.7
28. mar 2024

@xyzxyz007 toto si tu už naozaj robite srandu, vsak? A ešte 2 parohoci naraz 🙈🤣👌

aalla
28. mar 2024

@xyzxyz007 Si totálne zaslepený a naivný , sám dobre vidíš ,že ťa klame a robí opak toho čo ti slubuje , neboj sa , ona sa má doma dobre, aj s ním spí a všetko jej to klape ,preto boli na chate , ty si jejej zábavka .... tam toho druhého tiež klame, ako to už s tebou ukončila atd.... každemu vám nadrísta hovadiny , tahá vás za nos ...ona má od Vás pozornosť čo sa ženám páči ...a hrá sa ... preber sa do reality !

fido69
28. mar 2024

@mandarinka555 Na MK by som sa tomu vôbec nedivil. 😉

vvvvb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gleep1
28. mar 2024

@mandarinka555 ona sa tu mohla objaviť tak, ze on vie ze ona sem chodí, tak založil temu a poslal jej reakcie... Z ktorých vyplýva ze nie je zrovna férový človek a ze moze onho prist, mozno si myslel ze mu to pomôže aby sa rozhodla a vybrala si (ho) uz. Ja som tu tiez raz zakladala tému ohladom muza a reakcie som mu preposlala, pokojne mohol založiť ucet a vyjadriť sa..
Ale ano, moze to byt aj fake téma, tak sa aspon niekto bavi, lepšie ako ked robi zle..

hroma
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bzusines
28. mar 2024

@xyzxyz007 len vek vás dvoch chcem vedieť….