Svokra si stanovila čas, kedy bude s vnučkou

22. jún 2023

Ahojte!
Potrebujem poradiť, čo robiť 🙂 lebo ma už trafí šľak.
V skratke, manželova mama si stanovila ešte pred narodením dcérky deň, ktorý bude s vnučkou v podvečerných hodinách. Lenže mne ten deň a ani čas absolútne nevyhovuje. Jednak nie sme každý druhý týždeň doma a jednak aj keď doma sme, pre mna je to čas, kedy sa už pomaly chystáme na večernú rutinu a spánok. Ona mi ju okolo 17tej na dve hodiny zobrala kočíkovať, potom ju doniesla a ja som celu noc bola striedavo hore, lebo ona sa vyspala v kočíku. Ale vravím si dobre, chce kočíkovať, prekusnem. Lenže ona reálne pochodila celé mesto a hocikedy mi nejakí známi povedali: my sme ju uz videli, ona tu bola so svokrou. Totálne ma to vytočilo. Ďalšia vec je, že vynáša veci, ktoré sa týkajú našej dcéry a rodiny - zdravotný stav dcéry, manžela, aj mňa, kde všade s ňou chodím, kde som bola, kedy chodíme tam a tam a podobne. Sú to naše súkromne informácie a vďaka jej ustam vie polovica kraja všetko o našej rodine a dcére. Príklad: minuly týždeň som išla z baby gymu, stretla som jej známu a ona hneď: boli ste cvičiť ? A ja že ako vieš? A ona: svokra mi povedala, že chodíte v utorky cvičiť. Další príklad, pýtala sa ma kamarátka že ako sa ma mala a ja že super, všetko v poriadku, užívame si jedna druhú. A ona a reflux čo? A ja že odkiaľ vieš ? No svokra mi povedala.. takýchto situácii by som tu vedela donekonečna rozpisovať.
Aktuálne je urazena na smrť, lebo uz 3 týždne sme neboli v daný deň doma a ona nevidela vnučku. Ja s ňou veľmi nekomunikujem, lebo pohár mojej trpezlivosti pretiekol.
Iný deň samozrejme odmieta chodiť, lebo si robí “svoje” a nebude to kvôli nám meniť a počas víkendov je vždy niekde odcestovaná alebo sa venuje ostatným nevestám .
Čo s ňou mám robiť ? Manžel povedal, že to musíme vydržať, že ona sa nezmeni. Manžel mi povedal, že mám s ňou viac komunikovať, lebo že jeho nebaví ju počúvať. A mňa má baviť ? Uz jej ziadne súkromne veci nehovorím, ale aj tak. Nechcem ju odstrihnúť od vnučky, ale keď si silou mocou ide za svojim že len v ten deň bude chodiť, tak čo.

andreatytler
23. jún 2023

To ze chodite cvicit alebo ze ma dcere reflux mi nepride tak hrozne. Mne by nevadilo ze svokra zdiela tieto informacie o mojej rodine s inymi ludmi.
Ale to ze si dceru berie v nevhodnom case by mi vadilo. Urcite by som nedovolila aby jej ktokolvek narusil rezim. Ten je pre mna dolezity. Takze tam by svokra bola bud urazena alebo by zmenila navstevne hodiny.

kvetinka75
23. jún 2023

tak to, že chodíš cvičiť, alebo že dcéra má reflux, to by mi tiež nevadilo. Veď sú to normálne informácie. A k ostatnému - vy ste rodina, vy rozhodujete kedy ako čo. Svokre by som jasne povedala, že mi to takto nevyhovuje a hotovo. TO čo sú za nápady, takto si stanoviť deň a hotovo. A nech sa ofukuje. On kvôli vám nebude meniť čas? No hold, keď chce vidieť vnučku, bude mueisť. Aspoň máš teraz kľud

jankalukasova
23. jún 2023

Ja trošku nerozumiem tomu, že Ti oznámila čas a Ty ho máš rešpektovať. Veď nie si jej podriadená. Normálne poviem, že nie nevyhovuje mi to. Dieťa má režim a JA ho nebudem meniť. Nie, že ona má program a nebude ho meniť. No nemusí.
Ďalšia vec je Tvoj manžel. Máš s ňou Ty komunikovať, lebo jeho nebaví to počúvať?? A, že to musíte strpieť?? 🤔 No zjavne je to jeho mama, keď nasadil rovnako direktivny prístup.

andreafa
23. jún 2023

Daj svokru utratit! Prepac, ale si otrasna, a vsetky tie, co tu s tebou vehementne suhlasia su tiez. Vy "novodobe" matky si myslite, ze svet sa z vas a vasich deciek pose..rie. absolutne nic vam nie je dobre. Z decka ti neubudne, ked bude s babkou. Predpokladam, ze tvoja mamicka je uplne bez chyby, vsakze?

kvetinka75
23. jún 2023

@andreafa no ukľudni sa. A ešte raz si prečítaj čo napísala autorka. Svokra si STANOVILA 1 deň a hotovo. bez debaty. ČI to niekomu vyhovuje alebo nie. TAk asi skôr prispôsobím život dieťaťu - je v kočíku, takže je asi ešte malé, ako dospelej žene, ktorá si môže robiť čo chce. Čo také dôležité má po iné dni, že nedokáže prísť? Všetci sa postavia do pozoru, lebo ona zavelí nie? Zamysli sa ešte raz nad tým čo napísala autorka

miriam11
23. jún 2023

Určila by som si deň, ktorý vyhovuje nám ,nie svokre. Ak to neprijme, nebude vnučku vidieť vôbec. Ona nech sa prispôsobí. Zameta celou rodinou a všetci ste z nej pototo. Takto sa milujúca stará matka nespráva. Keď sa urazi, je to jej problém. Potrebujete takého človeka v živote? Nikto vám nemá právo diktovať a určovať co, kedy a ako máte robiť. Aj tvoj muž to musí hlavne pochopiť, nech si buchne po stole a povie jej svoje. Choré, čo predvádza ona.

miriam11
23. jún 2023

@andreafa ty sa nauč čítať s porozumením. Si úplne mimo obraz.

janage
23. jún 2023

Jednoduché riešenie. Manželovi povedz,že kocikovanie o 17.00 vám narúša režim a ty s tým nesúhlasíš. Ak na tom trvá, budeš to rešpektovať, ale k dieťaťu potom v noci vstáva on. 2,3 noci a garantujem, že manžel zmení názor 😉

maryetta
23. jún 2023

Ratala som s tym ze ked svokra takto…. Ze si bez muza a narokuje si na vnucku “aspon” starka. To by som este obetovala 2hodky za 2tyzdne.
Ale toto???? Moze ju vidiet kedykolvek to vam vyhovuje. Nech pride k vam. A to je vsetko.
A hlavne jej vysvetlit ze to co sa tyka vasej dcery sa netyka jej. Lebo isto by sa ani jej nepacilo keby si o svokre hovorila kade chodis. Tak nech to berie na vedomie.

autor
23. jún 2023

@andreafa veď ale svet sa vážne kvôli nám a našim detičkám neposerie. 😀Posrata je akurát svokra, len škoda, že len 1 deň v týždni v čase od 16.30-19.30. Takze tvoj komentár absolútne nie je na mieste.
A moja mama chodí, keď to vyhovuje mne, už x krát som jej povedala, že nie sme doma alebo mame iný program, ale vždy sa vopred opýta minimálne týždeň, kedy nám to vyhovuje, lebo vie, že mame aj svoj život 🙂 a ona k nám cestuje cca 1hodinu autom , zatiaľ čo svokra to má 2 minuty autom.

tinkavvv
23. jún 2023

Inak ak iny den a cas nechce prist, tak moze, ale bude sa hrat s dietatom dnu. Pretoze kocikovanie = spanok a to vam narusa noci.
Ale ak by som v ten den mala iny program, nemenil by som ho.

lucka2019
23. jún 2023

bud rada, ze ma zaujem, moja svokra na moje deti kasle a moja mama zo zdravotnych dovodov ma co robit sama so sebou, nie to este, aby mi pomahala s detmi

autor
23. jún 2023

@lucka2019 lenže mne svokra reálne nepomáha. Ona mi akurát tak narobí robotu s tým, že dcérka spi v čase, kedy nemá a ja sa potom celu noc a nesledovne dni trápim.

lucka2019
23. jún 2023

to si treba vykomunikovat, ale poviem Ti, co ja by som zato dala, keby sa babky a dedkovia zaujimali o moje deti

autor
23. jún 2023

@lucka2019 chápem ťa Luci, akurát že ja mám len jednu dcérku, tak to aj zostane (bohužiaľ a možno chvalabohu). A možno je to odomna hnusné, ale ja sa nemôžem donekonečna prispôsobovať s dňom a časom, ktorý mne nevyhovuje ani ako matke môjho dieťaťa, ani ako neveste. A keby tebe zobrali deti v najnevhodnejšom čase, ver mi, že tiež by si nebola z toho nadšená.
A iné dni sa ani neozve, lebo ona má svoj program. Už ju aj volajú “utorková babka”. Veď to je smiešne. A mne už došla trpezlivosť.

zorkahorka
23. jún 2023

Jedine, co by mi prekazalo, je nevhodny cas na kocikovanie, lebo to narusi malej rezim. Povedz jej to a najdi iny cas.
Inak tie info... podla mna si trochu precitlivena alebo mas svokru riadne v zuboch. Ved nikoho neohovara, vsade o vas pekne rozpráva a hovori len fakty. Ze par ludi vie, ze chodis cvicit? A co teraz? Ze mala ma reflux? Ten k detom patri, mma by to veru vobec netrapilo...

lucka2019
23. jún 2023

Veď aj ja ťa chápem akože pravda je že babka by sa mala prísť spôsobiť dieťaťu lebo dieťa vie najlepšie Aký je pre neho režim

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebrambora
23. jún 2023

Zas a znova. Manzel MUSI byt na tvojej strane a MUSI jej to on vysvetlit. Pri malom babu by som neprekusla zmenu rezimu a uz vobec nie vynasanie veci von. No go.

hope87
23. jún 2023

V ziadnom pripade by som neakceptovala to, ze si babka bude urcovat den a cas, kedy bude chodit na navstevy a bravat si vnuca. Jedna vec je povedat, ako by jej to vyhovovalo a druha, ze to si ona urci ako podmienku. Toto ste nemali dopustit, aby sa to vobec zauzivalo. Ja by som jej hned povedala jasne a dorazne NIE. Ze ona sa prisposobi tomu, kedy vy budete doma a bude to vo vhodnom case a teda v tom, kedy to urcis ty, ako matka dietata. Ty poznas jej rezim, jej potreby, atd. A tvoj muz by sa k tomu mal postavit uplne inak. To nie vy si musite zvykat na to aka je? Preco? Jedna vec je sa sem-tam prisposobit, ved to je normalne ale akceptovat taketo spravanie a to, aby ste sa vy tocili okolo jej potrieb, tak to nie. Ja by som sa s nou este pokusila normalne, slusne ale dorazne a vecne, porozpravat a podla toho, ako zareaguje a co ti povie, by som sa zariadila...Nevhovoriac o rozpravani o vasom sukromi a zdravotnom stave - NEPRIJATELNE. Pokial su to kraviny typu, ze chodis cvicit s malou...to neberiem ako nieco strasne, ze v ramci debaty na to nejakym sposobom moze padnut rec ale hovorit o zdrav.stave s kadekým, to v ziadnom pripade.

cacianka
23. jún 2023

Babka chce kočíkovať ? A presne a výlučne utorok 16.30 - 19.30 ? No tak nech si svojho syna naloží do káričky a vozi ho dušu a ten tutko si to riadne vychutna, keď ho mamička riadne povlaci po celom meste a poohovara vašu rodinu rovno pred ním 🥰

hendikep
23. jún 2023

ja by som dceru ani nikomu nedala, nedala som prvu a nedavam ani druhu - uz to nikto ani neskusa ma o to poziadat :D neviem si ani predstavit zeby mi svokra diktovala kedy bude kocikovat vnucku… matka si Ty a Ty si poznas svoje babo a jeho rutinu, a ak chce babo kocikovat nech sa jej prisposobi.. neustupuj

hendikep
23. jún 2023

@andreafa tak Ty budes 100% podobna svokra co sa v tom nasla :D ked sa z jej dietata nikto neposerie tak naco ho vobec chodi kocikovat ked to mame dietata absolutne nevyhovuje?! tak nech nechodi vobec 🫡

andreafa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreafa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
senta_sofia
24. jún 2023

Odstrihnut sa, ona ina nebude. Mam rovnaku, ta by nam do postele liezla a kontrolova s prepacenim, ci muz vystriekal dost semena a samozrejme by to nasledne na druhy den aj referovala kadekomu. Akurat co budes nervozna a budete sa kvoli nej hadat s manzelom.

syslik81
24. jún 2023

@autor a co ine nevesty? ako tie poriesili ich deti a svokru? pozvi svokru ku vam s tym ze s amusite porozpravat .. povedz jej ze si rada,ze sa o vnucku zaujima ale dopocula si sa xy x ako vynasa veci o vas plus cas nevyhovuje ani vam a ani dietatu .. tak by si sa s nou rada dohodla na inych pravidlach kedze ty si matka a nie ona ..

sulavikova
24. jún 2023

Je to predovšetkým vaše dieťa. Svokra sa buď prispôsobí vášmu režimu alebo nie. Ona je tá posledná, ktorá si má určovať podmienky. Mám syna, pseudosvokra mala čas vždy len na vnučky. Takže sme sa zariadili tak, že nikto ju nikdy nepotreboval. Je nám na obtiaž.