Svokra si stanovila čas, kedy bude s vnučkou

22. jún 2023

Ahojte!
Potrebujem poradiť, čo robiť 🙂 lebo ma už trafí šľak.
V skratke, manželova mama si stanovila ešte pred narodením dcérky deň, ktorý bude s vnučkou v podvečerných hodinách. Lenže mne ten deň a ani čas absolútne nevyhovuje. Jednak nie sme každý druhý týždeň doma a jednak aj keď doma sme, pre mna je to čas, kedy sa už pomaly chystáme na večernú rutinu a spánok. Ona mi ju okolo 17tej na dve hodiny zobrala kočíkovať, potom ju doniesla a ja som celu noc bola striedavo hore, lebo ona sa vyspala v kočíku. Ale vravím si dobre, chce kočíkovať, prekusnem. Lenže ona reálne pochodila celé mesto a hocikedy mi nejakí známi povedali: my sme ju uz videli, ona tu bola so svokrou. Totálne ma to vytočilo. Ďalšia vec je, že vynáša veci, ktoré sa týkajú našej dcéry a rodiny - zdravotný stav dcéry, manžela, aj mňa, kde všade s ňou chodím, kde som bola, kedy chodíme tam a tam a podobne. Sú to naše súkromne informácie a vďaka jej ustam vie polovica kraja všetko o našej rodine a dcére. Príklad: minuly týždeň som išla z baby gymu, stretla som jej známu a ona hneď: boli ste cvičiť ? A ja že ako vieš? A ona: svokra mi povedala, že chodíte v utorky cvičiť. Další príklad, pýtala sa ma kamarátka že ako sa ma mala a ja že super, všetko v poriadku, užívame si jedna druhú. A ona a reflux čo? A ja že odkiaľ vieš ? No svokra mi povedala.. takýchto situácii by som tu vedela donekonečna rozpisovať.
Aktuálne je urazena na smrť, lebo uz 3 týždne sme neboli v daný deň doma a ona nevidela vnučku. Ja s ňou veľmi nekomunikujem, lebo pohár mojej trpezlivosti pretiekol.
Iný deň samozrejme odmieta chodiť, lebo si robí “svoje” a nebude to kvôli nám meniť a počas víkendov je vždy niekde odcestovaná alebo sa venuje ostatným nevestám .
Čo s ňou mám robiť ? Manžel povedal, že to musíme vydržať, že ona sa nezmeni. Manžel mi povedal, že mám s ňou viac komunikovať, lebo že jeho nebaví ju počúvať. A mňa má baviť ? Uz jej ziadne súkromne veci nehovorím, ale aj tak. Nechcem ju odstrihnúť od vnučky, ale keď si silou mocou ide za svojim že len v ten deň bude chodiť, tak čo.

katkami123
25. jún 2023

Ja osobne si myslím, že s takouto povahou tam bude omnoho viac bizárov. Ak ti možem autorka poradiť zo svojej skúsenosti, lebo tu sú pre mnohé zeny babky svätý gral, ktorý môže všetko, tu mi tiež radili kedysi ešte v mojej prvej diskusii sa nad všetko prenášať a rešpektovať, lebo vek a lebo hento a tamto. Tak som 3 roky rešpektovala, vnútorne trpela, zožierala sa a dopadlo to tak, že svokra len a len svoje spravanie stupnovala a stupnovala a už si dovolovala take veci ku mne, čo si ku mne moji vlastní rodicia nikdy nedovolili, až som si povedala, aká som hlúpa, kedy nastala susedlonst situácií, ktoré svojim chovaním tak vystupňovala do extrému, že som si povedala dosť. Vypočula si milosť pani svoje, ja som zmenila spravanie z milo usmievajúcej sa na asertivnu a svokra si vždy vypočuje, keď prestrelí, obmedzila som stretávanie, lebo pomaly môj všetok voľný čas boli iba svokrovci a od vtedy sa z mojej strany vzťahy zlepšili a aj svokra si nevyskakuje a nedovoľuje v takej miere ako to, čo predvádzala kedysi. Rešpekt ma byt vzájomný a keď nie je, tak bohužiaľ. Poradím ti tak, neriaď sa tu vždy všetkým, čo ti tu žeby popíšu, lebo by si za chvíľu skončila v blázinci, treba sa riadiť tak ako to cítiš.

autor
25. jún 2023

Niektoré ste ma asi zle pochopili. Mne nevadí, že sa chce stýkať so svojou vnučkou. Veď to je v poriadku. A som aj rada, že s ňou chce tráviť čas.
V poriadku nie je, že ona mi diktuje, kedy mám byť od koľkej do koľkej doma, lebo jej to tak vyhovuje.
Včera sme k nej šli a vyvolávala manželovi cely deň, že o koľkej prídeme, lebo ona už ma aj iné plány. Pritom sa dohodli už v pondelok, že v sobotu poobede prídeme. Tak hold, musela čakať, kým to bude aj nám vyhovovať.
Ako nehnevajte sa, ale ja nie som time manager, aby som musela presne dodržiavať jej vymyslený harmonogram dňa..
áno, ja mám tiež rada, keď mám veci naplánované, ale zas keď mi ma prísť nejaká návšteva, tak im nevyvolávam, kedy to PRESNE bude, lebo mám aj iné plány na ten deň. Ja neviem, vám to nepríde trochu choré ?
Ja sa tu nechcem hrať na Boha, ani si honiť na nej ego, že ja som matka a ty si nič. Ale proste už ma to nebaví sa jeden deň v týždni prispôsobovať od tej do tej hodiny, pritom snaha o iný deň, keď nám to nevyhovuje nie je, len potom vyčítanie , že zas nie sme doma.

autor
25. jún 2023

@katkami123 bože asi píšeš o mne. Presne s týmto podriadovanim to bolo aj pred narodením dcéry. Oni majú to, hento, tamto. Ja som ako pes musela počúvať a všade chodiť, pritom moja rodina tiež mala častokrát v tom obdobi niečo a keďže bývajú 200 km od nás, tak sme vždy uprednostnili jej rodinu. Svoju rodinu som nevidela vyše 8 mesiacov, lebo tehotenstvo a jej hlúpe programy.

autor
25. jún 2023

@katkami123 potom vymyslela aj na veľkú noc, čo bývame pár minút od nej, že tam idem s dcérou spať. Všetkým to kade tade vytrubovala, ako vnučka ide na prázdniny, prichystala nám izbu a neviem čo.
Ja som vopred povedala, že nebudem prespávať dve minuty od domu. Pochopila, až keď som sa večer zbalila a odišla.

katkami123
25. jún 2023

@mojoko ale autorka sa X krát vyjadrila, ze jej to nevyhovuje, tak nechápem čo tu píšeš, že nedať vnučku je prejav ega a zlosti. Nehnevaj sa, ale baba býva od nich 2 minuty, aby potrebovala robiť takéto naprieky? Sú starí rodicia, ktorí dochádzajú vlakmi, autobusmi a dokazu rešpektovať, ze čo rodicom vyhovuje a aký harmonogram má dieťa, ale tu je to asi kráľovna z Buckinghamského paláca, ktorá potrebuje len druhých riadiť. Jednoducho len chce byt protivná a strpčovsť život, manipulovať druhými. Cely tento nápad je jeden veľký bizár, jedno veľké napriek robenie. Keď je taka zaneprázdnená, nemala by čas potom ani pol dňa vyvolávať, neustále, kvôli jednej veci.

autor
25. jún 2023

Ja nevravim, že som dokonala nevesta, aj ja mám svoje chyby. Aj si ich viem priznať. Lenže ja som svojprávny človek, ktorý môže robiť čo chce a kedy chce. Čo sa týka jej osoby, nič nemusím. A ja sa už viac ako 4 roky podriaďujem jej vrtochom a DIÁRU. Proste som si povedala koniec. A Katka máš pravdu, to aj iné bizarností boli. A ešte koľko. Môžem o tom napísať knihu kníh 🙂

tanyag
25. jún 2023

Ja len, že svokru nemám a vďaka Bohu za moju mamu 🙏🙏🙏 a musím povedať, že aj ako svokra je super, nikdy ale nikdy sa nemiešala do života svojích deti, vnúčat, neviest a preto aj po napr. bratovom rozvode sa stále s nevestou navštevujú, aj s vnukmi a vzťahy majú úžasné, ako s bývalou, tak aj so súčasnou nevestou a vnúčatami. Tebe nezávidim ale dupni si, nech sa z toho nezblázniš.

katkami123
25. jún 2023

Ja viem o čom píšeš, zažila som si, aj teraz sú snahy o manipuláciu, ale ja ich tam mám všetkých dokopy dávno na háku, čo si myslia, čo hovoria, ja si o nich tiež myslím svoje. Svokra by najradšej všetkých ohovárala od rana do večera, na mna žiarli, už dávno mi došlo. Mám dlhé husté vlasy a minule mi zahlásila, ze sa mám ostrihať na krátko. Tak som jej odpovedala, ze prečo by som mala take pekne dlhé husté zdravé vlasy strihať, nech svojej dcére odporúči na ježka, tak bola ticho.

katkami123
25. jún 2023

Pozri, jej nevyhovuje, ani tebe nevyhovuje…. Keď sa bude dať, vezme si, keď sa nebude - nevyhovuje nám to. Potrebuje okolo toho omieľať, zopakujem jej aj 50x tu istú vetu dokola, kludnym tónom, snáď jej to na 49x dôjde. Nedôjde, zruším hovor. Tvoji rodicia si tiež asi nevidia vnúča každý týžden a neterorizujú ťa tým. Manželovi by sim dala najavo, že sú aj druhí starí rodicia a od teraz sa bude aj im vychádzať v ústrety, nie iba pani velice dôležitej, ktorá potrebuje ľudí nútiť, aby sa jej okolo zadku krútili.

janduska
25. jún 2023

Ved si pisala, ze ste kazdy druhy tyzden prec...🙂

autor
25. jún 2023

@janduska áno sme, ale to , že každý druhý týždeň sme preč je aktuálne 1.5 mesiaca. Predtým sme bývali doma. Ale kvôli mojim zdrav.problémom chodievame preč.

stevvvka
25. jún 2023

Určite by som sa neprispôsobovala svokre vtedy, keď mne to nevyhovuje.

Ale skúsila by som rešpektovat svokrinu "diagnózu" ze musí mať všetko naplánované časovo.

Ja som tiež nervózna, keď si niečo na plánujem a potom sa to posunie, viem, že sa musím prispôsobiť, snažím sa, ale je to veľký boj a stoji ma to veľa nervov, proste som taká.takže v tomto viem svokru pochopiť.

Takze len komunikovať, slušne, s uctou, ale rázne, že dcérka má svoj režim, a skratka svokrin voľný čas akurát vtedy vám nepasuje. Si ochotná dohodnúť sa na inokedy, ale trvať si na svojom. Trebárs nechať ten utorok, ale od 16.30 do 18.30 napr, nie 19. 30,uz ako to tebe pasuje

stevvvka
25. jún 2023

Och a milujem na koníku rady typu - mala si toto,mala si tamto, prečo si to nechala zájsť tak ďaleko... To je všetko prd platné, autorka si to uvedomuje, ide o to, čo robiť teraz. Keby sme videli do budúcnosti, že?alebo mali stroj času.

nika185
25. jún 2023

Poznám, mne to robila svokra, nemala sice 1 deň vytypovany ktorý chcela ona, ale chodila si pre dcéru kocikovat na večer ako tebe, no dostala stopku, prišla potom sice skôr, ja že fajn mala je vonku, pospi si na vzduchu, no kym som nestretla svokrinu susedu a dozvedela sa, že malú nekočikuje, aby poobede spala, ale bravala si ju domov, takže na vzduchu nebola a mordovala ju, aby nespala, mne bola dcéra potom doma mrzutá a trvalo kym som sa to dozvedela. Robia to naschvál potvory, ja som jej malu nedávala do doby, kym nechodila a potom som jej ju dávala často,keď ju všetko zaujimalo, všetko sťahovala z poličiek...nech sa babka stará a ponaťahuje kosti a vnučku si užije, pekne na ihrisko, piesoček, na bicyklik... vydrž a potom jej to vráť, som zlá viem, ale niektoré svokry sú také, robiť nevestam nazlost hoc aj cez vnúčatá, česť výnimkám.
No a čo sa týka klebiet, vždy sa pytala ked volala,, zdravi ste? a my sme odpovedali,, ano babka a čo by nám malo byť?... a to aj vtedy, keď nám niečo bolo, aj covid sme jej zatajili, no ja mam výhodu, že moj mm vie aká je, lebo keď už bola malá staršia sme sa odsťahovali do iného mesta a aj po telefone vyryvala napr. uz ste obedovali, nie? či? a smiech a ja kričím do mobilu lebo s ňou hovoril mm, že,, nie babka, my mame stlp s dierkami a z toho cucame vzduch, si zabudla? my predsa nevarime! Keď pride ku nám na návštevu a kym vstane z postele má raňajky aj kavu na stole, vyváram , že za týždeň priberie, lebo ona len jogurtiky papka...no a raz som stretla tu jej susedu, lebo v tom meste, kde bývame majú rodinu, tak som ju pozvala ku nám na kávu a to som sa len dozvedela pikošky, No tak moja milá svokra o mne nahovorila, že o malú sa mm staral, lebo ja som leňošila a vstávala pomaly na obed keď bola malinká a on chudák okolo dcéry skákal cez víkendy aj varil, pritom to bolo naopak, tatusko si vyspaval a ja už narobená ako hovado a potom, že ju bravala k sebe preto, aby si syn oddýchol, lebo on ťažko pracuje a keď príde z práce musi byt s malou kym si ja idem s kamoškami na klebety, pritom mm ma kludnu prácu, s malou sme chodili spolu von, s kamoškami klebetim spolu s deckami kým sa hrajú,alebo som s ňou išla na ihrisko, aby si mm oddýchol, no a najväčšia pikoska bola, keď mi tá jej suseda zavelila, že babka hovorila, ze keď príde, že ťa variť učí, lebo že nevieš, že keby som chcela nejake recepty že aj ona mi dá, že babka keď príde, že rano uteká kým spíme pre čerstvé pečivo a keď vstávame kávu nám chystá a obed má už postavený a poobede sa celý čas malej venuje, ja som nevedela či sa mám smiat alebo plakať.Moja svokra spi do 9.00-10.00, raňajky ma nachystané, kavu jej zalievam ako ide na wc, obed varim len ja, lebo ta vie tak buchty na pare prichystať čo kúpi v obchode, tých bol mm prejdený a druhé jedlo, kuracie stehná upiecť, nepečie, lebo nevie a mm vyrastal pri babke, lebo jeho matka mala ruky ľavé, vydatá nebola ani nieje.Suseda pobudla dlhšie, pokecali sme, román by som napisala fakt, videla ako byvame, dokonca som upiekla koláč a ponúkla ju, chválila si, povedala som jej ked pride, nech sa kedykoľvek zastaví, už u nás aj prespala aj sme grilovali..... ja som rada, že videla aká pravda je o mne a som rada, ze svokru doma nemám denne.
Nuž svokruše sú kadejaké a ja dúfam, že keď ňou raz ja budem, že mi neprepne, poučenie mám ale jedno viem určite, viem aká svokra nechcem byť, mám dvoch synov, tak dúfam, že budem svokra, ktorým sa hovorí,, česť výnimkám,,

najjulinka
25. jún 2023

Prevziať iniciativu. Tj. otočiť. Nie ona sa pozve,a le ty budeš pozývať ju. Aj ked milionkrát nepride, lebo ona vtedy nechce, tak ty si ju neokašlala. V debate , ktorá nam nevyhovuje treba prebrať iniciatívu a debatiť o tom a tak ako chceme.
Da sa to spraviť aj tak, že ak zavolá, že pride a nevyhovuje to, tak hned vtedy jej ponuknuť vyhovujuci termin. Takže si pekne premyslieť, ktore dni kedy je čas a ked sa ozve, tak jej hned dať možnosti. Nenechať to tak, že nie nemože prist a hotovo. Mať odpoved možte prisť, ale vtedy a vtedy...... Lebo odpoved nemožte prisť ozaj može byť (z jej strany citene) ako keby jej bolo upierane byť s vnučkou. Takže vždy zdorazniť, že može a určiť časy a terminy, ako vyhovuje. Ked nie, tak nie.

Vzdy je to o komunikacii.

Tažko radiť, ked neviem presne ako taka debata a dohovaranie sa vyzera.

kroska18
26. jún 2023

@mariska1989 to "vypekanie" je od teba riadne hnusné. Raz bude s tebou vyprať nevesta. Problémy sa majú riešiť a nie stupňovať.

mariska1989
26. jún 2023

@kroska18 tu by som povedala že si o to svokra koleduje a vzivite by som sa nepodradila svokre keď s ňou nebivam .môj život a ak niečo chce nech sa prispôsobí nie ja svokre . A ja nevestu nebudem mať 🤣🤣🤣🤣🤣 mám doma baby

katus226
27. jún 2023

@mariska1989 no, este nekric, v dnešnej dobe nikdy nevies 😂

nika185
27. jún 2023

aj ja som mala doma chlapov a po 10 rokoch bum bac baba 😂 veru nikdy nehovor nikdy, ja som sa o tom presvedčila na vlastnej koži, ale nedala by som ju ani za svet a som rada, že sa tak aj stalo 🤗

mariska1989
28. jún 2023

@katus226 tak to není len v dnešnej dobe bolo to aj pred tým len sa o tom nebavilo .ale vyzerá to tak že mojím babám sa páčia chlapci 🤣. Ale ak by sa aj čo udialo budem ich brať normálne 😁

andreafa
6. júl 2023

@elizabet173 chvalabohu, ze mna a moje prispevky sledujes 😀 svoj nazor na pripecene nevesty nezmenim, i ked nie som svokra. Baj baj

andreafa
6. júl 2023

@elizabet173 pocuj betka, ci jej verim, ci nie je moj nazor. Tak ho laskavo neber do pusy. Tak, ako ja neberiem do ust tvoje,niekedy pre mna debilne nazory.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkami123
3. feb 2024

Autorka, ako ste dopadli?