Tipy na šťastné a dlhé manželstvo/partnerstvo

27. feb 2024

To, že laska časom “ochabuje,vytráca sa, stáva sa zvykom” je také známe, ale musí to byt naozaj tak ? Ja verím tomu, že ste tu take, ktoré sa so svojim manželom/partnerom milujete a ste spolu šťastný aj napriek tomu, že ste dlho spolu 💕💕
Tie ktoré to tak máte, zo zaujímavosti sa opytam, aké sú vaše tipy, skúsenosti a odporúčania na šťastný dlhodobý vztah ? ❤️

babulkomale
27. feb 2024

Poznam dlhodobe vztahy, ale nie su take 🌞 ako opisujes. Vsade je nieco. Zalezi len na tom, ci to ti ludia priznajú alebo sa tvaria slnieckovo.
Mne sa vela zien zijucich v manzelstvach trvajucich desatrocia zverilo, ze tam boli aj nevery, ze sa nerozviedli napr.kvoli viere, rodine, domom, atd.

alickapusinka
27. feb 2024

Podľa mňa návod na dlho doby vzťah manželstvo neexistuje .Najdôležitejšia je komunikácia a vernosť, a pochopenie a porozumenie.

kalifka
27. feb 2024

Mne zas viacerí potvrdili - základ komunikácia a kompromisy. Bez toho to nejde, ja to vidím aj v našom manželstve. U nás veľmi pomohli, aj chvíľky byť len sami dvaja, aj keď len do mesta na kávu, ale byť sami dvaja.

evka52
27. feb 2024

Podľa mňa TOP rada pre ženu ako si udržať muža (mám to odsúhlasené od viacerých mužov a žien): CHVÁLIŤ HO. Dávať mu pocítiť, že je super, že si veľmi ceníš, ako sa o teba stará, že je úžasný atď atď.. pokojne aj preháňať. A keď ho chceš v niečom usmerniť alebo chceš aby niečo robil inak, tak veľmi dobre zvážiť slová, aby to neznelo ako tvrdá kritika. Jednoducho muž sa cíti dobre tam, kde je docenený a nie zdžubávaný.

marseillefan
27. feb 2024

Obidvaja sa musia snažiť, aby bol ten druhý šťastný...

marseillefan
27. feb 2024

@evka52 toto potvrdzujem, fakt to funguje...

sonula44
27. feb 2024

podľa mňa univerzálne rady neexistujú.. v každom manželstve platí niečo iné . my sme manželia 24. r. a u nás je to komunikácia , kompromis , porozumenie ,láska
Podľa mňa najväčšiu mieru nesie hlavne výber partnera .

salamistka
27. feb 2024

@evka52 u nás toto napríklad neplatí vôbec

salamistka
27. feb 2024

@marseillefan presne tak, v manželstve treba myslieť aj na druhého a snažiť sa žiť tak, aby sa mu s nami dobre žilo

grof_monte_christo
27. feb 2024

Asi ta zaujimaju skor osobne skusenosti, ale na tuto temu je dobra kniha:
https://www.martinus.sk/729815-sedm-principu-sp...

wanduska327
27. feb 2024

@babulkomale Presne ako sa povie v každom dome dačo je....dobre si to napísala . Chcela som písať príspevok ale ty si to zhrnula

babulkomale
27. feb 2024

@wanduska327 proste neverim na 40 rokov trvajuci cukrik, ktory nezhorkne. Ludia sa menia.

amelia89
27. feb 2024

@babulkomale ja po 10 rokoch zmenu nevidim, len k lepsiemu. a ked sa pozriem na svokrovcov tak mozno aj v ten 40rocny sladky cukrik uverim 😀

ibatanecnica
27. feb 2024

@babulkomale život nie je iba čierny alebo biely, je rôznorodý a každý vzťah, tak isto ako človek je iný. Takže preto sú aj také rozhodnutia a také páry, ktoré spolu žijú napriek tomu, čo prežili.
@evka52 asi tak, musím povedať, že to funguje ale mne tú radu nikto nedal. Tak som nechválila 😂. Ale nie je to iba o chválení, aj o dôvere , zosúladení sa v mnohých veciach, komunikácii. Je tam toho veľa. Lenže toto si musia uvedomiť obe strany a nie aby iba jedna chávlila, ustupovala, prispôsobovala sa. Zbytočne ho bude žena chváliť keď bude mať muž nedostatok sexu, nebude sa mať s kým porozprávať, bude odsúvaný na druhú koľaj. A zase, iba žena sa má snažiť? Aby chudáčik muž nemal pocit, že musí utekať?

wanduska327
27. feb 2024

@babulkomale Presne tak. Moj manzel a ja sme spolu 12 rokov za ten čas má 2x podviedol a má aj dcéru s inou....a čo? Sme spolu .Je to naša vec ako sme to ustáli. Ja som mala psych. Ťažkosti a on sa o mňa staral...nebudem pokračovať.....

ibatanecnica
27. feb 2024

@wanduska327 nemusíš, toto je vaša vec. Tak isto ako ostatných a druhých nič do toho, prečo sú ľudia spolu. Poznám dosť žien, ktoré si hovorili, toto by som v živote neodpustila, nespravila a hľa, roky ukázali, že áno. Že to nie je také jednoduché v živote. Ale tak obdivujem ťa. Stále s ním byť, ja by som to mala na očiach stále.

louise
27. feb 2024

Sme spolu 19 rokov a boli aj zložitejšie obdobia, ale práve ich prekonanie nás posilnilo a máme vzťah krajší, ako na začiatku. Ako tu už bolo vyššie uvádzané - komunikácia, nájsť si na seba čas (čo bol u nás problém), dôvera, oceniť toho druhého aj po rokoch (nebrať ako samozrejmosť ani drobnosti, ktoré robí dlhodobo). U nás aj prekvapovať sa - vziať nečakane do kina, na prechádzku, večeru, čakať vo vani s pohárom vína,... Robiť si život krajší a pestrejší drobnosťami, nie sa len denne zaseknúť pri účtoch, lekároch a domácich úlohách.

babulkomale
27. feb 2024

@wanduska327 nemusis sa obhajovat Wandi, vitaj. Je to kazdeho vec ci spolu zostanu alebo nie.
Vyjadrovala som sa len k tomu, ze dlhe manzelstvo neznamena aj dobre a spokojne.

ibrunova
27. feb 2024

Ja mám zase názor, že čím viac muža chválime a hýčkame, tak niekedy už potom nevie, čo od dobroty. Treba myslieť aj na seba, nie sa len rozdať tomu druhému, ktorý si to niekedy vôbec neváži.

ziarifka
27. feb 2024

@amelia89 moji svokrovci tiež, 35r manželia a keď svokra vyprevádza muža na nočnú, tak sa bozkávajú, že musím vziať deti preč :D a ich recept: jeden skáče okolo druhého a stará sa, aby mu bolo dobre.

My to máme s mužom rovnako:
- on sa stará o moje potreby, ale tak dobre, že ja na seba vôbec myslieť nemusím, pretože to má on pod palcom a mne je krásne
- ja na oplátku napĺňam jeho potreby a asi to robím dobre, lebo vykazuje spokojnosť
Po 8 rokoch a 3 deťoch sme oveľa zamilovanejší ako na začiatku. A čím dlhšie som s ním, tým viac si ho vážim.

betulinka1
27. feb 2024

@evka52 s tym chvalenim presne suhlasim. Este by som dodala, ze neriešiť uplne blbosti, vediet sa na sebe aj zasmiat, urobit si zo seba srandu, nezabudnúť na intímne chvíle a nemyslim len priamo sex ako taky.

rorino
27. feb 2024

Moji rodičia boli spolu 50,svokrovcov 60 rokov a oba páry rozdelilo to nevyhnutné,odkiaľ niet návratu.Ale nebolo to vždy všetko ružové,rokmi a situáciami sa menia aj ľudia,prispôsobujú sa,a vedia,že sa nedali dokopy len preto aby neostali sami.Takze láska,úcta,rešpekt až za hrob,v dobrom aj zlom.

wanduska327
27. feb 2024

@babulkomale Jasne veď ja s tebou úplne súhlasím ....napísala si to než toho ružového pozlátka..
Mam kamošku ktorá tvrdí že jej manželstvo je dokonale pri tom viem že určite nie.....
A ďakujem som rada že som späť ♥️♥️♥️♥️♥️

amelia89
27. feb 2024

@ziarifka haha ti svokrovci su perfektni 😍😂
ja mam s muzom uzasny vztah, vacsinou ked sa kamosky stazuju ja som ticho - nevychvalujem sa,nechavam si to pre seba lebo viem ake vzacne to je. Moj muz je proste strasne dobry clovek a od toho celeho sa to odvija, zmenil aj moje spravanie k lepsiemu. Vsetko robi pre mna a ja pre neho - tak ako pises ty. Proste nie je tam ziadne “napatie” ze nieco nam vadi- ja mam pochopenie pre neho a on pre mna v kazdej situacii. Aj v tych tazsich zivotnych momentoch mi pomaha prave to ze mame jeden druheho,ze mu mozem povedat vsetko a nikdy ma neprestane pocuvat aj ked uz 4.den trepem stale dookola to iste 😂😅😂

majlo1234
27. feb 2024

Ano, to chvalenie je fajn, kazdy je rad, ked ho pochvalia. Myslim, ze aj zeny sa radi citia docenene( minimalne ja teda) ale celkovo je potrebne, aby obaja partneri na sebe pracovali a nacuvali si a snazili sa vychadzat si v ustrety

sheila121
27. feb 2024

@evka52 sranda ale asi máš pravdu keď sa nad tým zamyslím. Muža keď chválime je to hotový anjelik.

zuzanka.zuzu
27. feb 2024

1.vedieť byť spolu ako rodina
2.vedieť byť spolu ako pár
3.vedieť byť každý sám, občas je to veľmi potrebné
inak nemám nič špeciálne

milanemila
27. feb 2024

My sme spolu 10 rokov, takze nie je to nejaky extremny vykon zatial, ale nerozvadzame sa este, takze roky nam nejake este zrejme pribudnu 🙂
Za mna je to komunikacia (uprimne sa porozpravat co komu vadi, co ich trapi, o pocitoch, otvorit sa jeden druhemu nech nevznikaju kadejake nedorozumenia), robenie malickosti pre toho druheho, najst si cas jeden na druheho aj popri detoch a sex 🤷🏼‍♀️

4stanka4
27. feb 2024

My sme spolu 15 rokov, nie je to moc ale dnešnom svete rýchlych vzťahov si myslím ze je to fajn 🙂 Podľa mňa je to je určite vzájomná úcta, občas si vedieť aj hryznut do jazyka (najmä u mna), dávať druhému pocit opory a nehadat sa zbytočne koli somarinam a nevyrabat problémy tam kde nie sú. Samozrejme treba komunikovať lebo ako sa hovorí nememu dieťaťu ani vlastná matka nerozumie a nie ani môj muž nie je po tých rokoch telepat, takže keď niečo chcem poviem mu to rovno a nie v náznakoch 😀 Pusa na dobre rano/noc je samozrejmosť 🙂

jumama
27. feb 2024

Mam 47 rokov a vo svojom siroko dalekom okoli poznam iba dva vztahy, kde su naozaj stastni manzelia aj po dlhych rokoch, viac ako 25. Je to tym, ze vedia komunikovat medzi sebou, ze sa neurazaju a ze v tych vztahoch i chlap bol uplne od zaciatku plne si vedomy, co to znamena pomahat doma a co je to byt otec. Neutekal, na vsetkom sa zucastnoval, vazil si svoju prtnerku. A potom vo veku puberty svojich deti, zacali naplno zit svoje spolocne konicky, alebo si nasli nove konicky. pricom kazdy ma aj svoje vlastne, svoj vlastny cas. Jeden par si zaobstaral motorku a jazdia na vylety, kde si len zamanu A druhy par pestuju ruze (maju mnoho druhov vsakovakych exotickych) a cestuju vela na vseliake vystavy ruzi a tak.