Vianoce - aké som chcela

25. dec 2023

Mam muza a 2 deti.
Poslednych 7 rokov boli Vianoce plne pretvarky.
Teda kazde Vianoce boli falos a pretvarka, lebo svagrina sa mi vzdy pchala do manzelstva a ohovarala ma pred manzelom.
Svokrovcov som mala uprimne rada,ale prisla som na to,ze nie su spravodlivi a logicky su na strane ich dcery - mojej svagrinej. Ja som ju po tychto niekolko rocnych ohovarackach vyhodila z FB a ona je velmi urazena a to az tak, ze to porozpravala celej rodine, resp.svojim rodicom.
Svokra mi nikdy nezavolala, co sa deje, preco sa ich stranim, preco sa im vyhybam. No jednoducho preto, ze uz neznesiem falos v ich rodine a svagrinu, ktora sa mi pcha - pchala do manzelstva ohovaranim a ovplyvnovanim mojho manzela.
Jednoducho som sa od nich odstrihla.
Manzel ide k nim s detmi - ku svokre a ja ostavam doma.
Zijete aj vy niekto takto? Ze neznesiete niektorych ludi??? Ci ja som nejaky unikat, co uz neznesiem falos.

Mna osobne svokra velmi sklamala, ze sa ma nespytala na dovody, lebo mi bola druha mama.
Vzdy som chcela na Vianoce klud,nie tdomac rada klud a nie vysedavat kade-tade v neprijemnej spolocnosto

denisa0504
25. dec 2023

A prečo ak je problém švagriná, si ho preniesla aj na svokrovcov? Ony ti nič neurobili a podľa toho čo píšeš, si len urazená, že sa ťa svokra nezačala hneď vypytovať, čo sa medzi tebou a jej dcérou stalo 😆🤦‍♀️ ona určite netuší, čo sa ti podrobilo a prečo si zrazu takáto. Skús to dať do poriadku. Na švagrinú kašli, ok, ale svokra ti ozaj neublížila (podľa toho čo píšeš). Tak k nej choď, keď tam švagriná nebude, alebo ju zavolaj ty k vám. Skús si svoje správanie trochu premyslieť...

luccija
25. dec 2023

Švagriná žije u nich má svoju rodinu?

autor
25. dec 2023

@luccija Zije sama s frajerom, ale je tam nonstop, cize tazko sa jej vyhnem a je tam cele sviatky u nich.

reanda
25. dec 2023

nie, nie si unikat, ze chces mysliet aj na seba a svoje dobro a nielen na spokojnost vsetkych okolo seba.. takych ludi je nastastie dost a stale viac.. dufam, ze tento model 'dobrych ludi', co 'z ucty' k niekomu nieco trpia, raz vymrie nadobro.. neuvedomuju si totiz, aky hriech cinia sami na sebe a tiez aj podporuju v nom inych.. ja mam nieco trpiet z ucty k niekomu? a ten niekto ma aku uctu ku mne, ked ma necha kvoli sebe trpiet? aku uctu ma muz k svojej zene, ked ju necha trpiet navstevy u svojej rodiny, ked vie, ze sa tam neciti dobre? tam uz ucta byt nemusi? obmedzeny postoj.. ale ludia su este na seba hrdi, aki su oni strasne dobri, lebo trpia pre dobro inych 🙄

autor
25. dec 2023

@reanda Presne, ako pises. Ja sa mam slusne spravat a oni sa ku mne spravaju slusne? Ja som toto nezacala, od mala ma ucili pokore a ucte k starsim a clenom rodiny. Manzela milujem. Ale presiahlo to hranice a prave preto myslim sama na seba a prave preto budem radsej 3 hodiny sama doma oddychovat, ako byt v pritomnosti hlupane svagrinej, ktorej nahrava na navsteve v obyvacke cela rodina vratane hlavne svokry. Ja chcem klud a dost som aj tak nrchala na sebe pachat v domneni, ze to skonci, ale len sa to stupnovalo.

martul
25. dec 2023

Ich komentovať nebudem, ale nespravila si dobre. Je to slušnosť tam ísť s manželom, nemusíš sa im klaňať, ale chvíľu posedieť kvôli manželovi by som určite zvládla. To, že oni sa nevedia chovať, neznamená, že ja budem taká istá.

denisa0504
25. dec 2023

@reanda a vysvetlíš mi prosím, čo také jej svokra spravila? Prečo by sa s ňou mala cítiť zle a pretvarovať. Tu autorke nikto nepíše, aby bola dobre so zlou švagrinou, ale treba si uvedomiť, že autorka sa nezachovala pekne a spravodlivo. Prečo by akože mala trpieť pri svokrovcoch,len za to, že sa do niečoho nestarajú a jednu vec sa jej neopýtali, čo sa autorky tak obrovsky dotklo. Viacerí komentujúci sa jej snažia otvoriť oči, že tak haló, ony ti nič neurobili a ak si ich mala doteraz ako druhých rodičov,tak za takúto hovadinu (čo ony asi ani netušia prečo), by sa mala prekonať a buď si to raz a navždy vysvetliť s nimi, alebo im túto nehoráznu vec- že sa jej nepýtali, tak odpustiť...

terezka1947
25. dec 2023

@denisa0504 tiež rozmýšľam,čo také svokra urobila.ze si nesadla so švagrinou?no a?hádam vydržím xy krát do roka hodinu posedieť na návšteve a baviť sa chvíľku a detoch,počasí,atď.

isis234
25. dec 2023

Niekedy sú priatelia viac ako rodina... Lebo tú si nevyberáš... hlavne že máš s manželom pekný vťah a nech to tak i zostane...
citujem.. mojej svagrinej. Ja som ju po tychto niekolko rocnych ohovarackach vyhodila z FB a ona je velmi urazena .... 😂 dobre si urobila 👏 viem o čom to je... ja mám takú sestru... Urobila som hrubú čiaru. Nechýba mi. Horšie, že svojho syna ovplyvňuje na zlé veci... resp. pri jej prítomnosti je "iný"... Druhý jej syn sa nedá ovpylvniť, Má svoj názor a stojí si za tým.
Svokrovci zistia, že nie si zlá a konala si pre dobro, pokoj v duši. Verím, že to čoskoro pochopia. Že nie je dobre si dať na sebe rúbať drevo.
Nemusíš tam ísť. Môžeš im zavolať a popriať pokojné sviatky, zdravie, lásku.

terezka1947
25. dec 2023

@isis234 svokrovci by pochopili,že nie je tá zla-ak teda naozaj zlá nie je,keby tam išla a správala sa normálne.
Takto nič nevytrucuje. Práve naopak.

culienka
25. dec 2023

Ja môžem zo svojich skúseností povedať, že niektorí ľudia ta nebudú mať radi len z princípu. Darmo si s nimi rozumieš neviem co všetko proste budú mať dôvody prečo ta nebudú mať radi. A tvoji svokrovci to budú tiež. Určite sa nebudú púšťať do sporu s vlastnou dcérou, ktorá je ešte k tomu stále u ich nasackovana. Nemá ta rada ich dcéra tak ta nebudú mať radi ani oni a hotovo. Aj keď to dokonca vyzerá z príspevku ze by ste si mohli rozumieť. Dokonca švagriná ma taky vplyv, ze ani manzel sa do sporu nechce púšťať. Takže si spravila dobre ze si sa odstrihla. Aj keď teraz im možno bude vadiť ze si sa odstrihla. Manžel si vypočuje...

culienka
25. dec 2023

@terezka1947 podľa mňa nepochopili. Dokým ich dcéra nepochopí ze autorka nie je zlá tak autorka nema žiadnu šancu. Vlastná skúsenosť 🙂

autor
25. dec 2023

@culienka Ďakujem.
Ja ich podporu nepotrebujem, len nech sa mi nepchaju do manzelstva a budem spokojna.

terezka1947
25. dec 2023

@culienka ale má....to zase moja skúsenosť 😊

culienka
25. dec 2023

@terezka1947 to je super. Mám rada keď veci skončia dobre ☺️. Nakoniec je na autorke ci to s nimi ešte skúsi 🙂. Aj keď tieto svagriné 😅...

babulkomale
25. dec 2023

Nechapem ako by mohol ktokolvek ohovorit mna pred mojim muzom, zijeme spolu roky a sam pozna moje dovre aj zle stranky a urcite nie je odkazany na kohokolvek zvonka, aby mu daval rozumy.
On by sa kazdemu len zasmial do tvare, keby ho sile poucat o mne.
Nastastie takychto divnych ludi okolo seba nemame.

autor
25. dec 2023

@babulkomale Bud rada. Ja mam takuchto ludi, co sa pchaju do manzelstva, aj ked su v nom 2 deti. Ja toto nepochopim.

babulkomale
25. dec 2023

Ale nechapes co ti pisem? Ako sa pcha? Ved tvoj muz je ten, co jej musi dat najavo, ze si nemoze dovolit ta pred nim ohovarat.
Tam je problem, ze sa vobec moze stat, ze je niekde priestor sa ti "pchat" do manzelstva.

autor
25. dec 2023

@babulkomale Ano a hneva ma to !! Mas uplnu pravdu a boli aj hadky ohladom toho.

babulkomale
25. dec 2023

Prosim ta a co take nove moze vediet o tebe švagriná, co tvoj muz nevie?

thoughtfulweirdo
25. dec 2023

Ak sa niekto pchá do manželstva, tak ho tam jeden z manželov musí púšťať. Ak to nie si ty, je to tvoj manžel 😉 a odstrihnutím seba si nezastavila žiadne pchanie, lebo švagriná sa tam môže veselo ďalej cez tvojho muža pchať tak, ako doteraz, akurát už o tom nebudeš ani vedieť.

autor
25. dec 2023

@babulkomale Syazovala sa na mna, ze sa chcela navstevovat - sackovat sa sem a ze da nrnavstevujeme ako ona chcela a stazovala sa na darceky, ze sa jej nepacia, co jej kupujem. Toto sa minimalne na mna stazovala resp.ma ohovarala.

babulkomale
25. dec 2023

😃 ste ako zo skolky, vsetci.
Tvoj muz jej na to co povedal?

autor
25. dec 2023

@babulkomale Bohuzial, neviem.

domkakvet
25. dec 2023

Robis z komara somara a este cakas, ze ta idu obletovat.

babulkomale
25. dec 2023

Mate velky problem v komunikacii. To je prve, co by som sa ja muza spytala a vsetko riesila na rovinu s nou aj s muzom.
Ty sama nie si uprimna, nemozes cakat uprimne vztahy. Žneš, čo si zasiala.

tykat
25. dec 2023

Svokra mozno ani nevie ze je nejaky problem. To ze vyhodis svagrinu z FB asi svokra nesleduje, mozno keby si ju vyhodila z domu tak by si to vsimla

autor
25. dec 2023

@tykat Vie to cela rodina, ze som ju vyhodila z FB, svagrina sa stazovala svokrovcom - svojim rodicom aj mojmu manzelovi 🤣🤣🤣

tykat
25. dec 2023

Ta mozno si povedali ze hysterka a neriesia 😂 ...pozvi svokrovcov na vianoce/silvestra ku vam a nemusis sa s nou stretnut.

trinityf
25. dec 2023

@reanda perfektne zhrnute.