Vzťah ako na hojdačke, emócie a temperament

2. okt 2023

Caute baby, na uvod treba povedat, ze som psychiatricky pacient, mam depresiu, nie klinicku, ale reaktivnu, teda vyvolanu tazkymi zlomovymi momentami. Okrem toho mam aj uzkosti, tetaniu a postraumaticku stresovu poruchu. Beriem AD, uz dlho a mozno ich budem brat aj cely zivot, neviem. Chcela by som vediet, ci aj vam zenam bez nejakej diagnozy vycita partner, ze je to s vami ako na hojdacke? Ze raz dobre, raz zle, za sa lahko rozculite a potom rychlo upokojite? Od mladosti som bola temperamentna, emotivna, lahko som vybuchla, aj som sa upokojila, viem si priznat chybu a ospravedlnim sa, ale viem sa aj dlho hnevat. Jednoducho emocie prezivam. Nie som ani schizofrenicka, ani bipolarna Som asi prehnane citliva, lahko sa dokazem rozplakat, ked niekto na mna utoci - na moju chorobu napriklad apd. Casto som rozmyslala, ci nemam HPO, nikdy mi nebola diagnostikovana, ale mozno aj ano, ktovie. A pritom uz davno nemam 20. Treba povedat, ze aj cela moja rodina je taka temperamentna, ja hovorim, ze sme asi taliani. Dnes mi moj partner povedal, ze vztah so mnou je ako na hojdacke, nikdy by nesiel so mnou zit, lebo nevie co bude zajtra pri mne a ked zacne vymenovavat vsetko o mne a skonci, tak pojdem rovno na psychiatriu si polezat. Velmi ma posledne tyzdne hneval, naozaj som sa citila z nasho vztahu frustrovana, nahnevana, zlostna a vela som mu vycitala. On na mna zautocil tym najhorsim sposobom.... ze nevie co sa so mnou deje, ci som prestala brat lieky alebo co? To nemam pravo byt nahnevana, sklamana, urazena a frustrovana? Chcela som vediet, ci vy "zdrave" zeny taketo problemy nemate a ci vam partneri nevycitaju, ze ste emotivne a ako na hojdacke miestami. Dakujem 🙂

because
5. okt 2023

Základom všetkého to ti na terapii určite povedali je, ze veci nemáš potláčať ale ich s partnerom hneď od komunikovať. Je jasne ze ked vec necháš vyhnit tak jevto potom 1000x horšie.
Ďalšia vec je, ze sa evidentne k sebe nehodíte. Mala bycsi hľadať ďalej.