Vzťah pred krachom

lana777
15. dec 2021

Vztah pred krachom

lana777Dnes o 00:50
ahojte dievcata, prosim o radu. Behom roka som spoznala jedneho chlapa a samozrejme zalaskovala sa. Ale po spolocnej dovolenke sa mi jeho spravanie znepacilo. Z nicoho nic zacal byt arogantny, niekolkokrat na mna neprimerane vybehol pre malickosti, casto sa hadame a nie a nie hadku ukoncit. Dokazeme sa na malickosti natahovat aj 2 hodiny kazdy musi svoje stale dopovedat. Raz ked sme sli z vyletu na mna vybehol v aute ze som sa rozplakala a roztriasla. Normalne na vrieskal ze si ho nevazim, ze nevidim co vsetko on pre mna robi, ze auto nejde na vodu a ze musi vela pracovat aby bolo na tie vyletiky a tie moje somariny (kupil mi par ks oblecenia). Normalne vycitky a ja som mu nic nespravila. Sme spolu niekolko mesiacov ale asi posledne 3 je to uplne o nicom a co ma desi najviac je jeho vztah k alkoholu. On pije s kolegami, s kamaratmi v partii pravidelne kazdy tyzden. A pije hodne. Nikdy som nikoho nevidela tak nasavat. Aj pivo a k tomu tvrde. Prosila som ho a stale len sluby ze tvrde nebude. Vypije 7 piv ako vodu. Ja nechapem. Mam podozrenie ze je uz zavisly. No on si to neprizna, ze si vymyslam. Jeho otec je vylieceny alkoholik a priatel mi pride na neho celkom naviazany. Uz mi aj navrhol spolocne byvanie mame uz obaja po 30tke, stalu pracu a mame aj kde byvat ale...Si nedokazem predstavit zeby mi chodil taky domov. Raz za cas ked si da to zvladnem ale takto casto a pravidelne tak toto nie. Len nerozumiem preco od neho nedokazem odist, preco sa mi tak tazko od neho odputava. Raz sa chcel rozist on, potom ja a nijak to nevieme doriesit. 90% hadok bolo kvoli alkoholu a co som si vsimla dokaze byt aj agresivny. Co robit, nevladzem

michaela789
15. dec 2021

@lana777 co robiť? Nemáte spoločné deti ani hypotéku (chvála panubohu), takže mu pekne zamavaj a dovidenia.
Neviem, prečo potrebuješ na toto písať na fórum. Precitaj si po sebe ten príspevok ešte raz. Ani jednu jedinú pozitívnu vec vyplývajúcu z toho vzťahu si nespomenula. Možno ťa desí ten vek a bojíš sa začať s niekym odznova.... Fakt neviem. Ale rozhodne v tom nepokračuj, nemá to význam. Ale to ty dobre vieš aj sama, my ťa tu v tom môžeme akurát tak utvrdiť.

vler
15. dec 2021

@lana777 nevladzes uz teraz, a pytas sa co robit?! No ukoncit to

lindous
15. dec 2021

Prečítaj si to po sebe ešte raz a predstav si, že si to nepísala ty, ale tvoja kamarátka.. Čo by si jej poradila?... Lebo podľa mňa vieš, čo máš robiť, potrebuješ sa len odhodlať

andreatytler
15. dec 2021

@lana777 Necakaj ze to bude lahke od neho odist. Zda sa ze aj napriek jeho zlym vlastnostiam ho lubis a tak odchod bude boliet. Ale vies ze to musis urobit a das to. Cim skor tym to bude lahsie. Drzim ti palce.

jaskolka
15. dec 2021

Toto vážne sa pýtaš, čo máš robiť?

kassandra25
15. dec 2021

@lana777 poradim ti: nechaj sa zbit, podvedome nato cakas, kedy to pride. Mozno potom, ked sa jeden k druhemu nastahujete, ta bude mlatit ako zito, ked to tak potrebujes, modrina sem, tam, otlcena papula a do toho ti dobre nada, tak ako doteraz, bonus bude bitka. Jaj, no a odides , pri zlomenine od neho, to uz potom hej🙂))) to uz potom pochopis, dovtedy si tu este par raz poplaces.

komplikovana
15. dec 2021

Nebola si 100% rozhodnuta, tak preto si sa nedokazala rozist. Mozno si dufala, ze sa to este spravi, alebo sa bojis, ze ostanes sama. Ak sa sprava takto po roku vo vztahu, lepsie to uz nebude. Naozaj nebude. Partnerstvo ma byt rovnocenne a o doplnani sa. Tento sa iba po tebe vozi. Ak nie si stastna, tak preco sa dobrovolne trapit?

heleninamama
15. dec 2021

Čo robiť? Rýchlo zbúchať 2,3 deti - ideálne, keď bude opitý, aby bolo jedno z nich postihnuté. Potom si ho zobrať za muža - kvôli spoločným dlhom v budúcnosti a aby bolo pre Teba ťažšie odísť. Veď čo povedia ľudia? A nechať si pravidelne nadávať, ponižovať, uražať, občas zniesť aj bitku...
A potom tu anonymne písať, že nemáš kam a začo odísť, že nemáte peniaze a rodičák Ti nestačí, že kvôli deťom nemôžeš ísť do práce, že ako otec je v podstate dobrý a chceš pre deti kompletnú rodinu, že chceš len rady, ako to vydržať najbližších 40 rokov...
Takto sa to robí. Žiaľ.

sense
15. dec 2021

Precitaj si to ešte raz a povedz si žeby to písala tvoja dcéra, čo by si jej poradila?

rawmamka
15. dec 2021

@lana777 Vážne "toto" nazývaš vzťah 😨 ? Ja som s mojim mužom 20 rokov, ale nikdy som nezažila takú hrôzu vo vzťahu ako opisuješ ty a to ste spolu menej ako rok, keď by ste o problémoch vo vzťahu nemali ani len tušiť, lebo to je obdobie takého zaláskovania, žeby ste si zniesli modré z neba..... ak je to už teraz takto, tak to smeruje jedine tak do pekla. Jednosmerný lístok pre teba....

ella_price
15. dec 2021

Ty to máš celkom pestré, však?
Už tu si písala podobný sloh
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/narcisticka-porucha-osobnosti-u-partnera/?page=5

januska20
15. dec 2021

@lana777 teraz si mi pripomenula jednu vetu od bývalého. Keď sa to s ním končilo,tak mi vytkol,že koľko nafty kvôli mne spálil, keď za mnou chodil 😀
Chujko !!!

liljana
15. dec 2021

Ocividne v hadke neviete ani jeden prestat a kazdy chcete mat konecne slovo. Tu si nemate co vycitat. Ale ten alkohol by bola konecna stopka.
Prehadat zivot s alkoholikom? To chces?

katkati
15. dec 2021

Áno, už si tu písala. Za alkohol neľutuje peniaze? Trápiš sa kvôli chlapovi, ktorý má problém sám so sebou. Nebuď masochistka.

ertlovik18
15. dec 2021

Ono ak ho uprimne milujes, je jasne, ze sa ti do odchodu nechce, no sama vies, ze ak to pojde takto dalej, v tom vztahu proste dlho nevydrzis. Chces sa trapit, kvoli niekomu, kto si to tvoje trapenie ani len nevsimne?

lilitela
15. dec 2021

@lana777 kontaktuj svoju rodinu, povedz im aky j problem a ze ti maju pomoct s odchodom, myslim to vazne. potrebujes realnu pomoc, nie do nejakych poradenskych psychologov.

lilitela
15. dec 2021

si mlada, neboj este vsetko stihnes, aj novy vztah aj deti. S inym.

katkami123
15. dec 2021

Ani som nedočítala. Ja nechápem čo mladu, nevydatu a bezdetnu zenu drzi pri takom debilovi. Keby si s ním mala 2 a viac deti, bola na materskej bez príjmu, Ok, chápem. Ale drzat sa s takým pakom ako slobodna a bezdetna a dobrovoľne, nehnevaj sa, ale tiež mi to nepríde normálne z tvojej strany. A nie, opakujem pre každú naivnú, nezmení sa, bude to iba horšie. Keby si si vážila samu seba o takého magora ani bicykel neopries a nieže to s ním ešte tak dlho ťaháš.

mami92
15. dec 2021

Môj bývali bol taky a bolo to len horšie lenže ja som bola s nim tehotná a verila som ze po narodení malej sa všetko zmení a práveže to bolo ešte horšie chodil taky ožratý ze mi spadol na postieľku kde spala mala vtedy mala 2mesiace. Povedala som si dosť a utiekla som aj s mou stále som bola v strese ze aký príde ci triezvy abo zas s kolegami budú piť po práci každý deň pod tlakom. A sľuby jajaj aj tie boli a stále len horšie bolo. Zbav sa ho skôr než neotehotnejes jak ja bolo ťažké sa pozbierať samej s malým dieťaťom.

kamatopo
15. dec 2021

@lana777 utekaj ako vladzes. Chlap ktorý na začiatku vyplakava ako ho moc stoja tvoje výletiky a pritom chlasta bude v budúcnosti sedieť doma, piť pivo a čakať že ty budeš ťahať aj jeho. Mňa by odradil už len ten alkohol. Výlet si viem zaplatiť aj sama🤦🤦🤦🤦

mia78111
15. dec 2021

@lana777 čo robiť? Vy*rať sa mu na ksicht a nechať ho trtkat fotra a nech ďalej nasáva.
Máš arogantného manipulátora.
Ak máš kus Boha pri sebe, neurobíš s ním dieťa a zamavas mu čím skôr.
Keď mu dáš kopačky počítajú s vyhrážkami a agresivitou.

katyl
15. dec 2021

Každej žene, aj mne sa ťažko odpútavalo zo zlého vzťahu. Vždy som si našla milionkrat prečo ostať. Ale nakoniec som sa rozhodla a vyhodila som ho. A potom už nereagovala na žiadne prosby a sľuby. Presne ako tu niektoré píšu: keby to bola tvoja dcéra a jej muž sa k nej takto správal- čo by si jej poradila? Sú aj ini muži na svete. Takí čo nosia kvety, platia dovolenky s radosťou, chodia autom za svojou milovanou 200 km každý tyzden s radosťou, vďační že žena navarí, operie, vytvára domov… takí čo neslopu dennodenne alkoohol, takí čo postavia pre rodinu dom a nehádajú sa pre maličkosti. Stačí byt kráľovnou a kráľ sa zjaví sám

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ingush616
15. dec 2021

@lana777 v podstate ešte ani rok nie ste spolu a už to nie je ok? Tak co by bolo neskôr?
Zbytočne trápiť jeden druhého a marnit čas. Tebe už teraz veľa vecí nepasuje v tom vzťahu, vyčíta ti veci, ty asi tiež vyčítas veľa veci. Sama píšeš že to je už pred krachom.

strejdo001
15. dec 2021

@lana777 Z toho čo si písala je jasné, že je to psychický manipulátor, toho nezmeníš kým sa sám neuvedomí. Aj aj keby sa uvedomil, pri jeho "pevnej vôli" by zase aj tak spadol naspäť do svojich koľají. Ruky preč od alkáčov!!!
A prečo nevieš od neho odísť? Tomu sa hovorí "diagnóza obeť".
Tak ako ti radili tu dievčatá, nemáte deti, hypotéku, čiže žiadne záväzky a to že máš po 30tke.... no a čo? Nájdeš si lepšieho, nepremárni najlepšie roky svojho života s manipulátorom....

kitycat
15. dec 2021

@lana777 to je tak ked sa clovek boji byt sam. Je s debilom.

whiteflower87
16. dec 2021

Myslim ze odpoved je v tvojej vete ze mate obaja po 30tke.kasli na neho. Ja chapem ze cas ta tlaci a nechces byt sama ale toto nieee. Naozaj toto nieje ani partner do manzelstva ani vhodny adept na tvoje deti.
Drzim palce spravnemu rozhodnutiu.

katkami123
16. dec 2021

@kitycat
A potom človek zisti, ze lepšie byť sám ako s debilom, lebo ho to všetko stojí iba zbytocne veľa nervov.

maxxim
13. aug 2022

@lana777 čakáš keď prídu deti????