Žiarli kamarátka?

17. aug 2023

Ahojte, s manželom sme sa vzali po vyše 2 rokoch vzťahu, sme šťastní, narodila sa nám dcérka, rozumieme si, všetko klape…mám kamarátku, ktorá ma priateľa už 9 rokov, minimálne 4 roky už spieva o tom akoby chcela zásnuby atd ale jej priateľ nič…nedávno mi povedala, že nepodporuje manželstva keď sa ľudia berú po roku/ dvoch lebo ze sa vôbec nepoznajú a ze potom sa rozvádzajú..jasné ze narážala na nás potom to aj povedala, ale nechápem aký ma s nami problém…ako by ste na to reagovali? Nemám chuť ani s ňou udržiavať kontakt lebo mám z nej pocit závisti a nechcem takých ľudu v živote, ja som ju nikdy nepodpichcovala ani nič podobne s tým že jej priateľ sa 9rokov nehýbe(chodia spolu od 15)…

pribinak
17. aug 2023

No žiarli

zmrzlinka2021
17. aug 2023

Ja by som sa s ňou o tom porozprávala. Určite je to pre ňu ťažké, frajerit sa 9 rokov a stále byť len frajerkou a kamoška už ženou muža.

bluemoon24
17. aug 2023

Samozrejme, ze zarli. Mam podobnou “kamaradku”.

lolita555
17. aug 2023

To sú také kamošky nekamosky 😉

candii
17. aug 2023

Moja kamarátka sa vydala po 3 mesiacoch vzťahu. No a čo. Jej vec .. 😁 jasné že ju to serie

autor
17. aug 2023

@lolita555 práveže sa (aktivne) kamarátime už 10 rokov, takže ma to o to viac mrzí…

olimuc
17. aug 2023

Tvoja kamoska straca cas … mala by si uvedomit, ze asi uz nadej neho buduceho byvaleho omrzela a spievat o svadbe bude este dlho. Ak ho k nej dotlaci .. nebude to na dlho. Ak by chcel mohol si ju uz pred par rokmi zobrat… jednym uchom dnu druhym von … je divne porovnavat sa kto sa skor vyda, porodi a po kolkych rokoch ..kazdy je iny a stastny inac

lolita555
17. aug 2023

Ja mám takú kamarátku od dieťaťa naozaj a keď som mala prvého syna a ona nemohla otehotnieť ,tak to bolo hrozné obdobie skoro sme sa prestali stretávať ,niekedy sa pocity nedajú proste ovládať ,treba to s ňou prebrať ak ti záleží na vzťahu.

avonladyba
17. aug 2023

Veď jej povedz opačne, že ty neuznávaš prechodené vzťahy, kde sa svadba nekoná už nikdy. 😉 Alebo miernejšie, že do hĺbky vzťahu dvoch ľudí nevidí. Niekto sa môže po 2 mesiacoch poznať lepšie ako iní po 2 rokoch.

stanulienkat
17. aug 2023

@pribinak
@bluemoon24 Prečo by žiarlila???? To je také detinské tvrdit, že závidí, alebo podobné blaboly. Ja si myslím, že kamarátka má pravdu. Po roku, po dvoch sa tí partneri dobre nepoznajú, vidíš koľko je tu neželaných tehotenstiev a koľko žien si tu trieska hlavu, čo si urobili s debilom decko po pár mesiacoch. To ale neznamena, že autorka nebude mať dobré manželstvo.

h2
17. aug 2023

Aj som si myslela, že žiarli a závidí ti, kým som neprečítala poslednú vetu, či skôr to posledné číslo 15. Ak sú spolu od 15, tak po 9 rokoch vzťahu majú aj tak ešte stále len 24 rokov. Chodiť spolu 9 rokov je síce veľmi dlho, ale ak začali takto skoro, tak sa niet čo diviť, že sa on ešte do manželstva nehrnie.

andreatytler
17. aug 2023

Myslim ze ju to mrzi a ziarli, ale ako spravna kamoska by si to nemala na tebe vyvrsovat, ale ti to na rovinu povedat. Ak ju prilis boli sa s tebou stretavat, lebo ma tym padom stale na ociach to ze je "vecna frajerka", tak by mala navrhnut obmedzenie stretavania. Je to nefer od nej.

zuzikak
17. aug 2023

normalne jej to povedz. Ze vy ste sa vzali po 2 rokoch a mate dieta a vidis, ze ona uz dlhodobo sniva o svadbe a ten jej sa k nicomu nema. Ze to vidis ako ju to trapi ale to neznamena, ze bude mat pred tebou hlupe poznamky. Nech si to vyriesi so svojim vecnym frajerom ak sa chce vydavat. Ak jej vadi, ze ta ma s tymto statusom stale na ociach, kludne nech obmedzite stretavania. Bud nech s tymi recami prestane lebo ti vadia alebo nech si to v zivote zariadi. Treba sa len otvorene porozpravat. Nemusis ju odstrihavat hned lebo zostanu medzi vami nevypovedane myslienky a nazory. A to by bola mozno zbytocna skoda straty kamosky.

viestta
17. aug 2023

Ty mas nieco co ona nema a asi tak skoro mat nebude. Nie je to ziarlivost, mozno zavist, mozno si len sama pred sebou ospravedlnuje to, co nema, chcela by mat a ty to mas. Mala by si ju skor lutovat, je vecna cakatelka a ten je sa rozhybat necce. Na tvojom mieste jej poviem, ze je dost stara na to aby si uvedomila, ze s tym jej len straca cas bez perspektivy

bluemoon24
17. aug 2023

@stanulienkat no tak zrovna z tohoto prispevku je to dost ocividne. Sama touzi po svatbe (marne) a ma k tomu daleko, tak aby se citila lepe, “pohrda” kamaradcinym zivotem.

lauriik
17. aug 2023

Tazko jej videt do hlavy. Mozno naozaj zavidi, mozno si mysli, ze brat sa po 2 rokoch ozaj neni ok. Mozno je to kombinacia tychto dvoch veci. Kazdopadne, ak ma 24 rokov tak ma este veeela casu vyskusat aj ine vztahy a zalozit rodinu neskor. Dneska ma clovek tolko moznosti.
Skor to vidim tak, ze ak sa ta jej poznamka dotkla tak mas v sebe nieco nespracovane. Skus sa postupnymi otazkami "preco" dopracovat k tomu co je za tym. Pretoze ak ty by si bola na 1000% v pohode s tym ako to mas tak si taku poznamku ani nevsimnes 👍

autor
17. aug 2023

@stanulienkat rovnako ako ja sa môžem rozviesť s 2rocnym vzťahom pred manželstvom, rovnako sa môže rozviesť aj ona s 9 ročným vzťahom 🙂 …poznám pary čo chodili spolu 7 rokov a viac vzali sa a do 2r rozvod a poznám páry čo chodili spolu rok/dva/tri a teraz oslávujú dvojčiselné výročia …a samozrejme moje tehotenstvo nebolo neželané, ale plánované 🙂

sense
17. aug 2023

Reagovala by som asi tak ze nie je nutné globalizovat. Sú parky ktoré sú spolu krátko majú svadbu a sú spolu x rokov, sú páry kt chodia spolu x rokov a keď sa vezmú prestane to z nejakého dôvodu funguvoat. A sú páry ktoré sa ne vezmú vobec a aj tak im to funguje... Nezáleží od "statusu" ale od konkretneho páru

autor
17. aug 2023

@lauriik skôr ma mrzí to, že dá sa povedať najlepšia kamoška si mysli toto o našom manželstve 🙂 …akože samozrejme netrapim sa tým dni a noci ale zamrzelo ma to a nemám s kým riešiť tieto ,,babské” myšlienky 😃a možno je to len hormónmi po pôrode..púšťam si k ,,telu” málo ľudí a o to viac ma mrzí, že tí ,,blízky” spochybňujú a nepodporujú moje šťastie

sense
17. aug 2023

A kamarátka nemusí žiarliť, možno to len zle podala možno si si to ty vysvetlila obzvlášť ak si sa vydávala preto ze si "musela"...
Ale ak budete ešte v kontakte o 9 rokov alebo ďalších sedem jej môžeš povedať vidíš funguje nám to aj tak

autor
17. aug 2023

@sense písala som že dieťa plánované bolo, otehotnela som až 2 m po svadbe 🙂 …dúfam že sme si to len zle vysvetlili, musím sa s ňou porozprávať

betulinka1
17. aug 2023

Evidentne ju to trapi ale nema si to vybíjať na tebe blbymi poznámkami. Je uplne jedno ci sa ludia beru po roku ci 10, nikomu to nedava garanciu trvalého a pekného manželstva. Ty si to uzivas, lebo podla mna presne tie dva roky su podla mna akurat. Potom su uz vztahy prechodene. Moj tiez cakal a cakal, teraz by aj chcel svadbu ale som mu povedala, ze ja uz teraz nemam tu potrebu. Ze sa mal spamätať tak okolo druheho az tretieho roku. Sme spolu 7. Uz sa mi nechce riesit svadbu. Moja dobra kamoska mala teraz svadbu a ja jej to uplne prajem, želala si to a na svadbu sa tesila. Ani by ma nenapadlo jej to závidieť.

eeffka
17. aug 2023

Mne kamoska vtedy hadam uz aj 17rocna povedala ze nechape nas krkavcie matky co ame isli do prace po 1roku 🤣🤣🤣. No skus hadat kto isiel tiez ked zistila ze eurovnik jej nezarodil 🤣. Aj sa otom ospravedlnila ale v tej chvili som ju skoro poslala tam odkial vysla.

sense
17. aug 2023

Tak sa ospravedlňujem, zle som si to precitala... Ale ak ste naozaj dobre kamarátky, tak sa s ňou porozprávaj a vysvetlite si ako to myslela

peter0123
17. aug 2023

zažila som niečo podobné vydávala som sa na jeseň, kamarátka s ktorou sme sa kamarátili od mš ,hoc mala prísť s patentom došla sama. V decembri už moje okolie vedelo že čakáme bábätko, ona ani negratulovala. V januári som zrazu dostala od nej svadobné oznámenie, s tým že neplánovane otehotnela, na Valentína mali malú svadbu. V marci žial zdvihla v práci ťažké začala krvácať potratila. V máji prišla mužovi na neveru a v lete už boli rozvedení.
Kočíkovala som svoje bábo a ,,tzv. kamarátka,, prešla na druhú stranu a čumela do mobilu akoby ani nevidela. Prešli roky, úplne ma vylúčila zo života, ale už mám iné kamošky

ahhola
17. aug 2023

No obidve ste mladé, nelam nad ňou palicu, predsa kamošiek nemáš neobmedzený počet a v istom veku zamrzí strata každej. Hentá nech radšej porieši 9 ročný vzťah, to už je prechodene a beznádejne pre ňu. Možno ju bude ťahať za nos ďalších 10 rokov, z nejakého dôvodu,... dobre sa o neho stará, dobre vari, sexuje... a bude ti potom hovoriť, ze spolu chodia už 20 rokov😄🙃ma šancu začať znova a lepšie a keď si dá 2 roky bez chlapov, nič sa nestane a nič nezmeska.

vilma7
17. aug 2023

Niečo "podobné" som počula aj ja od kamarátky. Nič som si z toho nerobila, keďže ona bude mať 50 a je stále bezdetná a slobodná. Ak je ináč vaše kamarátstvo ok, neriešila by som to.

eva8
18. aug 2023

Kamarátka volá o pomoc. Pomôž jej

thoughtfulweirdo
18. aug 2023

Ja by som si z toho ťažkú hlavu nerobila. Na to, aby som sa s niekým kamarátila, spolu nemusíme súhlasiť vo všetkom a pokojne môžeme mať odlišné názory aj na vzťahy. A za mňa dobré kamarátstvo je aj o tom, že si tieto odlišné názory vieme spolu rozobrať, samozrejme slušne a bez osobného rýpania. Môže to byť aj žiarlivosť, ale zas medzi svadbou po 2 rokoch a nesvadbou po 9 je ešte veľký priestor na niečo, čo môže byť pre ňu ideál.