Ako by ste sa cítili, keby vám partner povie načo svadba?

terezkaa22
10. jan 2022

Keby ste s priatelom cez rok a miluje vás a popri vyznaní lasky mi povie,že ale načo svadba,šak bývame spolu, a deti mozeme mat aj bez svadby??? vek 33 on ja 30

birika
10. jan 2022

@terezkaa22 moja odpoved by bola - a naco vztah a deti? som stara skola, svadbu povazujem za dar lasky toho druheho. za mna je lahke vycuvat zo vztahu, tazsie z manzelstva

7lenka11
10. jan 2022

A opýtala si sa ho na dôvody? Ja sa tiež pripájam do skupiny žien, pre ktoré nie je svadba kľúčová. Dokázala by som fungovať v jednej domácnosti a vo vzťahu aj bez sobáša.. A nech si o tom myslí kto chce čo chce.. Ja som odjakživa sebestačná žena, nepotrebujem ťažiť výhody zo zväzku s mužom. Mám v tomto smere liberálnejšie zmýšľanie a ak by ma muž nepožiadal o roku, nebrala by som to ako žiadnu katastrofu. Vo svojom okolí mám aktuálne viac párov, ktoré žijú "nadivoko" ako také, ktoré majú za sebou svadbu. Ale chápem, že sú ženy, ktorým na tom záleží a trvajú na svadbe... Ja som sa tiež nakoniec vydala, ale skôr to bolo preto, že manžel je z kresťanskej rodiny a sobáš je pre nich základ. Takže sme si to vykomunikovali a prispôsobila som sa mu.
Možno ste príliš krátko na to, aby rozmýšľal o svadba. Takisto svadba prináša so sebou aj veľké finančné výdavky. Teda ak hovoríme o strednej alebo veľkej svadbe. Hýbeme sa v tisíckach eur. Nie každý je stotožnený s tým, že chce robiť bašavel pre rodinu a kamarátov za 10 000 eur a radšej tie peniaze investuje do nehnuteľnosti či do výchovy detí...

number19
10. jan 2022

Tak mu pekne odpovedz, ze nerobis priatelske sluzby a deti rodis manzelom. Mna by sa take vyhlasenie dotklo, ze na co so mnou svadba.
Denne su tu temy sfrustrovanych nevydatych matiek a ich statusu...doporucujem precitat.

rdi
10. jan 2022

Teraz je asi skor taka doba, ze velmi malo ludi sa chce zobrat tak nejak dobrovolne co si vsimam aj v mojom okoli su pary ktore do toho boli dotlacene, ci uz zo strany rodiny a podobne.

danieladeley
10. jan 2022

nezila by som nikym, kto by neplanoval svadbu ako dalsi krok vo vztahu

kiki68
10. jan 2022

@terezkaa22 zalezi aky je dovod a ako velmi to prekaza Tebe a jemu tiez ta druha moznost. Moj muz mal velky problem so svadbou, jeho rodina je rozseknuta rozvodom a jeho rodicia sa 30 rokov nevideli. Ak nepocitam asi sekundu na parkovisku pred 5 rokmi. Potom je problem vobec svadbu organizovat, nech to neni fiasko. My sme s tym velmi bojovali. Dieta to vobec nezmenilo. Ako zase s krstom bola ta ista situacia a iba sme uz mykli plecami nad tym, ze ked su taki, tak proste to budes bez nich. Nie je to prijemne, hlavne ked pride dieta a babka a dedko sa ignoruju. Ako pri svadbe to prekusnes. Ale pri tom dietati to je neprijemne. Moj muz ma velku traumu, z rozvodu a potom ked sa otec druhy raz zenil v jeho 9 rokoch.

ivkazba
10. jan 2022

@h2 verím ti, viem, že sú prípady, kedy ani žena nechce svadbu. Ale poznám veľa žien, ktoré sa chceli vydať, bojovali s tým, ale s mužom nepohli, tak teraz hovoria, že veď to nie je potrebné mať ten papier. A na to som narážala. Ak je to rozhodnutie oboch, je to v poriadku samozrejme. Tu autorka otázky tú svadbu asi chce.
A čo sa týka tých výhod z mužovej smrti. No mne by najviac vadilo to, že ak by chlap ostal v nemocnici vo vážnom stave, nemocnica mi nemusí poskytnúť údaje a nemám právo rozhodovať o liečbe. To právo by mali rodičia a v prípade úmrtia rodičov jeho súrodenci.

h2
10. jan 2022

@ivkazba K tomu poslednému, minule som o tom písala v nejakej inej téme. Že som sa ešte nikdy reálne nestretla s tým, ani od nikoho nepočula o takom prípade, že by v nemocnici kontrolovali niekomu doklady, či je príbuzný a odmietli poskytnúť informácie, ak sa nejedná o manžela/manželku.

tulipanicek
10. jan 2022

No ja som prekvapená, že ste sa o tomto zrejme nerozprávali skôr? Máte už nejaký vek. Nikdy ste sa o tom nebavili?
Ak nie, tak nevidím dôvod byt prekvapená. Ak áno a povedal že raz, tak to by sa mi nepáčilo.
Toto si musíte vykomunikovat. Prečo je pre neho svadba niečo čo nechce a ako je to veľmi pre teba dôležité.
Pre mna svadba dôležitá nebola, manželstvo však áno. Dôležité je aj vedieť či nechce svadbu kvôli hurhaju okolo alebo odmieta manželstvo. Atd atd. Musíte sa normálne porozprávať.

kacena4
10. jan 2022

povedala by som mu, ze ten "papier" je dokazom jeho lasky ku mne... ze si vazi to, ze keby sa nieco s nim stalo tak budem zabezpecena jeho vdovskym dochodkom 🙂

jaskolka
10. jan 2022

@h2 ja som to reálne zažila v práci na oddelení. Bol to mladá žena, priviezli ju kdesi zvonku, kde omdlela, nevedeli sme okrem mena a adresy nič. Potom volal na oddelenie istý pán, že je jej priateľ, že chce informácie. Nemohli sme mu nič povedať, chceli sme, aby kontaktoval nejakých jej príbuzných. Bol zaskočený, že on s nou už 5 rokov žije, ale jednoducho sme nesmeli. Potom asi on volal jej matku, prišla a jej sme už informácie poskytli.
Možno keby zaklamal a povedal, že je manžel, by to bolo iné,nemôžeme to nijako overovať, ale reálne to platí, že druh, priateľ, partner nie je príbuzný oprávnený dostať nijake informácie.

h2
10. jan 2022

@jaskolka Čiže reálne hocikto môže zavolať, povedať, že je jej manžel a informácie poskytnete? Keď píšeš, že overovať to nemôžete.
Ináč, k tomu slovu "priateľ" - to ja v tomto prípade nepoužívam. Priateľov, akože kamarátov, mám veľa.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liusa82
10. jan 2022

Ale čo zadrel susede jej frajer a to majú spolu už aj syna pomaličky 3 ročneho.On si ju zoberie že prečo nie ale hlavne kvôli malému.No me keby toto do ksichtu chlap povie v momente by som svadbu just nechcela.Neviem ale mne to pride ako urážka že ma vlastne ani nechce

loliki
10. jan 2022

@terezkaa22 Myslím, že už všetko bolo napísané. A ako by sme sa cítili? No asi tak, ako aj Ty. Neviem si predstaviť, že sa z toho niekto teší: Juppííí, on si ma nezoberie! A s touto správou sa bude radostne zdieľať v smskách. Sex, variť, upratať a rodiť deti, to hej. A keby dačo, veď sme slobodní, odchádzam a Ty sa staraj o deti. A načo vlastne deti? Načo sex? Keď ma nechceš, tak ma nechci.

megan777
10. jan 2022

@michu_ aj my nie sme zobrati ja som nebola nikdy a on je rozvedeny určite chceme raz svadbu ale kedy to neviem sama este sme spolu vyse 7rokov,zijeme spolu a dieta mame spolu.

jaskolka
10. jan 2022

@h2 samozrejme, že cez telefón sa zásadne neposkytuju informácie. V tom prípade sa dotyčný ma dostaviť do nemocnice, kde už priamo sa s ním stretne lekár, ktorý informuje, alebo povie, aby prišiel niekto iný, teda blízky pribuzny.
Myslela, som tým, že ako sestra nemám právo pýtať od človeka nejaký doklad totožnosti, ci niečo také,(sestra dokonca ani vôbec nemá poskytovať informácie, to robí výlučne doktor) keby trebárs prišiel osobne a povedal ze je manžel. Ale v tom prípade posielam ho za doktorom, ktorý už rozhodne, či bude informovať...
Ak napríklad ide o pacienta, ktorý má v zázname písané, že je slobodný, tak logicky nemôže byť informovaný nikto, kto by sa vydával za manžela, či manželku pacienta (to len na ďalšie vysvetlenie)

amonet
10. jan 2022

@terezkaa22 nato aby som mala raz vdovsky🤷‍♀️😅

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevesh
10. jan 2022

Tak by som mu ozrejmila moj postoj, ze priatelovi zasadne deti nerodim- to som povedala aj mm na prvom rande🙈🙉🙊 a ja by som sa aj urazila, ze ma nemiluje/nevazi si ma natolko, aby ma ucinil svojou manzelkou. Ak si chlap je isty zenou, nema problem aj po 3 mesiacoch si ju vziat a podla mojich skusenosti je to take vyjadrenie..si zatial najlepsie, co som stretol, ale nie dost dobra, aby som sa zaviazal...tak si pockam s tebou, ci nepride nieco lepsie...🤐

marika39
10. jan 2022

Ja som jednoznačne za manželstvo. A myslím si, že veľa párov spolu žije "len tak" lebo skrátka muž nepokľakol ale baba by aj chcela, lebo predsa jej tým ukazuje , že si vybral ju pre život a žiadnu inú. Pre mňa to bol jeden z najkrajších momentov nášho vzťahu. Neskôr som prišla na to , ako dlho to plánoval, lístky nakúpené dopredu na výlet aby mu všetko vyšlo..Ak je svadba pre teba dôležitá, tak sa s ním porozprávaj, a nečakaj že si to raz rozmyslí ak sa ozaj nechce ženiť , aby si nečakala celý život na niečo čo nepríde.

hederamonstera
10. jan 2022

Ako tiez som liberalnejsi typ cloveka ale som za svadbu . Ja to beriem ako oslavu lasky pred rodinou a znamymi, oficialne povedanie si, ze “a teraz sme rodina” pred vsetkymi. Nepacilo by sa mi mat s niekym dieta, s kym nemam rovnake priezvisko.
Ale ako si ziju ostatni, mi je jedno. Ale co poznam taketo pary, tak vacsinou zeny chcu svadbu ale chlapi nie su k cinu, a tak po case zacnu tvrdit, ze to vlastne ani ony nechcu a je to len papier. Nie je, je to vyssi a oficialnejsi zvazok ako spolubyvajuci s dietatom.

najk
10. jan 2022

@guiseppinka ako zavisi matkino priezvisko od chlapa? Ja som si vybrala sama, ze chcem aby mi aj po svadbe ostalo dievcenske. Chlap mi nema do mena co kecat :D

nikulincek
10. jan 2022

@terezkaa22 my máme dve deti žijeme spolu 13 rokov nie sme zobrati. Svadba je pekná je fajn, keď sa dáte na poriadok ak chcete stavať dom hypo a podobne čo sa berie lepšie,keď ste manželia, ale po roku chodenia hneď svadba.. je dosť krátky vzťah. Máte čas. Keď on ešte nechce. A svadba dosť stojí. Švagriná mala svadbu 2020 svadba na komplet všetko ich vísla 10400€ a to mala 40 svadobčanov a gratulantov do 20ludi a to nie každý prišiel. Mala svadba šetrili kde sa dalo. Aj tak ich vislo toľko. Keď máš aspoň 8000€ a viac zoberte sa treba si sadnúť a porozprávať sa. Po roku vzťahu by som svadbu ešte neriesila

poopsie
10. jan 2022

Ja mám manžela s rovnakými hodnotami, chceli sme tie isté '' veci '', vieme sa rýchlo zhodnúť... Ja som vždy vzťah začínala s takouto otázkou 🤣možno čudné ale ako ináč zistiť perspektívu vzťahu... On jediný bez zavahania súhlasil aj s počtom detí a hneď sme sa pustili do výroby 🤣ja by som s mužom čo si ma nechce vziať nebola, lebo ja som chcela byť nevestou, chcela som zmeniť meno, občiansky atď.. 😅

poopsie
10. jan 2022

@nikulincek to sa mi zdá nejako príliš veľa 🤯 my sme mali v roku 2015 na zámku vo vinnom hoteli 40 ľudí cca 4000

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikulincek
10. jan 2022

@poopsie Kaštieľ v Beladiciach 2020 mali vyrátané okolo 8600€ na koniec keď po svadbe platili čo sa všetko vypilo a pod zhrnutie tak svadbu doplácali z toho čo vyzbierali , takže nič sa im naspäť nedostalo chces vidieť rozpis ešte ho mám. Keďže aj mňa to čaká.

kiki68
10. jan 2022

@jaskolka to je napr u nas Rakusku inak, tu plati spolocny trvaly pobyt a info poskytnu. Pretoze sa to berie ako druh alebo druzka. Mne to pride dost prakticke. Nie je to vysadou manzela alebo manzelky. Pretoze aj keby ti dvaja mali o den sobas a jej sa stala nehoda predtym, tak to nemaju ako preukazat. Co je dost blbe. Hlavne keby ta rodina nie je okolo

phiby83
10. jan 2022

@terezkaa22 my sme spolu 11 rokov mame syna a nejak o svadbe nie je reč, popravde ani mi to nechýba :D