Chorý vzťah

olgaa123
13. mar 2023

Mam vyse 3 rokov frajera, ktory pocas tych 3 rokov uz mal po mne asi 7 inych zien a to vzdy ked sme sa moc pohadali alebo rozisli na mesiac alebo dva mesiace, tak on si vzdy velmi rychlo nasiel inu a napriek tomu mi hovori ze lubi len mna a chce rodinu so mnou🤦🏼‍♀️
Ked sa velmi hadame, tak je strasne agresivny, krici, spinavo mi nadava a par krat sa stalo ze ma silno udrel po hlave. Ked sa udobrime, tak ako keby sa nic nestalo, pusinkuje ma a hovori ze ma lubi. Spolu nebyvame,on ma velmi maly byt a casto prespavam u neho a on vyzaduje aby som mu umyvala riady a varila obcas, ja nemam problem obcas nieco navarit ale ked mi povie ze mam ist sama do obchodu aj nakupit suroviny na to, tak mi to pride trosku drze :/ a on mi na to hovori/vycita, ze on ma casto vyvaza autom domov.
Ked niekam ideme , tak mam pocit ze strasne na mne setri, vela krat povie ze “teraz pozyvas ty” a to ked ideme do kina alebo sa najest alebo na drink.
Mam pocit ze ma len vyuziva a nikdy ma ani nelubil a mozno ani nevie co je to laska ale napriek tomu neviem sa odputat a odist :(
Mal niekto takuto skusenost?

perej
14. mar 2023

@olgaa123 Myslim, ze ti tu uz dostatocne vela ludi povedalo, ze ten vztah mas ukoncit pre vlastne dobro. Hlavne si davaj obrovsky pozor, aby si s nim neotehotnela, este ti len nastane peklo, ked budes od neho este aj financne zavisla a fyzicky vycerpana zo starostlivosti o male dieta. A tiez poseres tomu decku zivot. Takisto sa k nemu ani za nic nenastahuj! Ja ta chapem, tiez som bola namotana na idiotovi, ktory ma vyuzival, tak ti poviem, ma ta ako zadne vratka, ak by nenasiel nieco lepsie. TIez som mu vyvarala, este ma poslal mu nakup urobit, ked som tam bola debilko, este na valentina ked ma siel raz za rok zobrat na veceru vykrikoval, ze preto ze to kaze spolocnost on nebude ako ovca robit, co vsetci (no bolo mu luto dvacky za veceru) a kopec dalsich veci. A mal popri mne dalsie zeny, to viem naisto. Teraz ked som sa s nim rozisla mi posiela peniaze ako darcek, pozyval ma na vecere, kupoval vianocne darceky. Ale ja uz sa nenecham obalamutit, on si len potrebuje ma zasa zaistit ako poistku, keby mu to s tymi ostatnymi nevyslo. A ako som sa s nim rozisla? Velmi intenzivne som si hladala zanho nahradu. Nasla som si kopec aktivit s inymi kamaratmi. Idelane, ak sa vies prestahovat do ineho mesta alebo krajiny. Olga pre krista, opusti ho, nikdy s nim nebudes stasta. Prajem vela sil.

blog_betka
14. mar 2023

@olgaa123 ja so myslím ze to nieje normálne že ťa toľko krát podviedol, ten bude sľubovať stále ja by na tvojom mieste dávno s nim niesi

aurora33
14. mar 2023

@olgaa123 nie nemala som takú skúsenosť. Na rozdiel od teba si vážim samu seba.

adkadz81
14. mar 2023

@olgaa123 Okamzite ho poslite k vode.Tento clovek vas vyuziva, pouziva, nema k vam ziadnu uctu ale vie aku pesnicku zaspievat, aby si vas vzdy privolal spat a vy pridete.Nastudujte si temu toxicke vztahy, vztah s narcistom ( pozrite videa na youtube napr. Jako Fenix) a preco sa neviete odputat, lebo soul tie...Aak viete anglicky, tiez je toho vela napr. na youtube.Obklopte sa kamaratmi, najdite si terapeuta, cirkevne spolocenstvo-kohokolvek kto vas podpori, lebo hoci je to chore, vy sa pravdepodobne k tomuto individu budete vracat, dokym sa vam neotvoria oci a neuvidite tvrdu pravdu aj s nasledkami.Toto nieje laska, je to demonicka poviazanost, zavislost a manipulacia.Tak zoberte zvysok sebaucty, odidte od neho, zmente telefonne cislo, vsade ho bloknite, ak treba zmente bydlisko, pracu.Nekontaktujte ho ani na ziadne sviatky, nikdy.Proste zbavte sa manipulatora, demonmi posadnuteho cloveka, roznasaca pohlavnych chorob a zite svoj zivot.Ani 1 den sa vam v zivote nevrati a zivot je vzacny dar, ktory nedostaneme 2x.

katkami123
14. mar 2023

Tvoj priateľ je obyčajný narcis a manipulátor. Sama si si mohla všimnúť, ze on lubi iba seba, podľa jeho skutkov. Teba berie, bohužiaľ ako hlúpu naivnu husičku, ktorú ma vždy na istotu, stačí ti povedať pár pekných slov a už mu zobeš z ruky. Tie reči, že si nikoho už lepšieho nenájdeš, on je akože “tvoja životná vyhra” je typická manipulácia ľudí s narcistickou poruchou osobnosti, skús si o tom na nete načítať články aj aké formy manipulácie využívajú. Takíto ľudia naozaj skutočne milujú jedine seba, ich partnerov beru len za hlupákov, ktorí ich majú obdivovať a posluhovať im. Touto chorobou trpí 2% populácie. Takze nie, nebude ta každý chlap podvádzať ani ťa obtĺkat ako on tvrdí, je kopu normálnych chlapov, normálnych vzťahov. Len ta drzi tými kecami v hrsti, aby si ho neopustila. Za ďalšie, naozaj by ti pomohli terapie, pretože nemáš žiadnu sebaúctu. Pokým sa nenaučíš vážiť si samu seba, budeš si vyberať vždy takýto odpad, ktorý by normalna žena nechcela a dlhšie ako pár mesiacov s takým chlapom nevydržala. (Ono títo ľudia svoje zle spravanie stupňujú, pomaly posúvajú hranice čo si môžu dovoliť a dovoľujú si čoraz viac) ak možem poradiť, na začiatok sa nauč mu na jeho vrtochy povedať rázne nie, keď s tým nesúhlasíš a stáť si za svojim nie, aj keby ta išiel hnať párom volov. Nauč sa byť zásadová. A nie, narcisticka porucha sa nedá liečiť, títo ľudia sa vnímajú ako dokonalosť sama o sebe, polobohovia, ktorí si nikdy nepriznajú, ze majú problém. Najbolestivejšie na tom je fakt, on ti takto ubližuje cely čas vedome. Si len pre neho nejaký experiment pokial si divolíš, aby s tebou krútil. Títo ľudia su povahovo neskutočné svine, nič dobre v nich nie je, a aj keď je, tak to len hrajú, aby im ich obeť uverila, ze oni to robia nevedome. Das ruku do ohňa, ze nemal inú aj počas vášho vztahu, ze si tam nezavolá občas inú aj teraz? Už len tým ta ponižuje, ze aká si nahraditeľná.

katkami123
14. mar 2023

Tu máš, čítaj, urobila som to za teba.

https://eduworld.sk/cd/jaroslava-konickova/7284...

https://www.zdravie.sk/choroba/39932/narcistick...

Tu máš rady ako sa odpútať od takých ľudí :

https://www.youtube.com/watch?v=9SRMUGA2bPc

Ján Dvořak ma na internete o tomto super videá ak pôjdeš od prvého cez všetky, presne tam popisuje tvoj problém, pomohol už veľmi veľa ľuďom v podobnych situáciách ako si ty, ešte aj horších, pretože od manipulátorov sa veľmi tažko odpútava. Vás vzťah je zavisly, aj to tam vysvetľuje. Len si nájdi čas, nasavaj info. Vyhráš jedine vtedy, keď budeš co najviac informovaná.

elze8
14. mar 2023

@olgaa123 odhliadnuc od toho ze rovnako ako ani ja ,nepouzivas pri pisani diakritiku … tak tvoj “pribeh” je napisany pravopisne az moc dobre nato,aby si v inej oblasti bola tak blba ako sa snazis prezentovat.viem,ze laska je castokrat slepa,ale v tvojom pripade to nieje potom len slepota ale aj hluchota a minimalne kvadrupareza ktora ti nedovoli od takeho “chlapa” odist …

katkami123
14. mar 2023

@elze8
Ja si nemyslím, že autorka je hlúpa. Narcisovia sa práveže radi skôr nalepia na rôznych dobrakov a až príliš empatickych ľudí, ktorí bývajú zvyčajne šikovní a z nich čerpajú. Autorka je skôr naivná a zalubena. Z časti ju chápem, malo kto zaľúbený si dokáže priznat, ze vlastne chodí cely čas so svojim najväčším nepriateľom, ktorý ho vedome depta, ničí ho a ubližuje mu. Ako aj iná písala, nikdy sa jej za svoje chovanie neospravedlnil, sprava sa akože nič, čiže tak, že to, ze ju zbije pre jeho nesúhlas je normálne a on si to aj naozaj myslí. To autorka si ho nejak vždy vnútorne ospravedlní a vysvetli. Čítala som prípad, kedy žena, svetovo uznávaná architektka tu na SK mala manžela narcisa, ktorý s nou tak krútil, ze až na terapiach so psychológom jej po roku doplo.

elze8
14. mar 2023

@katkami123 je to mozne, len uz ked sama zena citi ze to nieje v poriadku a pyta sa inych je pre mna zahadaou ,ze to ta dotycna vlastne vie,ze je to chore ale neda tomu stopku… tiez zrejme kamaratky a rodina bude u nej problem,pretoze v prvom rade ked uz nie rodiny tak sa zdoverim kamaratke ..ked som ja po rozchode mala dake randenia ..fuuu moje kamosky pomaly vedeli aj cislo slipov ake nosi dotycny a mali ho prelustrovaneho od hlavy po paty co je to zac 🫣🤭 az potom som mohla ist na rande ked to nebol ziadny alkoholik tyran a pod… doteraz neviem skade info brali ale vzdy vedeli fakt vela 🤭

mamusa123456789
14. mar 2023

@olgaa123 to kde si nasla takého paka? Dievča moje zlate, ty nemáš žiadnu sebaúctu, posli ho tam odkiaľ vyšiel a veľmi rýchlo naňho zabudni... On ma s teba sluzku a dojnu kravu na peniaze

sccarlet
14. mar 2023

@bombulka1987 presne, ja som mala bývalého ktorý bol vcelku OK, ale občas mal agresivnejšie správanie, také že kričal po mne s nervami, a robil prudké pohyby s rukami aby som sa zľakla...a raz mi dal aj facku, a to bol pre mňa KONIEC... ja nerozumiem ako môže žena uveriť chlacholeniu chlapa, ktorý na ňu ruku zdvihol...a tych 7 žien ani komentovať nejdem

luckynat
14. mar 2023

@olgaa123 ty si ale tupelo, ze s takymto curakom ostavas

valerya
15. mar 2023

Ak s ním budeš mať deti a tie bude otĺkať, to už budeš plakať neskoro. A hlavne veľmi veľmi dlho, kým nevyrastú. Alebo kým ho nezabijú. Lebo aj také sa stáva.