Dá sa skutočne milovať a zároveň podvádzať?

11. aug 2022

Ahojte, chcela by som sa opýtať hlavne mužov, či je možné skutočne milovať svoju partnerku, no zároveň ju podvádzať, či už jednorázovo alebo udržiavať dlhodobé mimomanželské vzťahy, popri vlastnej rodine, deťoch, príp. tehotných partnerkách. Dá sa žiť v navonok ideálnom manželstve a popri tom prežívať aférky, flirty, randenie, sex, vypisovanie, rozhovory, pobláznenie, ďalšiu lásku...? Viem, že každý muž a vzťah je iný, no zaujímalo by ma to tak všeobecne, ako to vidia a cítia chlapi. Sú na vine hormóny, chémia, srdce, pohlavný orgán 🤭 alebo čo vlastne? Prečo ak nie ste spokojný vo vzťahu, jednoducho ho neukončíte ale ťaháte to na 2 strany? Nemáte výčitky svedomia? Nebojíte sa, že vám na to raz žena príde? Nemáte strach, že sa vám tá oklamaná rodina už úplne rozpadne?

amiaja
14. aug 2022

@mjk40 teoria pekna ale keby ti nasadila parohy uz vidim ako skaces od radosti.. pretoze to ked ta podvadza ale nakoniec sa vrati k tebe brat ako uznanie tvojich kvalit je dost odveci.. skor opacne, asi jej nieco u teba chyba ked ma potrebu skusat inde

mjk40
14. aug 2022

@amiaja aj to je jedna z možností. Potom by som sa musel v niečom zlepšiť v posteli, v starostlivosti o rodinu, domácnosť, mať vyššiu výplatu. Skrátka aby pochopila,že ja som ten lepší. Hádam sa kvôli tomu naozaj nebudeme rozvádzať a robiť si hanbu a problémy pred rodinou, známymi, susedmi, kolegami v práci. Skrátka dôvodov udržať manželstvo je podľa mňa viac ako dôvodov ho rozvádzať

autor
14. aug 2022

@mjk40 Ďakujem za reakciu. Je podľa Teba občasné zlyhanie aj takmer 7- ročný paralelný vzťah popri manželstve, ďalší ročný milenecký vzťah a zopár jednorázových odhalených nevier? Ktoré ani napriek odhaleniu neboli ukončené, žena klamaná ďalej, navonok šťastná rodinka...

amiaja
14. aug 2022

@mjk40 no neviem ci je pre mna take dolezite udrzat manzelstvo ked on si nevie udrzat vtaka v nohaviciach.. a este mu aj dakovat ze sa uracil ku mne vratit a viac sa snazit aby chudacik vedel do ktorej diery ma pichat ked to sam nevie...

mjk40
14. aug 2022

@amiaja ale áno, uznávam všetko má svoje limity. Čo je veľa to je veľa. Ak sa to donekonečna opakuje nie je iná možnosť ako rozvod. Ja som skôr myslel na občasné zlyhanie raz alebo dva.

123hombre
14. aug 2022

@kamatopo tak to som konzervatívny a staromódny aj ja.no myslím že keď sa dvaja milujú,myslím úprimne milujú nepotrebujú riešiť popri niekoho ďalšieho. A ani to nedokážu. Podľa mňa to robia chudáci, čo si potrebujú niečo dokazovať. Keby to ale urobila ich polovička ,to by sa im už nepáčilo a bola by k.....a.

kamatopo
15. aug 2022

@123hombre aj ja mám ten názor. Proste ,,chudák,, ale poznám aj takého čo to robí lebo to proste naňho príde a využije situáciu v ktorej zrovna je. Žena o tom roky vie no tak ho ľúbi ,že by sa radšej s celým okolím pohnevala ako by si to pripustila. Proste im to vyhovuje. Mne vyhovuje,že sú to moji najlepší kamaráti už od škôlky a tak to neriešim. Ale u mňa by letel aj po jednom zakopnuti. To je zas moja povaha. Ale pravdu povediac dovolím si takéto niečo písať ,lebo mám v manželovi stopercentnu istotu čo sa týka takýchto veci.

123hombre
15. aug 2022

@kamatopo súhlasím. No le že to naňho príde, nie je ospravedlnenie. Na každého zdravého chlapa to príde, aj na mňa. Ale to nieje dôvod podviest manželku. Dá sa to poriešit aj inak. Keď to im vyhovuje, ok. Ja by som to netoleroval a ani moja láska nie.

luis75
7. jan 2024

@amiaja Je to o vzájomnej úcte, či si váži jeden druhého... Ak sa žena navyše o muža "postará" nemá dôvod sa mu pozerať do mobilu...