Dokázali by ste akceptovať, keby váš partner bol v kontakte s bývalou?

29. apr 2023

Ahoj, jedná sa o voľnú diskusiu. Dokázali by ste akceptovať to keby váš partner/ka manžel/ka bol/a v kontakte s bývalým? S tým, že by tam neboli žiadne ,,reálne záväzky" typu dieťa, dom/byt, hypoteká..., že by chceli byť ,,kamaráti"

sissy27
29. apr 2023

Ja sa normalne bavim s ex (aj bez zavazkov), sme obidvaja normalni ludia, partnersky vztah uzavrety, stol cisty… nevidim dovod sa s nim nebavit. A naopak, s tym, s ktorym ma spajaju zavazky, komunikujem len prostrednictvom pravnikov, pretoze normalne sa neda 🤷‍♀️
Ak by mal moj novy partner problem s tym, ze mam kamaratov (a je jedno odkial ich mam), tak nebude mojim partnerom. Vzajomna dovera je pre mna dolezita a ak mi neveri, tak ja nemam dovod s nim byt.

kittykat22
29. apr 2023

Ale u teba to nebude len byvala. Tebe budu vadit susedy, kolegyne, kamaratky. Alebo sa mylim? Co ked ti povie muz, ze chodi s kolegynou na obed? Ked ti povie, ze kamaratku bude vozit do prace?
Ty budes za vsetkym vidiet moznosti. Je uplne jedno kto by co toleroval. Ale ty budes nestastna.

eeffka
29. apr 2023

@viestta ano 🤣🤣🤣 ,tak ale ja som majetnicka uz 30r

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akvi
29. apr 2023

Hm, no môj muž chodieval s mojím bývalým aj na pivo 😂😂 , takže si myslím, že by mu vôbec nevadilo, ak by som aj ja s ním šla len tak na kávu. Ale my sme celkovo divní 😅🤷 So všetkými bývalými som ho zoznámila a všetci sme stále dobrí kamaráti. Vlastne skoro všetky chaty sme zvykli absolvovať tak nejak spolu 😂😂😂

autor
29. apr 2023

@kittykat22 kolega kamarat/ka nie je bývalý partner

autor
29. apr 2023

@kittykat22 neviem ale odkiaľ si vzala tie kamaratky, susedy, kolegyne :D ale dobre no

domkakvet
29. apr 2023

Ja by som to neakceptovala, ak sa chcu stretavat, tak mali byt spolu, na co sa potom rozchadzali.

autor
29. apr 2023

@domkakvet tak nejak na to hľadím aj ja

gabika0825
29. apr 2023

Nie, prečo by mali byt kamaráti? Z kamarátstva laska môže vzniknúť ale z lásky kamarátstvo, to sotva. Kto tvrdí opak tak nevie rozdiel medzi kamarátstvom a medzi nezabudnutymi citmi. Ak by tam bolo dieťa, alebo nejaké spoločne dlhy, to sa ešte nejak dá pochopiť, ale ak tam nie je nič take tak nevidím dôvod prečo by mal ostať v kamarátskom kontakte s bývalou. To platí aj pre muža aj pre ženu.

gabika0825
29. apr 2023

Čo sa týka toho že by sa môj partner bavil s nejakou kolegyňou alebo kamarátkou s ktorou sa bavil aj pred vzťahom, tak nech sa baví, na tom nevidím nič zle.

olimuc
29. apr 2023

Moj ex mal takú jednu ex … ale ta bola ešte zo strednej, myslim, že buď mala aj muža a dieta …nie nevadilo mi to. S poslednou mal nedoriesenu hypo a nevedeli si prísť na meno… veľmi komplikovane, až bol moj ex… proste to nedoriešenie, posielanie listov cez advokáta atd … potom sa snažil byt aj so mnou kamarát ale na jednej káve som mala pocit, že mi ma ten kontakt obtazuje, takze som odisla a asi by som ho ani nepozdravila .. párkrát mi napísal ale ja som nemala čo napísať … nie je o čom … na druhej strane, uznávam kamarátstvo medzi mužom a ženou … manželku môjho najlepšieho kamaráta poznám a ja som ta posledná na ktorú by žiarlila …poznáme sa viac ako 13 rokov

autor
29. apr 2023

@gabika0825 tak aj ja

autor
29. apr 2023

@gabika0825 suhlasím, také si myslím aj ja

xsuzannex
29. apr 2023

Moj muz je tiez v kontakte so svojou ex, nase deti dokonca chodia do rovnakej triedy v skolke a uz sme kamosky aj my 😄 vsetko je mozne..

retatka
30. apr 2023

Samozrejme ,že existuje ,vyspelý človek nevidí za tým pozvánku do postele .Už 20 rokov sa kamarátime a spoznal ho aj môj muž 🙂Dokonca i on povedal ,že je to príjemný človek .

jesenzima
30. apr 2023

Mne by to vadilo..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika0825
30. apr 2023

@elizabet173 Lenže v 99% to funguje trosku inak, vy ste možno nejaká svetla výnimka, žiaľ ja nemám dobrú skusenost a ešte hádam nikto ani v mojom okoli nema dobrú skúsenosť s takýmito vzťahmi.

autor
30. apr 2023

@gabika0825 celkovo nepoznám nikoho komu by fungovalo kamarátstvo po láske, iste výnimku nájdeme asi vždy ale nikdy som neveští nič dobré

vevapeto
30. apr 2023

No chvalabohu ja mám jedného z tých uvedomelých mužov čo to majú v hlave upratané a takéto stretká s bývalými už len z úcty a rešpektu voči mne cielene nevyhľadáva.

lessiie
30. apr 2023

Nie,nedokázala... 🙂

helen_167
30. apr 2023

Nie pride mi to na hlavu

soldi
30. apr 2023

Na margo teorie ze muz a zena nemozu byt kamarati. Mam troch velmi dobrych muzskych kamaratov. Z jedneho (zadaneho) citim, ze by prijal aj viac, keby som ja chcela, takze tam si musim strazit hranice prisne, aby to nesklzlo niekam, kam nechcem.
Dalsi dvaja su nezadani. Jeden mi je ako brat, bavime sa otvorene o vsetkom, nemame problem spat vedla seba v objati, nie je tam ziadny chtic ani z jednej strany.
Druheho poznam 20 rokov, stale sme priebezne v kontakte, mame sa uprimne radi a tiez tam nie su ziadne city ani ziadostivost.
Moj partner mi kamaratov toleruje.
A on je tiez v kontakte so svojou byvalou, obcas sa stretnu (1-2 razy rocne na hodinku), obcas si zavolaju/napisu. Este ma dalsie dve byvale, obe poznam, obcas sa stretneme vsetci spolu.
Pokial je clovek zrely vyspely jedinec, tak by mal mat v sebe tieto veci vysporiadane.

syslik81
30. apr 2023

som v kontakte asi s 3 ... vzdy to bol vztah nad 2 roky .. ako kamosi ok ale nazad ani nahodou - pre nic za nic niesu ex...

tamitamitami
30. apr 2023

Je rozdiel aký kontakt....ak je to raz - dva krát za rok prianie na narodeniny, meniny a potom pár správ o tom ako sa darí tak OK nemala by som stým problém. Prípadne reakcia na niaku fotku, prebratie niakej životnej udalosti. Proste napísať si raz za čas OK. Veď ľudia sa môžu rozísť aj v dobrom a ostať "kamaráti".
Ak by to bolo pravidelné vypisovanie tak by som stým problém mala.

sharka174
30. apr 2023

Sú bývalí, lebo vedia prečo sa rozišli.. nemám s tým problém, kľudne ku nám môže na návštevu..👌👍😉

d_anica
30. apr 2023

Manžel je v kontakte s bývalou, rozišli sa v dobrom po 7 ročnom vzťahu (bez detí), zostali priateľmi. Nevadí mi to, neviem, prečo by malo. Normálne sa navštevujeme, ona príde k nám, my k nej, aj nejaké spoločné dovolenky sme absolvovali, podobne ako s inými priateľmi. Je to všetko o dôvere 🤷

maminkadeticiek
30. apr 2023

Pre mna je nepredstavitelne,ako mozu byt kamarati muzi,alebo zeny,ktory sexovali s tym istym partnerom.Pre mna je to absurdne,nepochopitelne ale respektujem ze inybto mozu mat inak.

vivusika
30. apr 2023

My sme s priatelom spolu 23 rokov,mame dve deti. Jeho ex manželka k nam chodí na grilovacky, na kavu...ja k nej tiez. S ich dcerou vychadzam tiez super...