Je podľa vás začať prvý raz randiť okolo 30tky pre mužov odpudzujúce?
Zdravím je podľa vás začať prvý raz randiť okolo 30tky pre mužov odpudzujúce? Neberú to ako , že je tá žena už stará a premrhala svoju šnacu? Lebo ja keď som mala od tých 15 do 25 tak som nemala potrebu randiť a aj som mala iné záujmy ale sama by som asi teda nechcela umrieť ale nechcem sa ani nútiť. Ale neviem či vôbec mám šancu.
Ďakujem
Stručné zhrnutie
- Začať prvý raz randiť okolo 30. roku života nie je všeobecne považované za odpudivé; v diskusii sa opakoval názor „nikdy nie je neskoro“ a že zrelý partner to pochopí.
- V diskusii sa ako praktické riešenia odporúčali online zoznamky (Tinder), aktívne písanie s potenciálnymi partnermi, účasť na kurzoch a cvičenie na budovanie sebavedomia a prípadná psychoterapia.
- Viaceré príspevky uviedli, že neskoré randenie často súvisí s prioritami ako štúdium, práca, cestovanie alebo zabezpečenie bývania, zatiaľ čo iní varovali pred pragmatickým hodnotením zo strany potenciálnych partnerov.
Najčastejšie otázky
Q: Je odpudivé začať randiť prvý raz okolo 30 rokov?
A: V diskusii prevládal názor, že nie je odpudivé a „nikdy nie je neskoro“, avšak niektorí účastníci označili takýto stav za „minimálne divný“.
Q: Ako začať randiť po tridsiatke?
A: Odporúčané kroky v diskusii zahŕňali stiahnuť Tinder a začať si písať s potenciálnymi partnermi, zapojiť sa do kurzov alebo koníčkov a pracovať na sebavedomí cez cvičenie alebo psychológa.
Q: Pomôže zmena zamestnania pri hľadaní partnera?
A: Jeden príklad v diskusii popisoval prechod z kancelárskej práce na „prácu v uniforme“, po ktorom dotyčná osoba stretla budúceho manžela.
Q: Má nedostatok predchádzajúcich vzťahov vplyv na šance pri výbere partnera?
A: Niektoré príspevky tvrdili, že muži môžu vykonávať „cost‑benefit analýzu“ a vnímať absenciu vzťahov ako riziko, zatiaľ čo iné príspevky videli neskúsenosť ako výhodu (nezatíženosť minulosťou).
Q: Ako prekonať introverziu pri hľadaní vzťahu?
A: V diskusii sa odporúčalo začať cez písanie na zoznamkách, neodhaľovať hneď všetko na prvých randoch a zapojiť sa do kurzov či aktivít, kde sa dá spoznať viac ľudí postupne.
Q: Pomôže plastika alebo botox získať partnera?
A: V diskusii sa plastiky a botox spomenuli ako možnosť, ale väčší dôraz bol kladený na zmenu pre seba (cvičenie, kurzy, sebavedomie) než na zásahy „pre niekoho iného“.
Závery z diskusie
Zhoda
- Nie je všeobecný konsenzus, že začať randiť okolo 30tky je odpudivé.
- Odporúčané praktické kroky zahŕňajú online zoznamky (Tinder), aktívne písanie, kurzy, cvičenie a prácu na sebavedomí.
- Neskoré randenie často súvisí so životnými prioritami ako štúdium, práca, cestovanie alebo zabezpečenie bývania.
Sporné názory
- Niektorí príspevky považovali neskoré randenie za „minimálne divné“, zatiaľ čo iné tvrdošijné názory zdôrazňovali, že „nikdy nie je neskoro“.
- Niektoré komentáre tvrdili, že muži vykonávajú pragmatickú „cost‑benefit analýzu“ a môžu vnímať absenciu minulých vzťahov ako riziko, zatiaľ čo iné príspevky považovali neskúsenosť za výhodu (nezatíženosť minulosťou).
Otvorené otázky
- Ako objektívne zhodnotiť, či absencia predchádzajúcich vzťahov znižuje atraktivitu pre konkrétneho partnera?
- Aké sú najefektívnejšie kroky pre introverta, ktorý chce začať randiť po 30-ke?
Spomenuté značky a firmy
Tinder, Postoj, Red Pill, sims
Spomenuté produkty a metódy
Tinder, online zoznamky, plastiky, botox, psychológ, zmena zamestnania, cvičenie, kurzy, cost‑benefit analýza
Miesta a osoby
žiadne
Hej, pre niektorych samozrejme budes za cudnu, ale aj medzi chlapmi sa najdu taki, co si davaju na cas, lebo v istom zivotnom obdobi bolo kadeco ine prednejsie. Netreba sa nechat znechutit.
pozri sa,ked to bude niekomu divné,tak čudný je ten jednotlivec. Nič si z toho nerob. Prajem ti vela štastia❤
Veď keď nechceš randiť ani teraz. Nerob to… nie všetci hľadajú svoju ,,polovičku,, A prečo by to malo nejakého chlap trápiť, že ty si prvýkrát na rande… to je tvoja vec
@edith267
Mám kamoša, má 37 a nikdy nemal frajerku. Do jednej baby bol veľmi zaľúbený, ale ona ho nechcela. Chalan je vzdelaný, perfektne zarába, perfektne vyzerá, cvičí, športuje, precestoval celý svet, ale fakt že celý, je zručný, zaujíma sa o kopec vecí, chodí na kadejaké kurzy, furt ho niečo zaujme, veľa číta … ale je extrémny introvert. On by aj chcel vzťah podľa mňa, ale ani nám, kamošom, čo sa poznáme 20rokov to nepovie a my si myslíme, že on proste nevie, ako na to. Gay nie je, keby si tu chcel niekto rypnúť. 🤷♀️
@edith267 Nikomu nemusis nic povedat, ak pride ma taku temu, povies, ze mas za sebou nejake znamosti, ale nemas potrebu to rozoberat, su to uzavrete kapitoly. Toto by nebol problem. Problem vsak moze byt, ze v tom naozaj nebudes vediet chodit. Nebudes mat paru o tom ktory z napadnikov to mysli uprimne, ktory len ojebuje, je mozne ze velmi rychlo zazijes nepozname sklamania, a kopec inych zalezitosti. Mas jedinu vyhodu, si zena, a nemus urobit nic, iba byt, tj. Hodit sa na trh a trh si ta uz ochoci. Vsetko za teba urobia muzi. To ze si mala ine aktivity a na randenie nebol “cas” nie je pravda. Su to iba racionalizacie. Dovod preco si to realne robila, resp nerobila je niekde v tvojej hlave. A dam ruku do ohna za to, ze to vies, ale nechces si to priznat. Aj priemerny psychlog to z teba vytiahne za 30 minut. Mne ten dovod, ze zrazu nastalo precitnutie, a nechces zostarnut sama, pride opat len ako nejaka racionalizacia. Kazde zivotne obdobie je prirodzene pre iste aktivity, zazitky, skusenosti, ak sa to nejako poprehadzuje, uz to nemusi mat uplne hladky priebeh.
@hankm páni ty sa vyznáš 🙂 no ja som mala pocit že všetci oje 🙂 tak možno skôr som si hľadala iné činnosti aby som nato randenie nemyslela pretože mi to vždy nešlo vôbec... a to že nič nemusím robiť to platí asi skôr na atraktívne ženy... neviem či to je precitlivenie alebo mi to niekedy zachýba že aké by to bolo keby to bolo 🙂

Nikdy nie je neskoro zacat a nevidim dovod preco by si im to mala vesat na nos.Je kazdeho osobna vec kedy zacne zit lubostny zivot.Zrely seriozny jedinec to pochopi, ty bud len normalna a prirodzena.