Kam smeruje takýto vzťah?

harperka
25. sep 2022

Ahojte ženy , mala by som na vas taku otázku a to v čase ked sa ss vami partner začal baviť o zasnubách a spoločnom živote mali ste zodpovedané tie základné otázky ako to kde budete bývať (ak ste teda nebývali spolu), kedy chcete mať deti a kolko, ako to bude po finančnej stránke, otázky týkajúce sa svadby , viery a podobne....
Mám pocit, že s dĺžkou svojho vzťahu začínam pochybovať...nechcem sa presťahovať do mesta odkiaľ je priateľ (ked ma rodičov hned vedla svojho domu), po VŠ som mala predstavu dalšieho vzdelavania a necítim sa nato aby som teraz mala ist na matersku a podobne ... nehovorím že som karieristka ale potom,čo som sa dostala na vysnívanu skolu chcem sa karierne posunut a nie ostať ženou v domácnosti...rovnako rozdielna je naša otázka svadby ja som vychovana v katolíckom duchu priateľ ani o svadbe v kostole nechce počuť možno tak niekde v zahraničí pri mori no mne ta predstava nepríde lichotivá....
Uvedomujem si že vzťah nie su len chvíle ked je dobre....ale čím viac sa zamýšľam nad tým,že sme rozdielny...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezka1947
25. sep 2022

@lija22 kompromis sa dá urobiť s jedením,obliekaním,bývaním...ale vo svetonázore,pokiaľ ho berieš vážne,kompromis neurobíš. A keď,tak na chvíľu. Buď to po čase vzdas,alebo vzdas vzťah.

@harperka som nezachytila,on má tiež nejaké ambície ďalej študovať?či už doštudovať,pracuje,chce sa usadiť?
Lebo možno aj tu je trošku problém. Nie kazdy sa túži vzdelávať,posúvať v živote,tým pádom nevie a nemá ani ako oceniť tuto túžbu a úsilie.
Skrátka,ty máš už zrelý pohľad na život,opakujem,klobúk dole. Pretože tu väčšinou všetko začína kvalitou sexu ako meritkom všetkého. A zjavne je to dosť málo.

harperka
autor
25. sep 2022

@elizabet173 áno rozprávali, a záverom bolo,že načo sa o tom baviť kým ešte študujem také tie hypotetické otázky "čo ak" ...nepriamo mi tým dal najavo,nech sa prisposobím...na tému dieťa sme sa bavili, pozná môj názor napriek tomu niekoľkokrát tlačí ,že ved teda v zime by sme mohli a podobne..pričom mám zásadu, že určite nie pred svadbou a takto...

@terezka1947 už pracuje ale nie v obore ,ktorý vyštudoval...no mám pocit,že vždy bude pri každej žene ten lepšie zarábajúci ,čo veľakrát moje zľahčuje moje štúdium, ktoré je časovo náročné...
O týchto témach sa nebaví ľahko, a žiaľ nestretávam sa tu s pochopením...

marca12
25. sep 2022

@harperka preco by si nesla do kostola? Sesternica ma ateistu a s detmi chodi sama do kostola. Ziju stastne uz cez 20 rokov. Druha sesternica ma tiez ateistu a vydavala sa na urade. Taktiez stastne manzelstvo. Treba vediet robit kompromisy na jednej aj druhej strane. Na byvani sa tiez musite zhodnut,obaja k niecomu dospiet.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezka1947
26. sep 2022

@marca12 pokiaľ berieš vieru vážne,nedá sa urobiť kompromis,kt.nebude šťastný pre obe strany. Keď chodí človek "len do kostola",bude mať šťastné manželstvo aj uzavreté iba na úrade,budú šťastní aj 50r.
Nevravím,že nemožné. No snáď promile ľudí dokáže udržať svoju vieru s neveriacim partnerom a zároveň v Tom.vychovavavat deti a zároveň to bude partner podporovať.a bude s tým úplne vysporiadaný.
No a autorka má ešte aj iné,vážne dôvody,pre kt.tento vzťah nemá perspektívu.
Veď v manželstve má byť človek šťastný,nie do neho už vstupovať s mega problémami a nešťastný,už s kopou kompromisov,s kt.ma vnútorný problém.
Potom prídu deti,choroby,iné problémy....a čo ďalej?

simca06022011
26. sep 2022

Nechápem na co študentky maju potrebu pomaly od maturity planovat život, robit chlapovi služku, planovat svadby... Co tak to nechat tak, uzivat ai skolu a frajera a plany so svadbku a rodinou a stahivanim nechat na obdobie po skole ked budes vediet kam ta vietor zaveje? Upratovanie u neho nechaj na neho a radsej sa zabav so spoluziakmi (a inak dalej som ani necitala orispevky uz... Stacilo mi)

elenita
26. sep 2022

@harperka Ahoj, mne to praveze pripada tak, ze on ocakava, ze vo vsetkom sa prisposobis jemu a na Tvoje priania sa vobec neberu ohlady, vsetko by malo byt po jeho. Snazi sa on vobec nejako o Teba, je starostlivy, ustretovy, napomocny, alebo len vyjadruje, co chce on, a Ty sa mas prisposobit?

lilke
26. sep 2022

@harperka pre budúci funkčný vzťah naozaj treba kompromisy z oboch strán. Ty si musíš premyslieť, z čoho ty kvôli svojim hodnotám nie si ochotná ustúpiť. Častejšie spomínaš vieru. U nás bola podobná situácia, môj už manžel tiež nebol naklonený, ale po pár rozhovoroch pochopil a súhlasil so svadbou i že aj naše deti budú fungovať v tomto duchu. Dokonca teraz, keď sú staršie a on je s nimi v nedeľu odcestovaný napr. na súťažiach, automaticky ide s nimi na omšu. V inom som zas ja vedela sa vzdať. Zas kamarátka sa vydávala rok po vyske, tiež mali základné veci nevysporiadané. Po 4 rokoch ku koncu búrlivého vzťahu - tam financie, kariéra (chcela kamoška), bydlisko - prišiel rozvod a okamžite nový partner. Tam už bola poucena na vlastnej chybe, riešila hneď, a tento vzťah funguje.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
26. sep 2022

@elizabet173 nejde o užívanie, tiez sme mali tolko rokov a tieto temy sme veru neriesili na konci vs ale tak o 2r postupne začali prve svadby, aj tych ktorí uz spolu teda cez vs chodili a kopec ludi sa hned po vs aj rozišlo, proste prišieli na to, ze chcu ist inym smerom. Po vs sme riešili pracu, jedna md bude z cohi ratat a ta prax je potrebná po škole. Mne to príde uplne zbytočne riesit a plánovať, urcite nie jw zbytočne sa s panom o tom baviť presne kvoli tomu avy sa spoznali. Predpokladam ze je starsi a bude ju tlačiť do všetkého, tak ako sa on rozhodne. Neviem ci niekde vek pisala, lebo nečítala som tu vsetko este. Ale teda ked ma svoj dom, tak student nebude .
A tiež pise ze casu vela nema a napriek tomu "upratuje" u frajera, upratuje u seba, cestuje hore dole... Cize ano oproti tomu vyjst si tetaz ako študentka s kamosmi von, miesto riadenia frajera vytiahnut niekde je určite strašne uzivanie. Ked to nebude robiť teraz, tak na tej md a rd uz vobec nie... Dala by som tomu volny priebeh s tym, ze samozrejme by som s nim debatila o viere, detoch nech viem ci ten nazor vie zmeniť alw isla by som si svoj plan skola,... Atd. Keby bolo zle rozlúčila by som sa.

ketrint
26. sep 2022

O 40min nejde… toľko často cestujem len v rámci jedného mesta 😂🙄🙄
Ostatne vnímaš správne a je fajn, že sa nad tým zamýšľas. Uprac si myšlienky, rozhodni sa a prajem veľa sily vytrvať vo svojom finálnom rozhodnutí. Drz sa! 💕

nelka93
26. sep 2022

40 minút nie je problém. Ja som žila u priateľa, do školy som cestovala hodinu tam aj späť, tiež do posledného ročníka, bolo to úplne v pohode. Ty skôr hľadáš dôvod na rozchod. Navyše takéto otázky sme mali vyriešené po dvoch mesiacoch vztahu

harperka
autor
26. sep 2022

@nelka93 čo znamená žila ? Upratovala varila a starala sa o nho ? Alebo sa podieľal na tom spoločne ? Po škole si mala koľko voľného času ? Večer si kedy chodievala spat a ráno na kolku vstávala ?
Keď si prišla zo školy tým to haslo alebo si si musela sadnúť na zadok a do neskorej noci študovať ?

janickacrazy
26. sep 2022

@harperka Hlavne si uvedom, že ty nie si jeho matka, prečo by si mu mala upratovať, variť a starať sa o neho? čo on nemá ručičky? Toto ti píšem v dobrom, naozaj nerob zo seba slúžku hned na začiatku vzťahu. U vás ozaj bude lepšie, ked sa rozídete, lebo ty chceš niečo iné, on iné. Ale ten rozchod budeš musieť urobiť ty, lebo jemu to takto vyhovuje, tebe nie.

vlado818
27. sep 2022

Prosim nenechajte si radit do xy ludi co vas nepoznaju.
Jak by som cital o sebe( vas partner) len s mensimi upravami. Cirkev neznasam, tancujem len ked pijem, deti nikdy nechcem mat, dovolenky aspon 3 x do roka exotika.
Vysledok : sme spolu 20 rokov,dieta mame. Svatbu sme mali sice v Thajsku a potom tu na urade ale s odstupom casu by som aj kostol prezil.😀( Boli sme kamosom)
Jedine to byvanie je take onake ale vsetci vieme preco... Tak drzim palce