Krst, spoveď a priznanie sa k sexu s treťou osobou

31. júl 2022

Dosť kontroverzná vec s čím tu píšem a chcem poradiť…s manželom sme sa rozhodli pokrstiť syna, sme katolíci a samozrejme k tomu patrí aj spoveď nás rodicov ku krstu. Na spovedi sme boli naposledy pred svadbou nie je to zas tak dávno…ide o to že sme s manželom mali už alo manželia intímny styk (nie sex) s treťou osobou ženou. Súhlasili sme s tým obaja, obaja sme to chceli, nikto nikoho nenútil a tu nastáva otázka ako sa z toho vyspovedať pretože klamať nechceme…poprosím vopred aby ste si nenávistne a neviem aké komentáre nechali pre sebe ak nie sú ku veci, áno sme katolíci ale sme aj ľudia čo chcú skúšať nové veci a robíme to spolu a slobodne.

zuzliq
31. júl 2022

@sissy27 jedine pred prijímaním. Pred sobášom nie.
A prijímanie je tiež dobrovoľné, teda kto nechce, nemusí ísť.

gladys_07
31. júl 2022

Ale farar by sa podla mna aj potesil ze konecne dake pikajdy, nielen furt Mara sa hneva so susedou a 14.7. sa zabudla rano pomodlit

Mam inak impertinentnu otazku: kto bola ta tretia zena? Nejde mi to pri trojkach do hlavy. S kamoskami sa predsa nespava a vliezt do postele s uplne cudzou…co ja viem…

danik1505
31. júl 2022

Normálne povedz, že si scudzilozila.. Ale musí ti to byť ľúto a keď slubujes polepsenie, musíš to myslieť vážne.. Inak je celá spoveď neplatná, ale to ako katolícka asi dobre vieš. Na margo dám, ktoré sa tu zasa nenávistne vyjadrujú, prípadne danú tému zlahcuju - neurazajte ľudí kvôli vierovyznaniu, my veriaci sa tiež neposmievame ateistom.

sissy27
31. júl 2022

@zuzliq nie som veriaca, ale čo si pamätám všetky kamošky, čo mali svadbu v kostole, museli na spoveď 🤷‍♀️ Možno len svojvoľné rozhodnutie farárov…
A trošku som googlila a aha ho 😂druhé cirkevné prikázanie: pristupujte k sviatosti pokánia najmenej raz ročne. Tretie cirkevné prikázanie: počas veľkej noci prijať sv.prijímanie. Takže minimálne raz do roka to povinné je a nie že nie.

zuzinka888
31. júl 2022

Ak si veriaca a chces takto vychovavat svoje deti tak sa porad s niekym veriacim. Urcite tu je taka skupina. A nechci radu od ludi co o viere spovedi a manzelskej cistote nemaju ani sajnu. Ak chces len pre dieta nejaku oslavu tak krst nemusis urob babyshower. Lebo ak si veriaca tak vies co mas robit a rady ako zatajit a neist na spoved su rady akurat tak do ...zatratenia.

mamamasama
31. júl 2022

@sissy27 spoveď nie je povinná.

sissy27
31. júl 2022

@mamamasama no minimálne raz do roka evidentne áno…aj keď klasika - každý farár podľa seba 🤷‍♀️

ummimaryam
31. júl 2022

No zrejme katolíci nie ste keď smilníte s cudzou ženskou. Fuj. 😣
To čo má byť? Nerobte zo svojho náboženstva žart, a poriadne sa vyspovedajte. Buď ste katolíci SE vsim vsudy, ale nie ste...

mamamasama
31. júl 2022

@sissy27 evidentne nie, lebo tomu absolútne nerozumieš... 🤦🏻‍♀️

autor
31. júl 2022

@ummimaryam rovnako sa môžem vyjadrit ja o tebe za to ako odsudzuješ lebo to dobrý a správny katolik nerobí ale vieš čo? Ja sa na tvoju úroveň neznížim…keď máš potrebu pisat takéto komentáre tak neodpisuj lebo si zrejme nepochopila o čom som pisala…

stanulienkat
31. júl 2022

Krasna vzorka "akoze" veriacich.

maranta_leuconeura
31. júl 2022

Pises, ze to nelutujete, podla mna k ziadnej nevere (a ani cudzolozstvu, kedze nebol styk) nedoslo, z coho sa chces teda spovedat? 🤷

bonavoxa
31. júl 2022

Lítost je podmínkou zpovědi. Taky snaha o nápravu a neopakování. Bez toho je svátost smíření neplatná! a nemůžete dostat rozhřešení. Lítost je buď dokonalá, svým jednáním jste ublížili Bohu jako Nejvyššímu Dobru, i své duši, i když si to nejste schopní uvědomit. Nedokonalá...ze strachu před trestem. Sex patří jen do manželství, vždy jen za účelem zplození nového života a upevnění lásky mezi manželi. Tam třetí osoba nemá co dělat.
Tady nejde o nějakou polehčující okolnost.
A mimochodem... přestoupení 6. přikázání je ve zpovědnici ta nejčastější položka. I velice zbožní lidé mají ,,jen" nečisté myšlenky například. Kněží většinou nemrknou okem...někdy je ale potřeba to rozvést, když se kněz zeptá.

deti95060810
31. júl 2022

a ja by som zas povedala ... 😀😝
a potom by som si vychutnávala ako ujo mľaská zavretý tam v tom tmavom kútiku - spovedelnici... 😝

monuska112
31. júl 2022

@bonavoxa "Sex patří jen do manželství, vždy jen za účelem zplození nového života a upevnění lásky mezi manželi." kde sa to pise? daj odkaz na bibliu prosim stary novy zakon je mi jedno

monuska112
31. júl 2022

@stanulienkat a ty si krasna vzorka coho? komu robis svojou skrytou nekonecnou agresiou vzorku? ateistom? veriacim? ci len modrokonikarkam? kto sa ma za teba hanbit?

zmrzlinka2021
31. júl 2022

@stanulienkat no ona je ako Boris Kollár v sukni... A potom príde ateista a je zhrozený. A opravnene

stanulienkat
31. júl 2022

@monuska112 aspon sa netvarim ako krestan-pokrytec.

stanulienkat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
31. júl 2022

@stanulienkat asi sme sa nepochopili, myslim tychto "krestanov", ktori hovoria o hodnotach ale ich skutky ukazuju opak, tak ako u borisa, tak aj u zakladatelky tejto temy

monuska112
31. júl 2022

@stanulienkat nie tvarit sa jak agresor dement je urcite lepsie, nez krestan pokrytec a to podotykam v kazdej teme. dam ti link : https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/preco-ste-arogantne-k-inym-pouzivatelkam/#post-85178939 vyjadri sa tam prosim ta preco to robis

bonavoxa
31. júl 2022

@monuska112 Katechismus katolické církve, který z Bible vychází. Opravdu se mi nechce do toho zabředávat, když cítím předpojatost. Křest má být asi v římskokatolické církvi, když zpověď, tak je irelevantní i to, jak je to v jiných církvích.

zmrzlinka2021
31. júl 2022

@autorka
pises, ze mate hodnoty, kvazy asi krestanske - ale mat sex s niekym kto nie je tvoj manzel je nielen hriech ale aj podvedenie toho druheho. A ak ten druhy nema s tym problem, teda tvoj manzel, tiez to vypoveda o jeho hodnotach a o ucte k tebe ako k zene. + je tu osoba č. 3, ktora vam "posluzila" - nemusis to fakt hrat. Ja chapem, vychovana si v katolickom prostredi, vsetky babky od vas nieco ocakavaju, normalne si povedz, aka je realita a tuto hru pred vsetkymi ukonci.

stanulienkat
31. júl 2022

@monuska112 Dementne sú väčšinou dotazy, ktoré sa dávajú užívateľky modrého koníka. Možno preto sú moje odpovede také aké sú. A mnohym
so slabšími IQ môžu pripadať agresívne. Bohužiaľ nemám rada hlúpych ľudí a tu ich je teda požehnane.
Ak vieš o čom je viera- A ja mám toho dosť naštudované o čo v kresťanstve ide, tak buď sa tým riadim, alebo nie. Ale nebudem sa tváriť, že súložím kde s kým, ani nepôjdem na spoveď, ani to neoľutujem a v nedeľu sa tam budem hádzať na kolená akoo najväčší pokrytec. Na to človek nepotrebuje veľa rozmýšľať, aby videl ktorá strana má pravdu a môžeš zakladať 10 tém o agresívnych prispievateľ kách.

modrykonik1237
31. júl 2022

Postoj kresťana by mal byť: tvoje áno, nech je áno, tvoje nie, nech je nie! Boh dal ľuďom desatoro prikázaní z lásky. Prirovnám to s pravidlami cestnej premávky. Ak ich nedodržiavame, môžeme uškodiť nielen sebe, ale aj druhým. Obidve, či už desatoro, alebo vyššie uvedené cest. pravidlá sú návodom ako prežiť pokojný (pokojnejší) život. Ísť na spoveď a nevyznať všetko? Prečo? Pre kňaza, že nemusí vedieť všetko? Rozprávaš to Bohu. Možno to mnohí chápu ako paradox - veď On vie všetko. Áno vie. Ale chce to počuť z tvojich úst, srdca, že si to vieš priznať. Akonáhle "kľučkuješ", vyjednávaš, vyviňuješ sa ( ale, veď to ani hriech nie je) môžeš klesať hlbšie a hlbšie. Špirála zla ťa stiahne ani nezbadáš ako. Pri krste sa číta formula: Nech život našho dieťaťa je Tebe (Bohu) na slávu, jemu ( dieťaťu) na spásu, nám (rodičom) na radosť a svetu na osoh. Čo by si mohol rodič viac želať? Ak chceš pre svoje dieťa dobre, ži ty dobre, aby nemuselo raz trpieť pre hriechy svojich rodičov. Pýtaš sa a ja odpovedám. Vyznaj sa pri spovedi tak, aby ti tvoje svedomie nič nevyčitalo. Nepočitaj s tým, že ale veď kňaz.... Koľkokrát sa modlíme a máme pocit, že Boh neodpovedá, ale aká je naša modlitba? Je úprimná? Preto ti radím vyprevaď svojho syna s čistým svedomím do sveta ako kresťana. Tvoje áno, nech je ......! Prajem ti všetko dobré a tvojmu synčekovi to 👍 veď vieš - (vyššie uvedenú formulku!

zuzinka888
31. júl 2022

@modrykonik1237 konecne tu napisal aj krestan.🙏suhlasim.

monuska112
31. júl 2022

@stanulienkat takze ty niesi schopna zvladat svoje pocity, nepreberas zodpovednost ani za svoje emocie ani spravanie, ale nizke iq ma ten kto na to upozorni, alebo si toho vsimne :D :D :D ty niesi schopna prijmat iny nazor alebo sposob zivota, lebo si myslis ze si naj, ale hlupi sme my ostatni :D :D :D o tom ze mudry clovek je otvoreny, neodsudzuje a je schopny vidiet aj svet inymi ocami, vie v sebe prepracovat aj negativne emocie a hlavne prihluplo sa nevyhovara ale berie zodpovednost za svoje spravanie je zbytocne ti pisat, chod prosim ta do tej temy, ty sa nezmenis, ale ja sa budem bavit!

loliki
31. júl 2022

Keď nechcete klamať, povedzte pravdu. Zavesíš sem všetko na MK, tak aký problém je povedať to pri spovedi? No jééjda, zase ďalší hriešnik. Nie ste prví ani poslední, len by ste mali mať jasno v tom, čo je dobré a čo je zlé. A či s tým zlým chcete skoncovať, alebo skúšať a skúšať do nemoty. A chodiť sa s tým chváliť na MK a na spoveď. To je trošku na hlavu. Spoveď je hlavne o ľútosti a o snahe polepšiť sa. Tak sa zamyslite, čo vlastne chcete. "A o pohanoch, čo uverili, sme rozhodli a napísali, aby sa zdŕžali mäsa obetovaného modlám, krvi, zaduseného a smilstva." Sk 21,25

essenceee
31. júl 2022

ja osobne by som to neriešila. Ide o tom, ako sa citiš ty. ked sa ti to takto pači, vyhovuje ti to, tak zbytok nerieš. Aspon sa tym nestresuješ

modrykonik1237
31. júl 2022

Milá autorka, píšeš, že ak nám nie je niečo jasné, kľudne sa máme pýtať. To isté navrhujem aj ja tebe. Ak máš záujem. Neboj, nie, nie som a ani nechcem byť fanatička. Som obyčajná žena, matka, ktorá má rada život, zábavu a pozná svoje hranice🥰