Manžel ma nepriťahuje

24. okt 2023

Ahojte. Potrebujem poradiť alebo len preplieskať? Manželia sme sice len 6 rokov ale spolu už 11. Mame dve krásne a zdravé malé deti. Pred nedávnom som začala mať pocit že akosi si začínam uvedomovať veci ktoré mi na manželovi vadia. Nebola to síce láska na prvý pohľad ale získal si ma svojim správaním a že sa vieme porozprávať a mame spoločne témy. Úplne perfektný základ pre krásne manželstvo.
Začala som si uvedomovat istú vec ktorú som možno v sebe potlačala. Nepriťahuje ma ! Som z toho nešťastná. Je to úžasný manžel, otec, kamarát. Viem sa na neho spoľahnúť. Proste taký sa hľadá veľmi ťažko v dnešnej dobe. Je tu ale to veľké ALE. Ako milenec je to klasický priemer. Alebo možno ani neviem. On bol môj prvý. Nemám to s čím porovnať. Prosím nevysmejte ma.
Neviem čo sa to somnou deje. A aby toho nebolo dosť prišiel do toho iný chlap. Spoznala som ho pred mesiacom. Ten druhy ani len netuší že som sa do neho zahľadela a ja bojujem sama zo sebou a s tou hanbou koľko krát vidím svojho obetavého a milujúceho manžela. Snáď mi niekto bude rozumieť čo tým chcem povedať. Vôbec netuším či ten druhý má nejaký záujem. Chcela by som to vedieť no na druhej strane sa bojím čo to spôsoby.

0silvia0
25. okt 2023

podľa mňa mu to povedz, že ti už vadí jeho nadváha, či to nechce riešiť. Môj muž sa napríklad mnou inšpiroval a začal chodiť do fitka, tiež potreboval zhodiť 20 kg, aj ich zhodil. To už je veľká záťaž na kĺby a vnútorné orgány.

yoxinka
25. okt 2023

Ťažko radiť, nepomohlo by, keby si mu povedala o zdravotných rizikách? Že ho ľúbiš, ale sa oňho bojíš? Lebo 150 kg je dosť 🙁.

usla35
25. okt 2023

ano, niektore veci treba povedat narovinu, ale s citom, pripadne navrhnut to stylom, ze ideme do toho spolu, my s muzom sme to tak urobili, vedela som, ze jemu vadia nejake veci na mne, mne na nom a zacali sme na tom pracovat a spojilo nas to 🙂

hugger
25. okt 2023

@autorka

"povedať na rovinu že chcem" na dospelého muža platiť nebude. Sme komplikovanejší než sa zdáme. Zváž tú tému na MK, takýto problém už určite nejaká žienka riešila a vyriešila.

autor
25. okt 2023

@0silvia0
@yoxinka
Ja som mala tiež nadváhu aj 30kg a dala som to dole a čakala som že ho to nakopne no veru nie. Aj ja mam svoje nedostatky ale snažím sa na tom pracovať a viem že nie všetko ide hneď a trvá to. Ale keď človek nevidí ani snahu tak je to dosť demotivujúce

autor
25. okt 2023

@usla35 presne s citom ! To si správne pomenovala. Presne taky je. Moc by ho zamrzelo keby mu to šplechnem. Teraz žiaľ ani na to nieje vhodná doba. Je chorí a cíti sa zle a kopec iných veci.

u2jana
25. okt 2023

@h2 v tomto pripade by som skor povedala, ze nie dobraci, ale “domaci “ su nudni. Dokonale sa poznaju, stereotyp, kazdodenny kolobeh…
“Novy” nesie v sebe caro nepoznaneho, zavan dobrodruzstva. Unik od reality vsedneho zivota.

autor
25. okt 2023

@u2jana to že je taký dobrý si ňom neuveriteľné vážim a je to jeden zo základov nášho manželstva 🥰 a neskôr aj v starobe. Preto som si sem prišla pre radu a presne preto čo ste všetci písali. Potrebovala som to počuť!

duunlo
25. okt 2023

Keby to ukazovalo aj navstevnost, tak by si zistila ze som tam bol naposledy vtedy, ked som sa tam prihlasil. Ok ale podme riesit v ktorej ja som skupine🤣 nehladiac na to, ze teba laka iny chlap ktoreho ani nepoznas, mas rodinu ale ja mam prizemne reci. Radsej budem mat “prizemne reci” ako bozkavat deti na dobru noc s ustami, ktore mi mozno len pred nedavnom “osukal” moj novy idol a ktovie kam vsade ho predtym strkal😂🤣🏂

hugger
25. okt 2023

@duunlo
mal by si prispievať viac. Ide ti to 😁

alickapusinka
25. okt 2023

Jedno TI napíšem že aj ten do ktorého si zahľadená bude časom taký istý. Iné je sa s niekým stretávať a iné je s niekým žiť pod jednou strechou. Koľko žien je tu na MK majú deti žijú v nefunkčných manželstvách. TY si myslíš že každý chlap prijme ženu z 2 deťmi nie každý. Muža máš dobrého čo TI viac chyba sú muži čo všetko nechajú na ženách a ani krížom slamy doma nepreložia pijú fajčia nemajú záujem o rodinu. Toto je len rozmar ver mi. Vieš vôbec o tom chlapovi niečo či nemá tiež rodinu deti čo ak rodinu má a je šťastný načo rozbíjať cudzie manželstvo. Chceš chyba TI sex tak asi preto ťa láka lenže mať sex s druhým sa rovná nevera .Ani nevieš aký je povahovo aby ťa nedostal zostaneš tehotná rozpadne sa TI manželstvo a budeš sama s 3 deťmi. Nie nesúdim ťa načo by to bolo dobré každý si robíme čo chceme len preto že ťa muž nepriťahuje rozbiť dobré manželstvo. Možno TY máš voči tomu chlapovi o ktorom tak básniš ružové okuliare ale časom by TI spadli. Nevieš ako sa bude k tebe správať ako k tvojím deťom. A vziať deti od ich otca ktorý ako píšeš je perfektný otec da sa naňho spoľahnúť to len tak ľahko už dnes nenájdeš. Hovorí príslovie je koze dobre ide sa šmýkať na tenký ľad. Zváž si v hlave plusy a mínusy čo preváži ale takého chlapa ako máš TY tak ľahko nenájdeš to mi ver. Všade sú problémy starosti v žiadnych vzťahoch manželstvách ani ak žijú spolu len ako partneri nikdy nie je všetko ideálne. Všade niečo chýba sú aj nie že hádky ale nedorozumenia sme ľudia mame právo na chyby a omyly ale toto neschvaľujem čo chceš urobiť. Ak by ťa muž bil týral o deti sa nestaral nepoviem nič rozved sa ale za takých podmienok že si sa poblúznila tak chceš odisť a vymyslieť vetu že ťa nepriťahuje sa mi zdá divne. Moja kamarátka tak nechala syna s mužom perfektný chlap vždy jej niečo na ňom vadilo a našla si druhého chvíľu bolo dobre potom najprv len nadávky neskôr ju bil chcela sa vrátiť muž jej bývalý ani syn ju už nechceli ostala sama. Neraz plakala že nechala dobrého muža pre chvíľkové vzplanutie a nejakú rozkoš odísť zo vzťahu kde otec miluje svoje deti a chlap ženu podľa mňa riadna blbosť.

kotricka
25. okt 2023

podla mna si treba uvedomit, co je pre teba podstatnejsie, myslim, ze k muzovi si vies najst cestu, aby ta pritahoval, len musi sa trosku posnazit aj on 🙂

autor
25. okt 2023

@duunlo a toto je už urážajúce. Normálne som sa ťa opýtala a ty si zatiaľ normálne neodpovedal. Okej.
Ja som si prišla pre radu aby sa nestalo presne to čo si vyššie spomínal a ty už píšeš o tom ako dávam deťom pusu z nechutným komentárom. Zachádza to príliš tie tvoje narážky a vyprosim si to. Ja som sa ťa len slušne opýtala aby si ostal hodnoverny. V poriadku. Je to tvoj štýl. Prosím ukončíme túto tému. Dozvedela som sa možno viac než dosť a mne to pomohlo.
@hugger áno ide mu to. To uznávam. ALe nabudúce viac rešpektu a slušnosti by nezaškodilo. Možno by sa v tejto poradenskej sfére vedel aj uplatniť ale tento slovník mo maximálne degraduje.

ankare
25. okt 2023

@ondro1122 Ty radšej túto temu ani nečítaj 🫣

katlak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
duunlo
25. okt 2023

Mila autorka, kazdy mame nejaky slovnik a hlavne pri roznych situaciach. Tam kde sa patri byt slusny som slusny, kde naopak sa riesi mozna nevera, tak nebudem pisat zdrobnenilky a neviem co este. Proste napisem to od srdca ako to je. Co podla teba by sa ine udialo ako som napisal? Nic, len to, ze ty mozno sex nazyvas sexom a ja sukackou. Ale radsej nazvat slovo inym synonymom ako tu moralizovat nad vyrazmi a pritom hlavou ti prudia myslienky ako zahnut svojmu manzelovi a ktovie ake este (ale to uz by som si len domyslal). Cize nie, nebudem sa ospravedlnovat za svoje “prizemne reci”. Ja som ta nikde neurazal, pisal som ber vsetko aj s rezervou, ved ta nepoznam, nepisem uplne konkretne, len svoj nazor. A moj nazor je aj to, ze si bola na 50% presvedcena to skusit, len si proste potrebovala si precitat aspon jeden nazor preco to urobit a ist do toho. Ak by si bola taka moralne cista dusa, tak ta ani len nenapadnu take myslienky a nieto este aby si ich tu napisala. Pekny den prajem a tvojmu muzovi stastny zivot.

autor
25. okt 2023

@duunlo niesom morálne čistá duša keďže som mala také myšlienky. Preto som sem prišla žiadať radu ako z toho von. Píšeš že som bola na 50% rozhodnutá a zvyšných 50% mi nedalo a preto som sem napísala. Ty si jeden z prvý ktorý ma spláchol. Dala som ti za pravdu.
Aj tebe prajem pekný a slušný život a ďakujem. Aj vďaka tebe bude ten môj nepoškvrneny!

karolinakr
25. okt 2023

Paradoxné,keby vedel,čo sa ti honi hlavou, možno by ho to naštartovalo by ho to smer- posilka..

betulinka1
25. okt 2023

Tak vymysli nieco aby ta priťahoval. Nie len nariekať nad tym. Daj si s nim rande. Kup nejaku hracku v sexshope alebo ho tam zober. Vies kolko chlapov debilov existuje a treba si vazit co mas ale to znamena na vztahu pracovat. Ked nahodou nemame deti, tak si dame randícko, zbehneme na veceru. Priebezne pocuvam co by chcel, tak ho sem tam prekvapim. A su zase dni, kedy by som ho zabila alebo mala chut utiecť. Potom si presne poviem, co si na nom vazim, co mam rada a clovek sa ukludni. Robim v chlapskom kolektive a teda su tam dost pekní chlapi ale uprimne by som toho mojho šikovného neempatickeho narcistu za nich nevymenila. 🤣🤣🤣🤣 skor mi pripada, ze si unavena. Nevies vybehnut s kamoskami na nejaky welnes?? Kde si pokecate a trosku si oddychnes.

autor
25. okt 2023

@karolinakr ako ho poznám asi by to bral ako brutálnu zradu.
@betulinka1 unavená možno z toho stereotypu. Rada by som niekam vypadla no vždy sa niečo skomplikuje a buď hentá alebo tamto nemala čas či možnosť. Už som fakt rozmýšľala že pôjdem aj sama 🤭

elmivelmi
25. okt 2023

No tal a co,tvoje pudy odloz stranou a venuj sa rodine,hadam kvoli pudom neznicis rodinu detom.

karolinakr
25. okt 2023

Podla mna tu nejde o pudy a neveru primarne, ale ak som dobre vyrozumela, muž je tlsty 150kg, ma sedavy spôsob života, nechce s tym nič robit, na vytky neraguje a vyskytol sa niekto, kto je feši . tak podla mna toto je primarne problem, kila navyše, nie že je autorka ku...dalšia vec; niekt.ženy maju radi mackov, niekto nie...moj sused ma 110kg ale brucho, ako v 11.mesiaci. neviem si predstavit, že by mal 150kg to by neprešiel cez dvere...proste on musi schudnut a ist cvičiť..kvôli sebe, ale ked bude vzrušovat partnerku, ešte lepšie ....

karolinakr
25. okt 2023

A este reči - primarne som sa snažila, aby on bol spokojny...Tak podla mňa v sexe maju byt obaja rovnako spokojní...A potom veta - muž je priemer, to znači, že nejak zaobalene chceš naznačit, že nijake vyšiny nezaživaš v sexe?
Tak ja si myslim, že aj na tvojich pocitoch zaleži a už možno tej prehnanej ohladuplnosti stačilo..Si proste nalej čisteho vína a kormidluj lodičku svojho manželstva k spokojnosti oboch ..

domkakvet
25. okt 2023

Presne tak ako bolo spomenute, taky chlap sa tazko hlada a asi nevies co so sebou a preto chces asi vsetko pokazit, ved mozes aj ty ten sex ozivit.

drahusa333
27. okt 2023

Ten druhy chlap je pre teba pokusenie a je na tebe ako to poriesis, treba si to dobre premysliet.teraz sa zda ze by to s nim bolo uplne suprove, ale je tam velke MOZNO....mozno do casu,mozno kym ho bližšie nespoznas, mozno sa nebude pacit detom,mozno tvojmu muzovi nesiaha ani po clenky v mnohych veciach, mozno si zivot skomplikujes a uz nebude cesty spat....ja by som si asi nechala zajst chut, radsej sa snazila ozivit vztah s muzom, lebo radsej mat fajn manzela a spolu zostarnut ako zblbnut s novym chlapom a potom vytriezviet 😉 ale kazdy sa rozhoduje sam, a v tomto sa treba riadit podla seba, ci dat na rozum, ci sa riadit srdcom ci hormonmi alebo ako to nazvat

nika_17
27. okt 2023

Urcite to chce len cas.Moj manzel bol moj prvy a je a raz mi jeho kamarat povedal,ze vyzeram uzasne a bolo to.Tiez som zacala vselijako rozmyslat,ale chvalabohu ma to preslo..

sono2
27. okt 2023

Ale jasne. Aspoň, ja ti rozumiem, žiaľ radu nemám.
Osobne mam tiež to už kadejako.
My sme spolu už 20 rokov tak isto 2 deti, relatívne malé. O sexe to neni ale celkovo.
Treba si stanoviť priority. Či sa oplatí niečo iné začínať, dôsledky, atď. Ono časom všetko vyprcha, aj ten sex zovšednie a ostane len to, čo ty píšeš, že je super. To mne príde kľúčové.
Vidíš, a nakoniec som poradila😄😄

sono2
27. okt 2023

@drahusa333 presne!

simkaaaa
27. okt 2023

Klobúk dolu zato že si sa takto otvorila sem, ale bohužial modrý koník je plný dokonalých žien ktoré ani neprdia, nieto ešte aby sa im stalo niečo podobné. Človek sa tu stretne len s odsudzením,hnevom a nenávisťou. Byť na tvojom mieste tak hľadám psychologičku/psychológa a netreba sa toho báť, sú ako naši najvernejší priatelia.Fakt odporúčam.
Ak chceš,napíš mi SS a môžme si o tom pokecať. Vykašli sa tu na tieto hyeny ktoré sa nazývajú matkami vraj, len ťa to psychicky vyčerpá

nadjam
27. okt 2023

Nie si prvá ani posledná. Nie každý sa bral z veľkej lásky, a ani tým to nemuselo vydržať. Daj tomu čas. Ocarovanie opadne, prejde ta to. Zrejme ti v živote niečo chýba. Niečo si si neprežila, ale to je poriadku. Naše podvedomie nám niečo posúva, ale rozhodujeme my. Život je o niečom inom. Ignoruj to. A keď to prejde, uvidíš aj doma veci inak.