Manžel ma už nemiluje

14. mar 2024

Často sem nepíšem, ale občas si prečítam nejaké diskusie a zopárkrát som sa tu stretla s milými reakciami, takže som sa dnes rozhodla prísť sa “vyžalovať” aj ja 🙂 s manželom máme 3 deti, všetky pomerne malé, najstarší má 6 rokov. Ale už nejaký ten čas viem, že ma manžel nemiluje a strašne vnútorne trpím. Ja ho milujem stále rovnako, ale z jeho strany je to úplne na bode mrazu. Keď príde domov z práce, nevenuje mi ani minútu svojho času, žijeme ako dvaja cudzí ľudia. Keď sa s ním chcem porozprávať o našom manželstve nemá absolútne záujem. Jemu to takto jednoducho vyhovuje. Viem, že by sa rozviesť nechcel, určite v tom nie je ani iná žena, on je jednoducho takto spokojný, lenže mne takéto manželstvo nevyhovuje, vôbec som si ho takto nepredstavovala. Chýba mi objatie, alebo by stačil iba obyčajný normálny rozhovor a nie aby sme okolo seba chodili iba tak bez slova. Rozvod nechcem samozrejme ani ja, je dobrý otec, stará sa o nás aj finančne nakoľko som momentálne na materskej, neviem si predstaviť ani život s iným mužom, ani aby deti nevyrastali s nami oboma. Ale celkovo som z toho strašne v depke, vždy keď si predstavím aké sú iné manželstvá šťastné, že jediné čo by som chcela aby sme fungovali viac ako rodina, ako pár, je mi do plaču a nie raz aj skutočne plačem. Pravdepodobne mi tu nikto nepomôže, ale v skutočnosti sa o tom ani nemám s kým porozprávať, takže aspoň takto som to mohla zo seba dostať von

mia16081996
14. mar 2024

Ajoj 🙂 Ak nepomáha komunikácia co ma byt voľba číslo 1 tak je tu aj možnosť číslo 2 chod niekam na 2 alebo 3 dní a nechaj všetko nanom hneď si uvedomí aká si dôležitá ak nie tak potom sa stým zmier alebo rozvod ..
Inak ma tu neukamenujte ale na takéto prípady je fakt dobra aj zamena manzeliek 🙂

vanilkovazmrzka
14. mar 2024

No inak ako rozhovorom sa dalej nepohnete… mate nejake spolocne zaujmy, zvykli ste spolu travit cas aj inak ako v domacnosti?

deti95060810
14. mar 2024

zaujala ma veta -: "aké sú iné manželstvá šťastné...." určite? podľa čoho súdiš? možno sú na tom horšie ako vy popr. majú omnoho väčšiu krízu... nikdy nevieš čo sa deje za ich dverami

lily246
14. mar 2024

Málo informácií.
Všetky deti boli plánované?
Kedy začal jeho chladný postoj?
Povedal narovinu, že ťa nemiluje?
Aká je jeho reakcia keď s ním ty začneš rozhovor o vás dvoch? Keď ho objímeš?
Čo intímny život?
Ako si môžeš byť istá, že nemá inú?

anjelicek26
14. mar 2024

Sú aj stastne manželstve a také,kde sa za dverami nič strasneho nedeje.. tento argument,ze je to všade vlastne strasne a kazde partnerstvo vlastne utrpenie tak nemám rada. Ale k autorke.. pri troch deťoch žijete ako rodičia a zabudli ste byť pár.. ale to je chyba o och strán, musíte si vyčleniť čas len sami na seba,ukradnúť tie vzácne chvíľky,ukázať jeden druhému,ze stále mi na tebe záleží...

luccija
14. mar 2024

Prečo si myslíš, že ťa nemá rád?3 deti za 6 r je ťažké.Mozno to nevie dať najavo...on sa vyrozpráva v práci doma sa naňho asi zavesia deti a ty sa chces porozprávať s dospelakom a chyba Ti to.Maloktory chlap vie pochopiť aké to je ťažké byť v jednom kole s deťmi.aspon večer si skúste spolu pozrieť film či niečo..bol predtým iný?

syslik81
14. mar 2024

a mate cas jeden na druheho? nedala si deti do popredia a manzela na poslednu priecku? manzelstva niesu stastne ale ludia sa naucili spolu zit riesit a rozpravat ... dvaja by si mali vzdy najst cas jeden na druheho .. aj ked je to v dnesnej dobe tazke no poprosit rodicov o strazenie a ist na spolocny welness , vikend alebo aspon vecera kino ..zaspominat co vas spojovalo bavilo a poracovat na tom .. alebo si daj zmenu ty-nove vlasy satnik .. zacni cvicit alebo neaky konicek kym on bude s detmi a ak ude ziarlit tak sa snad aj spamata

yelena159
14. mar 2024

Toľké množstvo takýchto tém mi len potvrdzuje to, že je lepšie nevydávať sa a nemať deti. Niekedy to tu pôsobí až depresívne. Fuuu.

oli18
14. mar 2024

Kde beries istotu, ze v tom nie je ina zena? Ak nema inu, alebo sa v nom neprebudila naklonnost k rovnakemu pohlaviu, tak nema dovod. Dokonca to nechce ani predebatovat? Zbystri pozornost, mozno na nieco prides.

domkakvet
14. mar 2024

Tak minimalne porozpravat by ste sa o tom mali, alebo skus spestrit niektory z vasich vecerov, napriklad, ze prichystas romanticku veceru a zapalis sviecku

martinami274
14. mar 2024

@deti95060810 viete, nemám rada takéto reči. Samozrejme,že existujú aj šťastné manželstva. A nemyslím si,že si pani pod tým predstavuje manželstvo bez starosti. Ale normálne partnerstvo medzi ňou a manželom,komunikácia, záujem.

kosican1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. mar 2024

Sex máme, ten je v pohode.. iná žena v tom nie je, jednoducho ho poznám, aj keď nikdy si nemôžem byť istá na 100% ale na 99% som 🙂 on aj občas (aj keď minimálne) povie že ma miluje, ale jednoducho sa tak nespráva. Čas popri deťoch na seba veľmi nemáme, ale aj keď máme, napr. večer keď dám deti spať, tak on si radšej pozerá telku a ja akoby som ani neexistovala 🙂 a keď sa s ním chcem porozprávať o nás dvoch, tak väčšinou je reakcia niečo na ten smer, že nebude zas to isté riešiť dookola a počúvať moje somariny. Inak o ostatných veciach čo sa týka detí, alebo ak niečo riešime ohľadom práce, rodiny a podobne sa bavíme normálne, akonáhle príde reč na nás dvoch tak je z jeho strany nezáujem

lily246
14. mar 2024

Berie ťa ako istotu, spohodlnel, určite sami ani nikdy nerandíte. Neuvedomuje si, že takýmto štýlom vám zabíja manželstvo. Mal by mu buď otvoriť oči niekto, koho názor uznáva, alebo ty zmeniť správanie a tráviť čas mimo bytu po večeroch, s kamoškami na drink, do kina,...pekne nahodená, chodiť si zaplávať, zacvičiť, čokoľvek. Ale prestaň byť domáci inventár.

wig
14. mar 2024

Tak sa nesnaž až tak okato zaujímať o vás dvoch. Netuší čo mu hrozí, lebo mu prejavuješ náklonnosť a záujem ( čo je v v poriadku pokiaľ nepotrebuje druhá strana facku ) ... skús ho nechať na pokoji ( aby zistil, že ten pokoj je to, čo nechce ), ...si píš, že to naozaj nechce...

stanulienkat
14. mar 2024

A kedy ochladol? 3 deti za 6 rokov je dost. To si si kedy vsimla? Uz dlhsie si musela nieco spozorovat. Boli planovane? Mozno ma pocit, ze si len pre deti a nemate cas ako par.

monika4487
14. mar 2024

No presli sme si niecim takym. A pricom mame pekne manzelstvo. A osobne to bolo o to viac tazke, ze sme sa este aj presťahovali do inej krajiny, ktorej jazyk sa este len ucime. Cize ja osobny kontakt nulovy s niekym inym. Manzel aspon do prace a ja doma s detmi. Tiez sme riesili to iste. On sa vyrozpraval v praci, ja doma s detmi na jazykovej urovni A1 :D. Tiez najprv boli naznaky z mojej strany, ze sa potrebujem s niekym dospelym rozpravat. Ale kedze on sa porozpraval s kolegami v praci, prisiel domov, tak sa hral s detmi a vecer uz proste chcel mat ten cas, chvilu aj pre seba. Viackrat som sa to snazila mu vysvetlit, jasne aj chapal, co chcem, ale niekedy je tazke urobit krok ku zmene. Ja som sa rozhodla (kedze je skvely otec), ze raz za 3 mesiace pojdem na vikend prec , budem mat cas iba pre seba a ak chce, moze aj on (casto chodi mimo krajinu na pracovne cesty, ale na nich robi do polnoci). Nakoniec som mu už fakt povedala co si myslim, samozrejme ohladuplne a slusne, ze ja som sa dobrovolne vzdala karieri (moznost vyskumu v Azii), ze som doma a po celom dni sa potrebujem rozpravat, ale potrebujem sa rozpravat s nim, pretoze je pre mna najlepsi priatel a ze mne sa zivot riadne spomalil a teda budem sa casto opakovat. Pochopil to, casom to prijal a vecer sa snazi aspon davat otazky, ked nevladze po celom dni (aj ked vidim, ze je unaveni). Inak ako vo vasom pripade, je super otec a manzel. Inac boli sme v lete na manzelskych stretnutiach a bolo tam 60 malzelstkych parov a kazdy par si niecim prechádzal 🙂. Ale to je dobre, ked sa kriza vo vztahu berie pozitivne, ze cez nu clovek/ vztah moze posunut, porast/ zocelit. A na druhej strane si myslim, ze to je obdobie, kym nezacnete pracovat.

sinusoida
15. mar 2024

Máte tri malé deti, práca a tri malé deti je na manželstvo dosť vyčerpávajúce, najmä ak muž nie je taký, že sa vidí len vo svojich deťoch...alebo pre niektorého muža stačí po práci jedlo a pokoj pred telkou, alebo telku vymení za práce v dielni či okolo domu, či za hobby...to neznamená, že nie je spokojný, či ťa nemá rád...skús spoličné chvíle vo dvojici aspoň na deň, dva...keď to nejde choďte do prírody aj s deťmi....pobyt vonku pomôže odbúrať negatívne myšlienky.

zizinicka
15. mar 2024

No dievča, podobné som mala ja. Rovnaké pocity, jeho správanie, nezáujem o spoločný rozhovor,lebo som niečo tušila. Stále, ze som mimo, že prečo to hrotim, všetko je ok, lubi ma a bla bla...aj sex sme mali normálne, ale ja som proste videla,že niečo sa deje, asi intuícia. Až raz, som musela ísť na gyndu,lebo som mala dlhšie nejaké problémy, ktoré neprechadzali. Tak som mu to povedala, ze idem, aby mi urobil testy vytery....a vtedy sa posral,doslova!!!!!
Všetko vybalil. Len, bola pravda, že nemal inú známosť!!! On si chodil veselo trtkat ku**y od cesty.
A mne,ako odmenu, priniesol pohlavnú chorobu🤷‍♀️🤷‍♀️
Takže, nebola by som si taká istá, že nechodí inam. Možno nemá vzťah iný, ale svoje mužstvo s ego si chodí niekam jonit

natiblaskova
15. mar 2024

Okej rozhovor nezaberá, čo tak ho napr. Objať zo zadu a pritulit sa... Keď pozerá telku pritulit sa tiež v posteli tiež, proste kontakt aj mimo sexu alebo tak huncutsky keď niečo robí rýchlo dobehni daj pusu na líce a triel prec s úsmevom., ☺️u na skwd takéto niečo nieje tak proste sme na seba jak psy občas 😅a takéto malé gestá vždy zohreju na srdiečku. Možno ťa ľúbi len ste sa odsudzili

xnatalkax
19. mar 2024

@natiblaskova ja mam podobne doma, neprejavuje o mna zaujem… a toto ked mu robim ze ho idem objat alebo pobozkat tak ma este odstrci alebo otoci hlavu nech ho nepobozkam.. je mi z toho smutno

natiblaskova
19. mar 2024

@xnatalkax to mi je ľúto 😢