Moj priateľ sa nechce ženiť

31. aug 2023

Dobrý deň mám otázku mame spolu s priateľom dieťa sme spolu 6 rokov mala ma 3roky ja mám 24 priatel 35 a on sa nechce ženiť. Ale predtým chcel len teraz posledný rok stále hovorí že on sa ženiť nebude s nechce povedať že prečo keď sa pýtam tak povie že potom sa každý len rozvádza 🙃

anjelicek26
31. aug 2023

To je fakt poklad ten tvoj partner🫣Mozno aj dobre,ze nie ste manzelia a kedykolvek ho zo svojho domu mozes vyhodit a nemusis nic riesit....

tiezjedna
31. aug 2023

@autorka ty vážne stojíš o svadbu s človekom, ktorý ti je schopný povedať, že nedáš dieťaťu jeho priezvisko, tak ťa nechá?????????????? Dievča, spamätaj sa!

andreatytler
31. aug 2023

Cize ak sa zoberiete tak vam hrozi ze sa rozvediete, ale ak sa nezoberiete tak zostanete spolu stastne zit az do smrti?
To akoby povedal ze ten sobas je pricinou preco sa ludia rozvadzaju.
Tento argument je smiesny a nema ani stipku logiky.

autor
31. aug 2023

Chcela som mu urobiť iba ústupok

h2
31. aug 2023

@andreatytler No ale, logicky, sobáš JE príčinou, prečo sa rozvádzajú. Nie si vydatá? Nemôžeš sa rozviesť, ani keby si chcela. 😂

autor
31. aug 2023

Ja vám to poviem takto asi dve mesiace mala moje priezvisko a potom som dala jeho lebo robil cirkus pri každej hádke s keď sa nebol o čom hádať tak si to vytvoril

autor
31. aug 2023

@h2 hej no 😂

bessie12
31. aug 2023

a teraz to nemozes bez jeho suhlasu zmenit. To hadam vies, nie ?

tiezjedna
31. aug 2023

@bessie12 priezvisko je absolútne irelevantné, dieťa je na svete, má dvoch rodičov. Otec má rovnaké právo trvať na jeho priezvisku ako matka na jej. Mohli dať kľudne priezviská dve...
@anketkarka tak svadba zásadne zmení právne postavenie partnerov, hovoriť, že je to "len papier" nie je na mieste. Vo vzťahu k láske možno, ale po právnej stránke má svoj význam a váhu.

markaterka
31. aug 2023

@tiezjedna dieťa nemôže mať dve priezviská

markaterka
31. aug 2023

Autorka a ty o takého chlapa máš ešte záujem? Nám tu stačí pár tvojich riadkov a vieme zhodnotiť, že to nie je ideálny chlap pre rodinu.
Presadzuje si len svoj názor, pri hádke vykrikuje. Ja by som ho za muža nechcela.

anna_anicka83
31. aug 2023

@tiezjedna Ja jedného poznám. A sú manželia doteraz. Ale žiadna veľká svadba, iba úrad, jednoduché šaty a obed s rodinou.

tiezjedna
31. aug 2023

@markaterka oni tento predpotopný predpis ešte nezmenili? Aha, myslela som, že doba pokročila, ale zjavne nie👍

bessie12
31. aug 2023

@tiezjedna pokial viem, tak dieta moze mat len jedno priezvisko. Keby sa mi tak vyhrazal ako autorkin priatel, tak vtedy duplom by som dala svoje priezvisko. Vydierat si moze svojich kamaratov, ale nie mna. Ale toto uz mam davno s muzom vyriesene.

autor
31. aug 2023
autor
31. aug 2023

@markaterka áno toto je pravda povedala to aj pani na matrike

bessie12
31. aug 2023

no bez jeho suhlasu priezvisko uz zmenit nemozes. A kedze on by ti suhlas nedal, tak by sa to muselo vyriesit sudnou cestou.

tiezjedna
31. aug 2023

@anna_anicka83 to bude ozaj svetlá výnimka... Mňa by ako ženu totálne ponížilo, keby si ma chcel chlap vziať iba preto, že ho k tomu dokopem kvôli priezvisku spoločného dieťaťa.

autor
31. aug 2023

@bessie12 nie to sa už nedá ak tak iba súdnou cestou alebo keď sa obaja rodičia dohodnú na matrike

autor
31. aug 2023

@tiezjedna ja som si naozaj myslela že si ma vezme a čo sa týka priateľa tak on a mala majú veľmi pekný vzťah nerada to priznávam ale mala ho ma radšej ako mna

bessie12
31. aug 2023

ak sa dohodnu, ale s nim sa, podla toho co pises, nedohodnes. Kazdopadne s takym clovekom by som ziadnu svadbu nechcela. A aj by som bola rada, ze ukazal svoju pravu tvar este pred svadbou a nie po nej. Usetrene nemale peniaze, cas a nervy ( aj pri pripadnom rozvode ).

tiezjedna
31. aug 2023

@autorka mrzí ma, že ťa sklamal, ale veľa to o ňom vypovedá... Neviem, či by som do budúcna s takým chlapom počítala.

mirko84
31. aug 2023

Nesuhlasil… nuz mala si povedat “Bude mat take priezvisko, ako mamina - teda ja. Takze musis konat, ak ma byt totozne s tvojim”

autor
31. aug 2023

No ja si myslím že k svadbe už zrejme asi nedôjde

abbey1
31. aug 2023

Vieš, ako sa hovorí: Neskoro plakať nad rozliatym mliekom.
Chcela si svadbu? Tak mala byť iná postupnosť: svadba, dieťa,....
Teraz čo? Ty chceš, on nechce, dieťa je už dávno na svete. Kompromis? Aký?!

autor
31. aug 2023

@abbey1 no máš pravdu

petronelag
31. aug 2023

A chcete mať aj druhé dieťa?

autor
31. aug 2023

@petronelag jednoznačne nie

anketkarka
31. aug 2023

@tiezjedna ako zásadne zmení?
@markaterka môže mať dve priezviská, poznám také deti.

sisaka
31. aug 2023

@tiezjedna mňa by napríklad totálne ponížilo, keby si ma muž nechcel zobrať, ale na rodenie detí, by som mu bola dosť dobrá.
A čo sa týka priezviska. Dieťa je hodné jeho priezviska, ale ja ako žena, ktorá to dieťa
porodila nie?
Buď sa mame natolko radi, že sme ochotní podpísať papier a stať sa manželmi s prislúchajúcim pravami a povinnosťami, alebo si len tak žijeme ako priatelia s výhodami a nemiešame do toho potomkov.
Teraz je to všetko naopak, najprv hrŕ poďme vyrábať spoločné deti, však to je malina, tam nie sú žiadne záväzky a potom uvidíme, ako nám to spolu funguje, možno sa po dietati č. 3 zoberieme a možno nie, len sa jednoducho rozídeme, ale hlavne, že nebudeme rozvedení…