Muž ma podviedol
Nie je mi dobre. Mam chuť sa zbaliť a už sa navrátiť. Môj manžel moj vysnívaný muž ma podviedol a nie bez následkov. Zistila som to náhodou. My mame dve malé deti. Keď som sa dozvedela chcela som ho zabiť..potom tu kur...vu, plakala som. Rozbila som mu počítač dostala som strašný amok. Muž je teraz na služobke, deti mi zobrala švagriná vyhovorila som sa, že mi je zle. Nemôžem to nikomu povedať. My sme celkom normálna rodina. Žili sme šťastne ja som bola hlupa puča a žila v tom, že ma miluje aj naše deti. Čo mám robiť?
Stručné zhrnutie
- Nevera partnera spojená s tehotenstvom tretej osoby prináša okamžité emocionálne krízy a dlhodobé právne a majetkové dôsledky vrátane nárokov na výživné, rozvodu a dedičského podielu nemanželského dieťaťa.
- Pri dokazovaní nevěry a pri príprave na rozvod sa v diskusii odporúčalo archivovať komunikáciu (WhatsApp screenshoty), získať výpisy z účtu a konzultovať tieto dôkazy s advokátom špecializovaným na rodinné právo.
- Okamžité praktické kroky, ktoré diskutujúce navrhovali, zahŕňajú zabezpečenie dokladov o príjmoch, dočasné presťahovanie k príbuzným, zváženie výmeny zámku (právne sporné) a riešenie majetkového vysporiadania v rámci BSM alebo rozvodu s pomocou právnika.
Q: Ako zbierať dôkazy o nevere pre rozvod alebo súd?
A: Odporúčalo sa urobiť screenshoty WhatsApp konverzácií, odfotiť alebo uložiť fotky z ultrazvuku, získať výpisy z účtov a firemné výpisy, robiť kópie aj brať originály dokumentov a následne tieto materiály konzultovať s advokátom rodinného práva.
Q: Môžem vymeniť zámok a nevpustiť manžela do spoločného domu?
A: V diskusii varovali, že pri spoločnej nehnuteľnosti manžel môže mať právny nárok na vstup do domu; odporúčané je najprv poradiť sa s právnikom a nie konať jednostranne bez právnej konzultácie.
Q: Ako sa zabezpečiť finančne po odhalení nevery (účty, výživné, majetok)?
A: Radili zabezpečiť kópie výpisov z účtu, doklady o príjmoch, kontaktovať advokátku/advokáta pre návrh na výživné a riešenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov (BSM) alebo iného majetkového vysporiadania.
Q: Má nemanželské dieťa nárok na dedičský podiel po otcovi?
A: Diskusia potvrdila, že podľa práva má nemanželské dieťa zákonný nárok v dedičskom konaní; v komentároch sa spomínalo, že pri nehnuteľnostiach môže byť podiel vypočítaný z trhovej ceny a v niektorých prípadoch (príklad Nemecka) sa dedičské náležitosti riešia podľa trhovej hodnoty.
Q: Ako si psychicky poradiť bez konania, ktoré by som neskôr ľutovala?
A: V diskusii odporúčali dať si čas (napr. niekoľko dní), presťahovať sa dočasne k švagrinej alebo rodine, využiť šport na vybíjanie napätia a v prípade potreby vyhľadať terapeutickú alebo psychologickú pomoc.
Q: Čo robiť s vecami partnera, ktoré som poškodila v amoku?
A: Viacerí varovali, že ničenie majetku môže byť proti vám použité pri rozvode; odporúčané bolo zachovať dôkazy, neeskalovať násilie a konzultovať situáciu s právnikom skôr, než sa podniknú ďalšie kroky.
Závery z diskusie
Zhoda
- Potrebné je prioritizovať záujem detí a zabezpečiť ich dočasnú starostlivosť mimo konfrontácie.
- Odporúčané je konzultovať právne kroky s advokátom/advokátkou špecializovaným na rodinné právo a zhromaždiť účtovné a komunikačné dôkazy (výpisy, screenshoty).
Sporné názory
- Jeden názor: ničenie partnerových vecí a okamžitá exekutívna pomsta sú pochopiteľné a uvoľňujúce; protinázor: ničenie majetku je rizikové a súd to môže zohľadniť proti poškodenej strane.
- Jeden názor: zmena zámku a zákaz vstupu partnerovi je oprávnená ochranná reakcia; protinázor: pri spoločnom dome má partner právny nárok na vstup a treba riešiť právne, nie jednostranými činmi.
Otvorené otázky
- Ako presne sa ovplyvní bývanie rodiny pri vyplatiteľnom dedičskom podiele nemanželského dieťaťa v konkrétnom prípade?
- Ako bude reagovať partner (odísť, zostať, prispôsobiť sa) a aké následky to bude mať pre rodinné vysporiadanie a deti?
Spomenuté značky a firmy
WhatsApp, polícia, notár, súd, katastrálny úrad, banka, pobočka banky, záložňa, advokát/advokátska kancelária
Spomenuté produkty a metódy
WhatsApp, screenshoty WhatsApp, výpisy z účtu, ultrazvuk (fotografia z UZV), výmena zámku, vybratie účtu, postrihanie oblečenia, rozbitie počítača, založňa (pawnshop), výživné, rozvod, BSM (bezpodielové spoluvlastníctvo manželov), dedičstvo, vdovský dôchodok
Miesta a osoby
Tatry, BA, Nemecku, Danusky Steallovej, Plzak
@huginko nuz, niektori to za ubohe pokladat mozu, a za jej spravanie je zas zodpovedna ona.
Ale v danej situacii.. Povedzme, ze na takyto vybuch ma polahcujuce okolnosti.
Ano, mala sa zmenit kvoli sebe, nie kvoli nemu, ale to je teraz jedno.
Čudovali by ste sa, kolki chlapi podvadzaju svoje manzelky len tak, hoci su pekne, mudre, sikovne, laskave.. Proste pride prilezitost.
Opakujem, ak sa mi cokolvek v manzelstve nepaci, treba to riesit doma. Nikdy sa ziaden problem neverou nevyriesil.
Poslednu dobu nejak ludia nevedia, co je česť, záväzok, moralka, charakter...
@stevvvka pekne, milé, laskove, múdre.. Žiaľ to v manželstve tiež nestačí. Pardon, polahcujuce? Ze rozbije notebook, hodinky, zničí oblečenie? U mne nie... Co tým dosiahne? Len utvrdi manžela, ako dobre spravil. Nuž ktovie, ako fungovalo ich manželstvo, možno to také ružové nebolo. Ale riešiť to mal s ňou, to je pravda
Nečítam všetko nemám energiu. S manželom sme sa porozprávali priznal, že mal s ňou pomer. Tehotenstvo zatĺka, že vraj to s ňou skončil a nemôže sa je zbaviť tak mu povedala, že je tehotná. On jej nrveri. Nechce nás stratiť a podobne somariny. Mne to je už jedno. Odišiel že vraj na chvilu bude u rodičov bývať a ja mám ostať v dome s deťmi kým mu neodpustím. Prebehlo to v podstate bez emócií. Ja nemám energiu už na nič. Momentálnom stave ho nechcem ani vidieť niečo sa vo mne zlomilo.
@huginko co dosiahne rozbitim veci z racionalneho hladiska? Nic. Pisem, ze je to spravne? Nie. Ale je to pochopitelne. Vas este nikdy neovladli emocie? Ludia nie su dokonali.
Samozrejme, ze ich manzelstvo nebolo ruzove, to nie je ziadne, v kazdom manzelstve su aj starosti. Ale o tom predsa manzelstvo je, SPOLU ich prekonavat.
Niekedy aj kazdy sam, ale bez tretej osoby.
A co teda v manzelstve staci robit, aby ma muz nepodviedol? Je nejaka zaruka, ze ak budem robit ten a ten zoznam, ze mi bude verny?? Kto mi to garantuje? Zena sa moze aj na hlavu postavit, ak muz chce podviest, podvedie.
@huginko boze tento victim blaming to je snad slovensky narodny sport. Zene sa z minuty na minutu zruti cely zivot a nasrana rozstriha chlapovi obleky. No boze, za to teraz z nej budeme robit hysterku. Ludia robia v amoku ovela horsie veci, dokonca pri vrazde sa na amok prihliada ako na regulerny psychicky stav kedy clovek nevie ovladat svoje konanie. Mohla mu tiez dat jednu po hube rovno medzi dverami a ze by si to zasluzil. Takto si to odniesli len veci. Vyzadovat od niekoho, co sa prave dozvedel, ze jej manzel jej taji tehotenstvo s nejakou druhou a ze sa jen prave znicila rodina racionalne spravanie je podla mna viac na hlavu ako autorkina reakcia. A sudit podla jednej jej reakcie v predpokladam jednom z najhorsich momentov jej zivota a v stave soku a este pisat v podstate, ze dobre ze si za to nemoze sama, je vrchol nechutnosti. Keby bola autorka aj neviem aka drama queen, taki si ju raz jej muz zobral a podvadzat zenu s malym dietatom, nabuchat druhu, tajit to pred manzelkou je tak odporne, ze ho neospravedlnuje absolutne nic a este dobre obisiel len so znicenymi oblekmi.
@lucilaines no prosím nechajte každému svoj názor. Poznam niekoľko podobných prípadov, kedy sa nevera prevalila zo dňa na deň, tiež s tehotenstvom. Žiadne strihanie oblekov, rozbíjanie... Ale áno, každý to prežíva inak, závisí od typu osobnosti. A áno, mali to riešiť, ak bol nejaký problém medzi nimi.
@huginko tak neviem v akom okoli sa pohybujes, ze poznas niekolko nevier s tehotenstvami, ze je to taky bezny jav. Ja teda nepoznam ziadny taky pripad a v mojich ociach je to teda extremne nestandardna a na psychiku narocna situacia. Mozno ti tvoji znami neroztrihali obleky, ale pri rozvode sa spravali jak zvery, mozno za zavretymi dverami si povedali a urobili horsie veci, ktore tebe na nos vesat nebudu. Mozno neurobili nic a doteraz si nesu psychicke problemy. Kazdy potrebuje vyventilovat takyto velky stres, ona rozstrihala obleky co v konecnom dosledku nikomu neublizilo a jej pomohlo. Ak jej to pomohlo v tej chvili vyrovnat sa so situaciu a je pripravena lepsie riesit potom konflikt zoci voci manzelovi, tak good for her. V zahranici na to existuju dokonca platene zariadenia, kde si clovek moze prist a roztrieskat veci aby vyventiloval stres, takze ocividne to je normalne a dokonca psychicky prospesne. Nechapem preco zeny navzajom sa v tazkej chvíi nevieme podporot, ale este sa zhadzovat za takuto banalitu. A hlavne vyjadrenia ako ze co sa cuduje ked je takato ze si muz nasiel druhu su doslova na grcanie. Potom sa cudujeme, ze tu mame zastup zien trpiacich domace nasilie, nevery ci extremnu ziarlivost, pretoze su presvedcene, ze si to zasluzili. No bars by nie ked pocuvaju a citaju taketo vyjadrenia od malicka.
@autorka Nesiel k rodicim, isiek k nej.
A ano, chlap je na vine, on sluboval vernost, ale kto ide do postele so zenatym, tak to je moralne dno. Hovori sa, ze keby neda jedna da druha, ale co ak by vsetky povedali nie? 🤣
Inak zaujimava debata o nemanzelskych detoch. Ja sa viem tak trochu s tym stotoznit, kedze otec sa s mamou rozviedol a ma novu rodinu v novom dome. Takze teoreticky mam na ten dom narok aj ja. Tiez som do neho neprispela ani cent.
@lucilaines ved aj v ba je besniaren už viac rokov 🤣
Je to ako zážitkova atrakcia, nie terapeutické zariadenie 🤭
@acrobaleno Mna by nezaujimalo kolke povedia nie ale ze moj chlap by zobral ak by jedna povedala ano. Taky nech ide do..... kam chce😅 vzdy je na vine ten chlap ktory si neudrzi vtaka v nohaviciach.
@zorkahorka Podla mna veľmi slabá útecha … keď suka nedá…… ja by som teda nechcela muža , ktorý by ma nepodviedol len preto, že “suka nedá” … pretože jedna, dve , tisíc možno nie ale 1001 áno … Musí to byt v človeku vnútri…. A že genetická výbava? Samičky v prírode tiež utekajú k tomu najsilnejšiemu levovi, s najlepšou genetickou výbavou 🙂….
@gabrielkaa tiez sa smejem na vyhovorke ze chlapi to maju v sebe v genoch mnozit sa... a zeny nie? Tiez mozem povedat, prepac mala som ovulaciu chut zatrtkat proste priroda, ja za to nemozem 😅
Autorka....je to veľmi čerstvé...ja len toľko poradím do budúcna.... keď sa budeš rozhodovať...u mňa by toto bolo na rozvod.... keď ty náhodou mu odpustis.....poloz si otázku...ci mu fakt budeš vedieť odpustiť alebo nonstop, často... mu budeš túto neveru vyčítať...lebo sa len trápiť budeš po tom...
Ja by som sa preto rozviedla, lebo by som mu to hádam do konca života vyčítala a to nemá zmysel...tak premárniť život..
Držím palce
@amiaja Vsetky zeny z okresu sa musia schovavat, lebo jeden chlap si nevie udrzat gule na poriadku.... 😀
Autorka: nechaj si to ulezat v hlave, nekonaj urychlene. A mysli pri tom na svoje deti, lebo je to ich otec a potrebuju ho. I ked urobil obrovsku chybu. Chce to cas. Nemusis to riesit hned
@zorkahorka ty žiješ v akej dobe preboha. Že chlap ma lovenie v sebe. Ved ma mozog ten chlap nie? Nie je zviera že sa chová pudovo.
@aurora33 ked je nadrzany, urcite ten mozog pouziva 🙈 akoze je pre vas niektore tak tazke akceptovat názor niekoho ineho???
A mas 100% istotu, ze je ozaj tehotna? Lebo ako vies, mozu to byt len reci, aby ho proste ziskala tak nejak na stalo. No je fajn, ze odisiel. Ako velmi ma to mrzi, no potrebujes cas a vsetko si tak nejak poriadne nechat prejst hlavou
Tak ty si predsa videla co si pisali. Ci to s nou ukoncil, ci jej tehotenstvo neveril, alebo sa z tej fotky tesil…
@zorkahorka hej ja tomuto nerozumiem. Keď ma muž ženu a deti tak je to pre mňa nepochopiteľne aby bol len tak nadrzana pri nejakej inej. A ešte že ho bude niekto obhajovať že ved je to muž a on to ma v génoch. 🤦♀️
@zorkahorka ty musíš byt potom veľmi vďačný objekt neverníkov, keď takto ospravedlňujes takéto otrasne veci.
@zorkahorka Ahááá, takže on bol nadržaný! Tak to je potom úplne v poriadku, že podviedol ženu. Lebo predsa je to chlap a tí nerozmýšľajú, keď sú nadržaní. Tak tým sa všetko vysvetľuje a ospravedlňuje! 🙃🤦🏻♀️
Autorka, aký má tvoj muž dôvod pochybovať o tom tehotenstve? Veď priznal, že spolu spávali. Lebo si "dával pozor"? 🙄
Navyše, ak by to s ňou naozaj skončil, nenašla by si správy, v ktorých jej píše, ako by ju pretiahol. Sorry. ☹️

@stevvvka ale áno, je to môj názor, keď je vzťah taky aký má byť, asi tam nevera nemá miesto. Schudla, pre farbila sa, kvôli nemu..No v prvom rade, toto robím pre seba a nie pre iného, ani kvôli mužovi nie. Treba mať rád sam seba. Prepáčte, vy viete aký vzťah mali, že to posudzujete? Zažila som už kadečo v živote, aj neveru v rodine, viem, že je to ťažké, boli to, ale takto sa hystericky správať považujem za úbohé.