Najčastejšie dôvody prečo sa nedarí vzťahom

2. jún 2023

Čo sú podľa vás najčastejšie príčiny toho že žena nemá šťastie na lásku alebo na vzťah? Prečo sa jednej darí a druhej nie? Prečo napríklad (bez urážky uvediem len modelový príklad) obezna žena ktorá nie je považovaná za ideál krásy má láskyplný pevný vzťah a žena za ktorou sa každý otočí ktorá očarí krásou je sama? Prečo hlúpe ženy dokážu mať vzťah a vzdelaná je sama? Každý si zaslúži lásku. Prečo muži nehľadia na hĺbku duše ale len na obal ale keď má žena krásny obal už ich nezaujíma čo je pod ním? Dobrú ženu si nevšímajú keď nie je krásna ale u krásnej ich vnútro nezaujíma. Chytá ma frustrácia

harrisson
2. jún 2023

Mentálne nastavenie , vysoké a prehnané očakávania, zlé vzorce správania, prehnané očakávania, snaha mat pána dokonaleho po všetkých strankach, neschopnosť sebareflexie, smola.

zuzubb007
2. jún 2023

Spravanie, vnimanie vsetkeho je to len o tom aky je clovek

dskjhfdlkdjhl
2. jún 2023

Trochu si tam odporujes-na jednej strane pises, ze obezna zena ma dobry vztah a na druhej strane sa divis, ze preco chlapi nehladia na hlbku duse😉
Chyba bude zrejme v tom, ze niektore zeny nevedia, co hladaju.

spadnutaslivka
2. jún 2023

prečítaj si po sebe ešte raz, čo si napísal(a) a dostaneš odpoveď

divokykonik
2. jún 2023

Kedysi som bývala celkom pohľadná a teraz som mrož domáci, mám láskyplný vzťah, lebo muž má asi rád veľké mrože. Ja som mala vysoký štandard na to, ako som vyzerala a aj tak sa na mňa nalepil celkom schopný chlap. Ide o to, čo vyžaruješ, ako si nastavená. Keď ideš na všetko pesimisticky, je jasné, že sa na teba nenalepia schopní chlapi. A že majú hlúpe vzťah a múdre nie? Možno len tebe sa zdajú dotyčné hlúpe, možno máš o sebe privysokú mienku. Ktovie.

listy456
2. jún 2023

Podla prispevku sudim ze hovoris o sebe a v tom pripade mas vseeetky odpovede vo svojom uvodnom prispevku 🙂 takto zdrava, inteligentna zena nerozmysla a uz vobec nie zena hodna inteligentneho muza ktory hladi na vnutro, tie hladaju chybu v sebe (najma u teba tam je) ale ty hladas chybu v spolocnosti

zmrzlinka2021
2. jún 2023

Skutoční muži nechcú toxické ženy, hystériu, povrchné či arogantne ženy, vychcane ženy, konfliktné ženy... A zas nie každému je dané, že má mať vzťah, manžela, rodinu

lelelienka
2. jún 2023

Neviem, len zamyslenie, mozno to je tym, ze tie “obezne, hlupe” o ktorych pises, si tak nevyberaju? A mozno sa chlapi mudrych boja, lebo sa nedaju tak ovladat ako hlupe, alebo kvoli vlastnemu egu? Tazko povedat.

caroline_
2. jún 2023

Ide to od toho daného človeka, aky ma vzťah k sam sebe, to priťahuje...

luccija
2. jún 2023

Hlúpa sa uspokojí s kýmkoľvek len, aby bol...
A niekedy nemusí byť ani hlúpa len má inú dávku tolerancie mám kamarátku 2 VŠ, dobré zamestnanie a doma má idiota.

@zmrzlinka2021 práveže v mojom okolí majú potvory najlepších mužov🙂

rebrambora
2. jún 2023

Zase sme pri generalizacii.
Kazdy vidi krasu inak. To, ze ma niekto vzdelanie neznamena, ze je mudry.
Celkovo to, ako zakomplexovane si to napisala absolutne to nedava zmysel. Je to cisto len subjektivny nazor. Nie realita.

Ale odpoved na otazku ( ktora s popiskom nema nic spolocne ) - nedostatok komunikacie.

la_dolce_vita
2. jún 2023

Rovný rovného si hĺadá..

zmrzlinka2021
2. jún 2023

@luccija pravdaže sa nedá zovšeobecňovať, len som reagovala na príspevok autorky. Ale čo je pre teba potvora?

panelacikova
2. jún 2023

ja len jednu poznámočku: nevzdelaná neznamená automaticky hlúpa...

daniela2202
2. jún 2023

@harrisson lepšie si to nemohla napísať 😊👍👍👍👍

luccija
2. jún 2023

@zmrzlinka2021 to, čo si napísala hysterická, vychcana, sebecka

janetinka27
2. jún 2023

Podla mna je kamenom urazu vo vztahoch sebectvo

vesimelonimarsista
2. jún 2023

V tomto kratkom videu to Hirschhausen velmi dobre vysvetluje:

https://www.youtube.com/watch?v=QOF6d6zQvVM
oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kik2022
2. jún 2023

Nezáleží ani tak na vonkajšej kráse ako na povahe a na tom, čo žena vyžaruje. Síce môže byť žena vzdelaná, ale možno nie je pozitívne naladená a kto by chcel byť s niekým negatívnym? Možno je žiarlivá, urážlivá, nemá zmysel pre humor, nemá si s ňou chlap čo povedať. Tých dôvodov je viacej. Mojím receptom na pekné manželstvo je to, že som chápavá, empatická, viem ustúpiť (veľa žien je teraz, že keď zavelia, musí byť po ich), vážim si manžela, za to všetko čo pre mňa robí, som milá.

sheila121
2. jún 2023

Preboha živého. Mňa práve chytila frustrácia z teba. Preco má obézna žena láskyplný vzťah? Lebo nejde o krásu. Preco je vzdelaná sama? Lebo nejde o tituly. Ide o to čo vyžarujes a keď si zúfalá ako tento príspevok ani sa tomu nedivím

thoughtfulweirdo
2. jún 2023

Ale veď to je úplne jednoduché 🙂 tí normálni jedinci si partnerku do života nevyberajú podľa krásy. Nejaké počiatočné sympatie prebehnúť musia, ale ďalej to už záleží viac od toho, ako sa s tebou cítia a či zdieľate rovnaké hodnoty a ciele do budúcnosti. Pokiaľ o teba muži záujem majú, ale každý vzťah ti po krátkej dobe stroskotá, bude problém vo výbere. Musíš lepšie selektovať a vyberať si len tie normálne "kusy", nie každého, čo prejaví záujem. Pokiaľ nikto nemá ani záujem sa s tebou zblížiť, tak na tebe bude niečo, čo ich hneď odradí, aj keď ty si toho nie si vedomá. Často to býva práve viditeľné zúfalstvo, dojem, že berieš hocikoho, alebo obrovský negativizmus, alebo nejaký nepríjemný prejav v osobnom kontakte.

luxus10
2. jún 2023

minule som sa zamyslela...nakupovala som v metre, a na parkovisku do obrovskeho auta nakladali do auta obrovske mnozstvo potravin dvojica -muz a zena, cca okolo 45 r. , zrejme potraviny na podnikanie, a obaja boli taki skaredi fyzicky, tucnejsi, dogabani oblecenim... ze som mala problem na nich hladiet, ale oni si tak rozumeli- normalne ma to fascinovalo-ten hnus a zaroven"ESPRIT" co z nich isiel bol fascinujuci...kde sa ti dvaja nasli, a takto im to funguje...uz som teda videla vselico, ale toto ma uprimne dostalo...😍

annm81
2. jún 2023

Najčastejší dôvod neúspešného vzťahu je zoznámenie sa 🙂 Znie to divne, ale fakt je to tak. Ľudia si hľadajú partnerov podľa nesprávnych kritérií - padnú si do oka, slepo sa zamilujú, považujú toho druhého za sexy a podobne. Z môjho pozorovania, vzťahy, čo sa začínali ako kamarátske a boli od začiatku založené najmä na spoločných záujmoch a hodnotách, vydržali najdlhšie. Keď totiž vyprchá totálna slepá zamilovanosť (a ona po tých ca. 2 rokoch vyprchá) a ostane vám doma na gauči človek, s ktorým si nemáte čo povedať, nič ten vzťah nedrží po kope.

karolinakr
2. jún 2023

@luccija to som chcela povedat, niekedy sa mi zda, ze muži idu opačnym smerom, nie laskavu, dobru, srdce na dlani ale diablicu..je to tak

karolinakr
2. jún 2023

U nas na ulici je parik, možu mat 65- 70, ale ti sa vždy držia za ruky, rozpravaju a dobre bavia.Žena vyzera hrozne..medzi krasavice by som ju neradila, ale vidno, že maju super vztah a vždy, ked idu okolo, sa zamyslim, že im ta laska krasna do tak vysokeho veku vydržala

marca12
2. jún 2023

Na šťastný vztah musis byt tolerantna a nebrat vsetko prilis vazne. A samozrejme mat stastie na dobreho muza. Uviedla si blbe priklady. Obezna zena...mozno sa uspokojila s muzom a vie ze uz tak lahko nenajde ineho,tak je stastna so sucasnym. Hlupa zena....ta tiez je rada,ze ma muza,poslucha ho,stara sa o domacnost,deti a nic viac jej ku stastiu nechyba. Vzdelana,silna zena sa nechce prisposobovat. Ona za to nemoze,ma to v sebe,ze hlada niekoho na svojej urovni,lebo ma o sebe vysoku mienku,nikto jej nie je dost dobry....Kazdopadne partner sa nevybera len podla vzhladu,ale aj s rozumom a nejako si na seba musite zvyknut a sklbit svoje povahy,ked chcete spolu zit.

bbshop
2. jún 2023

Si myslím, ze spomenuté priklady nie su prave tie stastne láskyplné vzťahy.. to, ze sa autorke zdá, ze vsetci naokolo maju šťastný vztah - nie je pravda. A tí, ktorí ho majú, tak je ten vzťah o iných kritériách a prioritách, nie o tých spomenutých. Tucna zadana zena neznamená automaticky šťastná zena..stihla slobodna môže byť ďaleko stastnejsia. Samozrejme, môže mať aj tucna láskyplny vztah, ale to, ze je tucna v tom pripade nehrá rolu. Drvivá väčšina vzťahov je nefunkčná. Slobodní ľudia zvyknú byť spokojnejší sami so sebou a byť slobodný je voľba a nie osud. Každý má niekoho vo svojom zivote s kym mohol ten život prezit - keby chcel, ale nechcel. Každý jeden ma cloveka s ktorym sa mohol "uskromnit" a to aj vela ľudí urobilo, preto sa ti zdá, ze maju stastne vztahy. Ale slobodní sa takto "neuskromnili" a nepolavili zo svojich nárokov a očakávaní. Ta tucna zena kludne môže byt doma šikanovaná za vzhľad, ale je rada, ze aspoň niekoho ma. Tak isto aj ta hlúpa zena môže byt vo vzťahu menejcenna, ale nechce byť sama. Mizive percento ma naozaj dobre vztahy. A je jedno ci su štíhle, tučné, škaredé, pekne..mnohé si povedia, ze volili ostat same. A tie, ktoré majú naozaj stastne vztahy tak sa ľúbia bez ohľadu na výšku, vek, váhu.. ale ich je minimum. Nedeprimuj sa zbytočne, ty vieš najlepšie preco každý tvoj strach stroskotal a bud rada, ze si na tom lepšie ako ženy, ktoré cely zivot držia ústa a krok.

maranta_leuconeura
3. jún 2023

Bud zle hladas, este si nestretla nikoho vhodneho, alebo si nepripustis k sebe partnerov na tvojej urovni, lebo mas nizke sebavedomie. Z textu co pises to tak vyznieva, akoby si si myslela, ze nie si hodna lasky.

Mam kamosku, je inteligentna, pekna, uspesna v praci a vzdy dotiahne niekoho kto vyzera akoby ho vytiahla z kosa, byva u mamicky a karierne nema ziadne ambicie. Fakt niekedy neviem kam na nich chodi. Ked jej v dobrom naznacujeme ze aha a tento? Tak to nieeee to je dobry kamarat, navyse pekny a uspesny, on by ju nechcel, to by nefungovalo...

toskanka
3. jún 2023

Dôvody môžu byť rôzne. Chyba sa môže stať už úplne na začiatku pri spoznávaní, kde do vzťahu idú ľudia, ktorí nie sú vzájomne kompatibilní. Dnešná doba praje rýchlemu nadväzovaniu kontaktov, nepraje vsak ďalšiemu spoznávaniu sa. Zoberme si také vzťahy na diaľku, kde sa ľudia vidia len cez víkend, naplánujú si príjemnú aktivitu a ak je tam chémia, ide sa do toho veľmi rýchlo. Veľakrát však príde rozčarovanie. Ak príde po krátkej dobe, je to ten lepší prípad. Niekedy je motivácia mať vzťah ale taká veľká, že ľudia ignorujú svoju intuíciu, rozum a varovné signály a dotiahnu to až do štádia, že si zalozia rodinu. Takýchto príbehov je na MK veľa. Sú však aj vzťahy, ktoré boli založené na pevných základoch a aj tak sa rozpadli. Úplne stačí, že sa jeden z partnerov v priebehu vzťahu začne vyvíjať a posúvať iným smerom ako ten druhý, ani si nemusia ubližovať. Pre každého je motivácia mať vzťah iná. Sú ľudia, ktorí sa uspokoja s kvantitatívnymi vzťahmi, ktoré môžu mať pri istej dávke tolerancie s pomerne veľkým počtom ľudí a na druhej strane sú ľudia, ktori hľadajú kvalitatívne vzťahy a radšej prežijú epizódy samoty ako mať nejaký vzťah. Tieto sú však potom omnoho stabilnejšie ako tie prvé.