Nenaplnený vzťah

nikola335
17. okt 2022

Dobrý večer maminky/nemaminky. Nemám sa komu zdoveriť. Ak máte chvíľu čas a možno nejakú radu alebo názor. Manželstvo stroskotalo po manželovej nevere. Druhej. Odišla som s jedným dieťaťom ja. V tom čase som spoznala muža. Muža, ktorý bol užasný pozorný, na úrovni, no zadaný a jedno dieťa. Rozprávky ako mu dobre nie je. Nič spolu nemajú. Nechce tak žiť ako žije. Ako sa zaľúbil ako malý chlapec. Boli sme veľa v kontakte najskor ako ľudia bez bližšieho vzťahu. Po čase som mu dala na výber. S plačom sa somnou rozlúčil. Akú máme ťažkú situáciu a pod. Su tam vztahy a deti… Nejaký čas sa to medzi nami utriaslo. Vždy len aby som počkala. Vždy len uvidí sa ako sa to vyvynie. Lenže mne ako žene samozrejme situácia nevyhovovala a túžila som po vzťahu, ktorý je naplnený. Kde sa veci riesia a nie sa caka donekonečna. Vždy som počula ako miluje. Nechce ma stratiť… Ale ja som bola sama s dieťaťom. Na všetko sama. Nehovorím len o peniazoch. Čas. Zážitky. Človek kt. je pri vás. Pomože jeden druhému. Spoločné bývanie… Nakoniec sa po chvíli ich vzťah rozpadol. Nie z jeho strany. Veľa sme sa rozprávali. Citili sa obaja dobre. Nechala som ho chvíľu tak. Netlačila. Po pol roku od ich rozpadnutia, stále nevedel vyriešiť svoje veci. Dať si doporiadku život. Ukončiť rázne svoje veci s ňou a pod. Jeho dcéra bola najdoležitejšia. Bola som spokojná keď trávil čas s dcérou. Ale ja som bola odsúvaná. Utajovaná. Moje dieťa ho za ten čas ani nepoznalo.Vyhýbal sa tomu. Všetko pre jeho dcéru. Aby sa nedozvedela. Aby sa mu neotočila chrbtom. Finanče mi nepomohol, pomocnú ruku nepodal napr. na dome, vybaviť veci, večera, rande, narodeniny, a pod. nič nikdy! Za celý čas. Len sa stretnúť chvílu byť spolu a to je celé. V kontakte sme boli spolu každý deň. Vždy len milujem ťa. Nikdy som nič nepýtala. Aj keď som potrebovala pomoc , nikdy som nepýtala nič. Túžila som po vzťahu otvorenom na život. Vždy bola výhovorka jeho dieťa. Pretože to bol vek v puberte. Vždy som sa snažila vysvetliť, že vzťah sa musí budovať. Že mi chýbajú normálne veci na život. Nikdy nič neprišlo. Priorita pre neho bola dcéra. Čo je v poriadku. Pre deti urobí človek aj nemožné. Ale cítila som, že mi dobre nieje. Že nemám priestor. Že sa neposúvame. Nevedela som kde je chyba. V zlých pocitoch, depkách, trápeniach. Začala som sa citit zle zo stresu, vycerpanosť z premýšľania. Až som povedala dosť. Pobrala som odvahu a ukončila. Pre seba. Pre svoje dieťa. A je koniec. Bolo toho omnoho viac aj rozum by zastal človeku. Musela som sa len vyrozprávať. Mala som svoj názor. Len mi je smutno. Moj býv. manžel sa zrazu zmienil, aby sme sa vratili. Moje dieťa potrebuje otca i matku. Je naviazané na oboch. A ja neviem čo ďalej. Vrátiť sa k mužovi kt. oklamal dva krát, ale mame spoločne veci, spoločné odžite roky. Nemám chuť začínať a dávať energiu na ďalšieho inteligenta sebeckého. Nikdy nikto nenahradi otca. Moje dieta ma svojho otca vychadzaju spolu dobre az mi puka srdce.

juliasb
17. okt 2022

@nikola335 môžem sa opýtať, čo ste vlastne robili s tým druhým mužom? Písali si, na chvíľu sa stretli, mali sex a hotovo? Lebo z môjho pohľadu to je čisto využitie- sex zadarmo a nič na oplátku

luccija
17. okt 2022

@nikola335 kolko si bola vydata?a kolko ste od seba?dieta otca nestratilo ...chapem, ze si davala do noveho vztahu nadeje, ale ja by som
sa k ex nevratila.Rozmyslala by si rovnako, ak by Ti novy vztah vysiel?takto mi to pride, ze tento vztah mi nevysiel mozno aj dalsi bude zly vratim sa k ex.Aj on sa asi popalil, ked prisiel s takym napadom navratu.Ak Ti bol 2x neverny spravite si dalsie dieta a mozno to iste.Kolko mate rokov?
Boli to dlhodobe nevery, ulety?
Ano, nikto ju nema mat tak rad ako vlastny otec pre dievcata je otec velmi dolezity, ale si tu aj ty.
Vedela by si znova s nim zit, nevytahovat krivdy?
Nikdy nevies mozno spravis dobru vec, ale ja by som zatial zostala sama

nikola335
autor
17. okt 2022

@juliasb zaľubil sa on, videla som, nechcel to pustiť, cítila som, plakal, ľubila som, ale presne tieto pocity som mala posledný čas, sex a nič na život. Rozprávala som s ním o tom. Nič sa nevyriešilo.

nikola335
autor
17. okt 2022

@luccija tiež rozmýšľam byť sama. Nechcem nic nove zacinat. No sem tam mám v sebe cit, mrzi ma ako to skončilo a že náse manzelstvo sa rozpadlo koli nevere. Mali sme vsetko. Boli sme spolu 18 rokov. Dieta je naviazane pretoze su casto v kontakte. Tuzi sa vratit domov. Kedby som mala vztah normalny, pochybujem, ze moje dieta by akceptovalo noveho muza. Chcelo by to urcite vela casu. Vsetko je to tak zamotane. Je to riziko ist tam kde sa to pokazilo. Potrebovala som sa vyrozpravať. 🙏

marca12
17. okt 2022

@nikola335 muzovi vycitas neveru,ale ty sa spustis so zadanym chlapom. Nemas mu co vycitat,kludne sa k nemu vrat,mozno ho teraz uz chapes po svojom zazitku a budete vediet spolu fungovat

kiwi3
17. okt 2022

a co tak by chvilu sama a nevesat sa na nejakeho nepodareneho chlapa? sipim, ze s tym mas velky problem, ci radsej zle ako nic? muz ta podvadzal, druhy namotaval len kvoli sexu (absolutne ziadne ciny), tak preco rozmyslas, ktoreho z nich? trochu viac sebaucty by to chcelo. potom sa mozno aj normalny najde

nikola335
autor
17. okt 2022

@kiwi3 nie. Asi som sa zle vyjadrila. Nemam problem byt sama. Vo svojom prispevku som pisala , ze nechcem dalsi vztah. Popálila som sa. Chcela som pocut nazor žien, ci by sa vratili naspat. Keď je tam spoločné dieťa. Poznám vo svojom okoli veľa detí, ktoré trpeli rozpadom rodiny a nie je to nič príjemné. Je to náročné na spracovanie.

fotoarch
17. okt 2022

@nikola335 dopraj si cas - doliecit sa po zrade i rozchode .. . a neplanuj ... mozno sa vratis k byvalemu, mozno budes sama, mozno stretnes osudoveho .... ale plan by mal byt , naucit sa byt spokojna a stastna bez nich , sama so sebou, vyrovnana. nelutovat sa, ani minulost, nebat sa - ani buducnosti .. spokojna a vyrovnana. Ked pride vztah, sama sa rozhodnes ako s nim nalozis 🙂 ... Zivot je komplikovany a kazdy origina ..

nikola335
autor
17. okt 2022

@fotoarch 😍😘

kiwi3
17. okt 2022

@nikola335 to ale nie je vztah ty a muz ale dcera a otec. okrem toho mu bude jasne, ze si uz moze dovolit asi vsetko, ked si odpustila, co bolo predtym. co vsetko tam chces prekusnut? dost smutny zivot...

nikola335
autor
17. okt 2022

@kiwi3 aj takýto názor beriem, dakujem

luccija
17. okt 2022

@nikola335 kolko ma dieta?ved ono uz rozvodom utrpelo ste nejaky cas od seba a s otcom ma asi casto kontakt.A co chces ty?nie je to tak, ze sa bojis, ze dieta noveho partnera neprijme, zase zvykanie, ustupky..., takze sa "obetujes" pre dieta?boli ste spolu dlhy cas myslela som si, ze ste mlade manzelstvo s malym dietatom.Asi by som uvazovala ako sa muz zachoval ako ste sa k sebe spravali po odhaleni nevery priznal sa sam, prisla si ty na to?ake bolo inak manzelstvo...Po tolkych spolocnych rokoch by som aj oci prizmurila🤣ale zatial by som bola sama.Pravdaze dieta je velky dovod preco to dat znova dokopy.Aky je to dlhy cas co ste od seba?nechces ist k psychologicke sa poradit a trocha si upratat v hlave a dusi?

janinah
17. okt 2022

Ak by som sa mala vrátiť.tak kvôli sebe.nie kvôli dieťaťu.to prežije v pohode do dospelosti aj v terajšom stave ako to je.myslim vzťah otec dieťa.Ale ja by som neverníkovi už neverila.dovera v keli už naveky.a tak sa žiť nedá.nie šťastné ani plnohodnotne.

elenka74
17. okt 2022

@nikola335 Miluješ svojho ex? Myslím si, že nie, keďže si sa zamilovala do iného muža. Vrátiť sa k bývalému len kvôli dieťaťu nie je dobrá voľba.

wheel
17. okt 2022

Ani jedneho neries, ex je ex, dvakrat ta podviedol, este ta parkrat podvedie ak sa k nemu vratis.. A tento druhy to uz vobec nema cenu. A nefixuj sa na to, ze najdes dokonaly vztah, s dietatom uz nikdy dokonaly vztah nebudes mat (sorry), akykolvek vztah zacnes uz to bude pozliepane a o kompromisoch. Radsej zi a neries ci je to vysnivane, alebo nie. A bud trochu aj ty vypocitava, aj ty mozes chlapa vyuzit len na sex nie len on teba :D Alebo na ine veci, v ramci slusnosti rob tak aby to vyhovovalo hlavne tebe.

vorkola
18. okt 2022

@nikola335 neber prveho k sebe, uz mu nebudes verit. nikdy,budes sa len trapit,takto vies ,ze jee v keli.a nech si robi, co chce.Znova chces mat rany z nevery.?

domca1408
18. okt 2022

@nikola335 nevrátila by som sa ani k jednému...nechápem, prečo to veľa žien berie tak, že akonáhle rozchod tak dieťa stráca jedného z rodičov...ved tvoje dieťa otca má a vychádzajú spolu...nechaj to tak ako to je. vaše dieťa sa raz odsťahuje a dospeje a čo potom budeš s chlapom ktorého vlastne ani nechceš a ktorý ťa zaručene začne zas podvádzať? spravil to raz, spravil to druhý krát a ver spraví to aj tretí krát aj keby ho priviažeš doma o radiátor. a čo sa týka toho druhého vola....no čo ti poviem...ten ti bol viditeľne ešte menej užitočný jak otec tvojho dieťaťa....s ničím nepomáhal, nezaujímal sa, žiadna spoločná budúcnosť, len si šmyknúť a ísť. o toho by som sa duplom už neozrela...

eliskadad1
18. okt 2022

@domca1408 tiež tomu nerozumiem, a niekedy je to aj pre deti lepšie, keď idú rodičia od seba, lebo deti vedia vycítiť, že je nejaký problém, že nie je zle :/