Partnerka prichádza do prechodu

afterdark
31. aug 2023

Ahojte, neviem ako to tu presne funguje, tak sa vopred ospravedlňujem ak to sem nepatrí, ak áno budem rád za každú radu. Som vo vzťahu kde je partnerka staršia, vôbec mi to nerobí problém, práve naopak, keď sme sa spoznali bola konečne normálna po všetkých stránkach. No hlavne tých ako to má medzi mužom a ženou fungovať. Ja som mal asi v tomto smere na priateľky smolu, lebo to proste bolo len o mojich potrebách, boleniach hlavy atď. Skrátka takmer vždy som natrafil na niekoho pre koho bol sexuálny život nepodstatný. Často som myslel už, že ja nie som normálny. A potom som stretol moju partnerku, ktorá mi hneď na začiatku povedala, že pár si musí rozumieť po každej stránke, no najprv to musí klapať v posteli, skrátka chémia atď. Zrazu bolo všetko normálne a milovať sa raz za deň, úplne prirodzené. Skrátka som po prvý raz v živote zažil, že za mnou s potrebou milovať sa chodila partnerka. To je snom isto každého muža, ja som na to musel čakať večnosť. Skrátka, si skvele rozumieme, máme sa vždy o čom baviť, záleží nám jednému na druhom. Až doteraz. Partnerka sa dostala do prechodu, čo je v jej veku prirodzené. No to prečo sem vlastne píšem je, že spolu s prechodom stratila absolútne záujem o intímny život. Aby som to upresnil. Nikdy nepovie nie, vždy sa milujeme, ale je to už len o mojej potrebe. Chýba mi ten záujem a jej snaha. Je to len z mojej strany aby som uspokojil svoje potreby. Je to zvláštne, nakoľko jej venujem ešte viac pozornosti, aby dosiahla orgazmus, ktorý teraz dosiahne ešte rýchlejšie, ale netúži po ňom. Skončili aktivity z jej strany, kedy sa vrhla ona na mňa. Niekto by povedal, že čo riešim, keď môžem mať sex kedy chcem, ale tu ide o to, že ma trápi, že je to len o mne. Moja otázka patrí ženám, ktoré si tým obdobím prešli a o ich radu. Vráti sa to časom, alebo to už bude len takto. Ak by som tomu mohol pomôcť, tak ako? Som už dosť zúfalý, čo je asi evidentné, že sa tu takto zverujem..
Ďakujem za dobre myslené rady

janinah
9. sep 2023

@h2 tak toto sú dve neporovnateľne veci..masáž urobím aj kolegovi ak by na to prišlo .na nej nie je nič intimne

h2
9. sep 2023

@janinah Ja by som kolegovi masáž nerobila. Ale to je jedno, bol to len príklad. Keď raz s mužom mám intímny vzťah, tak mi nevadí urobiť mu dobre, aj keď sama práve nehorím túžbou.

ckocka
9. sep 2023

Každá žena to má inak. Popravde som si nedokázala predstaviť aký to môže byť fičák. Chuť na sex ako takú som nestratila, ale sprievodné prejavy menopauzy, u mňa teda už postmenopauzy mi sakra znepríjemňujú život. To samo o sebe posúva sex nižšie na rebríčku priorít. Trvá to už dlho, a ešte dlho môže pokračovať.

fido69
2. feb 2024

Afterdark, aj keď je táto diskusia už staršieho dáta, tak som sa rozhodol zareagovať. Mám doma presne to isté. Manželku, s ktorou som prežil 25 rokov spoločného života, spoločne sme vychovali deti, ale náš vzťah sa dostal do stavu "spolubývajúci". Deti nás už nepotrebujú a vzájomne sa vzďaľujeme. Nedokážeme sa na ničom spoločnom dohodnúť a mám dojem, že už ani nechceme. V intímnej oblasti sme sa dostali do bodu absolútnej nuly. Žiadny sex, žiadne intímnosti, vôbec nič. Jej sexuálny pud vplyvom prechodu úplne vyhasol a už necíti žiadnu sexuálnu túžbu. Občas síce chce priniesť "obeť" na oltár manželstva, ale ja nedokážem mať sex s mŕtvolou. Napriek inteligencii nedokážem nájsť rozumné riešenie.
Má zmysel rozísť sa? Alebo si nájsť ženu, ktorá má podobný problém s predčasne vyhasnutým chlapom a udržať tento zombie vzťah? Zmenilo sa u vás niečo po polroku? Zlepšilo sa to alebo zhoršilo?

hugger
2. feb 2024

@fido69 založíme klub. Navrhni nazov 😁

afterdark
autor
3. feb 2024

@fido69 Ďakujem za reakciu. U mňa bol hlavne problém v tom, že som po večnosti našiel ženu, ktorá sama prejavila záujem o sex, nebudem hovoriť že za mnou behala nadržaná, ale dajme tomu.. Ako prišiel prechod tak to zo dňa na deň skončilo. Ale len to, že svoje potreby prejavila ona. Keď začnem ja, nikdy nepovie nie a vždy si to užije. Len ten záujem o sex z jej strany nie je. Ale vzťah nevychladol, stále sme k sebe ako pred tým a rozumieme si. Keď si odmyslím to, že na mňa chcela skočiť 3x za deň tak je to stále to isté. Len musím skákať ja, čo sa nijak nelíši od mojich predchádzajúcich vzťahov, lebo som mal šťastie na baby čo proste nemuseli, a stačilo by 2x za mesiac, aj to len štýlom rýchlo šup šup. Zaujímalo ma, či si tým niektoré baby prešli a či sa vrátili do čias pred prechodom, ale ďakujem za tvoj prínos do diskusie. Držím palce