Samota

peter162
20. júl 2022

Tak milé dámy a slečny.
Pred časom som sa vám zdôveril ,že mám problém si nájsť priateľku.
Po rôznych radách a úvahách som vám dal za pravdu a tak som sa dal na zoznamku, teraz by som sa chcel s vami podeliť o to.
Z úsmevom konštatujem že 0bodov a že muži po 45 teda ako teplé rožky až tak nejdú 🤣 ako mi bolo naznačené.
Ďakujem však, že som si mohol s niektorými z vás aj trochu písať a spoznať vás.

panelacikova
20. júl 2022

@zmrzlinka2021 viem, šikovné 🙂

betka233
20. júl 2022

@peter162 no ja neviem, uz len si domysliet habit a s tou bradou si cisto ako pravoslavny farar 🙈 ale niee, to len na odlahcenie, ja som sa s manzelom spoznala prave cez zoznamku a na foto sa mi strasne nepacil, nie je zrovna fotogenicky ale nejak sa nam dobre pisalo tak sme sa nezavazne stretli a jak som ho zbadala nazivo tak mi spadla prvy a zatial posledny krat v zivote sanka, iskry, secko jak ma byt, odvtedy sme spolu... vselijak sa to vie na tych zoznamkach vyvrbit, drzim palce 😇

peter162
autor
20. júl 2022

@panelacikova to som ani o tebe netvrdil, len väčšina sa tu tak prezentuje. Veď každému niečo chýba, dotyk, pohladenie, uznanie, každá žena si zaslúži pozornosť svojej polovičky

panelacikova
20. júl 2022

@peter162 no... a teraz vyvstáva otázka, prečo tvoja bývalá polovička zahla? vari si jej nevenoval dostatok pozornosti?

savanna
20. júl 2022

Nehnevaj sa, ale s takouto fotkou na zoznamke nepochodis. A to teraz vobec nehovorim o vyzore, posla mna vyzeras ok. Ale ten tragicky vyraz? Aj v realnom zivote su atraktivni usmiati, veseli ludia. A na zoznamke to plati dvojnasobne, ani ty by si asi nelikoval zamracene, smutne zeny.
Tu vyzeras znechuteny, bez zivota, akoby si si ani nechcel nikoho najst. To z tej fotky vyzaruje. Ak sa tak naozaj uprimne citis, mozno by si este mal dat cas a pockat, kym rozchod preboli. Ak si pripraveny niekoho si najst, tak sup telefon do ruky a urobit si zopar usmiatych fotiek. Usmevom davas najavo, ze si otvoreny novym veciam a vztahom.

zmrzlinka2021
20. júl 2022

@peter162
inak, este taka drobna rada - nezoznamuj sa cez zoznamky, tie su skor "popularne" vselijakymi podivinami

peter162
autor
20. júl 2022

@zmrzlinka2021 to som si tiež všimol a ďakujem za radu

peter162
autor
20. júl 2022

@panelacikova prečo si myslíš že ti to poviem.
Na krachu vztahu majú podiel vždy dvaja, ja nehovorím ze nemám chyby a viem to i priznať. Co u teba znamená dosť pozornosti.

peter162
autor
20. júl 2022

@savanna bože ženy, veď som písal že som skúsil a nič
Už tam niesom, neviem sa pekne tváriť, nerád sa fotím, vždy som fotil len ja. Ja nie som typ pred objektív ale za. Fotil som svadby, portréty a prírodu, no seba nie.

peter162
autor
20. júl 2022

@betka233 konečne niekto s normálnym pohľadom na svet. Nie preto čo si napísala ale ako. Ďakujem

kittykat22
20. júl 2022

@peter162 problem je, ze ked sa prihlasis na zoznamku tak ludia si vyberaju cloveka podla fotky a dojmu z nej. Mozes byt neviem aky dobry charakter, ked vypadas blbo na fotke. To, ze ta tvoj fotak nema rad su len vyhovorky. Aby si na fotke dobre vypadal to chce trochu skusat. Myslim, ze podliehas mylnej predstave, ze ludia co maju pekne fotky si ich strihli na prvu dobru. Tvoja uvaha je uplne scestna, ak si myslis, ze si das blbu fotku a ludia za nou budu hladat dobry charakter - lebo ty za to stojis. Neviem, ci si uplne padol z jahody, ze takto uvazujes. Chces frajerku? Chces ist na rande? Tak prestan fnukat a lutovat sa, sprav dobru fotku a nabal babu. Robis z toho raketovu vedu 🙄 To, ze sa dostanes na rande je len dalsi krok, kde zistis ze 3/4 (a to je este dobre cislo) ti s velkou pravdepodobnostou nebude vyhovovat alebo ty im. A to nie je, ze by s nimi alebo tebou bolo nieco zle. Ale najst cloveka s ktory si sadnes vizualne aj nazorovo nie je jednoduche.

peter162
autor
20. júl 2022

@kittykat22 tak žiadne vedy tu nerobím, mám svojich fotiek tak asi zo päť, vy tu posudzujete ľudí podla fotiek. Si predstav že môžeš mať dokonalú fotku a keď sa porozprávaš s tým človekom tak zaplaces. Fotil som a viem aké to je, mal som tú česť. Nefnukam a neľutujem sa, na to som dosť starý, vravím len že dnes je ťažké nájsť partnerku, či už kvôli veku alebo postaveniu. Musíš človeka spoznať bližšie aby si ho mohla hodnotiť, prípadne súdiť. Je jednoduché prstom ťahať do ľava alebo prava podľa toho ci sa ti páči jeho fotka.

wig
20. júl 2022

No kámo akože sorry ale fakt na tej fotke vyzeráš ako zdeprimovaný absolvent teologickej fakulty. Takto asi ženy neohúriš a ak si fotil profi, tak ti je asi jasné, že ak fotíš portrét, tak fotíš osobnosť. Chceš z objektu vydolovať jeho charizmu a divákom neukázať len foto ale mini príbeh, ktorý si každý ďalej rozvíja vo svojej fantázii. Naozaj nič v zlom ale proste fotku máš naprd...

sardinka32
20. júl 2022

@peter162 A Ty by si bol so zenou, ktora by Ta fyzicky vobec nepritahovala? Za dalsie... mozno mas privysoke naroky?...nikto tu nevie co si tym zenam pisal a akym stylom si sa s nimi rozpraval... mozno to nebolo tou nie velmi vydarenou fotkou, ale komunikaciou. Treba zacat od seba.

jovka
20. júl 2022

Aj my sme sa zoznámili na tindri..mal bradu,nemala som rada brady,bol Nemec,nemecký áni neviem! Ale bola s nim sranda a po prvom rande som vedela,že ostatní ma nezaujímajú,úprimne ale rozrobenych som ich mala asi 10🙈😅no skrátka nie je čas strácať čas,a po týždni sme začali spolu bývať,zatiaľ úspešne 2 roky,a keď sme prežili ten lockdown a bránili sa 🤠🍀ja by som zoznamky nezareagovala ale vybrať viac adeptov a nepisat si pol roka,stretnúť sa,nezabijat cas🙃

podmostom
20. júl 2022

@peter162 ahoj a s koľkými si sa stretol ak sa smiem spýtať? Ja čo mi vraveli zoznamkari, tak je normálne ze aj 30 pokusov viac menej hrozných a potom konečne človek natrafi na niekoho, kto sa mu pozdáva. A nie je to dnes všetko o peniazoch, to si asi len na takú vzorku natrafil. Si očividne zatrpknuty a premietas to aj do zoznamovania, daj tomu šancu, malý úsmev na fotke by mňa osobne teda potešil. Nejde o to ako vyzeráš, ale aj tým ako sa tvaris vysielas signál, ci si už naozaj pripravený na ďalší vzťah, ci si ochotný sa pre nejakú slečnu usmiať, aj keď si teraz možno smutný. Ja mám v okolí niekoľko ľudí čo sa dali dokopy cez zoznamku, aj keď si pri tom zažili kopec hrozných stretnutí, dnes po rokoch majú z toho aspoň kopec zábavných príhod 😁 tak držím palce, nech sa ti podarí prekonať ten nedobry pocit z bývalého vzťahu a nech ta zoznamovania opäť baví. Určite to tam nejaká dobrá duša niekde behá aj pre teba 😉❤️

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iva4444
21. júl 2022

@peter162 no to máš pravdu,že ľudia vyznávajú iné hodnoty.ludia si nevážia jeden druhého a v tom je problém.tazko si nájsť normálneho partnera,či si chlap po 40 alebo žena po 30 s deťmi..je to jedno,lebo každý by chcel len slobodu..neviazat sa..otvorené vzťahy..no je to hrôza v dnešnej dobe,ako sa zabúda na vernosť a lásku..všetko je na začiatku vždy krásne a potom to vyprchá..už ani nepočúvam : "sme šťastní aj po rokoch"..len samé rozchody a rozvody🥺..ale držím ti palce v hľadaní, lebo ja som už rezignovala😁

peter162
autor
21. júl 2022

@neanonymna som rád že sa zabavate, veď v podstate tu ani o nič iné nešlo,len pobaviť unavené, znudene, zatrpknute paničky. Predstav si že mne nejde o vzhľad, či je chudá, silnejšia, vysoká, malá. Tebe možno pri vybere ide o to aby to bol super alfa samec. Ste tu skoro všetky len od toho aby ste si vybijali svoju frustráciu na ostatných. Máloktorá ma toľko odvahy dať sem svoju fotku, prečo? Lebo keď komentujte niekoho bez nej nemôže sa to otočiť proti vám. Ani jedna ste si nečítala poriadne úvod, NIE SOM SMUTNÝ len som sa chcel s vami o to podeliť Lebo si vás vážim. Teda len niektoré!! Stále Riešite fotku, tak vám dám fotku.

peter162
autor
21. júl 2022

@iva4444 áno,súhlasím vo všetkom. Ja si prídem a hlavne čo tu podaktore píšu ako pako. Prepáč za výraz. Neviem kam sa vytratila ľudskosť,myslím ze to je tým ako si každý zavidime aj nos medzi očami.

dadis
21. júl 2022

@peter162 Ja som ti pisala, ze vyzorovo si uplny standard. Ze v tomto problem pri zoznamovani nebude, jasne ze sa nebudes pacit vsetkym zensm, ani my zeny sa nepacime vsetkym. Ale prepac za uprimnost, mna odradza tvoje vyjadrovanie na adresu zien, zufalost a ublizenost. Asi este nie si pripraveny na vztah, si len rok po skaredom vztahu..ale nie vsetky zeny su na peniaze, vyzor, postavenie a neverne. Najprv musus mat rad zeny, inak ako chces randit s nimi a hladat si tu pravu? Si myslis ze lasku najdes po mesiaci hladania a nula stretnuti?

peter162
autor
21. júl 2022

@dadis ja sa nehnevám za úprimnosť, ba naopak ale zabudate čítať len sa chytate za posledný príspevok niekoho. Ja mám veľkú úctu k ženám a hlavne slobodným matkám to vedia aj ľudia z môjho okolia, to ze si vyjadrím svoj názor je podľa vás útok. Posledný krát opakujem že už nehľadám len som sa chcel s vami o to podeliť o svoju skúsenosť. Ani jednu z vás som neurazal a mozno by som mohol za tie reči čo tu vediete, no som rád že máte názor a plne ho respektujem. Niesom žiaden trtko, ani alfa samec, som priemerný chlapik s chybami ako vy všetky.
Mal som možnosť si prečítať aj ine diskusie a poviem, ze 1/10 žien píše s nadhľadom ostatné sú ako osy na med.
Mozno vám nevyhovuje muž ktorý si povie svoje ale potrebujete niekoho na kom sa môžete vyblázniť. Teraz nehovorim konkrétne o tebe. Som dosť starý na to aby som vedel čo chcem a potrebujem aj čo sa týka lásky. Ak si myslíš že som urazený, vztahovacny a ze ste urazili moje ego tak to bohužiaľ by ste sa museli viac snažiť 😂 A kde ste všetky zobrali ze som sa z nikým nestretol, pisal som 0bodov. Áno natrafil som na zlú,,vzorku " žien ktoré zaujimali výhradne prachy aj keď sa prezentovali uplne inak, no to je život. Tak vás všetky veľmi poprosím nevytrhavajte slová z viet a poriadne si čítajte. Moc ďakujem. Mám rád konverzáciu s ľuďmi na živo ale aspoň trochu na úrovni.

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wig
21. júl 2022

@peter162 ...ale do riti, normálne ma serie tá tvoja predpojatosť o tom, aký si ty v podstate normálny fešák a ostatní ti nerozumejú, lebo nie sú na tvojej vlne, úrovni! Normálne si plačkoš a byť gay, ani o teba neškrtnem! 🤪 Trocha sebaúcty, chlape a moralizuj sa, lebo... veď vieš...

kvetinka75
21. júl 2022

mňa tiež brada odrádza. Ešte tak menšie strnisko to áno. Ale brada nie. Ale iné som chcela: ja by som na zoznamky ani nechodila. A to z toho dôvodu, že keď som stretla môjho terajšieho muža, bol mi dosť nesympatický. A čo sa nestalo: po 2 dňoch preskočila iskra a sme spolu 27 rokov.Takže ťažko by sa mi podľa fotky vyberalo. Niektorí ľudia fakt vyzerajú hrozne na fotke, aj ja napríklad a pritom sme fajn 😉. Ja by som skôr turistiku, nejakú jazykovku, proste, chodila by som do spoločnsoti. Dokonca aj niektoré cestovky organizujú zájazdy pre ľudí, ktorí sú sami. A nikdy nevieš koho stretneš, s kým si zapasuješ a vznikne vzťah. Ale ja osobne, aspoň si to myslím, už by som teraz , mám 47r. vážny vzťah nehľadala. Len nejaké kamarátske. Ak by som sa zaľúbila, to človek neovplyvní, ale neviem si predstaviť ž e by som v tomto veku mala stretnúť muža a zdielať s ním spoločnú domácnosť

kittykat22
21. júl 2022

@peter162 my nehodnotime ludi podla fotiek. My ti piseme, ze dobra fotka je dolezita na zoznamke, pretoze najskor si clovek vybera podla vizualu. Ty si myslis, ze zeny maju cas na to, aby vyberali Kvasimodov a travili s nimi hodiny vymienanim sprav, lebo cisto nahodou mozu mat zlaty charakter?
Nemyslis vazne tuto uvahu.

peter162
autor
21. júl 2022

@neanonymna a písal som priamo na teba hanlivé veci?
Je pravda v tom že nemám moc dôveru k ženám, nie preto že som rozvedený ale preto čo chcela zo mňa spraviť ex.
Môžete mať akýkoľvek názor veď proti tomu nič nemám.
Povedal som že som natrafil na ženy ktoré zaujímali peniaze, NIKDY som netvrdil ze ste všetky rovnaké. Mňa ste nazvali vztahovacnym ale vy podaktore nerešpektuje moj názor, tak o čom je potom taká debata?

peter162
autor
21. júl 2022

@wig plačkoš 😂teraz si ma vážne pobavil.

panelacikova
21. júl 2022

@peter162 vidím, že fotku si si už zmenil 🙂

panelacikova
21. júl 2022

@peter162 včera som ti povedala, nech sa zamyslíš, prečo ťa podvádzala. alebo som sa ťa to opýtala, neviem presne. poznamenala som, že si jej venoval asi málo pozornosti. pýtal si sa, ako to myslím s tou pozornosťou. to vážne? ženská ti 4x zahne a ty nevieš, o akej pozornosti píšem? no takže takto: čo bolo medzi vami, to vieš len ty. presne si napísal, že ani ty si nebol bez chyby. mne je fuk, aká chyba to bola, očividne to nebolo fuk tvojej bývalej a hľadala náhradu. doslova. to, že mala s náhradou sex, je vedľajšie. ženy sú na 99% také, že hľadajú v prvom rade porozumenie, vzájomnú komunikáciu, v ktorej si s mužom sadnú, a, samozrejme, píš si stále čo chceš, musí byť žene chlap na prvý pohľad sympatický.
OK, prvý krok si učinil a to, že nová fotka vyzerá omnoho pozitívnejšie, než bola pôvodná. druhý krok, už tu ktosi na to upozornil, je komunikácia. v niekoľkých príspevkoch predo mnou si sa nechutne rozohnil nad poniektorými príspevkami žien. obrovská chyba. pretože v písanej komunikácii akonáhle prejdeš do útoku, lebo niečo sa ti nebude páčiť alebo zle pochopíš, ženu odradíš. ženy majú radi humor, nadhľad (aspoň tie, čo sa tešia zo života). alebo potom rozumných mužov, ktorí ak sa im niečo nepozdáva, napíšu to pokojným spôsobom a snažia sa ženu neuraziť. akonáhle útok - koniec.
ako písala ktorási predtým, stane sa, že hľadáš, stretávaš sa a môže to trvať naozaj dlho, kým stretneš niekoho, s kým si dokonale sadnete.
čo sa týka písomnej komunikácie: prvá zásada je vždy napísať pravdu. nemusíš vyklopiť o sebe všetko, ale pravdu. mňa neskutočne kedysi odrádzali chlapi, ktorých som sa opýtala: kde vlastne bývaš? a oni prešli na inú tému. okamžite som vypla komunikáciu a viac sa s ním nebavila. chlap, ktorý sa bojí napísať, kde býva, niečo skrýva. takúto mám totiž z minulosti skúsenosť.
to isté vek, či deti, či je chlap rozvedený alebo v konaní. nezahmlievať, neklamať, lebo žena keď zistí, že je to inak, opäť môže cúvnuť.
potom nasmerovať komunikáciu na koníčky. ak ty rád fotografuješ a chodíš napríklad do prírody, ale ona vymetá diskotéky a bary, ťažko si sadnete... popravde, ani ty nebudeš zaujímať ju. čiže koníčky, trávenie voľného času, to je dôležité, aby ste sa zhodli. práca. kto kde pracuje, vzdelanie. niekto si pomyslí, že čo to tu píšem za hovadiny, že to nie je dôležité. no ver mi, že môže byť. opäť ak niekto pracuje od 8 do 16 a má víkendy voľné, ľahšie si prispôsobí stretnutie s podobne pracujúcim človekom (teraz ide o vzájomné spoznávanie sa a stretávanie). omnoho ťažšie si harmonogram prispôsobíš, ak ten druhý ťahá týždeň ranné, týždeň poobedné a týždeň nočné.
no a takto by som mohla pokračovať do nemoty. ty sám si musíš zvážiť, čo je pre teba dôležité. ja ti môžem len poradiť, akým spôsobom to podať, opýtať sa. bez negatívnych emócií, voliť slová. opýtať sa najprv sám seba: keby mi to ona takto napísala, nevadilo by mi to? nie je to nevhodné? a radšej zmeniť spôsob komunikácie po premyslení si, než napísať niečo urážlivé, nevhodné.