Samota

peter162
20. júl 2022

Tak milé dámy a slečny.
Pred časom som sa vám zdôveril ,že mám problém si nájsť priateľku.
Po rôznych radách a úvahách som vám dal za pravdu a tak som sa dal na zoznamku, teraz by som sa chcel s vami podeliť o to.
Z úsmevom konštatujem že 0bodov a že muži po 45 teda ako teplé rožky až tak nejdú 🤣 ako mi bolo naznačené.
Ďakujem však, že som si mohol s niektorými z vás aj trochu písať a spoznať vás.

mamelka
21. júl 2022

@peter162 Nerieš svoj výzor. Kašli na nejakú bradu a hlavne ,,sebaľútosť,, pripadne extremný tlak mat hneď priateľku.
Láska príde.knak je tu už jeden rozvedený otecko (mamičky isto rad prihodia nick) nemôžeš očakávať, že po 4r vztahu/manželstve nájdeš hneď priateľku. Ja osobne by som si začala skôr vychutnávať život s dcérou, plánovať s ňou výlety atď.

peter162
autor
21. júl 2022

@panelacikova môžeš mi presne povedať ako som ťa urazil? Chceš vedieť o mojom rozvode? V poriadku ja sa za to nehanbím. Po povyseni ex si začala so šéfom, to neni že raz, dva krát,cele 4roky. Pracujem na 4zmenke a všetko čas som venoval rodine. Bez stipky uznania keď chodila na,,služobné cesty " aj na 2/3tyzdne do mesiaca. Neobuvaj sa do mňa keď mám iný názor ako ty, ja respektujem tvoj.
Určite si vieš predstaviť aké to je spávať 2hod. denne a potom sa starať o všetko. Som na seba pyšný ako som to zvládol a mám inteligentnú,rozumnú, zodpovednú dcéru.
Áno som ŠTASTNE rozvedeny a vcelku spokojný aký som, ako vyzerám a čo som dosiahol. Vždy sa však nájde ešte niečo čo by mohlo byť lepšie. To ze som sa svami chcel podeliť o svoju skúsenosť a pocity je pre väčšinu z vás slabosť. Nemoralizujem, nehadzem ľudí do jedného vreca, ruku na srdce, ktorá z vás má perfektný život. Nepíšem nikomu ty si taký alebo onaky, vsetci mame svoje a preto si pozametajte pred vlastným prahom a potom sudte ostatných. Ak to beriete ako útok, tak sa nevyjadrujte, je to môj názor. Pozrite sa do zrkadla a spýtajte sa, prečo som sa ja rozviedla. Ja nechcem poznať vaše dôvody lebo sú to iba vaše veci, mňa do toho nič. V každom veku či máš 20,30, 80 je iné nájsť partnera,lebo vekom sa ti menia hodnoty a to čo ocakavas. Ak som sa ťa niako dotkol tým svojim názorom, to ma mrzí, no mám naň právo ako ho máte vy. Môžem to tiež brať že utocite, no nerobim to.
Povedali ste mi, že zamysli sa aky si a prečo to nejde.
Vy ste sa nad tým zamýšľali prečo to vám nejde? Výhovorky ze máte deti, sú muži ktorým to vôbec neprekáža. Ak sa chovate ku nim ako ku mne, sa necudujte. Ak je aj toto útok, prosím. Poprosím ťa o jednu vec, pozorne si čítaj,že som sa vyjadril v globálne a nie priamo na teba v určitých súvislostiach.

sardinka32
21. júl 2022

Kedze Ty tu urazas zeny hlava nehlava...su to zatrpknute a znudene panicky, ci ako si to napisal, poviem Ti to priamo, ked si 5ťka, neoslovuj zeny 10tky...to je cele. Ja sa teda, podla toho ako sa tu prezentujes, necudujem, ze Ti to nevychadza sa zoznamit. Vsetci su blazni, len Ty si špičkove lietadlo.

peter162
autor
21. júl 2022

@mamelka verím v lasku a neprestanem 😅 tak mimochodom bol som ženatý 18rokov. Mám 17rocnu dcéru. Trávim všetok čas čo si najde s ňou. Je už puboška a tatino ide stranou 😉 ma aj priateľa s ktorým si rozumiem. Veď v jej veku sme neboli iný, radšej zábava a priateľ. Vie že som tu a budem. Neboj neplacem do vankúša ako to píšu podaktore dámy. Som stale v pohybe 😂
Ďakujem za normálne riadky. 😄

peter162
autor
21. júl 2022

@sardinka32 prajem pekný deň aj tebe. Ako vás urazam, tym ze som povedal ze som natrafil na zeny co idú po peniazoch, to ze urazate ostatných ktorý sa nechajú je podľa teba v poriadku? Ty si možno aj 20 a preto máš určite dokonale manzelstvo bez chyb na jednej aj druhej strane. Mňa tieto vaše názory nemôžu uraziť ani nič podobné, len s vami vo všetkom nesúhlasím a to vás štve.

panelacikova
21. júl 2022

@peter162 mne je naozaj úplne jedno, prečo teba žena podvádzala, ak by si čítal s porozumením, prečítal by si si, že ty sa zamysli, nepotrebovala som to od teba vedieť. ďalej - ty mňa nemôžeš uraziť, pri všetkej úcte. nemám s tebou ani k tebe žiaden vzťah, mňa neurazíš, narážam na písomnú komunikáciu cez zoznamky, že je potrebné tam byť opatrný a voliť slová, lebo čo i len trošku zle sformulovaná veta môže vyvolať dojem, že si urazil.
čo sa týka tvojho rozvodu, niekedy poviem, že človek je taký dobrý až je sprostý, možno to bol tvoj prípad, ja neviem. je pekné, že si sa o všetko staral, všetka česť. ale vidím tam rezervu v tom, že si si mal trošku dupnúť. to si 4 roky netušil, že ťa podvádza? vieš, mne keby mal chodiť chlap na kadejaké "služobky" na takéto obdobia, ihneď pri prvej by mi trklo, že nejde o služobku. ak som ťa správne pochopila, že dva-tri týždne v mesiaci??? či ako si myslel to aj na 2/3 týždne do mesiaca, dobre som to pochopila? tak toto nie je služobka, to je jednoznačný pomer. to ti nedošlo? zrejme si jej mal hneď po prvej služobke oznámiť, že to bola prvá a posledná a ak chce v tom pokračovať, tak ty nie. plus, ak máte dieťa, snáď sa mala ako matka podieľať na starostlivosti a výchove a nie 2-3 týždne si chodiť kade-tade. mal si sa k tomu proste rázne postaviť. buď by pochopila, alebo by v tom zotrvala, ale ty by si sa netrápil 4 roky. toto bol pravdepodobne tvoj problém. taký dobrý, že až sprostý (to bez urážky, to platí pre obe pohlavia, niekedy, čím si lepší k tomu druhému, tým viac to zneužíva a robí z teba hlupáka, to pravdepodobne bolo u vás).
z toho vyplýva možno tvoje správanie voči ženám v súčasnosti ako aj (možno) nedôvera. ty sa v prvom rade potrebuješ naozaj dostať z predchádzajúceho vzťahu, ty to nemáš sám v sebe vysporiadané, hoci navonok si o tom presvedčený. no veď, sám uvidíš, či a kedy sa ti čosi zadarí, všetko chce svoj čas a spracovanie.

peter162
autor
21. júl 2022

@wig ale veď viem 😄 ja si z toho hlavu nerobím. Vravel som ze už som neni na zoznamke. Som len sklamaný z toho ako tu ľudia reagujú. Ja som šťastne rozvedený, mám sa rád, som spokojný vcelku zo životom. Len nerozumiem, že ako to funguje keď prejavis ženám uznanie, podakujes sa za ich dôveru a rady, ukážeš im aj to ze pre teba cit a láska nie su len slová a oni sa na teba vrhnú ako vo výpredaji drahých znaciek. Nemyslím tým ze som exkluzívny tovar. Ide mi o podstatu veci. Hádam rozumieš.
Viem aký som, u akej ženy mám šancu, nepoznáš ma, no som fakt pyšný na seba ako som to cele dal (myslím posledné roky). Ale ďakujem za to čo si písal, to ci si niečo z toho vezmem ešte neviem ale to nechaj na mňa 😄

tomas115
21. júl 2022

@peter162 Podla mna si v pohode, len este nemas vyriesene vnutro po rozvode. Ja by som ti radil, momentalne sa absolutne nezoznamovat, este potrebujes dobry rok kym sa z toho dostanes, viem ze je to tazke ja som podobna povaha a z rozchodu sa dostavam vzdy tazko, najradsej sa odfajcim na chalupu kde nikto nie je a tam grilujem, oddychujem a ukludnim sa.. To ked sa citim zle.. Ked tato faza prejde a budes vediet komunikovat so zenami tak ako pise panelacikova s nadhladom a humorom, potom si vylieceny a zoznamuj sa.

luccija
21. júl 2022

@peter162 nova fotka je mila.Prides mi velmi ublizeny a som prekvapena z tvojej komunikacie ako sa to uberalo dalej.No tak si nemal stastie a stretol si sa s materialne zalozenymi zenami aj to sa stava...zijeme taku dobu vacsina chlapov chce krasku, zeny dobre zabezpecenie, ale stale su ludia, ktorym budes sympaticky, tvoje nazory, pohlad na zivot.Tak po roku stretavania sa to mozes zhodnotit.Dcera je uz velka, mas jedno dieta je to velke plus pre buduci vztah.Chapem, ze si sklamany kto by nebol asi si zil pre rodinu na druhej strane bolo ste spolu dlho ludia sa menia dnes je aj to velka vzacnost byt s niekym roky.

peter162
autor
21. júl 2022

@panelacikova teraz čo si napísala je fakt. Áno bol som dobrý až sprostý 🤣 Veď ja ťa nechcem urážať, prečo by som to robil, len obhajujem svoj postoj. Vadime sa tu ako baby na trhu a vlastne o ničom. Máme na to každý iný uhol pohľadu a to je fajn, veď ja ho nikomu neberiem. Neziadal som tlapkat po pleci, ani ľútosť. Len som sa podelil o svoje pocity a to je zlé? Nenájdeš človeka na ktorého bude niekto útočiť a on nastaví druhé líce. Netvrdím ze si mame byť,,oko za oko " lebo aj Dalajláma povedal ze tým pádom by sme boli všetci slepý. Je milión dôvodov prečo sa mi to nedá, no ja tvrdím kde je vôľa je aj cesta. Som rád že sa mám dobre, mám teraz čas na svoje veci, len som sa vam zdôveril ze mi chyba to ku niekomu sa vracať. Neuzivam si jednonocne ženy, pre mna to je urážka ženy. Neviem ci tomu rozumieš čo som napísal, ale to je aj tak jedno lebo poväčšine to tu je aj tak vytrhnuté z kontextu. Naozaj ma mrzí ak som sa teba bytostne dotkol svojim názorom.

peter162
autor
21. júl 2022

@panelacikova dobre si to pochopila, vedel som to od začiatku. Vieš ja sa nebojím samoty a ani som sa nebál, no snažil som sa to držať po kope pokiaľ to šlo. Nadávali mi za to rodicia aj sestra. Teraz som šťastný aj keď to neni vidno na tej fotke 😅 a ďakujem aj za to ,,sprosty " ja to viem.

panelacikova
21. júl 2022

@peter162 ty snáď nevieš dobre čítať. ty si ma neurazil, ani si sa ma ničím nedotkol. lebo to jednoducho nie je možné, ja som voči všetkému takému vnútorne úplne v pohode obrnená. dokonca som ti to jasne napísala. a ty zase: "Naozaj ma mrzí ak som sa teba bytostne dotkol svojim názorom." alebo: "Veď ja ťa nechcem urážať, prečo by som to robil". taktiež nechápem, prečo komunikáciu medzi tebou a mnou považuješ za hádku: "Vadime sa tu ako baby na trhu a vlastne o ničom"

ži si svoj život, lebo mne sa svojimi reakciami zdáš byť stále nezahojený, zatrpknutý, ba dokonca vzťahovačný. ale to všetko prejde. len sa teš zo života. a rob to, čo ťa baví. kašli na baby, keď to bude mať prísť, príde to aj samo...

iva4444
21. júl 2022

@peter162 vôbec nerieš či sa niekomu páči tvoja brada,alebo tvoja fotka...sto ľudí,sto chutí sa vraví nie nadarmo..buď so sebou spokojný a príde to samé..a namiesto toho aby ťa ľudia podporili,hneď útočia🥺..neber si to k srdcu..nájde sa raz..zjaví sa keď nebudeš čakať🤞

ninka297
21. júl 2022

@panelacikova 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

elizabet173
21. júl 2022

@tomas115 veľmi múdro si to napísal, súhlasím s každým slovom 👍

1234321
21. júl 2022

@peter162 mám pocit, že si si pomýlil pokec s modrým komikom 🤦‍♀️ Keď to tak pôjde ďalej tak o 5 rokov tu bude viac mužov ako žien 🤦‍♀️ Hrozne niečo🙂. Dám ti radu. Nikdy ale nikdy sa nestazuj(sťažuješ sa nepriamo), prečítala som si pár tvojich príspevkov a teda ide z teba sakra zúfalstvo. Vzchop sa veď si chlap.

anonymnasnazilka
22. júl 2022

Palec hore za tvoju odvahu pisat sem :D. Suhlasim s tebou, ze hodnoty tejto doby su uplne pomylene. Dostavat rady o tom, ako si urobit spravnu fotku..? Nastajlovat, pouzit filtre, zakryt nedostatky. A co potom, ked pride na rande? A za dalsie, moj muz tiez vyzeral inak, ked sme sa stretli.. vyzor sa meni, starneme, ale to nie je podstata cloveka.
Kazdopadne ma mrzi, cim si si presiel. Nevera je nieco, co nikdy nepochopim. A drzim palce, aby si si nasiel spriaznenu dusu 🙂

shelby88
5. sep 2022

Ja som si dala na zoznamku foto kde som není namaľovaná, uhladene vlasy nahodila som len úsmev a boháča toľko správ. Ale zas keď tam plno uchylov a zúfalcov zrejme a niektorí neskutočne doterní chceli sa stretnúť. Ale keďže idem inštinktívne tak som sa stretla len so 4 žiaľ 3ja na nezaujali povahovo a ten 4ty som myslela že niečo z toho bude a tak neskutočne sklamal, že som skončila