Sme spolu 14 rokov a nie sme zobratí

petronela1305
22. jan 2024

Začnem zľahka,. Sme spolu 14 rokov.Máme 2 detičky. Vlastné bývanie atď. Hlavná myšlienka nie sme zobraty a žijeme na dedine. Partner sa už dostal pár krát do konfliktu s náboženskou sektou kvôli tomu že nie je veriaci nemá problém ich poslať kade tade. Vážne sú tak hlúpy ľudia že nežijeme v dobe kamennej a ku šťastiu nepotrebujeme svadbu

1ryba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
22. jan 2024

@loliki A preco by sa mala skryvat???

h2
22. jan 2024

@loliki Ale prečo to cudzí ľudia majú potrebu riešiť? Teba trápi, či je suseda, alebo nejaká iná cudzia žena, vydatá, alebo žije nadivoko? Dovolila by si si jej do toho kecať?

beata_k
22. jan 2024

@1ryba Nerozumiem tvojej otazke. Aj ked tusim....ano, som vydata.

h2
22. jan 2024

@1ryba Ale asi to nie je príjemné, nemyslíš? Tak, ako nie je príjemné, keď sa cudzí ľudia starajú do počtu detí. Podľa toho, čo čítam na koníku, to vadí úplne každej. Toto je presne také isté. Nikoho okrem nich dvoch do toho nič nie je.

1ryba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
22. jan 2024

@1ryba A ty si jej príspevok nečítala? Veď píše, čo jej vadí. Že sa kvôli tomu, že nie sú zosobášení, dostávajú do konfliktov s obyvateľmi obce, kde žijú.

magduska81
22. jan 2024

@petronela1305 waaaw prečítala som si len pár príspevkov a vidno kto je ako zakomplexovaní 😂😂 rodinu z vás papier neurobí, nehovorím že to he zle ale byt rodinou je úplne o niečom inom

1ryba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanuuulka
22. jan 2024

obci či sekte sa spovedať nemusíte, ale sobáš aspoň úradný bez akýchkoľvek žúrok by ste si mohli urobiť. jeden z vás sa pominie, druhý nebude mať ani nárok na vdovský/vdovecký

h2
22. jan 2024

@1ryba To je jedno. Sú to nejakí ľudia, ktorí sa do nich starajú. Im to vadí, tak sem napísala, čo má robiť. Ale podľa komentárov, ktoré tu dostala, asi len urobiť si svadbu a úplne ideálne aj vstúpiť do tej sekty, aby boli cudzí ľudia spokojní.

1ryba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
22. jan 2024

@1ryba Ja som tiež šťastne nevydatá, ale mne do toho nikto nekecá. Okrem zopár žien z koníka, keď to tu niekedy spomeniem. 😀 A čo poradiť? No neviem, asi len dôrazne sa ohradiť, že je to naša vec a čo možno najmenej sa s tými ľuďmi stretávať. Nevieme, do akej miery s nimi sú v kontakte a ako veľmi sa do toho tí ľudia starajú.

loliki
22. jan 2024

@h2 Nešla by som k nej kvôli tomu zazvoniť. Ale ľudia sa zaujímajú, chcú byť informovaní. A tu keď už založí tému, verejnú diskusiu, sama nás k tomu pobáda.
@beata_k Nemusí sa skrývať. A tí ľudia to môžu myslieť aj dobre. Veď jej neželajú nič hrozné. Ak sú spolu šťastní bez papierov, tak snáď by boli šťastní aj s papiermi, nie? Čo je také hrozné na sobáši a na manželstve? Že má z toho žena výhody?

h2
22. jan 2024

@loliki Nepobáda. Nepíše "čo si myslíte o tom, že s mojím partnerom nie sme zosobášení". Ľudia chcú byť informovaní? O tom, čo sa ich absolútne netýka? Za mňa je to netaktné strkanie nosa do cudzích záležitostí. To už sa môžeš rovno susedy ráno cestou do práce opýtať, či mali v noci s mužom sex.
Oni určite sami vedia najlepšie, prečo nie sú manželia. A nemusí to byť vždy pre tú ženu výhodné. Nie každá žena je závislá na mužovi.

lavender94
22. jan 2024

@fineta fejkovych rodín je dosť aj v manželskom zväzku. Čo je viac fejkove? Manželia, ktorí si nevedia prísť na meno, nespia spolu, ale na oko šťastná rodinka, svadba, dieta, dom pes. Alebo dvaja ľudia, ktorí si nepotrpia na sobáš a su spolu reálne šťastní a vo vzťahu spokojní? Nie každá žena ma potrebu sa vydávať, tak zas to nehádžme len na mužov. My sme sa s manželom zobrali aby sme dostali lepšiu pôžičku na dom, na úrade, o dvoch svedkoch. Keby nam nejde o toto, nejak sme s tou svadbou neponáhľali. Veď sme mali všetko to, čo manželia, okrem papiera. Nás vzťah sa manželstvom nijak nezmenil ani si neprídeme ako nejaká lepšia rodina

fineta
23. jan 2024

Autorka píše, že ku šťastiu nepotrebuje svadbu, čiže by mala byť teda šťastná a vyrovnaná bez nej. Lenže zjavne nie je, pretože sa vo vzťahu do toho najvyššieho levelu neposunuli. Ak by bola spokojná, tak by ju reči o ich živote vôbec nevykoľajili a neriešila by to tu. 😊

A áno, znova spomeniem, že je to hranie sa na rodinku.
Manželstvo nie je iba papier a spoločné priezvisko je najmenej. 😉 Manželstvo a rodina stojí úplne na iných pilieroch. O nich už písať nebudem.

h2
23. jan 2024

@fineta Nesúhlasím. Dala som sem aj príklad s počtom detí. Keď má niekto povedzme 5 deti a je s tým úplne spokojný, takto to chcel a plánoval a vyhovuje mu to, tak to neznamená, že ho nevykoľaja neustále reči iných ľudí, prečo majú toľko detí, že je to veľa a či nepoznajú antikoncepciu. Mne príde autorka úplne spokojná s tým, ako žije. To, s čím nie je spokojná, je to, že jej do toho kecajú ľudia, ktorých do toho nič nie je. Lebo úplne automaticky sa predpokladá, že ako žena sa určite chce vydať a keď píše, že nie, tak klame samu seba. Ver, alebo nie, ale existujú aj ženy, čo sa vydávať nechcú. A nepáči sa im, keď ich do toho cudzí ľudia neustále tlačia, alebo nadávajú na ich partnerov, že si ich ešte nezobrali. Ako keby to len od muža záviselo.

letmebe8
23. jan 2024

@petronela1305 áno ľudia sú hlúpy a budú sa starať do každého a budú každého súdiť, lebo závisť, lebo zvedavosť, lebo lebo.... každý kto žije inak ako väčšina je terčom. Na dedinách je to citlivejšie, lebo ľudia tam žijú ešte dosť tradične, viem, žijem na dedine. Zaujímavé je, že ja som slobodná, bezdetná, o mesiac 34 rokov a vyhovuje mi to tak a teda nepočúvam to tam od nikoho 😅 teda aspoň mne to do očí nepovie nik a keby aj tak ma to nezaujíma, ja viem, že prečo to tak je a žijem svoj život najlepšie ako viem, neubližujem nikomu. A ty by si sa tiež mala na to vykašľať alebo ich rovno priamo pošli dpč 😉

anjelicek26
23. jan 2024

Skutocne by ma zaujimala ta sekta, ktora sa do nich stale navaza... ja som racionalne zmyslajuci clovek, ano papier s teba rodinu neurobi, ani nezaruci, ze spolu ostanete az do smrti. Rozvodovost je vysoka. Ale to porovnanie "vydavaju sa zeny, ktore ostali niekde v dobe kamennej a dnes zijeme inak" mi prijde scestne, kedze prave dnes kvoli zakonom, pravnym upravam a majetkom je o to dolezitejsie upravit si "stav" na taky, aby bol chraneny partner a aj deti a boli sme definovany ako "my" a nielen "ja a ty"... Ono clovek si povie, ze vsetko v poriadku, tu aj teraz, ale skutocne su tam aspekty - obycajna OCR na partnera a zdielanie zdravotneho stavu a dokumentacie, danovy odpocet na manzelku/manzela,vyzivovacia povinnost, BSM, urcovanie otcovstva, zastupovanie v beznych veciach (takto ti na poste ani jeho balik nedaju), worst case vdovske a celkovo dedenie...

sheila121
23. jan 2024

@anjelicek26 a presne toto čo si popísala je dôvod dnešných manželstiev a vysokej rozvodovosti. Lebo už sa neberie z lásky ale kvôli prachom.

anjelicek26
23. jan 2024

@sheila121 aky je rozdiel rozchod a rozvod... ved je to percentulane rovnake... nie je to teda "dovod" rozchadzania partnerov a nie su to primarne ani peniaze... ale nase zivotne priority sa zmenili... dolezite je nase stastie, nase ja, nasa vnutorna spokojnost, pocit "chcem dokonalost", idea zijeme len raz a najdes si lepsieho, staci otvorit dalsie dvere...to vnimanie "sveta" a "partnerstva" sa zmenilo, co je vlastne aj dobre, ze sa uz netoleruju niektore veci a zvoli sa rozchod a partneri sa netrapia na styl "v dobrom aj v zlom"... ale v dobe, ked vychovavame MY spolu deti a je dolezite si to jadro chranit - je ten "papier" v ruke dolezity z pravneho hladiska. Ked ho niekto s akehokolvek dovodu nechce, je to jeho rozhodnutie, ale ide s tym do minusu, co sa tyka financii a prav...

1ryba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheila121
23. jan 2024

@1ryba ja tu nikoho nevidím obhajovať sa, skôr vidím tvoje komentáre na každú ktorá má iný názor.

sheila121
23. jan 2024

@anjelicek26 nie je žiadny rozdiel medzi rozvodom a rozchodom, ale bavíme sa o svadbe, ja keby sa mám vydávať tak len z lásky a nie kvôli tomu či dostanem vdovecky

1ryba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheila121
23. jan 2024

@1ryba diskusia a kritika je rozdiel.

1ryba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheila121
23. jan 2024

@1ryba tak diskutovať sa dá aj bez ironickych poznámok, ale to by sme neboli tu, aby to bez toho nešlo.

hendikep
23. jan 2024

@1ryba presne zabitý kliniec po hlavičke … pri každom príspevku čo len zaváňa témou manželstva sa tu vynoria ženy ( stále tie isté ) čo sa majú potrebu obhajovať… že vlastne manželstvo je somarina, vydžubanosť, prežitok… a že ho ani nechcú, pričom keby dnes ich chlap poklakol aj hneď si ho vezmú 🤦🏼‍♀️