Som zamilovaná do moslima

3. mar 2022

ahojky, zamilovala som sa do moslima, zatiaľ ešte spolu oficiálne nechodíme ale máme medzi sebou veľmi blízky vzťah. Keď som to povedala okoliu všetci ma zato odsúdili, že nech si s ním dám pokoj, že nebudem šťastná a podobne. Je tu niekto kto mal vzťah s moslimom? Ako to dopadlo? Oľutovali ste to niekedy? Najlepšie keby sa tu našla žienka kresťanka-katolíčka zaujímalo by ma akú reakciu mali jej známy veriaci a či niekedy sa s tým "zmierili". A ešte jedna vec všetci mi hovoria, že ma bude týrať keď s ním ostanem, no pre mňa to je kúsok prehrotený názor máte aj s tým nejaké skúsenosti? Zatiaľ ako chlap mi príde veľmi láskavý, milý, zaujíma sa o mňa, všímavý... jednoducho žiadne náznaky, žeby bol tyran ale odkedy som to povedala okoliu tak sa celkom bojím...

pribinak
3. mar 2022

To nie je odsúdenie, ale varovanie. Je to iná kultúra, iné zvyky a tradície, iná náboženstvo.
Proste všetko je úplne. Takze obavy sú na mieste

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petronellla87
3. mar 2022

Tak zalezi aj na tom odkial je... Moze byt rozdiel muz z mesta odniekadal z UAE a muz z egyptskej dediny...A mozno aj nie😄Ja poznam vela moslimov ale za muza by som jedneho z nich asi nechcela😄

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
a_alexandra_a
3. mar 2022

Odkiaľ je? Aká kultúra? Koľko sa poznáte? Koľko máte rokov? To je milión otázok... a žiadny tyran alebo vyšinutec to nemá napísané na čele.... väčšinou sa prejaví až po čase, keď už ťa má pripútanú pri sebe

aaliyah2
3. mar 2022

Ak je nejaký muž idiot, tyran alebo manipulátor, na náboženstve asi nezáleží. Avšak treba si všímať z akých pomerov pochádza, ako žijú doma (vzťahy medzi mamou-otcom), aké majú zvyky, ako sa správa k ženám a pod. A ak Ti na prvé rande miesto ruží prinesie "burku" tak to tiež veľa napovie :D

kittykat22
3. mar 2022

sesternica si vzala muza z Marocca a ten nikdy poriadne nepracoval, takze nemaju deti. Nie je ich z coho uzivit. Ma nejake ciastocne prace ale do pracovneho klasickeho pomeru sa nikdy nezaradil. Ona postupne prestala komunikovat so zvyskom rodiny - neviem preco a ostala s nim sama. Su spolu 25+ rokov. Potom som poznala tunisana a ten doslova psychicky terorizoval svoje partnerky. Bolo to desive. Bol to nas spolubyvajuci a dakujem pekne. Tunisana nikdy. Potom poznam egyptana a on sice pracuje, ale valnu vacsinu platu posiela do Egypta. Kamaratka s dietatom nikdy v Egypte nebola, su tu. Ale on normalne zoberie valnu cast zisku a posle to prec. A teda neprehadzuju peniaze lopatou. Siroka rodina je pre nich dolezita a stavaju ju na rovnaku poziciu ako svoju vlastnu. Dalsia co si vzala Egyptana zostala doma s detmi, hodila satku na hlavu a praca ziadna - ze muz si to nezela. Dostavala celkom blbe komentare z okolia a ludia sa k nej moc nemali. Ako laska super, ale zostat vylucena spolocnstou, ziadna slava. Hovorila, ze situacia jej tu moc nepraje, ze asi odidu do Egypta.

haley7897
3. mar 2022

Na začiatok skús dať viac informácií, lebo Islam nieje kultúra ale zahŕňa ľudí z mnohých kultúr. A niektoré kultúry by boli tvrdý clash pre európsku ženu.
Fakt ze ta ma ako priateľku svedčí o tom, že nieje zrovna praktikujuci muslim (frajerky v islame nemajú miesto), čo ale neznamená, že sa časom snáď k viere a k praktikovaniu nevráti. Si pripravená a vieš čo to obnasa byt vo vzťahu a eventuálne vychovávať deti v islame?
Ružové klapky dole. Islam je nádherné náboženstvo, pri miešaných vzťahoch však treba poznať co to obnasa. Ušetríte si tak všetci veľa problémov v budúcnosti.

danyelia
3. mar 2022

Ahoj, osobnú skúsenosť síce nemám, ale mala som kolegyňu, ktorá mala vzťah s moslimom, aj syna...časom sa rozišli, on odišiel niekde do sveta aj so synom, ona zostala na Slovensku, so synom sa stretávala veľmi málo a bola z toho nešťastná. Podrobnosti neviem, veľa o tom nehovorila a nebola to až taká blízka kamoška. Je to úplne iný svet, náboženstvo, kultúra, zvyky, postavenie žien v spoločnosti...Ja by som sa do takého vzťahu nepúšťala už len kvôli tomu. Ale je to Tvoj život, tak urob tak, aby si bola šťastná.

kittykat22
3. mar 2022

A taka technicka. Keby si sa rozhodla s muzom zalozit rodinu, mali ste deti a nedaj boze by ste mali velke nezhody. Tak keby tvoj partner uniesol deti do Tunisu alebo Egypta tak ich uz neuvidis. Slovensko/Cesko nespolupracuju na ziskavanie deti z tychto krajin. Priklad tejto Sofie nie je ojedinely.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/450111...

vamajka
3. mar 2022

Poznam pani od nas z mesta, ktorej moslim uniesol po rozvode deti do ich krajiny. Je to uz 6-7 r. a nepomoze si, ked ich chce vidiet musi si zaplatit letenky, hotel a vida sa s nimi len v sprievode byvalej svokry. Deti chodili otrhane, nemali ani len pisaci stol a stolicku kde by sa ucili. Vsetko im musela kupit . Chlap o ne nejavi zaujem, len ta hrdost, ze deti musi mat on a nie zena. Huckanie od jeho rodiny, tak ich uniesol. Ona len caka. kedy budu dospele, aby sa rozhodli, kde zostanu. Tak len take varovanie zo zivota, aby si vedela ako sa clovek moze zmenit. On bol tiez mily, pozorny. Ona pochadza z lekarskej rodiny.

luccija
3. mar 2022

Nešla by som do toho pre x príčin.Malo je našich chlapov?poznám ženy čo majú balkancov zmrzlinári, Epyptana sú spolu vyše 20 r
Záleží aj či si na SK čo v zahraničí..

pelian
3. mar 2022

Osobne za seba poviem, že som na d niečím takým ani neuvažovala a neviem, či by som mala odvahu sa do takého vzťahu proste púšťať, keďže v ňom sa asi ťažko robia kompromisy na obé strany a zväčša čo tak počúvam, je to len o tom, ako sa žena podvolí a prispôsobí a to teda nie je nič pre mňa

danieladeley
3. mar 2022

To nie su prehrotene nazory, ale realne skusenosti zien. Uz len z toho ako kladies otazku je jasne, ze o tejto kulture a nabozenstve vela nevies. Pokial planujes zacat vztah, je dobre mat nastavene nejake hranice, za ktore nepojdes. Napriklad, pre mna je to jednoznacne ine vierovyznanie a ked je este tak odlisne, to je jasna stopka. Ake kriteria mas ty? Aby bol mily, laskavy, zaujimal sa o teba? Lebo to robi kazdy chlap, ktory chce ziskat zenu.

dominikamacakova
3. mar 2022

To sa fakt po všetkých tých výpovediach, knihách, informáciách ktoré sú v dnešnej dobe k dispozícii, chce dať normálne zmýšľajúca žena dokopy s moslinom? Robíš si srandu? Byť moja dcéra tak ťa vyfackám až by si bola modrá

acrobaleno
3. mar 2022

Závisí odkiaľ je. V akej komunite sa pohybuje. Či praktikuje vieru. Aké sú pomery v rodine. Atď.

janetinka27
3. mar 2022

ahoj, ma tu on nejake zazemie? firmu? zije na slovensku dlhodobo?
v nasom meste bolo jedneho casu vela moslimov, ponechavali tu deti, niektori aj manzelky. osobne poznam iba jeden par, ktori ostali spolu, ale on ma na slovensku dlhorocny biznis a asi si tu uz zvykol. maju dve nastrocne deti, rozviedli sa. jemu sem chodila pravidelne cela rodina, k jeho manzelke sa spravali ako ku sluzke, takze ona z nich bola vzdy na prasky. cele manzelstvo bolo pre nu jedno utrpenie, ale on mal biznis, ona sa starala o deti, hrala to dobre a nakoniec pri rozvode porozpravala take veci o jeho vyhrazkach a spravani, ze koniec.

medina20
3. mar 2022

Odkial je ? Ako dlho sa poznate ? Vsetci hovoria kolko muslimov bije ,tyra svoje zeny ale to kolko nemuslimov tyra zeny to nespomenie ziadna. Islam je krasna viera. Samozrejme su muzi ,ktorí biju zeny ,su ziarlivy atd,ale za to ,ze clovek je muslim nemusite kazdeho hadzat do jedneho vreca. Ja zijem s muslimom z Macedonska 5 rokov a nikdy by som ho nemenila. Nikdy ma nebil,lubi ma ,je dobry na mna ,nezamyka ma doma,mam rovnake prava ako on😊.. Takze nie je kazdy rovnaky!

haley7897
3. mar 2022

@medina20 ono to je taky pohľad z vonka. Pritom islam take správanie vôbec nepodporuje. Naopak. Veď najlepší z nás sú tí ktorí sú najlepší k rodinám...
Problém môže byť kultúra z ktorej možno pochádza. Veľa muslimov robí veci ktoré pramenia z kultúry a pritom sú súčasne haram...

inyx
3. mar 2022

Ja mam vztah s muslimom, no presne ako tu hovoria ostatne, každý je iny, zalezi tam na velmi vela veciach. Nemozes vsetkych hodit do jednoho vreca na zaklade skusenosti ostatnych

ummimaryam
3. mar 2022

Ahoj, ja mam manzela moslima, z Pakistanu. Zavisi od vzdelania a rodiny, v ktorej vyrastal. Presne ako vsade inde na svete. Ked sme sa spoznali, mal pracu v Europe a dokoncene dve vysoke skoly, je z dobrej rodiny cize ma dobru vychovu. Takisto si pamataj ze moslim si ta bude chciet hned vziat a financne ta podporovat, pokial to s tebou Mysli vazne. A predstavi ta rodine.
Pokial to vazne nemysli, bude ta vyuzivat niekolko rokov, potom ta odkopne a zoberie si zenu zo svojej krajiny. Pokial je nevzdelany zo zlej rodiny, su sance na to ze to urobi zo zivota peklo, tak ako aj kazdy Slovak v rovnakej pozicii, ako to tu citame denno denne

ummimaryam
3. mar 2022

A este pozor na kulturne a nabozenske rozdiely. Ja som Islam prijala este predtym, ako sme sa spoznali, cize si zijeme dobre lebo sme na jednej vlne. Pekne si o tom nacitaj aby si nemala sokovu terapiu. Pokial nemas zaujem sa mu prisposobit v kulture a nabozenstve, lebo on sa ti neprisposobi (pravdepodobne), Tak Ani nestracaj cas a najdi si slovaka.

ummimaryam
3. mar 2022

Keby chces vediet viac, prosim napis mi, rada to pomozem ☺️

mamamasama
3. mar 2022

Žila som roky v Dubaji. Pomerne liberálna krajina, ale aj napriek tomu, že mám tam množstvo moslimských kamošov, nezačala by som si ani s jedným z nich. Kamoška si jedného vzala, mali spolu syna. Chlap ju začal podvádzať, rozviedli sa a ona musí teraz žiť v Dubaji, aby malého aspoň videla. Je to iná mentalita, iné zákony, iné tradície. Aj ja som si časom zvykla, že niektorí majú 3-4 ženy, ale za mňa teda nie.

nikelca
3. mar 2022

Na youtube modry konik je krasne video kde rozprava zena moslimka, zda sa mi že ona konvertovala z krestanstva(nie kvoli nemu)

ummimaryam
3. mar 2022

@mamamasama treba si najst takeho, ktory berie nabozenstvo vazne, a iba ho nezdedil. Podvadzanie v manzelstve islame je smrtelny hriech. Tak pokial si niekto veselo podvadza a je moslim, a nie je dobry laskavy pozorny manzel, samozrejme nebude zodpovedny ani v inych veciach. Skoda ze si kocky o tom nic nenacitaju a vrhnu sa do jamy levovej. Je mi luto tvojej kamaratky, je to depresivna situacia.

nevenka
3. mar 2022

@cocolino234 no moslim asi tazko bude konvertovat na katolicku vieru, moj skromny nazor...

littlefiona
3. mar 2022

Ja osobne poznám v okolí tri vzťahy s moslimským mužom, v dvoch prípadoch sú to už aj manželky a majú deti. Všetky tri vzťahy fungujú, muži pracujú, alebo podnikajú a čo sledujem, ženy sa pri nich majú dobre, takže je to to ťažko paušalizovať.

nevenka
3. mar 2022

@vamajka och, smutne toto 😪

vamajka
3. mar 2022

@nevenka Ano velmi smutne bolo to v tej dobe aj medializovane. Pani si nic nepomohla