Strata pocitov

domininini
7. máj 2023

Ahojte stalo sa to uz niektorej z vas ?? Ja jednoducho nic necitim.. stalo sa mi to pred 3tyzdnami, z jedneho dna na druhy sa zo mna vyparili vsetky pocity stastia, lasky, spokojnosti .. najprv som citila hrozne uzkosti, strach a teraz to vystriedala uplna prazdnota v mojom vnutri 😥😔 mam rodinu, domacnost .. fungujem normalne ako vzdy, staram sa o deti, o domacnost nezanedbavam nic, mojim detom prejavujem lasku stale aj ked v mojom vnutri sa mi chce len plakat ;( neviem co sa stalo, bolo mi perfektne a zrazu sa vsetko zo mna vytratilo .. citim sa ako stroj, robim a nic necitim, nic mi nerobi radost a nemam ziadnu viziu do buducnosti :( viete .. chybaju mi tie pocity radosti ked mladsiemu sa nieco podarilo, neustale som sa blaznila proste ja som clovek najstastnejsi na svete ktory si uziva kazdu sekundu zivota plnymi duskami .. a zrazu sa mi stalo toto 😥 utekaju mi dni a v mojom vnutri citim iba prazdno .. uplne prazdno 😥😥😥 co mam robit .. prosim 😭😭

palculienka40
7. máj 2023

@domininini ak je to tak, tak by som sla.k psychiatrovi. Moze to byt sposobene chem. procesmi v tele. Ak nieco chyba treba riesit.

domkakvet
7. máj 2023

@domininini prejavuje ti manzel dostatok lasky a pomaha v domacnosti, lebo to je velmi dolezite a tiez si spravte spolocny vylet.

domininini
autor
7. máj 2023

@palculienka40 ano uz som objednana :( je mi to luto ze to takto je .. mavam casto uzkosti a panicke ataky, ale vzdy som si s tym vedela poradit ale toto je hroze. :(

domininini
autor
7. máj 2023

@domkakvet ano nemozem sa stazovat .. ja mam perfektny zivot nechapem preco sa mk toto stalo

beata_k
7. máj 2023

@domininini Vyhorela si

betulinka1
7. máj 2023

@domininini proste ti zle funguju hormony a hlava si ide svoj zivot. Nie si prva ani posledna. Je super, ze ides za dr, odporucam ti nie len psychiatra, ktoremu si objednana ale aj psychologa. Navedie ta, co sa deje. Podstatne je to riesit. Spavas dobre?

marca12
7. máj 2023

@domininini podla mna si vyhorela. Ja ked som vyhorela,citila som uplnu prazdnotu a co ma najviac mrzi,ze sa uz neviem tak tesit a nadchnut ako predtym. Neviem,ci sa to niekedy uplne napravi,ale mne sa to za 2 roky este nepodarilo.

ninka297
7. máj 2023

Detto. Tiež nechápem, čo je so mnou. Nedokážem sa z ničoho tešiť 🫤

domininini
autor
7. máj 2023

Zeny dakujem Vam za odpovede .. ta prazdnota je hrozna :( citim sa ako stroj .. uplne zvlastne .. aj telo to uz pocituje
Verim ze po navsteve psychiatra to bude lepsie 🙏

domininini
autor
7. máj 2023

@betulinka1 ano spavam fajn, len mam male babo cize sa vnoci budim castejsie ale rano mi nevadi nejako vstavat .. len este aj studujem na vs, cize sa niekedy aj ponociach ucim ale aj pamat sa zhorsila teraz :/

mandzula
7. máj 2023

Zrejme si vyhorena, mozno zacinajuca depresia, lekar je spravne rozhodnutie.

palculienka40
7. máj 2023

@domininini nema ti byt co luto. Da sa to poriesit. Nie je to hanba. Hanba je mat problem a neriesit ho.

hipuska
7. máj 2023

A aké staré dieťa?

katkati
7. máj 2023

Máš depresiu a tá môže postihnúť kedykoľvek a kohokoľvek z nás aj bez akéhokoľvek vonkajšieho vplyvu. Ale to určite vieš. Ak ti lekár správne nastaví lieky, mozog postupne naštartuje správne procesy v tele a určite porieši aj tvoje úzkosti a ataky. Potrvá to mesiac, možno aj dva, kým lieky zaberú a opäť sa budeš cítiť ako predtým, ale stojí to za to. Ta prázdnota je hnusný pocit a určite ti lekár pomôže a zase si budeš môcť vychutnávať to najdrahšie čo máš doma. Sama si v tejto fáze nepomôžeš. Držím veľmi palce.

betulinka1
7. máj 2023

@domininini tak toho mas vela. Skus meditovat, trochu sa ukludnit. Pocuvaj Martina Lajprika, mne to velmi pomaha. Ked mam toho vela, vecer si pustim.

reanda
7. máj 2023

si najstastnejsi clovek na svete a mas perfektny zivot.. a k tomu uzkosti a panicke ataky.. asi si dost dobre nerozumies.. mozno si vobec nerozumies.. ja by som ti odporucila posediet si v klude a tichu tej svojej prazdnoty.. mozno sa tam najdes.. potom este len uvidis, co je to citit sa stastna.. ked sa konecne spoznas 😉

andreatytler
8. máj 2023

@domininini Kolko mas od porodu. Ak nedavno, toto moze byt kludne poporodna depresia. Pride to uplne necakane, bez dovodu. Je to choroba tela. Normalne lieky na to treba aj ked niekedy to trva kym psychyater najde tie spravne. Vela stastia.

domininini
autor
8. máj 2023

@reanda ano som, pretoze mam naozaj pekny zivot bez nejakych vacsich problemov, krasne zdrave deti dobreho manzela.. viem sa tesit aj z najmensich malickosti, moje vnutro mi vzdy vrelo vybuchom stastia a radosti .. len zrazu sa to zmenilo 🤷‍♀️ ja zato nemozem ..

domininini
autor
8. máj 2023

@andreatytler 1,5mesiaca .. to uz je vela od porodu

palculienka40
8. máj 2023

@domininini ja som ju mala ponporode a pricina bola extremne nizke zelezo. Po infuzkach to preslo.

andreatytler
8. máj 2023

@domininini Kdeze. To vobec nie je vela. Vravis ze to zacalo pred 3 tyzdnami. Cize to zacalo 3 tyzdne po porode. To je presne doba kedy poporodna depresia prichada. Hormony drasticky klesnu, to vyvola chemicku nerovnovahu v tele a mozog nedokaze spracovat informacie odpovedajuce skutocnosti. Mas vsetko ci si kedy chcela a tvoj mozog ti napriek tomu nedokaze vytvorit pocit stastia. Proste mu chybaju urcite latky a nepracuje tak ako by mal. Ty si to nijako nezapricinila. Nikto to nezapricinil. Je to ako ked ti ochorie pankreas a naraz ti telo nevie regulovat hladinu cukru v krvi. Chod co najskor k psychiatrovi, Urcite ti pomoze.

miriam11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reanda
8. máj 2023

@domininini to je dobre, ze sa to zmenilo.. vybuchy stastia a radosti, prekladane uzkostami a panikou, rozhodne nie su v poriadku.. ked vies byt vdacna za malickosti, tak mozes byt teraz vdacna za ten klud, co mas.. ten rozhodne nie je malickostou.. za mna si na dobrej ceste

morgane1975
8. máj 2023

@domininini skúste si nájsť nejakú záľubu. Napríklad cvičenie alebo pilates alebo čokoľvek iné. Aj keď spočiatku to budete robiť z donútenia časom sa to môže zmeniť. Mne to pomohlo.

domininini
autor
9. máj 2023

@andreatytler ach ja som sa pomylila 🤦‍♀️🤦‍♀️ myslela som 1,5r

domininini
autor
9. máj 2023

@reanda nieje to dobre pre mna, citim sa stratena a zmatena .. snad sa mi to vsetko vrati spat 🙏 lebo pocity mi naozaj chybaju

domininini
autor
9. máj 2023

@morgane1975 mam zalubu 🙂 chodim 2x do tyzdna cvicit .. ale posledne razy co som bola nevladzem tak ako predtym dost mi busi srdce

reanda
9. máj 2023

@domininini to je normalne, ze sa citis zmatena.. aj pocity sa ti isto vratia.. ale nemaa by si chciet, aby sa ti vratili spat, ako si ich mala.. ved o uzkosti a panicke ataky hadam zaujem nemas 🙂

andreatytler
9. máj 2023

@domininini Aha... tak to je uz dlho od porodu. To nebude poporodna depresia. Ale depresia to stale moze byt a tiez moze prist be akejkolvek priciny.

domininini
autor
18. máj 2023

@marca12 a uzivas antidepresiva?