Svoju manželku nemilujem

7. okt 2022

Mile mamicky,

taká tema na úvahu.. som ženatý, mám deti.. no nemilujem svoju manželku.. milujem niekoho iného, už niekolko rokov.. láska, vášeň, motyle v bruchu, porozumenie.. stale, aj po tych rokoch.. boli medzi nami aj hádky a nedorozumenia, ale prehrmeli.. o domácnosť sa starám, manželku mám rad a vážim si ju.. ona ma miluje, aspoň to tvrdí.. ale vydiera ma.. vydiera ma citovo a deťmi.. chce docieliť aby som ju znova miloval..ale to sa neda.. kto zažil, pochopí.. snazi sa, ale už je neskoro.. dlhodobo sa o seba nestarala a odmietala ma.. sex tak 3-4x do roka.. rodinu neopustím ale srdcu neviem rozkázať.. stalo sa, nič som nejvyhladaval, ani to nebolo mojim cieľom.. . a tak sa pytam, nie je láska sebecka? Manželka chce aby som ju miloval (vydieraním cez deti, že s nimi odide, si vynucuje aktivity a p.).. lebo ona miluje mna.. nie je to tak, že ten kto miluje mal by chciet stastie toho druhého, aj keď jeho samého to boli (ak je to teda prava láska)? Prečo vydiera? Aj keď začnem pre nu robiť nejaké veci, nikdy to nebude úprimne a ona to bude cítiť..

johnny_p
8. okt 2022

Serus, nepoznám dopodrobna tvoju situáciu a nie som ani mamička, ale otecko 😄, ale nedá mi nevyjadriť sa, keď vidím ten nadpis.
Podľa mňa je parádna vec, že nechceš opustiť deti a nechať rodinu v štichu a absolútne súhlasím s tým, že milovať znamená snažiť sa napĺňať potreby toho druhé viac ako svoje. Neviem či si to vôbec prečítaš a ak hej, tak či ti to niečo dá, ale podľa toho čo píšeš vôbec nerozumieš čo je to láska a správaš sa ako rozmazaný, detinský, sebecký a hlavne ohromne hlúpy muž. Vravím, že nepoznám vôbec vašu situáciu, ale keď vieš, že láska je chcieť tomu druhému dobre, ako to ze si tak neskutočne podrazil tú, ktorej si sľúbil vernosť a lásku až do smrti? Je žena, ktorá chce spraviť všetko pre vaše deti, aby neprišli o blízkosť otca a dokonca tvrdí, že ťa má stále rada.
Tvoj opis lásky je smiešne mrňavý: "láska, vášeň, motýle v bruchu, porozumenie"... Máš 19 rokov?! Je veľký rozdiel medzi zamilovanosťou a láskou. Áno, láska nemá byť bez zamilovanosti a hlavne sa tým začína, ale láska je omnoho viac než len zamilovanosť. Znova spomeniem, že si trafil to, že láska znamená chcieť aby bol ten druhý šťastný a to nie len keď sa ti chce, keď to tak cítiš, keď je všetko v poriadku, keď máš chuť na sex, ale vždy. A to sa rovná = rozhodnutie milovať toho druhého každý deň.
Inými slovami si obyčajný zradca, sebec a ešte aj cudzoložník.
Cesta von bude ohromné ťažká, aj bez toho aby som poznal vašu situáciu. Podľa mňa by si mal na kolenách prosiť manželku o odpustenie ako prvý. Rozhodne máš aj ty jej čo odpustiť, ale si muž, čiže by si sa tak mal aj správať a urobiť krok ako prvý. Ale tipujem, že už si tak ďaleko, že nad tým ani neuvažuješ (kiež by som sa mýlil). Veľa manželstiev sa dá zachrániť, keď obaja spravíte to čo vám bráni sa milovať zase - zabudnúť na to čo chcem ja a zaujímať sa, čo chceš ty.
Som presvedčený, že do svojej manželky sa vieš znova zamilovať. Len sa musíš poriadne zmeniť. A ak chceš radu ako to spraviť, tak viem za kým ísť. Za Bohom. Môže to znieť ako kostolný blábol, ale ak ti to napadlo, tak si Boha skutočne nikdy nepoznal. Ak totiž spoznáš Boha, tak zistíš, že všetko je možné a máš silu a liek na všetky problémy, dokonca aj problémy so sebou samým.

maxi2
8. okt 2022

@johnny_p 👏

canany
8. okt 2022

Autor tu uz neprisieval, tak neviem, ci to vobec cita a necitala som vsetky prispevky, cj to tu uz niekto nespominal, ale milujem nemilujem laska je vyplod ludskej fantazie, vsetko su to len hormony. Tak ako si par sikovnych ludi vymyslelo nabozenstvo, tak si spisovatelia vymysleli lasku, aby bolo o com pisat.
Precitajte si clanky o hormonoch lasky. A za vsetkym je len sex a dobre jedlo. Ak chces autor zachranovat vztah a byt s detmi, ukonci milenecky pomer a zacni sexovat so zenou, aspon raz tyzdenne. Ale nie ze 5 minutovka, klasicka poloha koniec. Ale aby ste si to uzili obaja a uvidis ako zacnes zrazu milovat svoju zenu. Aj ona bude spokojna a ako sa hovori spokojna zena, spokojny chlap. Len to musite vsetky hadky, vycitky, nezrovnalosti nechat v minulosti.
A ked nechces, nie ste ochotni ani jeden urobit nieco viac, zbal sa a odid. Nedavate detom dobry vzor. Nie ste ani jeden stastny, vyhrazate sa, robite si urcite naprieky, hadate sa.

loliku
8. okt 2022

🤣🤣🤣🤣 ja som sa dobre pobavila. Ženy veď to je vymyslené, si to ešte raz prečítajte hlavne toto 🤣🤣 a tak sa pytam, nie je láska sebecka? Manželka chce aby som ju miloval (vydieraním cez deti, že s nimi odide, si vynucuje aktivity a p.).. lebo ona miluje mna.. nie je to tak, že ten kto miluje mal by chciet stastie toho druhého, aj keď jeho samého to boli (ak je to teda prava láska)? Prečo vydiera? Aj keď začnem pre nu robiť nejaké veci, nikdy to nebude úprimne a ona to bude cítiť.. ako čo ? 😂 Toto nemohol normálny človek napísať vážne, a ak to autor je reálne tam máš IQ70 viac nie 😘

marygk
8. okt 2022

Je október pani milenka si pripravuje pôdu na pekný vianočný darček, tak na pánka viac tlačí ako ho miluje, ako sa o neho chce pekne s láskou starať, variť mu 5 chodove menu každý deň v tangacoch a pri hadzani zaprdených trenírok do práčky dosiahne orgazmus... A pánko je z toho z toho tak ošašárený, že až tému o svojom nešťastí musel založiť. Lebo doma je ta sebecká žena a nechce mu to dopriať ... Musím uznať time management pánko stiha prácu, domácnosť, deti, a ešte aj milenku. Áno veríme ti to tu všetci, asi ako predvolebným bilbordom. A tie motýle v bruchu, možno je to priveľa strukovín a hlubovej zeleniny v strave. Takto sa problémy vo vzťahu neriešia.

vanilka83
8. okt 2022

@mmoni89 no a videli ste jeho manželku teraz????chlap co ma milenku rad preháňa, ale jasne jeho druhá vždy príde na rande pripravená dobre naladená a upravená ved by bolo aj divné keby nie...každá, ktorá ide s mužom na rande si dá záležať predsa ,no pochybujem, že po deťoch a 10 rokoch manželstva chodí nejaká po dome v kostymceku,šatách, podväzkoch,nonstop ucesana nalicena s dokonalou manikúrou,keď pracuje ma deti na starosti, kým jej muž pretahuje inú a ešte aj domácnosť na krku

katkami123
8. okt 2022

Počúvaj ty úbohý egoóidtický citový mrzak. Poviem ti jedno veľké tajomstvo - svet sa netočí okolo tvojho penisu. Je mi jasne, že ťa to netrklo v tej egoistickej hlave, ale čo tak šťastie tvojej manželky? To ťa netrápi, aspoň trochu myslieť aj na ňu? Či si sa zasekol vyvojovo v 14-tich rokoch a všetky problémy majú za teba riešiť druhí. Nemáš ani len gule na to verejne priznať milenku a postaviť sa chlapsky k situácii ty chúďatko ublížené. To ťa tak strašne trapi, že žena chce, aby si išiel radšej na výlet s deťmi akoby si mal utekať za tou trtadjou? A jej sa tiež čudujem, že jej nie je trápne roky čakať na zázrak a potajomky sa stýkať, keď môže mat s niekym plnohodnotný vzťah. Obyčajný uplakaný trtko, čo zranuje všetkých okolo seba.

derdia
8. okt 2022

@stevvvka presne tak...nerealita...

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
8. okt 2022

@canany len sex a jedlo? Aké prízemné....

1fifinka1
8. okt 2022

Chcem vidieť tu milenku, ženu co čaká 10 rokov na chlapa. Stratí najkrajšie roky svojho života s takýmto uboziakom, čo nemá gule povedať, že odchádza. Aby ho náhodou deti nezavrhli. Teraz neviem kto je viac pribrzdeny. Ty, či milenka.

babajaga
8. okt 2022

@stevvvka z akej knihy je ten uryvok?

h2
8. okt 2022

@babajaga Mňa si sa síce nepýtala, ale je mi to povedomé, ak sa nemýlim, tak by to malo byť od Evity (Eva Urbaníková): Stalo sa mi všetko.

stevvvka
8. okt 2022

@babajaga neviem, nasla som tento obrazok tu na koniku. Hadam
@h2 trafila

annabar
8. okt 2022

ODPORUCAM namiesto citania tychto komentov precitat knihu od relevantneho a uznavaneho odbornika na tuto temu MOJE TUZBY, TVOJE TUZBY. Hned!!! Otvori oci.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkami123
8. okt 2022

Mne príde najsmutnejšie na celom tom, že manželka si musí “vynucovať” aktivity s deťmi. Tými jeho “milovanými” tak veľmi, že akonáhle ho začnú tlačiť trenky, tak aj deti idú bokom. Strašný to chudák, deťom sa musí venovať, konečne ťa žena zapriahne, lebo sama vidí, že si očividne už nevedel čo od dobroty a venovať sa musela ona celé tie roky, kým ty si sa chodieval vyskákať. Ja by som ti takú dala z jednej strany a takú z druhej, ty egoista. Dve ženy ťaháš za nos!!! Milenka vie určite o tom, že nikdy neodídeš, že?

samanta44
8. okt 2022

Bez lásky sa nedá žiť tu hľadá každý.aj sex bez lásky je o ničom.prajem ti aby si ju našiel,kto tak nežil nepochopí

iva812
8. okt 2022

Prečo sa o seba nestarala, prečo odmietala sex ? Keď ste už urobil čiaru za manželkou . Ak ste to vo svojom vyznaní nespomenul, bol to úmysel, lebo obraz obete by nebol dokonalý, alebo ani netušíte, že prečo.

anna771100
8. okt 2022

@johnny_p 👏 super si to napísal.

vanilka83
8. okt 2022

@katkami123 💯👏👏👏👏👏👏👏 top koment!

vecicky1805
8. okt 2022

@johnny_p no ja chválim a je radosť čítať, že ešte existujú chlapi s takýmto názorom, svet nie je úplne stratený 😂

johankaivanka
8. okt 2022

Dufam, ze tvoja manzelka si coskoro najde ineho a bude s nim prezivat krasne vasnive noci (a nielen to), na ktore uz urcite popri detoch zabudla..Istotne je to priserna, neschopna, skareda a nemozna zena, ked ju uz nemilujes, nestara sa o deti, flaka sa, pije, fetuje, podvadza ta, klame..urcite nieco z toho, cize uplne opodstatneny dovod na rozvod..Aby si si konecne mohol uzivat krasny vzrusujuci zivot.
A ty si hotoveee zlaticko, na beton si manzelke dal kopec priestoru, aby bola krasna, starala sa o seba, oddychla si..a ona ani za boha nie..to uz bolo, ona je uz chudinka doma ulovena, okukana, nudna...Ta druha, je vzdy lepsia, sakra, skoda, ze s nou ste este z tej dychberucej vasne nesplodili deti, tak hrr do toho, cim skor a aby si na nej nasiel hned niekolko chyb po case..
Este dufam, ze v buducom zivote budes zena, aby si vedel, kolko obety so sebou prinasa tehotenstvo, porod, vychova deti atd.atd..A potom ti niekto ide podrazit kolena, lebo JA uz nemilujem...Ja, ja, ja...
Deti vela nicia, ale aj vela davaju. Ale ak je jeden z rodicov vychcany egoista..🤷‍♀️ nepomoze nic..

derdia
8. okt 2022

@lucilaines presne tak.... Mozu sa hanbit...vsetci chudaci, co hovno pre rordinu a manzelku spravia ale im je ublizene..a potom sa na nich usmeje stwtka bezdetna, oholena, bez problemov a starosti, vzdy s usmevom nachystana na styk... A uz aj su zamilovani az po usi... Hrozne.

ahaknaj
8. okt 2022

@lentilka78 a ona by zistila že sa nemusí starať o kus navyše a bolo by lepšie aj jej...drísty. vzťah je o práci dvoch ľudí, tu sa pán odhodlal že ďalej na ňom pracovať nechce, našiel dôvod a "utieka" sa k milenke. Lebo to tak slabosi robia. Skrátka, si zamilovaný inde? Tak si zbal veci a choď tam. Deti? Existuje veľa spôsobov ako sa o ne starať. Tamto sú výhovorky prečo žiť v pohodlí manželky a gule vyprazdnovat u milenky

kvietocek87
8. okt 2022

Tam sklop usi, máš ženu a DETI.Ja nechápem, čo je to teraz za dobu sebecku.Milenka ta aj tak pošle po čase do riti a začneš sa obsmietat okolo svojej ženy.Preco je sex na figu alebo nie je,no príčina nie je len v žene ale aj v tebe.

kvietocek87
8. okt 2022

@lucilaines svätá pravda, čo si teraz napísala.

kvietocek87
8. okt 2022

@adka176 no ci pána a ako sa asi cíti žena, ktorá má sex v partnerstve,ale chcela by ho mať viac.......hneď si naraziť bočného kolíka,ako tu autor.

radlinka
8. okt 2022

Zaujimavy je fakt, ze aj s tou druhou dosiahnes 'stereotyp' . Pochopis vtedy, ked s nou zacnes zit a postupne laska opadne, a zacinaju vsedne dni, kedy ma kazdy svoje povinnosti a zacnu ti vadit aj malichernosti. Potom zacnes porovnavat co bolo lepsie na prvej zene a preco si stratil kvoli svojej hluposti rodinu. Na jednej strane aj ty kalkulujes a bojis sa straty a na druhej strane otvras dvierka novemu vztahu, ktory po case tiez upadne do vsednej a nudnej reality. Ako sa hovori : Nova metla, dobre metie. Ale daj pozor, este si s nou nezil, ak s nou prezijes par rokov, potom pochopis, ze tvoj stary vztah a manzelstvo nebolo az take nudne a pochmurne a v tom momente sa ti rozsvieti, ale uz bude neskoro ! Vela stastia 🙂

niki78281
8. okt 2022

@vanda323 no presne tak. Na to by ho bolo bez detí s milenkou a jak sa hovorí po riti si plieskať😅 takých by bolo a žena nech sa stará. Jaj to tý muži si veľmi ľahko všetko predstavujú....