Vychudnuté, štíhle verzus tučné ženy

2. sep 2023

Dobrý deň, zaujímalo by ma ako to vnímate, ktoré ženy sú podľa vás priveľmi chudé a ktoré sú už tučné? Zaujíma ma to z dôvodu, že sama neviem čo si myslieť. Ako vnímať samu seba. Mám 21, vždy som bola veľmi štíhla. Stále som počúvala od okolia, že jooooj aká som chudučká, samá kosť, mala by som viac jesť, potrebujem pribrať, určite nejem, iste mám anorexiu…hrozne mi to bolo nepríjemné počúvať, pred 2 rokmi som pribrala 17 kg - nie naraz, ale išlo to tak postupne. Potom sa váha ustálila na takú, akú mám teraz. Cítim sa dobre vo svojej koži, nemyslím si, že som tučná. Vládzem športovať , hýbem sa, jem normálne ako doteraz, myslím si, že iba metabolizmus sa mi možno vekom zmenil a preto som pribrala. Nooo a teraz počúvam od okolia, že jooooj aká som pribratá, aké mám tučnučké líčka, nohy, ruky… a počúvam to 2 roky, od rovnakých ľudí, zakaždým keď sa stretneme. A teda je mi to rovnako nepríjemné, ako keď som počúvala, že som moc vychudnutá.

h2
3. sep 2023

@888elizabeth Je rozdiel či odpočítaš konštantných 110 od ženy, vysokej 150cm a teda by mala vážiť 40kg, alebo od 190cm vysokej, ktorá by tým pádom mala vážiť 80kg.

zuzkabeuty
18. jan 2024

@januska12323 alebo len dospieva telo sa meni a potrebuje živiny