Zaľúbený manžel

2. okt 2023

Ahojte. Po asi 4 mesačnom zmenenom správaní môjho muža som na neho pritlačila a priznal sa, že sa zaľúbil. Mame 11 ročne manželstvo a dve deti. Naozaj som si myslela, že sme šťastní a našu bublinu niic nemôže ohroziť. Zaľúbil sa do kolegyne,vraj spolu ešte nič nemali, vraj sa ani nebozkali. Par krát boli spolu na obed, dobre si rozumejú, vraj je to presne žena pre neho. Ale to som bola aj ja, len pred 11 rokmi. Co mam pre Boha robiť? On teraz sam so sebou bojuje, prehodnocuje pre a proti. Ale aký postoj mam zaujať ja? Tlačiť nechcem, tiez nechcem, aby ostal so mnou len kvôli deťom. Milujem ho najviac, ale som rozumná žena. Držať niekoho pri sebe na silu nechcem. Povedal, že mu mam dat týždeň. A potom co? Asi sa rozhodne podľa toho, ako sa vyjadrí ona. Vraj nemá dobré manželstvo a ma jedno dieťa. Ako ďalej?

pralinka25
2. okt 2023

neviem co by som spravila nakoniec (to by zalezalo od vela faktorov) ale ako prvu vetu by som mu povedala ze nie ako sa rozhodne on. ale nech pocka ako sa po tejto informacii rozhodnem ja. co sa styka starostlivosti o deti tam by som sla do striedavky. ziadne vypratanie pola neexistuje. on je predovsetkym otec a ked chce novu tak nech rata s tym ze ma aj deti.
a toto by som mu tiez povedala ze si vazim samu seba natolko ze nemienim byt pre nikoho jedna z moznosti a uz vobec nie ta druha a uz vobec nebudem cakat kym sa rozhodne nejaka ina zena. nehovorim ze mas odist ani ze mas buchnut dverami. fungovala by som s nim asi nejaku dobu kym sa vsetko utrasie ale pre mna by to bol zlom. ja by som nevedela uz nikdy takeho cloveka milovat a doverovat mu. totiz ze sa zamiluje sa stat moze ale dospely clovek by mal vediet co s tym robit. rozhodne mal hned ako si to uvedomil prestat vyhladavat jej spolocnost, travit s nou cas na obedoch a mal sa pozriet po inej praci. ako dospely muz otec deti sa mal k tomu postavit rozumne. a teda to ze je zena presne pre neho ... iste poznaju sa 20 rokov vo vsetkych situaciach ktore mozu nastat takze presne vie ze ona je pre neho. boze to je hnup. nie preto ze sa mu to stalo ale preto ako sa chova.
je mi to luto. drzim palce aby si bola nakoniec stastna nech to uz skonci akokolvek

unicornlady
2. okt 2023

@pralinka25 Súhlasím. Môže sa stať v dlhodobom vzťahu, že človeka očarí niekto iný. Ale to býva len chvíľkové pobláznenie, kedy si má človek uvedomiť svoje priority a brať to len ako to je- chvíľkovú poblúznenie a nič viac. A venovať sa o to viac svojmu vlastnému vzťahu a nie dávať energiu, emócie či nebodaj aj peniaze do niečoho iného.

ckocka
2. okt 2023

@rebrambora Človek vo vzťahu získa nejako schopnosť ovládať chemické procesy vo svojom tele, produkciu dopamínu a iných hormónov?

zuza265
2. okt 2023

@autorka spat to vratit nejde. Vies to. Je to kua skuska pre vas. A aj to, ze ak budete spolu, ci to ustojite♥️ ja uplne nechapem tomu tyzdnu od manzela. Ze co caka za ten cas od teba. Nemyslim to zle vobec. Ale ci si je vedomy tvojej pozicie

zuza265
2. okt 2023

@bubuska ja som prekvapena, ale vyhodit manzela a nakreslit hrubu ciaru tu zrovna neporadil asi nikto🤗 a tiez som to ocakavala, ze to tu padne

veselo_neveselo
2. okt 2023

Ja by som si zacala pripravovat rozvod. Akoze seriozne, nech po tyzdni povie cokolvek...tak tam dat ako pivotny bod realnu moznost rozvodu. Ono to ludmi otrasie, ked si uvedomia, ze v pare su dvaja, ktori rozhoduju o rozvode - nielen on.

Keby aj chcel zostat, tak ako jednu podmienku dala parovu terapiu. Psychologa samostatne iba prenho, aby si to prebral v hlave s niekym, ked to nevie sam.

A teda pripravuj sa na samostatny zivot, pre teba. Rozvod sa ti prave stal realnou moznostou, musis byt pripravena aj na tuto cestu.
Samozrejme dufat mozes v to, ze to pojde aj dobre a tuto krizu prejdete.

Pospominaj aj, ako ste travili cas zamladi, ked ste mali jeden na druheho cas. Ak este komunikacia funguje, tak sa skuste zas naladit na seba, vela rozpravat, aj ked to boli, ale priniest spat tu dusevnu intimitu. Mozno to mu chyba, to suznenie, ze sa smejete rovnakym vtipom, ze sa chapete...ukaz mu, ze si stale ta ista zena aku ta poznal.

mk22
2. okt 2023

Nechce sa mi veriť ze par x boli spolu na obed a už je to zena pre neho? Bez intímneho ublíženia, sexu.. Je presvedčený ze je to žena snov a normálne rozmýšľa ze zabalí rodinu, deti vás život pre pár chutných obedov s inou?
Ty máš čakať týždeň?
A keď sa rozhodne pre teba, kde ty budeš mať istotu, že o rok dva tri sa nezjavi nejaká Zuzka, Majka a on opäť bude v štádiu rozmýšľania?
Ty si nejaká Bábka na šnúrke?
Držím palce, ťažká situácia 🍀

mk22
2. okt 2023

*zblíženia

subartic
2. okt 2023

Jediné čo ti tu podľa mňa pomôže je sa odtiahnuť a prestať ho riešiť. Jednoducho mu pvoedať nech si to vyrieši v čo najkratšom čase a nech ťa s tým nezaťažuje, a ak nevyrieši budeš to riešiť ty a to už asi taký nadšený nebude a že to bude mať veľmi rýchly spád.
Urob si program nie kvôli tomu aby si mu ukázala , ale kvôli sebe a svojmu duševnému zdraviu . S deťmi , bez detí , choď von , do spoločnosti , na návštevu k rodine.
Príliš dobre manželky vždy ťahajú za kratší koniec , vždy sú tam kde manžel potrebuje a kde očakáva. Jednoducho nuda.

pralinka25
2. okt 2023

@mk22 ze? toto by snad z huby nevypustil ani 15 rocny pubertak ze po par obedoch zistil ze ona je zena presne pre neho. to je tak strasna blbost az to dverami plieska.
bud mu nacisto preplo a vratil sa do detskych cias alebo to par obedov nebolo. opustit 11 rokov zivota, deti, zenu s ktoru spolu budovali rodinu zazemie domov pre par obedov je fakt ... ja ani na to vlastne ani nemam vyraz.

ketrint
2. okt 2023

Nechcem prilievať olej do ohňa, ale mne sa tiež nezda, že len na základe pár spoločných nevinných obedov by sa rozhodol Ti to povedať a aj reálne zvazovat, že opustí rodinu… musí mat väčšiu “istotu” keď už takto koná/rozmýšľa… 🙈

Každopádne Ti prajem strašne veľa síl, nech sa už rozhodneš akokolvek. 💕

subartic
2. okt 2023

@pralinka25 ale takto muži fungujú , drvivá väčšina z nich nemá pamäťovú stopu ,oni neposudzujú čo vybudovali , čo pre nich manželka spravila, na toto sa zabúdajú , neberú do úvahy ako dôležité .

pralinka25
2. okt 2023

@subartic to je sice pravda ale zas nebyvaju do vztahov az tak hr. vsak to vidime aj tu na koni denne kolko otalaju so spolocnym byvanim, svadbou, posuvanim vztahov na vyssiu uroven, len by sa vacsinou len tak motali a vyuzivali vyhody. ked uz realne zvazuje odchod musi v tom byt viac len ako par mesacna platonicka laska ponad jedalensky stol.
akoze na jednej strane fajn ze ju roky nevodi za nos a vysiel s pravdou von skor ale na druhej jeto netypicke. vacsinou na rozchod nieto este rozvod to chce vacsiu motivaciu lena ko platonicku lasku.

mk22
2. okt 2023

@pralinka25 rozmyslam na základe čoho to zistil.. Ze pekne sedí, pekne prežuva, drží príbor.. Alebo na zaklade par vymenených viet pri obede o počasí, jedle o com?
Jasne ze to nebude iba pár obedov, keď sa priznal a ide uvažovať co teraz.
Sok pre autorku ale pán manžel už to ťahá dlhšie a so všetkým čo k tomu patrí.
Už tu jedna maminka bola, on milujúci, zmenil sa, ruku do ohňa by zan dala, hadala so ženami ze ina isto nie, lebo ukážkový vzťah..
Dnes?
Rozvedená, on s tou dotycnou, ktorá podľa autorky nebola, žije v zahraničí.. Hádam 20stran tam autorka tvrdila ze ina žena nie..

elli333
2. okt 2023

@pralinka25 platonicka laska to isto nebude. Urcite sa normalne stretavaju a spavaju spolu a spekuluju ,ze aki by boli spolu stastni, vzajomne sa asi stazuju na svoje sucasne polovicky a hovoria si vety ako " prepanakrala toto ti robi? To je hrozne ,to ja by som nikdy " 😅 a tym padom obaja nadobudli pocit, ze sa k sebe naramne hodia....a kedze ta zenska kradne muza od dvoch malych deti tak asi to tak aj bude ,ze sa k sebe hodia. Ostava len dufat, ze karma je zdarma

ksebejka
2. okt 2023

Takéto veci - že sa vzburia hormóny, sa stávajú aj dobrým ľuďom. To, že je teraz tvoj muž poblazneny dokonca nemusí znamenať ani to, že teba už neľúbi. Držím palce, aby si dal na misku váh pre a proti a rozhodol sa správne - teda nerozbijal rodinu. Potrebuje si asi upratať v hlave, snáď počas tej doby neurobí hlúposti, ak je pravda, že s ňou zatiaľ nič nemal - nech to tak aj ostane. Tebe držím palce, aby si to zvládla psychicky a najmä nech o Tom nevedia deti, lebo im to zničí v budúcnosti vzťah s otcom. Hovorím z vlastnej skúsenosti, ani 20 rokov nestačilo, aby som to otcovi zabudla.

mladena
2. okt 2023

Že je to žena presne pre neho 😀 to si asi myslel aj jej manžel s ktorým má teraz také "nešťastné" manželstvo.....

babo561
2. okt 2023

Úplne ti rozumiem. Môj odišiel za kolegyňou, keď som bola tehotná. Je s ňou doteraz a malý ma už 2 roky. Držím ti palce, nech tvoj ma viac rozumu.

andrea78
2. okt 2023

@poslala by som ho prec, nech sa ide rozhodovat inde.
A za ten cas by som sa JA rozhodovala, co s nim.
Nie ze cakat a dufat, ze ona ho chciet nebude a on velkodusne ostane doma pri mne ( a este sa tvariac, ze z vlastneho rozhodnutia a aku milost mi urobil). On vyrobil ,,pruser,, , tak by si to vyzral, s dosledkami.

ankare
2. okt 2023

Somár sprostý. No nezávidím Ti to. Podľa mňa majú medzi sebou intímnosti už dlhšie.
Ak sa aj k Tebe vráti, už to nikdy nebude medzi Vami také, aké predtým. Málokedy sa stane práve to, že to vztah posilní a muž zistí,že má pri sebe poklad.
Takéto typy totiž to už môžu skúšať aj nadalej u ďalších žien.
Premysli si dopredu varianty, čo budeš robiť a ako sa zachovas.
Silno Ti držím palce!

20erika07
2. okt 2023

Autorka pises, ze by si to sama nezvladla s deťmi kvoli praci keby si ho mala poslat prec, ze sa striedate atd, a ked sa pánko o tyzden rozhodne ,ze odide sam ? Co ho priputas? Na tvojom mieste si zabezpecujem veci uz teraz tak aby som to vedela zvladnut .

autor
2. okt 2023

@20erika07 robime na zmeny obaja, preto sa striedame pri deťoch. Ja keď mám dennú, neviem ich odviezť do školy a ani ich povyberať. Snažím sa len uvažovať triezvo, nehnat to do krajnosti. Samozrejme, že ak by ostal, tak by sme to museli obaja chcieť a obaja sa snažiť to spraviť. A ja sama momentálne neviem, čo ďalej s nim. Lomcuju mnou emócie, bijú sa s rozumom.. Najjednoduchšie je ho vyhodiť, ale naozaj je toto dôvod? Možno si silu toho celého ešte nepripúšťam naplno, nechce sa mi veriť, že by takto išiel proti svojim moralnym zásadám, ktoré som si na ňom vážila. Ktoré naozaj mal a odsudzoval tieto veci, ak sa stali v našom okolí.

h2
2. okt 2023

Máš mu dať týždeň? Ty jemu?! Akože "žena, pekne čakaj, nikam nechoď a JA sa rozhodnem, či ťa chcem, alebo nie" ?! A že ideálna žena preňho? Lebo si rozumeli, keď boli párkrát na obede?! TY si preňho ideálna žena, si jeho manželka, matka jeho detí, ty mu perieš spodky a varíš jedlo, staráš sa oňho, keď je chorý... To čo je za nevyzretého jedinca?! A ešte je tá jeho ideálna žena aj vydatá, len nie je šťastná v manželstve. No jasné, že nie je. A tvoj muž jej rozpráva, ako nie je s tebou šťastný on.
Neviem, čo by som ti poradila, čo by som ja robila na tvojom mieste. Minimálne zo spálne by som ho vysťahovala, bol by pre mňa len spolubývajúci. A často by som odchádzala z domu aj ja, jemu nechaj deti a choď večer preč, bez toho, aby si mu povedala, kde a s kým si. Drž sa, musí to byť hrozné.

martam11
2. okt 2023

Na jeho morálne zásady sa nespoliehaj. Môj zať ešte v decembri odsudzoval svojho kamaráta, ktorý si našiel milenku. V máji nasledujúceho roku už býval on s druhou a moju dcéru a 11-mesačného syna opustil.

erosmal
2. okt 2023

môj ex-manžel sa dušoval, že on rozvod nikdy! raz slúbil tak dodrží.. a iné rozprávky. Do roka od svadby ma začal doslova terorizovať a ja hlupaňa som to skoro pol roka znášala a hladala chybu v sebe.. keď som na tom bola už psychicky tak zle, že som sa rozhodla odísť, ešte ON bol urazený, že čo som jak decko (po tom, čo sa už so mnou 3 mesiace nerozpraval) v novembri som odišla, začiatkom decembra už s novou laskou kupoval darčeky pre jej deti a v januári podal žiadosť o rozvod ❤
takže s týmto rozumom čo mám teraz by som podala návrh na rozvod, bez pardónu.. formálne by som sa aj nechala rozviesť a ak by on preukázal, že to bol len úlet a fakt sa snažil napraviť všetko čo posral, možno by som s ním ostala ale už by som sa za neho nevydala.. pretože on už to manželstvo zničil svojim konaním... toto sú dôsledky.. musím povedať aj ALE.. ale verím na druhé šance za určitých okolností..

banalu
2. okt 2023

Ak by sa toto stalo mne, tak by som mu povedala, ze nie on ma tyzden na rozmyslenie, ale ja - ved by som cely zivot len rozmyslala ci neprisla dalsia kolegyna, ci nestretol nejaku na nakupe v obchode... on sa uz rozhodol ked s nou zacal obedovat a emocionalne sa jej otvoril. Vtedy aa rozhodol, ze ty niesi to najdolezitejsie v jeho zivote, ze jeho deti nepotrebuju vyrastat v harmonickej rodine.

miskakyska
2. okt 2023

Len či on je taký neodolateľný pre kolegynku🤨

monikkatt
2. okt 2023

No ak toto nie je dovod aby si ho vyhodila tak ja uz neviem.. a nie ze sa musite snazit obaja. Len ON sa musi snazit. Ale panko sa musi este poradit s milenkou a potom sa rozhodnu 🤦‍♀️🤮
No nic, uvazuj s chladnou hlavou.. nech sa pekne podiela na chode domacnosti a pomaha s detmi pokial sa ty nerozhodnes co dalej.. drzim palce

pralinka25
2. okt 2023

vies co ja by som mu to pekne napisala do listu. odznelo tu vela dobrych viet. napisala by som mu o tom ze kedysi si bola ta idealna ty a ze ked aj mas svoje chyby si to ty kto pri nom stal ked bol chory, smutny, sklamany, urobila si mu jest ked bol hladny, mate spolu deti, budovali ste spolu zivot, spomienky, domov, rodinu. starala si sa o neho, varila mu, prala mu, starala si sa o vas spolocny domov...
napisala by som mu tam ze chapes ze sa to mohlo stat ale nechapes to ako sa zachoval. ze si si vazila jeho moralne hodnoty ale moralny chlap by prestal vyhladavat jej spolocnosto okamzite ako by si uvedomil ze ide o viac. ze ma doma zenu ktorej sluboval vernost, ktorej sluboval ze ude pri nej stat, zenu s ktorou ma dve deti a ktorym svojim rozhodnutim vezme rodinu. nie rodicov ale rodinu ano. napisala by som mu ze na zaciatku je kazy idealny. chyby sa ukazuju aj po rokoch. aj on ich ma ale ty si stala pri nom tak ako si slubila.
no a na zaver by som mu napisala aj toze nie on ma rozmyslat ci zostane ale ty rozmyslas ci este o coveka ktory ta takto zradil este stojis. zradil vsetky vase spolocne sny, sluby, plany, cely vas spolocny zivot za par "obedov"
no a tento list by som mu dala do ruky so slovami nech si ho precita predtym ako zacne plynut jeho rozmyslacia lehota. samozrejme by som mu to napisala naozaj pekne emotivne tak ako na konkretneho cloveka plati. nic viac by som k tomu nepovedala. ani by som neodchadzala nikam s detmi ani by som ho nikam nevyhadzovala ale ani by som sa mu nevnucovala.
ak by som s nim aj zostala na nejaky cas este ale ja by som uz asi na partnerskom vztahu nepracovala. rodicovske vztahy by som sa snazila zachovat dobre ale ucila by som sa postupne zit bez neho a kludne aj hladala niekoho idealneho pre teba casom.
pretoze ako vidis moralne hodnoty ktore si si vazila neexistuju a to nie preto ze sa zalubil ale preto ako sa k tomu postavil. city sa ovplyvnit nedaju ale da sa ovplyvnit nas postoj, nase spravanie.

glorikarebeka
2. okt 2023

No naložil ti riadne
Treba pripraviť muža na všetko co k tomu patrí a ci je na to pripravený aj s jeho milenkou....neverím, že s ňou nič nemal keď povie že je to jeho žena života
Čiže pripraviť ho na alimenty a starostlivosť o deti cez víkendy, nech sa spýta ženy jeho života či je na to pripravená