100% arašidové maslo do detskej kaše

kristina1001
15. aug 2021

Ahojte maminy chcela by som sa opýtať či mi neviete poradiť či už môžem dať 10 mesačnej dcére do napríklad ryžovej kaše trochu 100% arašidového masla

marseillefan
15. aug 2021

nemám žiadne skúsenosti, ale... pamätaj, že je to silný alergén a navyše obsahuje veľa tukov, takže môže byť ťažšie na žalúdok... malému dieťaťu by som to ešte nedával.

andrea78
15. aug 2021

@kristina1001 arasidy su alergen, 10 mes dietatu by som to nedavala

pribinak
15. aug 2021

Toto by som si rozmyslela, arašidy sa odporúčajú až od 3 rokov, je to mimoriadne silný alergén a reakcie bývajú veľmi silne

vitriolka
15. aug 2021

mne x pediatrov povedalo, ze mozem. male mnozstvo a uvidim reakciu. u nas ziadna nebola, dala som v 11.m

kkovacovak
15. aug 2021

@kristina1001 nech sa páči príspevok od detskej lekárky ktorá radí aj tu v pediatr. poradni. Už dávno si mohla zaradiť orechy 🙂

andreatytler
16. aug 2021

@kristina1001 Ja som davala chlebik s arasidovym maslom od 7 mesiaca. Tiez som citala tu teoriu o ktorej pise @kkovacovak, ze sa odporuca zaradit alergeny co najskor. Teraz ma 20 mesiacov a zatial vsetko OK.

marianarem
16. aug 2021

@kristina1001 Moja mama mi davala arasidy uz pred prvym rokom (v niecom ako nutela tusim) a po roku aj tie arasidove chrumky a dnes mam taku silnu alergiu, ze neznesiem ani tie stopy, ktore sa niekedy primotaju do nearasidovych potravin u vyrobcu. Neviem, ci to suvisi s casom zaradenia, len davam moju skusenost.

mamamasama
16. aug 2021

Ja som davala cca od 6 mesiaca a teraz zboznuje jablcka, alebo banany natrete arasidovym maslom... malemu som v podstate davala po prvych prikrmoch schvalne vsetky alergeny, aby sme sa v buducnosti alergiam vyvarovali. Vdaka Bohu nemame alergiu na nic.