15-mesačná dcérka sa pozvracala z "nášho" jedla

23. jan 2023

Čaute baby, viem ze je to nič tento problém, a ešte takého asi bude kopec ale práve v tej chvíli to bol premna sok, keďže ako bábätko grckala len málo, ale dnes dala večer po kúpaní von celý obed- kuracie stehná s hráškom na smotane+Tarhona. Konečne som jej dala jest naše jedlo, lebo do teraz som jej varila na pare stále obedy osobitne v twistshake, zeleninu dookola s nejakým jemným mäsom, raz za týždeň vajko na tvrdo ku tomu, a bud kuksus alebo iná cestovina, červená cocka atď.. vsetko som mixla aspoň trošku lebo s kúskami si ešte nejak nevie poradiť.. Tak som sa dnes tešila, nezjedla veľa ale par plných lyžíc dala, skôr som jej dávala ze mäsko s omáčkou aby mala výživné látky.. Večer po mlieku v posteli znej vyletel celý obed ale ze kusy tarhone a celé hrášky.. Samozrejme aj olovrant co bol jogurt s čerstvými malinami plus kvapka medu a ovsené vločky...uz fakt chcem aby prešla na našu stravu ale asi toto bolo nanu moc, cibuľa na oleji, Smotana v omáčke, oprazena a dusená Tarhona... A tak potom neviem co variť pre nás, aby to hlavne aj pre ňu bolo ok, prosim poraďte mi

darius_a
23. jan 2023

Podľa mňa na to ideš správne.
Akurat jej to nesadlo a bolo toho možno veľa.
Ak idete z prevažne mixované na nemixovanu, tak proste niečo zmixuj a niečo nie v danej porcii.
Bolo to ťažké a bolo to veľa a bola to možno len náhoda.
Podľa mňa 15m môže všetko čo vy, len možno po menších dávkach.
Ak veľmi chutilo a bruško nie je zvyknuté na väčšie kúsky tak to nedelo stráviť a poslalo von.
Robíš dobre, len bruško si zvyka

nerya
23. jan 2023

Mohla aj zle pozut, náš sa dakedy tak vie večer dovracat hlavne keď zle pózuje mäso

zorkahorka
23. jan 2023

Hm, moje deti uz mixovane davno nejedli... mozno ho podrazdila ta smotana, moze byt tazsia na žalúdok.
A... u nas zuri crevna viroza, decka i dospeli maju hnacky, grcacky - nemate to aj u vas?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. jan 2023

@nerya no evidentne to nepozula vôbec lebo celé hrásky a celé zrnká tarhone vyzvracala... Och až som plakala ze asi neviem variť alebo co, ale fakt už nechcem aby jedla mixovane, na desiatu nemá problém schrumat nakrájanú hrušku ci jablko na mesiačiky, rohlík a iné pečivo, keksisy, chrumky, ma už dosť zubov tak som si myslela ze už to kus požuje ale nie 😭

autor
23. jan 2023

@zorkahorka no dúfam že toto nemáme, nikdy sme doma ani nemali hnačky, muž to jedol tiež aj somnou a nám zle nebolo.. Asi to fakt len bolo ťažké pre ňu, zajtra skúsim návrat ku tej zelenine mixovane 😭

dzulli1980
23. jan 2023

Podľa mňa to mäsko + smotana urobili čoro-moro ... mnohí dospelí túto kombináciu nemôžu ... si dobrá mama, vieš variť, len to detské bruško potrebuje čas 😉

nerya
23. jan 2023

Časom na to príde, neboj nič, každé dieťa si raz za čas pregrcne hlavne v týchto začiatkoch

janka_266
23. jan 2023

Ja by som sa už nevracala k mixovanej zelenine, stačí, keď jej ju teda naparite a tak dáte do ruky. Rovnako tak mäso. Môže byt, ze táto kombinácia bola na začiatok moc, keď doteraz len veci na pare boli. na začiatok by som skúsila menej kombinované jedla, ale už nemixovat. Ja som môjmu nemixovala vôbec a šlo to. Len to treba skúšať. Môj napríklad tiež negrciaval vôbec, ani keď už jedol normálne jedlo a pred pár týždňami, mu asi nesadol jogurt a cely šiel von, už keď bol v posteli v pyžame v spacom vaku 🙈

hviera81
23. jan 2023

no podla mna si nevybrala najlepsie jedlo ako prve.... ja som davala tak ze napr, iba tarhonu s masom, bez tej omacky, plus napriklad s tou supkou z hrasku ma ten moj krpec problem (17m)
ak este drobec nemal smotanu, ta je tazka na zaludok, nabuduce skus len cast z vasho jedla

kitycat
23. jan 2023

Z tych menovanych jedal sa mi az skrutil zaludok. Hrasok na smotane by som ja asi nedala.

Urcite varis skvelo, ale na detsky zaludok to bol na 1.den ozaj nasup ☺️

simonettasimonova
23. jan 2023

Ja som sa minule skoro pozvracala z maminho 🥴

autor
23. jan 2023

No a čo mám teda variť na obed aby to mohla aj ona zjesť? Keď na raňajky jej dám pečivo syry ovocie nakrájané na tyčinky, z toho sa nenájde veľa, na desiatu celkom zje mesiaciky jablká ci hrušky, na olovrant máva jogurt s dacim alebo tvarohový dezert, skúšala som domáce ľahké natierky na pecive ale to vôbec nechcela, a na večer celkom znáša krupicovu kašu a občas keď nestíham tak aj instantne kase zje..

januska12323
23. jan 2023

Prestaň mixovať veď má zuby, nech sa naučí prežúvať. Daj jej to čo už jedla mixované len väčšie kúsky.

janka_266
24. jan 2023

Veď k pečivo skúste maslo, lucinu,na obed to, čo by ste mixli, len na hranolky nakrájané. Neviem či kojite. Či má um, ale aj od toho zavisi, keď má stále kolu mlieka, tak nebude jesť normálne jedlo. Pripadne u môjho funguje, jesť 3-4x denne, keď jedol viackrát, tak hlavne chody nechcel, lebo bol prejedeny desiatou alebo olovrantom. Pripadne najskôr dať hlavný chod a potom, ak ešte vojde, tak ovocie/jogurt a podobne.

autor
24. jan 2023

K pecivu vôbec nechce ani maslo, ani lucinu ani inú natierku, hrubsie ci natenko natretu, vôbec. Ani kvapku medu na vianocke. Je na UM ktoré ma ráno po zobudení a vecer pred spaním v postieľke

januska12323
24. jan 2023

15 mesačné na um? Už dávaj normálne mlieko alebo ho zruš úplne. Neviem teda aké množstvá zje ale keď má mlieko, raňajky, desiata, obed, olovrant, večera, mlieko. To je veľa, nie?

hviera81
24. jan 2023

pytas sa co mas varit? ja som ti pisala, kludne to co ste jedli, len bez tej omacky, iba masko, alebo iba prilohu, neviem co bezne varis, ale napriklad, ja som dala cestovinu napriklad samotnu na zaciatok, neskor som k tomu pridala aj omacku doma robenu, ked mame zajaca tak mu dam maso z toho, vyvar davam, ryzu, pridaj k nej nejaku zeleninu naparenu a hotovy obed.

hviera81
24. jan 2023

urob zeleninove halusky, tebe s bryndzou, dietatu daj bez, placky od vymyslu sveta, tolko veci sa da....

autor
24. jan 2023

@januska12323 doktorka mi povedala ze do dvoch rokov určite by mala ešte mat um aspoň pred spaním, až potom nahradiť čerstvým 3,5% mliekom kvôli vitamínom..