18 mesačný syn nechce jesť

18. okt 2021

Ahoj, potrebujem radu, povzbudenie alebo neviem co 😆
Ale uz cca 1 mesiac syn nechce poriadne jest. On nikdy nebol extra jedak, ale nebolo to ani taketo hrozne. On jedine co zje je sucha ryza a suche cestoviny.
Resp.minuly tyzden este aspon vyvar zjedol s mrkvou a cestovinou. Vcera a dnes uz ani to. Chleba, rohlik nechce (max trosku sucheho). Predtym miloval hovadzie maso. Teraz ani za ten svet. Zje jogurt (aj to jeden druh vanilkoveho), domaceho pribinacika, ked uz som zufala, tak ponuknem Lipanka aj toho zje. Sem tam si da prazenicu a vajicko na makko. Pripadne kusok jablcka. Ovocie zelenina nula bodov. Uvarena surova. Nezje. Dokonca ani tie vytlacacie tasticky.
Predtym papal napr.pseno s bananom a jogurtum, banan s jogurtom, sem tam chlebik s maslom, ovocie mal kazde rano, teraz len sem tam kusok jablcka. On ani pusu neotvori a vopcha si tam prsty a koniec 🤷‍♀️
Skusam mixovat aj nemixovat. Jedla, ktore miloval, aj nove recepty. Vcera ho bral muz svokre vecer, tak mu zo zafalstva vravim, ak bude mat babka rezen, kludne mu daj😂 Lebo vcera zjedol za cely den az 2 jogurty. Potom vecer u svokry aspon trosku polievky.
Dnes vyvar nie, rizoto nie, az trosku suchej ryze a dala som pred spanim mlieko… nech aspon nejake vitaminy do tela dostane.
Ja viem, ze mu idu ocne zuby. Ale uz zacinam trosku obavy. Citame, hrame sa pri jedle. Ano uz som skusala aj TV aj mobil (nezabite ma tu za to). Ale nic 🤷‍♀️ Usta otvori na suchu ryzu a suche cestoviny. Este mozno ked je tam trochu parmezanu.
Ja mam aj prveho syna dost biedneho jedaka (8rokov), ale taketo zle to nebolo ani u neho 🙉
Prosim povedzte mi, ze v tom nie som sama

dominka63
18. okt 2021

My sme mali o iste a dnes prišli testy z krvi katastrofické a zistili alergiu na mlieko preto nechcel jesť nič

autor
18. okt 2021

@dominka63 nestras 😩

janushka_t
18. okt 2021

Pýtaj sa na gastro, urobia mu z krvi test na alergie, zisťujú veľa vecí. Odkedy sme bez mlieka, má podstatne lepší apetít.

autor
18. okt 2021

Baby pri intolerancii by ale nemal aj ine prejavy?

mima1
18. okt 2021

@janushka_t aj sa dako prejavila alergia na mlieko? Ci zistili len.

dominka63
18. okt 2021

Nás nechcel len jesť nič iné a má alergiu

autor
18. okt 2021

@dominka63 a prosim ta, ake jogurty napr.teraz davas? Kozie? Mozno by som skusila vysadit nacas mliecne vyrobky a kupit umele bezlaktozove 🤷‍♀️

dominka63
18. okt 2021

Dneska nám prišli výsledky tak idem nakúpiť neviem aké idem doktorka kázala lakto free

dominka63
18. okt 2021

Bezlaktozove umelé je strasne horké pravdepodobne ho nebude piť mne poradila normálne v obchode ešte skúsiť kúpiť

mima1
18. okt 2021

@dominka63 nas tiez nechce nic. Da si kusok jablka alebo kusok chlabika ale inak zelenina maso zemiaky atd ignoracia. Zacinam teraz normalne premyslat ci je to este ok ked toto pisete

autor
18. okt 2021

@dominka63 no len pije zatial len umele nutrilon profutura 🤷‍♀️

janushka_t
18. okt 2021

@mima1 reflux, vracanie, kožne prejavy, už od bábätka mala problémy

janushka_t
18. okt 2021

Zbytočne ti ujde čas, môže mať úplne niečo iné a na gastro vyšetrenie sa dlho čaká

autor
18. okt 2021

@janushka_t lenze on nic nema. Akurat mal reflux. To je vsetko. Uz ani ten nema 🤷‍♀️

marianarem
18. okt 2021

Mojmu ked isli ocaky tak tiez jedna velka katastrofa a dost dlho to trvalo. Jedna vec za druhou vypadavala z jedalnicka. Zelenina vypadla vsetka. On z priloh okrem ryze zjedol aj tarhonu a bulgur, tak som mu to striedala s tym, ze zeleninu som miesala do toho. Bud cibulku, porik, ktore ani nebolo vidiet, alebo dostat v obchode mrazenu brokolicovu ryzu, to su ozaj take male nenapadne zrniecka. Alebo som nakrajala mrkvicku, ale ozaj na kusky velkosti zrnka ryze. A samozrejme zelenina musela byt v mensine. Podobne som to robila aj s masom, uplne mini kusky. Cestoviny sa daju kupit aj vselijake strukovinove, tekvicove a kadejake, tak som mu davala tie (ciste, s roznymi olejmi), to mal dalsi zdroj vitaminov. Ovocie to bol problem, obcas sa ujala hruska alebo banan, vadilo mu vsetko kysle a co malo supky. Nedal by sa napriklad mixovany banan pridat do jogurtu? Kazdopadne ako tie ocaky vysli, postupne sa to zlepsilo. Stale som skusala, ci uz nieco neakceptuje, nie nasilu, ale mal to v ponuke na tanieriku. On tiez nikdy nebol extra jedak, postupne som mu pracne rozsirovala repertoar, tie ocaky to resetli, tak sme isli takmer nanovo, ale podarilo sa nabehnut naspat a este rozsirit jedalnicek. Teraz je chory tak znova taky maly reset 🙂

autor
18. okt 2021

@marianarem dakujem za typi na cestoviny. Tie urcite pozriem a vyskusam. Skusala som aj mixovat ovocie do jogurtu ci domaceho pribinacika. Zjedla som si to sama. Cisteho zje aj on. Proste presne ako pises. Kazdy den jedno jedlo minus. Ale teraz ma baby zneistili uplne

autor
18. okt 2021

A on napriklad zje aj pseno. Ciste 😂 minule som mu tam skusila nastruhat trosku jablka a uz to nechcel

marianarem
18. okt 2021

Tak moze byt ze ma aj nieco ine. Ak by si chcela skusit bez mlieka, tak UM nie bezlaktozove, ale pre alergikov s nastiepenou mliecnou bielkovinou. Jogurty dostat kokosove, ovsene, sojove, v dm-ku maju aj z kesu orieskov. Moj kym este jedol jogurty, tak mu chutil aj kokosovy, teraz uz nechce ziadny. Viem, ze este anemicke deti maju slaby apetit, ak neje maso, strukoviny ani zeleninu, moze mat uz problem aj s tym. Tie strukovinove cestoviny by mohli pomoct aj v tomto ohlade. Moj ma najradsej penne znacky Legumio, ale vselico sa da kupit aj v dm-ku.

autor
18. okt 2021

@marianarem ja si velmi nemyslim, ze ma alergiu. Samozrejme budem kontaktovat lekarku zajtra a poradim sa a skocim zajtra aj do dmky a nieco pokupim. Aj vselijake oleje skusim kupit 🙂
A prosim ta, cibulu a porik si davala surove?

marianarem
18. okt 2021

Nie, nie, surove by mi nepresli ani v casoch, ked papa dobre 🙂 Bolo to na nich podusene, ozaj to nebolo ani vidiet a aspon v tom bolo nieco viac nez sucha ryza. No s vitaminom C som vtedy mala trochu problem, kedze vypustil aj skoro vsetko ovocie. Nieco som vykryla susenym ovocim, to chcel (ale len pokrajane na kusocky), to je sladucke. Nieco tie banany a hrusky. Lyofilizovane ovocie si neskusala? Tam je vela vitaminov a je to chrumkave, to vela detom vyhovuje. Aha a moj vtedy jedol este nakladanu zeleninu - kysle uhorky, mrkvu a cviklu. Neviem preco, to mu nevadilo, pricom surova a varena nula bodov. Len prve kusky som mu musela namocit do medu, aby bol ochotny ochutnat, no potom to uz jedol dobrovolne. Najzdravsie to nie je, ale vyberala som take s nizkym obsahom soli. A co este jedol - vegetu 🙂 Ale nie s glutamanom, taku bio, bez soli, v ktorej je vlastne len susena zelenina a vnatka. Posypal si tym aj cestoviny a ine veci. Dost vela toho zjedol, hovorila som si, aj to je zelenina 🙂 Ozaj som sa vtedy dost narozmyslala, ako donho dostat ziviny.

brendaa
18. okt 2021

Sirup Peritol je na predpis, po porade s lekarkou?

autor
19. okt 2021

@marianarem ahoj, prosim ta tento bol ten jogurt kokosovy z dm?

marianarem
19. okt 2021

Ano to je on.

autor
19. okt 2021

@marianarem dakujem ☺️