2,5 ročný syn odmieta varené jedlo

michala1995
15. máj 2018

Prosim Vas o radu moj 2,5rocny chlapec odmieta varene uz dlksi cas teraz papa iba jogurty obcas chlebik.kupili SME si uz aj sirup na chut do jedla ale vobec nezabera...Dakujem za kazdu radu

obsadenemeno
16. máj 2018

@lenadka ja ti neviem. Za mojich mladych cias sa o probiotikach nevedelo, a deti boli ok. Osobne neverim na probiotika vo flastickach a tabletkach.... daj si domaci kefir a zarucene budes mat zive a ozajstne probiotika..... 😉

sense
16. máj 2018

Dieta nepotrebuje ani sirup na podporu chuti ani psychologicku zvlast ak nechudne a nechradne....dieta potrebuje matku kt ho nauci spravne jest...aj nasa by nejedla varene keby jej dam jogurty a sladkosti....treba byt dosledny a vydrzat male dieta sa samo nevyhladuhe....ponukat jest ale nenutit, preslo si tym snad kazde dieta a kaxda matku to stalo urcitu davku trpezlivosti...na ranajky trebars aj ten jogurt,desiata ovoc., obed normalny primeranu porciu.veku, nechce nezje ok, ine nebude zuadne sladkosti,presnidavky, a pod hov., zjes neskor...a hlavne dzusiky to je nieco co dieta nepotrebuje ale ze vobec a hlavne nie tie kupivane kt videli.cerstve ovocie z tgv zurich paris....

lenadka
16. máj 2018

@obsadenemeno no áno keď sme boli malý žiadne v tabletkách neboli, presne to poviem mojej mame keď mudruje ako ich mám deťom dávať. Dávam sporadicky, po liekoch (ATB) ich dávam pravidelne alebo pri črevnej viróze. No syn jogurty a kyslé mlieko moc nechce. Zje izbovej teploty a iba také čo nemajú kúsky ovocia s toho ho napína. Jogurty v jedle áno len samé ovocné nie. Škôlkarom som už nedávala iba občas. Dnes si tú dobrú mikroflóru nicime sami tým čo jeme.

ink
16. máj 2018

@lenadka biogaja má v sebe probiotické kmene, ktoré pomáhajú pri nadúvaní, inú službu neurobí. Každé probiotikum má napísané čo obsahuje a tie jednotlivé kmene si vieš vygoogliť,že na čo sú dobré. Len rada na okraj, keď skúmaš zloženie, dobré probiotikum spoznáš tak, že obsahuje aj prebiotiká - potravu pre probiotiká. Kým sú vo flaštičke, tiež potrebujú probiotiká z niečoho žiť, preto by tam mali byť aj prebiotiká, ktoré na to slúžia skôr než sa probiotiká dostanú do tenkého čreva.
A toto je možno ďalší typ, ktorý načrtla aj obsadenemeno. Strava. Priobiotiká by sa mali doĺňať prebiotikami (napríklad ovsené vločky, jabĺčka..).

kosicanka1
16. máj 2018

Ja odporucam raz mesacne 5dnovu kuru ArkoBiotic Defensis, nadupane probiotika, vitamin C, kolostrum, imunoglukan... biogaia nam tiez nesadla

lenadka
16. máj 2018

@ink ďakujem za info, vidíš ja som biogai-u pokladala za širokospektrálnejšiu. Zas dom sa niečo nové dozvedela.

yanni
16. máj 2018

@skjatqo Aj u nas ide sosovica 😉
Mozno Rada: var cervenu. Tu netreba namacat a nenaduva. Ale pozor, rychlo sa rozvari. Cize dat varit spolu so zemiakmi.

yanni
16. máj 2018

@lenadka Ja robim jogurty sama. Len biele. Ked si tam chcu nieco "nahadzat", ovocie, lekvar, müsli atd, tak kazdy podla chuti.

lenadka
16. máj 2018

@yanni istý čas som aj ja robila doma, ale sme sa ich objedli alebo čo, teraz kupujem, ale z času na čas spravím doma. Dcéra mala obdobie keď na raňajky nechcela nič iné len jogurt pred školou, vtedy sa mi to oplatilo doma spraviť, lebo sa zjedli.

lenadka
16. máj 2018

@yanni skôr sa bojím že je v jasliach alebo v škôlke ponúknu malému ovocný s bohate ovocím a uvidia ho 2x 😬

saslavka73
16. máj 2018

Baby predstavte si, že tieto deti čo nútite jesť raz budú držať diéty a odúčať sa jesť. Nebolo by lepšie nenútiť.

katmi
23. júl 2018

@diana20 ano. nechať ho hladného.. ak bude naozaj hladný, zje všetko, čo mu ponúkneš.. viem, o čom hovorím.. robiť 2,5ročnému hranolky mi teda príde dosť nevhodné, ale je to tvoje dieťa.. ak ich mu už musíš robiť, aspoň kúp také, čo sa dávajú do rúry a nie pečú na oleji..
presne ako napísala @lenadka.. dieťa zje to, čo vidí čo jedia jeho rodičia.. väčšinou to tak platí..