Čo môže pomôcť, aby dcéra prestala odmietať varené jedlo?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

moja 2-ročná dcéra odmieta jesť varené jedlo. Klasické rožky by jedla jedna radosť, jogurt jej tiež chutí na desiatu. Ale v rámci obeda obľubuje 2-3 polievky, začali jej však zovšednievať a už vymýšľa aj s nimi. Nasilu sa ani nepokúšam, pretože začne plakať a celý obsah v ústach vdýchne a potom sa dusí. Zje ešte mrazom sušené ovocie a samozrejme aj sladké, takže ústa ani zuby ju isto nebolia. Čerstvú zeleninu a ovocie tiež nechce jesť. Čítala som v iných príspevkoch o sirupe Pediakid, chcela by som ho kombinovať s Imunoglukánom, ak je to možné. Užíva pravidelne aj Imunor od imunológia kvôli častým ochoreniam horných dýchacích ciest a probiotiká ArkoDefences Kids. Som už zúfalá.

Čo môže pomôcť, aby dcéra prestala odmietať varené jedlo?

Môžem kombinovať Pediakid s Imunoglukanom?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete podávať Pediakid aj Imunoglukan. Ide u nej ale skôr o výberavosť ako o nechuť do jedla.

Skúste jedlo možno pripravovať nejako inak, zaujímavé tvary jedla, farby, iná konzistencia, iná teplota. Možno zapojte do kŕmenia iných členov rodiny. Je to alchýmia, viem.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas