3,5 ročné dievča nechce jesť

angelaa214
20. feb 2013

moja nechce riadne papat,len mlieko by pila s flase,..este stale..ma svoje oblubene jedla .. asi tak 4-5jedla.. tazko si zvyka na nove chute nove jedla..uz si nadnou hlavu nelamem,.,ale trapi ma to.kazdy den rozmyslat co jej dam papat..ked ona pije tolko mlieku a caju ,myslim ze ju to aj zasyti, . kolko razy som jej nechcela dat to mlieko,tak tolko razy mi vrieskala..kto poradi

ematko29
20. feb 2013

@angelaa214 ja mám tiež 3apol ročnu dcerku.Mali sme problém pribrať ona ani mlieko nechcela,Ale okolo 3rokov jej mliečko tak zachutilo ateraz pije skoro liter denne 😅 tiež ked jej nedám tak vrieska.Ja jej to nechcem zatrhnuť lebo sa bojím,že mi schudne.A obed aspon ti spapá,lebo moja hej

alena0305
20. feb 2013

@angelaa214 Kamarátkina dcéra do 3 rokov jedla veľmi máličko. Ako začala chodiť do škôlky - postupne sa naučila jesť. Ale stávalo, že v škôlke to zjedla - tak mama celá natešená to isté nachystala a doma to do úst nedala. Ale v škôlke zje takmer všetko - vidí, že ostatní jedia a vie, že iné nedostane. A dcérka nechodí do škôlky? Treba skúsiť nejako oklamať - pani doktorka povedala, že také "veľké deti" nemôžu iba piť mliečko lebo nenarastú a pod. Alebo skús niečim motivovať - kúpiť nejakú drobnosť za odmenu. Alebo jej skús dať biotin - pivovarské kvasnice v tabletkách. Chutí to hnusne - chuť do jedla bude - už záleží od vás - čo si vybojuje.

ematko29
20. feb 2013

@angelaa214 vieš čo ešte mi napadlo,že ked mi moja nechcela papať ,zistili sme že je chudokrvná,dala jej kvapky asa pekne rozpapala.Moja mi papa v podstate všetko len menej a mliečkoa vela

angelaa214
autor
20. feb 2013

@ematko29 .... tak moja mala papa ako kedy, podla nalady.. ale myslim, ze tak raz za den sa naje.. co myslim ze to je malo

majulkap
20. feb 2013

moj maly ma tiez 3.5 roka a jedava asi 4 druhy jedal stale dookola,ostatne nechce ani ochutnat,normalne ho az natahuje ked sa na nieco ine ako pozna pozrie a nie to este ochutnat,krv mal poriadku,bolo len podozrenie na celiakiu,ale nepotvrdila sa chodime na gastro a tam mi povedali ze deti v tomto veku mavaju take obdobia ze nechcu papat,ale moj takto nepapa asi od 2 rokov ked som ho prestala kojit,a bol aj v nemocnici a neviem co sa stalo,dovtedy vsetko jedol,tak na gastre nam odporucili nutridrinky,ale ze by mu chutili,tak sa neda povedat,mlieko nepije ziadne.V lekarni mi jedna znama povedala ze jej synovy nezaberali ziadne lieky ani vytaminy a teraz sa tal rozjedol ze skoro musi pred nim schovavat 🙂 tak uvidime....ale viem co je to ked dieta nechce nic viacej jest :(

angelaa214
autor
20. feb 2013

od septembra pojde do skolky.. dufam, ze sa to napravi

majulkap
20. feb 2013

aj moj pojde od septembra...tak tiez cakam ci sa to napravi

anjelicek26
20. feb 2013

@angelaa214 - zrusit mlieko. Je aj tak na to uz privelka a tolko bielkovin nie je dobre pre jej travenie a ani oblicky. A suhlasim, ze dat vysetrit krv, ci nie je chudokrvna alebo nema znizenu funkciu stitnej zlazy, pri oboch problemoch je nechutenstvo hodne problem.

zvedavamt
20. feb 2013

@angelaa214
tu je navod co s detmi,ktore nekcu jest a celkom ucinny, len vytrvat
http://www.ulozto.cz/xNctf3S/leman-kevin-pat-dn...
cim skorej sa dieta nauci jest,co mu rodic da na tanier,tym lepsie

schatzinkaschatzinko
20. feb 2013

@angelaa214 v prvom rade jej davaj papkat, to co jej chuti. Ked by aj cely den pila mliecko a staci jej to, tak jej to treba nechat, ponukat mozes vsetko, ale samozrejme, ale ona si aj tak sama vyberie, co jej chuti. Bola vzdy taka vyberava alebo je to teraz len docasny vrtoch? Ak to bolo od zaciatku tak, tak to bude viac menej vec s papkanim jej vlastna. Pribera? Je aktivna? V ziadnom pripade zrusit mlieko, ked ho dobre toleruje, nie je jediny dovod! Ked pises, ze je par veci, vychadza mi z toho, ze papkat papka, ale je vyberava. Ponuknut, ale nerobit nasilnosti. Pripadne, ak by bol zdravotny problem, vysetrit krv. Ale skor to vyzera na svojsky vzor jedenia. Mam nieco podobne doma, kakao 6x denne a som stastna, ze vypije vobec to... hlavu hore!

daol
20. feb 2013

moja ma tiež 3,5 tiež by len mlieko pila aj liter nikdy som neuvažovala že mlieko zrušim ale mame dohodu že najprv niečo zje a tak dostane pristala na to teraz nastupila do škôlky tak sa to trošku zlepšilo lebo neni doma a nemysli na flašku z mliekom ale keď dôjde domov tak si da a včera sme boli u lekárky a vravela že veľmi dobre vyzerá asi z toho mliečka🙂) keďže až tak nepoje

lilysk
20. feb 2013

@angelaa214
Ahoj
Pri 1 dcere som mala to iste -skakala som okolo nej od rana do vecera -dobre ,ze som neviem co neurobila aby nieco zjedla 🙂))..... pri druhej som precitala tuto knizku ,,A dosť! Francúzske deti nevystrájajú pri jedle ,,
http://www.martinus.sk/?uItem=136100
a uz nemame ziaden problem 🙂)
Vrelo doporucujem !!! 🙂)

ematko29
20. feb 2013

@anjelicek26 naozaj zaťažuje mlieko obličky tak velkého dieťaťa?som sa zlakla teraz 😕 moja popije fakt možno liter denne,ale bola chudulinká ateraz je taká akurát tak som sa tešila ,že z toho mliečka.

anjelicek26
21. feb 2013

@ematko29 - bohuzial fakt zatazuje. Filtrovanie tolkych zivocisnych bielkovin je proste zaberak. Tieto bielkoviny maju viac aminokyselin, tuku, cholesterinu... mliecna bielkovina je tazsie stravitelna a cim je dieta starsie, tym viac straca schopnost ju stiepit ako ke bolo malicke. Mliecny cukor vo velkom mnozstve tiez sposobuje bolenie bruska... ono v podstate v urcitom mnozstve je mlieko pre telo prospesne, ale netreba to prehanat. Liter je vela, ved to je vlastne kolko 2/3 z toho, co ti denne mala prijme tekutin, ze? Presla by som na acidko, to je uplne ina kapitola, ostala pri mliecnych vyrobkoch, syr, jogurt, ale na pitie vodicku...

zuzkalujza
21. feb 2013

Aj mi máme podobný problém. Malá bude mať 3 rôčky za týždeň. Tiež mám pocit, že žije len z mlieka. My teda ešte stále fičíme na Hami 4. Normálne mlieko nechce ani za svet. Popri tom trošku čajíku, alebo vodičky. Inak tak priemerne za deň: na raňajky jogurtík, na desiatu tak 2 - 3 piškótky, obed nič moc, pár lyžíc polievky a trošku z druhého (viac menej vždy len cestoviny, zemiaky, ryža) mäso skoro vôbec, keď tak tak skôr rybu, Na olovrant nejaké to ovocie ale aj to málilinko. Večer si pár krát odkusne s chlebíka, či rožteka. Medzi tým si pýta skoro stále mlieko. Spravím jej vždy len trošku tak 150 ml. To jej stačí. Mlieko pije ešte aj v noci. Aj sme skúsili skončiť no márne. Rastie a priberá normálne a aktívna je až moc. Lekárka povedala, že je to v poriadku, ak je malá v pohode. Tak neviem.

ematko29
21. feb 2013

@anjelicek26 dakujem pekne za radu 🙂

erika411
23. mar 2013

@zuzkalujza skoro ako keby som citala o svojej malej, kakao rano a vecer musi mat, obed ako kedy raz sa napapa raz nie, polievku vacsinou zje, ale druhe,tiez si da par lyzic a ze je napapana,kolko krat jej staci len nejaky chlebik a ze staci,ja mam na to strasne nervy lebo ma to trapi ze tak malo papa, uz vazne uvazujem ze pojdeme doktorke nech jej da nieco na podporu. ale zas ked je hladna ona si vypyta,tak ja neviem ci jej tak malo naozaj staci. a aktivna je tiez dost,az by som povedala ze hyperaktivna tak do nej tlacim hlavne tekutiny a ovocie

mamavera
24. mar 2013

@erika411 neviem, či pije tvoja maličká kakao z fľaše, ale predpokladám, že áno. To je pol litra, k váhe tvojej princezny je to priveľa. Ty by si musela vypiť toho kakaa vedro - ku svojej váhe. Chcelo by si ti ešte potom niečo jesť? nehľadiac na to, že kakao je sladké a veľmi zasýti. Takže zrušiť fľašu, ak ju už nemá, kakao maximálne raz do týždňa, dajme tomu v nedeľu na raňajky. Tvoja dcérka nepotrebuje chodiť k lekárke, potrebuje, aby si je dala päť krát denne pestrú stravu a medzitým nič. Žiadne keksíky, lízanky, cukríky, čokolády, na pitie len vodu, alebo minimálne sladený čaj, ovocný môže byť aj bez cukru. Skús si týždeň presne zapisovať, čo zje a pije, ale naozaj všetko a uvidíš, kde je chyba. Najväčšiu robíš tým, že konštatuješ - musí mať. Naozaj musí?