3 mesačný synček vôbec nechce papať

gerda125
29. mar 2012

ahojte mamičky. poraďte mi prosím, čo mám robiť, keď môj synček nechce papať. nespapá ani 120ml a ak náhodou spapá, tak potom neje aj osem hodín, ale s čajíkom nemá vôbec problém.neviem či ho mam nútiť alebo to nechať tak.

nani7278
29. mar 2012

A priberá? Možno je problém práve v tom čajíku. Naleje bruško, malý nemá pocit hladu, ale nedostane nič, len vodu... Je kojený? Podľa presného odhadu množstva asi skôr nie. Trvá tento problém dlhšie? Nemôže byť chorý? Ak máš chuť, tak napíš viac, za tým môže byť veľmi veľa vecí...

kokorunecka
29. mar 2012

@gerda125 Skús obmedziť čajík, ten robí veľmi často neplechu, ako ti napísala aj @nani7278 ...
Ono, ja podávam MM z fľaše-malá odmieta prsník, tak mám tiež presné množstvo...
Ale zas, moja čajík nechce, radšej sa bude ním dusiť ako by ho mala prehltnúť.. A to som sa snažila jej ho dať len keď sa jej čkalo, čo bolo pár kvapiek na lyžičke..

gerda125
autor
29. mar 2012

priberá. ja som mu začala dávať čaj najskôr preto, že mal koliku, no tak si nejako na to zvykol a má umelé mliečko.tiež používam fľašky od MM.a nemali sme tento problém, on krásne papal.no to len nejaký cca týždeň trvá, že nechce papať tak ako má, hryzie mi do fľašky, vypľúva mliečko. a doktorka mi povedala, že keď papá umelé mlieko mal by piť viac čaju, pretože z umelého mlieka zapeká. a nemôžu mu ísť zuby??? jeden deň papá skoro každé 3 -4,5hod, a na druhý deň prejde aj 10 hod a on nechce papať...

adnrea
29. mar 2012

Ahojte baby. Ja mám podobný problém. Tiež máme tri mesiace, sme plne kojení a čajík nepijeme. Malý posledné dni nechce papať. jždy sa napapálen keď mu mliečko ide kvázi samo. Zadné mlieko vôbec nesaje. Dokonca dnes nechcem piť skoro vôbec, lebo mu to samé netieklo. Vždy keď sa prisaje tak otvára pusinku ako kaprík ale nesaje.
čo mám robiť?
Prosím poraďte. Snažím sa ho stále prikladať, aj mu skúšam mliečko strieť do pusinky ale nič nezaberá :(

gerda125
autor
30. mar 2012

@adnrea No ja som mala tento istý problém a nakoniec som mliečko stratila. Tiež spapal iba to čo mu tieklo a viac nechcel, aj keď bol hladný, pretože sa mu nechcelo ťahať, tým pádom som bola nútená prikrmovať nakoniec som mliečko stratila. ale nevzdávaj to, bojuj.

anjelicek26
30. mar 2012

@adnrea - skor zavolaj laktacnej, nech sa na to prijde pozriet domov. Mne dcerka takto kedysi odmietala - bolo to len par dni - a v presne 4 mesiacoch jej vysli zuby.... ja som medzi to odsavala - ked si ona nedala - aby sa mi neznizila produkcia mliecka a po par dnoch sa zasa prisala ako pirana..

adnrea
30. mar 2012

gerda125. môj malý nekaká zelené hovienka, dokonca mi za mesiac pribral 860 gramov. no včera mal taký nejaký divný deň, Dneska sa v celku dobre napapal, ale musela som vystriedať prsníky. Tak uvidíme. budem bojovať 🙂

anjelicek26 asi budem kontaktovať laktačnú, lebo ako som hovorila hladný neni, priberá ale každé kŕmenie je problémové.

gerda125
autor
30. mar 2012

@adnrea laktačná ti určite pomôže.

katkavv
30. mar 2012

ahoj,
my sme mali to iste, ale maly nepil mlieko od 2 mesiacov, museli sme mu davat, ked spal alebo bol v polospanku, no hrozne obdobie ... menili sme mlieko, cumle, flasky, nic nepomohlo ... casom to preslo, okolo 10 mesiaca pil sam aspon 200ml, ale to uz papal jogurty a mliecne kase, je z neho krasny a zdravy chlapcek 🙂 drzim paste !!!

hoogy
30. mar 2012

@gerda125 jaj neviem preco niektore doktorky toto odporucaju ze pit vela caju pri UM.moj maly bol do 2m na umelom a caj ani vodu vobec nechcel a vobec ho nezapekalo. nas sa naucil vodu pit az ked pil z pohara takze okolo nejakeho roka mozno. obmedz ten caj lepsie tecie cez plasku a tym padom je dieta lenivsie potom tahat mliecko a este si tym zaplni zaludok.

tinki
30. mar 2012

@gerda125 a nemal ekzém na líčkach?

baschmil
30. mar 2012

@adnrea ahooj ja mam ten isty problem s 2 mesacnym syncekom, pribera pekne ale krmenie je hrozne neviem ci mu uz nestaci tolko mliecka alebo ci si ho nevie vytiahnut lebo je hrozne nervozny a place...a my mame k tomu vsetkemu aj problemy s kakanim ..bez rektalnej rurky to ani nejde ...a len kojim ale uz stracam silu sa dookola trapit...aj ked nechcem prestat kojit pokial to bude mozne

adnrea
30. mar 2012

baschmil ahoj. no tak nastastie my s kakanim problem nemame... no raz za par tyzdnov kakava zelene hovienka ale tak to nemusi byt hladova. uvidime no ako to pojde dalej. dneska mu to ide celkom fajn 🙂
Tak drzim vam palceky..... 😉

gerda125
autor
30. mar 2012

@baschmil tak my sme rektálnu rúrku použili asi 2x a dosť, pretože detičky si rýchlo zvykajú na dobré a keď mu zlenivejú črievka viac sa sám nevykaká. tiež sme mali koliku, treba len cvičiť nožičkami, masírovať bruško. aj kvapky biogaia pomáhajú a nám pomohol aj infacol.

gerda125
autor
30. mar 2012

@hoogy no skúsim ho obmedziť a uvidíme čo daľej

gerda125
autor
30. mar 2012

@tinki no mali sme aj ekzem,...no skôr to boli potničky ktoré som natieral vodičkou ale on strašne vysušovala pokožku, tak to vyzeralo strašne, ale potom som mu to natierala excipialom a to pomohlo

tinki
30. mar 2012

@baschmil ahoj, moja mala strašnú koliku a ešte aj reflux. Tiež som myslela, že to nezvládnem. A kojíme doteraz. 😉 Treba vydržať, najneskôr do pol roka a potom bude ok..uvidíš..A rektalnu som používala dokedy trebalo a nezvykla si. Hneď ako jej dozreli a zosilneli črievka, vedela sa sama vykakať. Pri staršej som nepoužívala a trápila sa, no a po 3 mesiacoch sme prešli na umelé. Prečo neuľaviť deťom, keď to ide..

@gerda125 ja len či nemal na líčkach vyrážky...Deti keď nechcú piť materské alebo aj umelé mliečko, môžu mať totiž alergiu na mliečnu bielkovinu, alebo intoleranciu laktózu. Naštuduj si tie témy, tu na koníku...ktovie, či sa niekde nenájdeš...Dieťatko neodmieta mliečko len tak z rozkoše, zrejme mu niečo vadí.. 🙂

baschmil
30. mar 2012

@tinki aj my mame aj koliku aj reflux aj nechce kakat sam a dva mesiace len placeme ☹ vyskusali sme uz snad vsetko, sabsimplex,espumisan, babycalm, biogaiu, teraz skusam kvapky astomin od diochi a vkuse masirujeme cvicime, teple obklady , davam ho na brusko casto, nosime ho, polohujeme a nic ☹

tinki
31. mar 2012

@baschmil kolika sa nedá vyliečiť, ty len môžeš malému zmierniť bolesti. To prejde časom samé. Musíte len vydržať. Potom už bude dobre.