7 mesacna dcérka pije od narodenia len materské mlieko

22adrika22
11. nov 2018

Dobry vecer, ide o to ze odmieta vsetko ci iz ide o cajik, štavičku ovocnu, mlieko umele, skusila som vsetko, dokonca aj moje mlieko odsate z tej flašky vypluje, cize chce len cici, kamaratka nekojička ma upozornila ze ked ju budem kojit dlho tak bude na mna naviazana a dalsie roky sa nikam nedostanem,... Co mam robit, uz skoro rok nikde nechodim lebo mala odmieta pit nieco ine ako moje mlieko,...

lindusss2016
12. nov 2018

@22adrika22 inak a lyzickou si neskusala? Doma iste nemas sediet, kvoli dietatu sa z teba nemusi stat clovek jaskynny. Ja osobne som to myslela na noc, cez den je samozrejme, ze aj matka potrebuje obcas niekam ist

hettinka
12. nov 2018

@evittam omyl, ja som svoje deti nekojila, respektíve len krátko a keď sa naučili pit z fľaše, prsník veľmi rýchlo odmietli a musela som odsávať (kým bolo čo) a dávať im tak.
Ja som veľmi chcela kojiť, ale deti mi na prsníku chudli a iné východisko nebolo. Ale pojem “dojcomatka” pobavil. Pekný deň.

To, či bude dieťa neskôr chorobne naviazané, to je skôr povahou, možno aj pohlavím dieťaťa, ako kojenim. A separačnou úzkosťou viac trpia deti, ktorých matky ich príliš skoro “ odkladali”. O tej však môžeme hovoriť tak od 2,5-3 rokov, nie v 7 mesiacoch.
Moja staršia bola nekojena, chodila som od nej od 2 mesiacov do roboty na pár hodín do týždňa a v 3 rokoch robila v škôlke taký cirkus, že musela chodiť naobed domov. Spala s nami v spálni do 4 rokov a celkovo je doteraz naviazaná na rodinu, už je skoro dospela, všelikde chodí, ale keď niekde je, stále mi aspoň napíše cez messinger. Mladší je úplne iný, ten si ide svoje, keby mu ja nezavolám, aj cely deň sa neozve.

Inak, doma sedieť mamina nemusí, však s dieťaťom sa dá dnes už ist skoro všade, teda okrem barov a divadla. Do kina som šla prvýkrát po 3 rokoch ... na animák 😂. A dovolenky, výlety a nákupy tiež s dieťaťom v pohode, aspoň sa socializuje.

evittam
12. nov 2018

@hettinka No len to neznamená,ze ked tvoje deti prsnik odmietli,ze to plati pre vsetky. Ako som uz napisala moje pili z fľaše,mali cumel a normálne som dojcila a nie som sama.😉 Takže ti mozem napísať to iste-omyl.

lindusss2016
12. nov 2018

@evittam suhlas, starsiu som od narodenia dokrmovala klasika z flasky a veru prsnik nikdy neodmietla 😂

hettinka
12. nov 2018

Kamošky, švagriné, ktoré kojili, ani jedna nedávala fľašu, deti z toho piť nevedeli. V 7 mes. učiť nasilu na fľašu je podľa mna už zbytocne, navyse ak ju odmieta, take sa už čoskoro napije aj z pohárika, alebo cez taký ten sosacik.

sono2
12. nov 2018

@terezia1988 tvoje dieťa sa správa úplne normálne. Ročne dieťa nechápe, prečo má byť zrazu samo. Všetko sa časom zvoľní a ešte ti bude ľúto. Tak isto ako zakladateľka a ty, máte ešte veľmi malé deti. Moja dcéra tiež plakala.. keď šiel jeden preč muž alebo ja, neskôr som to bola aj som, len ja. Keď sa zabavi sama, bude väčšia, samostatnejšia...
Dievčatá, ja nechápem, čo očakávate od tak malých detí? Trocha obety hmmm?

evittam
12. nov 2018

@sono2 Obety? Ved to dieta nenechavame same. Neviem preco takto navazovat dieta len na matku.....Aky to ma zmysel? Ale každá nech si robí ako uzna za vhodné.

hettinka
12. nov 2018

@evittam dieťa sa naväzuje na matku prirodzene. Či už kojí, alebo nie, ona je do isteho veku stred jeho vesmíru, najbližšia osoba. Nie je to otec, ani babka, ani nejaká opatrovateľka. Postupom času už dieťa dokáže vydržať aj s niekym iným, ale to všetko príde samo. Ešte bude mamám ľúto, že si to viac neužili, keď si dieťa v puberte často ani nespomenie, že by bolo fajn sa pritúliť, porozprávať.

Dieťaťu treba venovat čas a v istom veku ho potom aj “ nechať ist” svojou cestou. Nejaké rušenie dieťaťa v 10 rokoch neuznávam, ale tu hovoríme o 7-mesačnom maličkom dieťaťi. Ja ten venovaný čas neberiem ako obetu, deti som mala plánované, chcela som ich a aj s nimi potom byt, tráviť s nimi čas.

hettinka
12. nov 2018

“Nejaké rušenie dieťaťa v 10 rokoch neuznávam, ale tu hovoríme o 7-mesačnom maličkom dieťaťi.“ - malo byt: Nejaké dusenie dieťaťa v 10 rokoch neuznávam, ale tu hovoríme o 7-mesačnom maličkom dieťati.

sono2
12. nov 2018

@evittam A na koho má byť naviazane na suseda?
Veď matka je nenadarmo jedna otec tiež. Sú to dieťaťu najmilšie osoby. Ako dieťa starne sa to mení. Mňa už moja čoskoro 2 ročná dcéra tmada tak nepotrebuje ako v roku. Áno, bolo to náročné, ale dieťa si to vyžaduje. Veď to všetko raz prestane. Tu hovoríme o tak malých deťoch. Mamičky poradia a pomaly by hneď chceli aby deti boli samostatné. Veď to je nereálne.

evittam
12. nov 2018

@hettinka Ved preto som to napísala. Ja nikde nepisem,ze som to brala ako obetu ako som tiez nebola pri dieťati 24/7 do neviem kedy. Ked som potrebovala isla som kam som potrebovala. Nebola som prec dni a noci,max.2-3h. Ziadna katastrofa sa nestala a ani nikto nepriniesol žiadnu obetu.😁😉

evittam
12. nov 2018

@sono2 Veľmi zle si ma pochopila. Nevadí. Co uz.

malasandrika
12. nov 2018

@22adrika22 ženy, ktoré nedojčili určite veľa o tom dojčení vedia 😂
Nikam sa nedostaneš? Keď bola dcéra menšia, dala som ju do šatky a išla som, prsník mala stále v dispozícií, neskôr som ju dávala do kočíka a zvykla si, že nedostane prsník každých 10 minút. Teraz bude mať dva, chodím s ňou ku kaderníčke (4 hodinový proces), na kozmetiku, nákupy, dovolenky, výlety v zahraničí, je to moja parťáčka. A keď už teda veľmi prsník chce, idem a riešim (nadojčím) 😂

yanni
12. nov 2018

NEcitala som diskusiu, ale to je uplne normalne. Kojene dieta nepotrebuje nic ine pit. Pri zavadzani prikrmov teba ponukat vodu. Niektore deti akceptuju vodu rychlo, niektorym to trva dlhoooo. Ale nic sa nestane. Ked necche flasu (nasi tiez nemali klasicke flase), kup nekvapkajuci poharik a nech skusa sama. Po case to pojde, neboj.
Ja som naar. dceru kojila 1,5 roka, pokym sa sama neodstavila. Aka zacala poriadne jest aj normalne jedlo, po case akceptovala aj vodu. Jednoducho poharik s vodou (mala som ten Avent) stal vzdy tak, aby nan videla. Tiez v noci som kojenie casom zrusila a dala jej do postielky poharik s vodou. Caj nepije doteraz ani jedno zo 4 deti. Stavicky a ide blbosti by som neponukala. Zle navyky. Naucis si na sladke a potom uz bude vodu uplne odmietat.
Dcera ma 3 roky a takmer 4 mesiace a pije doteraz len cistu vodu, klasika mlieko a veeeeelmi zriedka 100%tnu jablkovu stavu zriedenu s obycajnou vodou. Ale väcsinou pyta len vodu.

sono2
12. nov 2018

@evittam možno si to veľmi zle napísala.

terezia1988
12. nov 2018

@evittam pretože nechce byt s nikym okrem mňa....ak ma nevidi dlhsie ako 20 minut tak plače ja ju kojim už len 2krat do dna a v noci

saslavka73
15. nov 2018

Pohár príp. slamku.

katkakub
15. nov 2018

@zabina27 tento nazor je podla mna uplne zly, ze musi vediet pit z flasky... deti nie su hlupe... keby doslo k takej situacii, ze sa nemozu nakojit, a trva to dlhsie, poradia si aj s flasou. Ale naco ich, to ucit len "pre istotu" a mylit ich a flaskou a ohrozovat tym kojenie??? A este aj radit to inej mamicke, ktora sa mlzno na zaklade toho pusti do uplne nezmyselneho nakupovania flias a striedania cumlov, ze co vyhovuje?

meluela
15. nov 2018

@22adrika22 zachvilu sa nauci z hrnceka pit
neviem kam sa potrebujes dostat ... predpokladam ze asi ze nemozes nechat dieta s niekym inym (?) .. najlepsie je asi skusit na par hodin ju nechat trebars u babicky a ta nech jej ponukne ked tam nebudes .. za par hodin sa nedehydruje a uvidite .. mozno je to len nejaka faza, pockaj nenaky mesiac a skuste znovu .. teda ak sa nutne niekam neponahlas

katkakub
15. nov 2018

@22adrika22 jaa neviem, ale mne tie dnesne mamicky ( vratane mna) pridu uplne dezinformovane... ja kym som nezacala realne kojit po narodeni dcerky a kym sme s dojcenim nezacali mat problemy, posluchala som rady "starsich" a videla som, ze su mi naprd... nepomahalo, lebo mi radili flasky, cumle, umele mlieko, zavinovacky, kociar, atd atd... a moje dieta NIC z toho absolutne nepotrebovalo. Nemusela by slm kupit absolutne nic. Ziadne flase s naustkom, ziadne cumle, ziadne odsavacky... To.male potrebovalo len mna a moj prsnik (velmi.zjednodusene). Teraz uz to vidim inak.

a k tomu odmietaniu inych tekutin. To dieta proste vie, ci je smadne. Tekutiny dostava v prikrmoch a v materskom mlieku a ak dost cika (ma aspon 6 riadne pocikanych plienok denne) , nic sa nedeje. Neriad sa radami okolia, ze "uz daj cajik, potrebuje aj ine pit", "aj kravske mlieko by uz mala",... blablabla... nemala a nemusi. Absolutne. detsky traviaci system je tak nedokonaly, ze to "podla vsetkych nedokonale materske mlieko" len prispieva k jeho dovyvijaniu, k vytvaraniu spravnej crevnej flory, k posilnovaniu imunity, dodavani velmi hodnotnych zivin, protilatok, a samozrejeme, tekutin... nic lepsie pre to dieta proste neexistuje.. caj len zbytocne zatazuje oblicky, lebo ho musia filtrovat a okrem ineho - kupovane caje su samy sajrajt....

snad som nebola moc vulgarna :D ale tieto uplne scestne rady ma uz naozaj niekedy vedia vytocit :P

katkakub
15. nov 2018

jejda a zabudla som. Ze k comu alebo komu sa ma to male dieta naviazat ak nie k vlastnej matke??? A koho alebo co ma aktivne vyhladavat, ak nie vlastnu matku? Ved deti su uplne bezbranne, tak strasne tuzia byt s nami a my ich zase za kazdu cenu chceme na chvilu "odlozit", aby sme mohli niekam vypadnut.... Ked sa clovek aspon trocha dokaze vcitit do toho maleho cloviecika, tak mu ani len na rozum nezide, ze "idem ho naucit na flasu, aby ho mohol postrazit ktosi iny...". Na 2-3 hodiny dieta vydrzi (s inou blizkou osobou) aj bez kojenia, .. Ale naco riesit dlhsie casove useky u tak malych deti, ked to nie je nutne? (hospitalizacia matky napriklad). Vsade ten krpec moze ist s matkou a , ludia, ono to je uplne normalne ;) A pre tie deti nie je nikto viac, ako ich matka... Bezpecny vztah s matkou vytvara doveru v cely svet. A skore, nedobrovolne (zo strany dietata) a caste odputavanie od matky zas naopak nedoveru.

zabina27
15. nov 2018

@katkakub no to je tvoj názor, ja mám proste iný a nerypem preto do teba, že tvoj je zlý... Ja nám svoj na základe mojej skúsenosti s mojimi deťmi, ktorým si predstav nestačilo kojenie, potrebovala som ich dokŕmiť umelým. Lebo si predstav, že každé dieťa aj mamina je iná, niekde to ide, niekde nie 😉 a stojím si za tým, že dieťa má vedieť piť aj niečo iné ako MM a aj inak ako z prsníka. Vôbec som nepísala, že to musí byť cumlova fľaška... A čím skôr si na to zvykne, tým je to pre všetkých ľahšie

katkakub
15. nov 2018

@zabina27 ano, je to aj o nazore... mne ani neslo tak o ten tvoj nazor, ako o to, ze to niekomu niekto poradi a potom sa kojenie uplne pokazi kvoli cumlom a flaskam a mamicky sa cuduju, ze mlieka nie je, ze male sa nechce prisat, ze kojenie zrazu boli, ze sa dieta "odstavi" samo v 3 mesiacoch, atd... proste ak zena chce svoje dieta kojit, flaskam a cumlom je najlepsie sa vyhnut... hoci su aj mamicky, ktore to davaju aj s cumlami, zrovna toto nemusi byt ten pripad... ja napriklad uplne presne viem, ze moja dcera bola z toho len domylena, zle sa mi prisavala, revala, mlieko mi ostavalo v prsiach a ona to nevedela vypit... az ked sme totalne vsetky umeliny zahodili, zacalo to byt lepsie... to je zas moja skusenost

xxxkatka
17. nov 2018

@katkakub 7 mesacne dieta, ktore papa aj ine nielen mliecko uz potrebuje aj ine tekutiny ako materske mlieko, najlepsie vodu pripadne nesladeny caj.

evittam
17. nov 2018

@katkakub Aha cize poradiť moze len ta matka,ktora tvrdi to co ty-cize žiadne cumle a fľašky..... Lebo to je tvoj nazor a tvoja skusenost.

evittam
17. nov 2018

@katkakub Mne zase pride scestné rozdavanie rad "dojcomatiek" ako nema mamicka nic ine robit len lezat naha v posteli a nahym dietatom a mat ho na prsniku 24/7, lebo inak stratí mlieko, nebude dojcit a neviem co....Ale pre niekoho je to normálne...

henikav
17. nov 2018

Skus jej dat vodicku normalne z pohara. Nasa tiez nechcela v jaslickach nic pit to mi hovorila ucitelka. Mna to prekvapilo, dala som jej vodicku do pohara a pekne pila a to zas ucitelka bola prekvapena ze taka mala a pije z pohara. Jasne ze ja som jej ho drzala, ale my sme sa od malicka neflaskovali, ziadne uciace sosakove flasticky a moderne hovadinky. Normalne sa napila hocikedy aj z mojho pohara ked sme sedeli pri stole spolu. Vtedy sme vlastne prisli na pricinu v jaslickach, oni jej podsuvali vselijake flasticky, s cumlikami a sosacikmi, ale potom jej uz davali normalne z pohara. Skusaj, kazdemu dietatku vyhovuje nieco ine.

katkakub
17. nov 2018

@xxxkatka nepotrebuje... caj uz vobec nie. S tou vodou suhlasim, ak je to nutne,.cize dieta nema dost pocikanych plienok... inak mlieko nahradza tekutiny

nini1010
17. nov 2018

@22adrika22 To s kojenima tym ze sa nikam nedostanes je blbost.7 mesiacov nie je ziadna dlha doba.Aj moja mala pila do tohto casu iba moje mlieko a velmi tazko som ju privykala ajna flasu,ale nauvila sa.v 11 mesiacoch sa sama odstavila cez den a za par tyzdnov aj v noci.Takze neries kamaratku a rob len to co ti hovori materinsky instinkt.

xxxkatka
17. nov 2018

@katkakub ked uz nema pocikane plienky je velmi zle, hadam nemusime ist do extremov pri 7 mes. dietati len aby sme zistili, ze k tuhej potrave pridat len mliecko je naozaj malo. Mlieko nahradza tekutiny (ak nehovorime o horucom lete) naozaj len u malilinkom babätku, ktore je dojcene na poziadanie, ale urcite nie pri 7 mes. s prikrmami.