Mám 10 mesačnému synovi znížiť príjem mlieka počas dňa, aby viac papal tuhú stravu?

Zodpovedané
1. jan 2021

Dobrý deň,

10 mesačného syna som prestala dojčiť, lebo nechcel papať z prsníka. Cez deň pije kravské mlieko dvakrát. Keď ide spať po 180 - 200 ml, niekedy menej. V noci pije mlieko 2 - 3x po 180 ml, najviac 200.

Cez deň mi moc nechce papať varené. Pár lyžičiek.

Mám znížiť príjem mlieka cez deň?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade by som Vám chcela odporučiť do 3 rokov dávať na pitie umelé mlieko pre dojčatá, nie kravské. Minimálne do 1. roka je to priam zlá voľba dávať mu piť kravské! Obsahuje zlý pomer iónov, niečoho malo, niečoho naopak príliš a zaťažuje organizmus dojčaťa!

Pár lyžičiek je fajn, respektíve nie je to nič výnimočné, že neje viac. Treba vždy dávať príkrmy pred mliekom, ale keď spapá málo, je hladný a preto sa dosýti mliekom..

Kŕmiť dieťa je treba keď nie je príliš unavené, to často spôsobuje, že nechce spapkať veľa a mliekom sa upokojí pred spaním.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas