Aké a koľko sladkosti dávate deťom?

lady511
22. júl 2014

Ahojte chcela by som sa opýtat kolko a ake sladkosti dávate svojim detičkám? dakujem 😉

mechurik
23. júl 2014

aj tak vam prejdu 12tim rokom a vsetky pojdu do MC Don....🙂 neurobite nic proti tomu partia je partia.

stanislavao
23. júl 2014

my sme jedli sladkosti a aj moje deti jedia sladkosti. najradsej maju napolitanky - fidorka, horalka. tie mame stale doma. mozu si zobrat, ked maju chut. zjedia mozno 1 denne, niekedy aj niekolko dni si nespomenu. mame doma aj lizatka nimm 2 lolly - su uzasne, aj ja ich mam rada. cokolady ich nelakaju. obcas kupime kinder vajco, starsi ma rad Tender od Milka. nemyslim si, ze zakazovat sladkosti je dobre. v skolke sa k nim tak ci tak deti dostanu a ako sa hovori "zakazane ovocie najlepsie chuti". nejedia podla mna moc sladkosti a nie som zastanca tych celozrnnych a cerealnych nechutnych tyciniek a pod. ani ja by som to nezjedla a nechcu to ani deti.

ivetoy
23. júl 2014

nasa ma dva roky a ked zje obed tak jej supneme ak chce,gumeny cukrik ci dva ,alebo dva kocky cokolady,nie viac,potom jej poviem a narezem radsej ovocie....a ona to berie bez probemov

siska53
3. aug 2014

Od urciteho veku rozne,ale..snazim sa to eliminovat na minimum a skor piect domace..rovnako robievam i domace nanuky.
Pouzivam rozne muky,bielu skor len ako doplnok a cukor najcastejsie trstinovy,do nanukov a domacich -acikov xylitol.
Ale obcas sa nevyhneme ani sladkostiam z obchodu,to skor gumenne cukriky a suche keksy ci musli tycinky alebo obcas cokoladu,najlepsie horku. Mala zacala len teraz,akurat na Vianoce mala povolene domace kolace,inak az po 2.r. Aj to maju limitovane. Maly ma rad tic-tac,to ma za sladkost tiez,on vsak ma uz 4r.prec.

nutrimas
4. okt 2014

Velmi vhodnou a hlavne zdravou nahradou bieleho cukru je Brezovy cukor, ktr. neprekysluje organizmus, je nizkokaloricky, ma nizky GI7, cize je vhodny aj pre diabetikov, tehotne aj dojciace mamicky a samozrejme deticky. Mozete ho pouzit tak ako biely cukor, okrem kysnuteho cesta. Pretoze brezovy cukor nereaguje s kvasinkami, nici ich. Je preto vhodny aj pri lieceni mykoz, kandidoz. Chutovo je podla nasho nazoru lepsi ako stevia. Odporucame jednoznacne.
Najdete ho aj v nasej ponuke okrem inych zdravych potravin a doplnkov vyzivy.
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
@lady511

zuzudanovska
24. aug 2016

Ja kupujem môjmu synčekovi výrobky Hipp čučoriedkové a jablkové ryžové oplátky, kde nie pridaný cukor, Baby sušienky od Nestlé, Hami Safari tie má veľmi rád 😀 . Sunárek jablkové krúžky a jahodové srdiečka tie miluje zo všetkého najviac, ale samozrejme po jedle 😉 Cukríky, lízatka, napolitánky to vôbec nie 😀 😀 😀

matka1989
24. aug 2016

@babulka82 ty si ale matka. ze sa nehanbis ... toto davat detom? vies co to obsahuje?

zuzudanovska
31. jan 2017

Môj syn sladkosti nejedáva vôbec. Nikdy som ho ku ich konzumácii neviedla. On skôr ovocie a Hipp ovocné tyčinky, ktoré obsahujú sušené ovocie, ovsené vločky a koncentráty z rôznych ovocných štiav :D

bulino1
11. okt 2017

Cukru pre deti co najmenej, sladke vody vobec - tie su sami cukor. Hnedy cukor je trochu odrb, pretoze pravy hnedy trstinovy cukor obsahuje vyse 97% sacharozu a len velmi male mnozstvo mineralnych latok. Takze ak by ste z neho chceli mat nejake pozitivne ucinky, museli by ste ho zjest velke mnozstvo. A co sa tyka tych vitaminovych cukrikov, tak neviem ci je to dobra volba, kedze cukor znizuje ucinnost vitaminu C - ak to chcete exaktnejsie, tu je kratky clanok o tom ako cukor znizuje imunitu: http://zdravopedia.sk/clanky/zdrava-vyziva/zniz....

ninah1486
26. apr 2022

nasim skoro ziadne, oni si to same nepytaju a ja im ich pod nos nebudem davat

beahavala
27. apr 2022

nase ked chcu môzu si vziat ale podmienka je sa najprv normalne napapat, popravde ich moc nejedia