Aké mlieko pre alergika na kravskú bielkovinu?

luciannka83
10. dec 2012

Ahojte mamičky. Mám 8 mesačného synčeka. Asi pred mesiacom sa u objavila atopická dermatitída na líčkach. Kožná nám kázala dávať HA nutrilon, nakoľko sme dávali len obyčajný. Syna čiastočne dojčím, dá sa povedať, že už len symbolicky. Ha nutirilon nechce piť odmalička. Na radu laktačnej poradkyni som vysadila nutrilon úplne. A teraz moja dilema. Čo mu mám dávať piť miesto nutrilonu? Kozie mlieko nechce, z ryžového mlieka ho zapeká, ovsené nechce tiež, Ha nutilon ako som písala tak tiež nie. Dávam mu zatiaľ aktíviu alebo jogurtové mlieko. Na raňajky jogurt, na olovratn jogurtové mlieko a po večeri mu ju rozriedim aktíviu s prevarenou vodou a dám do fľaše, kvázi ako mlieko, aby mal nejaké tekutiny, lebo nechce mi piť ani vodu ani čaj. Neviem z čoho mu mám robiť večer kaše, kedže na vode chutné veľmi niesú a rastlinné mlieka tiež chuť veľmi nedodajú. Trápi ma aj to, či bude mať jeho strava s jogurtmi dostatočnú výživovú hodnotu, čo sa týka bielkovín, sacharidov a tukov. Neviete koľko gramov bielkovín, tukov a sacharidov by malo také malé dieťa v dennej dávke prijať? Ďakujem Vám veľmi pekne.

soldi
10. dec 2012

@luciannka83 ja mojmu davam od deviateho mesiaca, kedy sa odstavil, mandlove mlieko 🙂 pije ho doteraz, vyskusaj 🙂
ak zje za den jeden jogurt plus 250 ml mandloveho mlieka tak mu to pokryje dennu davku 🙂

luciannka83
autor
10. dec 2012

@soldi Pozerala som aj to, ale keďže by nemal jesť orechy, lebo je potencionálny alergik, tak by mandľové mlieko mohol? Ako chutí to mandľové mlieko? Cítiť ho za mandľami? A nezapeká?

soldi
10. dec 2012

@luciannka83 mandlove mlieko sa odporuca od sest mesiacov, mandle nepatria medzi silne alergeny 🙂
chut Ti tazko popisem, treba ochutnat, su rozne na trhu, ja kupujem take, kde je zlozenie voda, 7% mandli a agavovy sirup na osladenie. ma taku neutralnu chut mierne do sladka. podla mna po mandliach moc necitit.
a mojho maleho z neho nezapeka 🙂

majakuca
10. dec 2012

A neskúšali ste Nutrilon Allergy Care? Je určené pre deti s alergiou na bielkovinu kravského mlieka. Do jedného roka má dieťa nárok na čiastočnú úhradu poisťovňou. Od 1 do 3 rokov má nárok, len so súhlasom poisťovne, to potom predpisuje už alergológ. Ja používam ryžové a ovsené s pridaným kalciom z DM drogérie. Majú tam aj sójové a aj mandľové. Dá sa z nich v pohode aj variť, aj krupica je chuťovo dobrá.
Neviem, čo Vám povedal Váš pediater a alergológ, no môj syn je tiež alergik na BKM a má úplne vylúčiť akékoľvek mlieko - kravské, kozie, ovčie. Taktiež aj výrobky z neho, čiže aj jogurty, aktimel, bryndza, pomazánky... komplet všetko. a aj detské kašičky kupujem nemliečne.

majakuca
10. dec 2012

@luciannka83 A neskúšali ste Nutrilon Allergy Care? Je určené pre deti s alergiou na bielkovinu kravského mlieka. Do jedného roka má dieťa nárok na čiastočnú úhradu poisťovňou. Od 1 do 3 rokov má nárok, len so súhlasom poisťovne, to potom predpisuje už alergológ. Ja používam ryžové a ovsené s pridaným kalciom z DM drogérie. Majú tam aj sójové a aj mandľové. Dá sa z nich v pohode aj variť, aj krupica je chuťovo dobrá.
Neviem, čo Vám povedal Váš pediater a alergológ, no môj syn je tiež alergik na BKM a má úplne vylúčiť akékoľvek mlieko - kravské, kozie, ovčie. Taktiež aj výrobky z neho, čiže aj jogurty, aktimel, bryndza, pomazánky... komplet všetko. a aj detské kašičky kupujem nemliečne.

sorciera24
10. dec 2012

@luciannka83 kozie🙂

evickapooh
10. dec 2012

moja vacsia mala alergiu na BKM aj na laktozu,pili sme nutrilon soya ,potom sojove mlieko krabickove - Joya,my sme nemohli ziadne mlecne vyrobky.... ale ziadne!~a stav sa hned upravil po 1 tyzdni...potom ked mala uz len laktozovu intoleranciu vtedy uz nam gastroenterologicka dovolila aktivia a podobnme ml. vyrobky.

soldi
10. dec 2012

@sorciera24 ale vsak pise, ze to jej maly nechce 😉

sorciera24
10. dec 2012

@soldi nech ho skusi trosku osladit, kym si zvykne na chut.....(viem,z e nie kazdemu chuti...;))

@majakuca nechapem preco, ked napr. kozie mlieko naobsahuje bielkovinu kravskeho mlieka..... 😕

soldi
10. dec 2012

@sorciera24 tak neviem, ci je zrovna najlepsi napad sladit mlieko 8 mesacnemu. 😒
v pohode prezije aj bez mlieka 🙂

sorciera24
10. dec 2012

@soldi to je fakt, tu chvilku vydrzi aj bez mlieka....

majakuca
10. dec 2012

@sorciera24 Na to ma upozornila lekárka, že pokiaľ je dieťa alergické na BKM a bude konzumovať kozie mlieko, môže dôjsť ku skriženej reakcii alergénov. Doporučila nám nekonzumovať ani ovčie, hlavne bryndzu, z toho vraj zapeká. Tak zatiaľ sme vylúčili všetky a časom uvidíme, čo bude ďalej.

sorciera24
10. dec 2012

@majakuca neviem, ci ta lekarka ma cosi o tom nastudovane, abo co.....o ovcom neviem, ale praveze kozie mlieko je uplne idealana nahrada za kravske, lebo vacsina deti je fakt alergicka na bielkovinu kravskeho mlieka, ale tu kozie neobsahuje.....okrem toho, 3/4 deti, kt. maju problemy s kravskym mliekom, nemaju problem s kozim....prave kvoli vyssie uvedenemu......okrem toho, ze je skvele na podporu imunity (cos a o kravskom povedat neda), praveze na alergie posobi liecebne.....vsetci, co zacali pit kozie mlieko (v okoli) a mali alergie, ci atop. ekzem......kozie mlieko vyrazne zlepsilo......cize preto ma zarazilo to, co ti povedala lekraka (aj ked ja sa ani encudujem, lebo lekari vela veci nevedia a nie su schopni pripustit aj inu, nahradnu liecbu a halvne zdravsiu....).......urcite by som ho nezatracovala.....pre mna je to to najlepsie, co som objavila🙂

luciannka83
autor
11. dec 2012

Malým deťom asi do roka sa neodporúča ani kozie mlieko, mám to odkonzultované s laktačnou poradkyňou, hoc pediatrička hovorila, že kozie mlieko sa môže od 6teho mesiaca . A alergiu na kravskú bielkovinu nemáme potvrdenú, len ju vylučujeme lebo nevieme ešte na čo sme alergický a nechcem aby sa atopický ekzém zhoršoval. Z kyslo - mliečných výrobkov sa nám ekzém nezhoršuje. Ešte len hľadáme, čo nám robí zle.

lauricka
11. jan 2014

pri alergii na BIELKOVINU kravskeho mlieka nema dostavat ani ine mlieka (ani to tu ospevovane kozie) a ani sojove

nika1988
16. feb 2014

@majakuca ahoj všimla som si že si tu písala o mlieku aj mi máme komplet zakázané všetko živočíšne mlieko ja malinkému tiež dávam rastlinné mlieko a mi všetko zloženie čítame dokonca aj tam kde je cmar je to tiež z mlieka no proste všetko

nika1988
16. feb 2014

@sorciera24 veru ani kozie a a ni ovčie mlieko sa nesmie ani pri alergii a ani pri laktoze na BKM ked si preštudujete články tak je to zlé označenie mne to aj na gastre potvrdila doktorka že by sa to namalo nažívat alergia na kravské mlieko ale na živočíšne mlieko Vtedy ak sú alergie alebo laktoza nesmie sa žiadne živočíšne mlieko lůen rastlinného povodu sojové detom moc nechuti lebo smrdí ako fazula ale pohánkové je dobré aj na pitie a aj na varenie mám to odskúšané na pitie a do koláčou je super kokosove alebo mandlové treba špekulovat čo kedy treba dat

nika1988
16. feb 2014

@luciannka83 ahoj ja ked som mala miška malinkého jedol kyslomliečne výrobky a bol vporiadku ale potom ked mal dva roky dala začala som mu dávat potroške kravské mlieko a hned mal výsip a horúčky 40 a samozrejme dva dni hnačky treba stým opatrne a hned ako sa niečo také objaví treba íst deckej doktorke nech ta počle na gastro mi už pol roka máme potvrdené aj alergiu na BKM a aj intoleranciu BKm takže všetko čo len trošku obsahuje živočíšne mlieko sme museli vylúčit a nie ako tieto mamičky radia že je dobre kozie mlieko je to presne to isté ako pri ovčom tavom mlieku Mali by si naštudovat o BKM čo to vlastne znamená a čo sa má vylúčit

nika1988
16. feb 2014

@sorciera24 ako myslíte tú chvílu vydrží bez mlieka ??? ved to je úplná blbost dieta bez mlieka a mliečnych výrobkou nemože vydržat je to pre ich vívin a rast čiže ked sú alergické treba zmenit za rastlinné produkty a nie ich vyčlenint úplne to by moj syn nemohol papat potom celkom nič

inspiration2
16. feb 2014

my niesme alergici ale kravské mlieko nepijeme, ani z neho nevaríme, jednoducho zastávam aj ja názor lekárov, že človeku do jedálnička nepatrí. Používame mandľové a kokosové, kokosové si veľmi jednoducho vyrábame. Keď robíme napr. kaše, robíme z mandľového a dosýpam kokos. Je to omnoho zdravšie, je v tom na rozdiel od kravského vápnik a vôbec sa netreba báť toho, že dieťa nemá čo potrebuje-práve naopak, má viac ako deti, ktoré dostávajú kravské mlieko a výrobky z toho, kde je žalostne málo vitamínov a viac škodí ako pomáha 🙂
Kuk sem 🙂
http://www.badatel.sk/kpm/list-o-mlieku-odkaz-p...

nika1988
16. feb 2014

@nika1988 a on má už 2 roky s mlieko a mliečnymi výrobkami problémy davam mu sojové jogurty do varenia pohánkové mlieko na pitie kokosové a mandlové do koláčou tiež kokosové mlieko syry TOFU - sojový syr papa a sojové smotany ked sa chce tak sa dá nájst náhrada a prospieva super

nika1988
16. feb 2014

@lauricka si na omyle naštuduj si alebo sa porad zo svojou doktorkou na gastre ked má alergiu na BKM tak živočíšne nesmie ale rastinné može je to tá náhrada za živočíšne čiže to sojové može a aj iné ako sú pohánkové kokosové mandlové

sorciera24
16. feb 2014

@nika1988 akosi s vami nesuhlasim.......mlieko totizto nie je zazrak......a da sa plnohodnotne nahradit......ako iste viete....nehovorim o novorodencoch, ci detoch do roka......je v poriadku, ze ste si ansli nahradu.....ale ako pisem, to nie je len o mlieku...... iank mozno prave ste alergicki an tu zivocisnu bielkovinu...ale ja poznam deticky, kt. su alergicke len na kravsku...... napr. to kozie im nic nerobi, ani nan alrgicki nie su......nebudem sa hadat, eln by som uplne nezovseobecnovala! (to, co palti u vas, nemusi u inych a oapcne)...inak dost stara tema, popravde uz si ani nepamatam to, co vytahujete...

nika1988
16. feb 2014

@inspiration2 ahoj prosim ta chcela by som vediet či sa dá z rastlinného mlieka doma spravit jogurt ?

nika1988
16. feb 2014

@sorciera24 ja to nehovorím z mojej skúsenosti ale pri rozhovore s doktorkou tie čo sú alergické na BKM tak nesmú živočíšne mlieko to mi povedala No tak to by ma velmi zaujímalo ako ste si ho vy nahradili

sorciera24
16. feb 2014

@nika1988 no vidis, co doktor, to nazor...ja poznam lekarov s uplne opacnym nazorom.......len enviem, preco sa obracias na mna....ja som temu enzlozila, ani tento problem nemala, moj maly nie ej na nic alergicky a pije a zje hadam vsetko...... ja som nic nemusela nahradza...akurat som pisala, ze pije kozie mlieko....kt. nam osobne z imunit. haldiska dost pomohlo, nic viac.....cize k vasmu nahradzaniu sa ti vyjadrovat nebudem.....

inspiration2
16. feb 2014

@nika1988 to veru neviem, u nás jogurty nemáme vôbec radi, ani keď sme pili mlieko sme ich nekupovali. Ale pre mňa sú najväčšími pomocníkmi knihy od MUDr Bukovského s jeho receptami, skús pozrieť tam, má tam aj recepty na výrobu mlieka, nieje to pracné, ale predsalen mi je pohodlnejšie ísť do zdravienky a kúpiť ho v krabici 😀
Konkrétne v knižke Návod na prežitie pre BEJBY má recepty Hneď to bude anjelik. Veľmi nám tá kniha pomohla, sú tam skvelé recepty hlavne pre takéto maličké detičky a tehotné maminky. V knihe Vegetariánske dieťa je tiež veľa o mlieku, hlavne teda sú tam presne definované rozdiely v potravinách a možnosti ich náhrady. Mám ju aj keď niesme vegetariáni, je v nej veľa zaujímavého čo je pre dieťa dobré a čo sa dá čím nahradiť ak niečo dieťa nechce. Ak má niekto iné recepty a rady, kde berie inšpiráciu, budem rada za info 🙂

nika1988
16. feb 2014

@sorciera24 no ok ale ja som sa na teba ozvala koli tomu že si písala že tú chvílu vydrží dieta bez mlieka alebo dat kozie mlieko ale TERAZ SI MI POTVRDILA ŽE ANI NEMAŠ ŠAJNU čo zažívajú tie mamičky čo takýto problém maju tak to je super na imunitu to kozie mlieko ale ked raz má niekto problém čiže alergiu na BKM nesmie žiadne živ. mlieko
mlieko

nika1988
16. feb 2014

@inspiration2 dakujem velmi pekne za informácie a od pána doktora Bukovského sa dajú pozriet aj na internete tie recepty? a ak ano mohla by som poprosit stránku
kokosové mlieko si robím doma tak by som si pozrela aj iné

nika1988
16. feb 2014

@inspiration2 ja beriem recepty od www.sladkáema.sk to je Ema Tekeliová