Ako často kojiť ročné dieťa?

patrix
2. mar 2011

ahoj maminky, chcela by som sa opytat, kolkokrat kojite svojich drobcov? moj mal teraz rok a kojim ho rano a vecer (nocne som teraz zatrhla 🙂 a chcela by som vediet ci mu tolko mlieka staci ( papa cez den este nejake mliecne kasicky alebo ma chlebik so syrom) alebo mu mam este davat UM? dakujem za vsetky odpovede 🙂

atrami
2. mar 2011

ja som dávala, ešte poobede, inak mi nezaspal. Mliečka má malý dosť, takže UM určite nedávaj. Možeš dávať aj jogurty.

neurologia
2. mar 2011

ja som moju malu kojila 2x denne rano a vecer....inak jedla jogurty, zakysanka, syr...myslim ze ma vsetkeho dost 😉 kupovat UM by bola hlupotina aspon podla mna 😉

januarova
2. mar 2011

ja kojim aj viac krat cez den aj v noci, cez den cca 5-6x a v noci tiez asi tak. ale myslim ze 2 kojenia denne plus ine mliecne vyrobky pokryju dennu potrebu vapnika pre take dieta. UM by som neriesila 😉

jana776
2. mar 2011

ahoj, ja kojim asi tak 6-7x za den, podla toho ako casto si vypyta

ellit
2. mar 2011

my budeme mat rocik a kojime sa pred spinkanim vecer a v noci a rano. Cez den ma jogurt a ak si pyta, tak ho nakojim a nezatrhavam mu. 🙂

smarti
3. mar 2011

My cez deň 4 - 5x, v noci 1-2x. Ale jogurty ideme zaviesť až teraz, tým pádom chcem vynechať aspoň jedno denné kojenie.

22mamina
3. mar 2011

ahoj, ja som maleho na rok tiez kojila uz len rano a vecer, v noci nie, od 5-6 mesiaca mi spinkal celu noc, bez kojenia, teraz ma 18 mesiacov a kojim ho uz len rano, vecer dostava UM, nemam uz tolko mlieka aby mu to stacilo

miskap
3. mar 2011

Ja som kojila vždy, keď si pýtala, niekedy som aj ponúkala. Teda možno 6-7 krát denne a v noci 2-3 krát. Ja som zástanca dlhodobého dojčenia. Dcéra má 27 mesiacov a ešte si pýta viackrát denne, v noci raz. Okrem toho však papá normálne.

petka55555
3. mar 2011

my sice este nemame rok, ale kojim tiez na poziadanie, co je aj 6 krat za den a 3 krat v noci a okrem toho papame aj jogurt 🙂

modra1
4. mar 2011

Kojím asi 6x za 24 hodín, nič mliečne neje kvôli alergii, vápnik dopĺňam denným podávaním brokolice, karfiolu, pomarančov, všetko je bohaté na vápnik a lepšie sa vstrebáva ako z mliečnych výrobkov. Okrem toho dosť vápnika má ružičkový kel, špenát, strukoviny,...., na nete sú tabuľky.

patkaza
24. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

malo by mu to stačiť ... ked sa zakaždým dostatočne napije tak mu to stačí 🙂 http://akoapreco.com/ako-casto-dojcit-novorodenca/

aduuus
24. okt 2015

moja bude mať o mesiac dva roky a stale je dojcena na poziadanie... aj cez den, aj v noci...cize je to rozne

scorpionflower1
16. dec 2019

Chcela by som obnovit temu. Mam rocnu dceru, cez den je dojcena 5x a v noci 2-3x, mne sa to zda vela. Papa celkom ok, ale nepije skoro ziadnu vodu, hlavne preto ju tak casto kojim. Ubrala som jedno denne kojenie. Teraz strasne blbo spi, stale by visela len na prsniku a mne to zacina ist velmi na nervy, no neviem co s tym. V noci niekedy pyta ako novorodenec kazde 1,5 - 2 h 🤤. Doteraz to tak nebolo, v noci zvykla pytat max. 2x, napila sa a spala. Celkovo ma teraz so spankom problemy, cez den ju spacifikovat je hrôza, v noci tiez zle.
Ja neviem, ci je vôbec zdrave, aby som tak velkemu dietatu davala mlieko tak casto, mne dr. povedala, ze ona uz tolko nepotrebuje. No dcera je na mlieku zavisla a ja napr. neviem nikam od nej odist. Za ten rok, co je na svete som bola max. raz s kamoskou na jedno pivo 5 min. od domu. Najradsej by som ju odstavila ☹

lucana82
3. aug 2020

@scorpionflower1 ahoj. Rada by som sa opýtala ako ste dopadli? Lebo my mame rovnaký scenár a nič nechce piť. Som zúfalá. Ako ste naučili piť. Veľmi pekne ďakujem

scorpionflower1
18. aug 2020

@lucana82 Ahoj, no my mame 20 mesiacov, malu stale kojim, ale v noci uz nie a ked nie som doma, tak nepyta ani cez den, chce len ked ma vidi. Vacsinou este pije mlieko 2-3 x denne. Ona je taky moj cucak, mlieko ma stale rada, vzdy sa rada kojila, no v noci ma to hrozne uz ubijalo, tak zacal pri nej spavat tatino a ona sa od nocneho kojenia postupne odnaucila a vacsinou uz prespi celu noc.
K tej vode - s tym mame stale problem. Ale tie rady typu - davaj jej menej mlieka, bude viac smadna nam nejak velmi nezabrali. Je pravda, ze pije vody viac, ale stale je problem do nej doastat dve 3-decove flasky denne ( od druhu tekutiny tiez nezalezi - teply caj ma trochu radsej, ale ziadne terno to nie je). Mam kamosku, ktora ma syna v rovnakom veku a ten vypije 3-4-krat viac vody ako moja. Stale som jej ponukala to pitie az to zacalo byt kontraproduktivne a jedovala sa na to, tak som sa na to vykaslala. Vacsinou sa napije, ked aj papa, kazdy den jej davam polievky a teraz aj melon.

lucana82
20. aug 2020

@scorpionflower1 veľmi pekne ďakujem za odpoveď. A nemali ste problém so zapchami???? Lebo my mame obrovské...asi za to ze nepije...kaka tak každý tretí deň s obrovskou námahou.. kojim tak 5x denne vnoci nie...lenže ja do nej nedostanem ani deci...fakt som zúfalá...

scorpionflower1
5. sep 2020

@lucana82 My kakame kazdy alebo kazdy druhy den, no zapchu nemame. Jej to ide lahko, nenamaha sa pri tom, nema tvrdu stolicu ani ju neboli brusko, tak sa s tym nestresujem, lebo my to takto mame odkedy zacala papat tuhu stravu.Citala som, ze je fyziilogicke, ked ma dieta stolicu 1x za 72 hodin. S tou vodou je to stale o cosi lepsie, stale plati, ze najviac vody vypije vecer pri jedle, lebo je uz smädna za cely den😞