Ako dlho dokrmovať po príkrmoch 10 mesačné dieťa ?

miruschkar
10. nov 2019

Ahojky prosím Vás dievčatá mám 10 mesacneho synčeka, ktorý je skoro od malička na um prikrmy sme začali cca okolo 5-6 mesiaca .. dokedy ste prosím dokrmovali po príkrmoch deti ktoré sú na um? Napríklad má obed okolo 12 a potom okolo 13:30 ešte chce mlieko .. do kedy ste takto prikrmovali a kedy stačili už iba prikrmy ? Ďakujem 🤗

evittam
10. nov 2019

@miruschkar Dojcene. Uz cca v 7.mesiaci mlieko len rano a vecer.

ludkka0407
10. nov 2019

Dojcene do 4 mesiacov,potom na UM + dojcenie, od cca 7meho mesiaca ma mlieko rano a vecer. Kazde dieta je ine,takze bud mu je malo na obed,ked pyta mlieko alebo moze byt aj "iba" smadny

yanni
10. nov 2019

@miruschkar To zalezi od vietata a ako je. Kazde dieta je ine. Kazda inak je pevnu stravu. Ja mam sice deti dojcene ale jasne, ze po zavedeni prikrmov sa po case zredukovalo aj prijem mlieka. Mam tiez 10 mesacnu. Rano po zobudeni ma prve ranajky mlieko. Po asi polhodine-hodine "penne" ranajky. Doobeda uz ziadne mlieko. Na obed sa riadne napraska a dorazi to este mliekom a ide spat🙈 Spi 2-3 hodiny (spi uz len raz za den). Poobede nejaky malickost, ovocie atd., vecera a tesne pred spanim este mlieko, a potom ide spat. Prespi (väcsinou) celu noc. Zhruba po roku sa u starsich zredukovalo uz len na rano a vecer a vsetci sa zhruba okolo 1,5 roka sami odstavili. Ano SAMI.

Ono UM je sytejsie a ak dieta peine zje napr cely obed, tak uz by to mlieko nemalo pytat. Ale po 1,5-2 hodinach je to uz skor ako olovrant.

yanni
10. nov 2019

penne = penne🙈

nikpa
10. nov 2019

@miruschkar dokedy si pýtal, prestal si žiadať mlieko okolo roku a pol.

miruschkar
autor
10. nov 2019

@yanni ďakujem mne maly spi ešte dva krat lebo v poslednej dobe je hore o 5-6 a to do obeda nevydrží .. takze nevadí keď jedáva ešte to mlieko?

yanni
10. nov 2019

@miruschkar jaaj to je jasne. Naša spi do 7-8 ako kedy. To už vydrží do 12stej. A jasne, že nevadí. Keď bude Časom jest väčšie porcie, tak mlieko bude pýtať menej.

miruschkar
autor
10. nov 2019

@yanni a kedy prosím chodíte spávať? No ja rozmýšľam či mu to nebudem skúšať už aj čajom vynahradzovat možno nebude chvieť ani už cez deň potom mlieko

yanni
10. nov 2019

@miruschkar na obed medzi 11:30 a 12. Spi do 14:30. Večer je o 6 večera a pred 7 už spi. Nasi ani jeden čaj nechcel a tejto poslednej sa ani nesnažím dávať. On zavedenia príkrmov len voda. Keď sme vonku, dam jej hocikedy napiť, keď sme doma a hra sa na zemi, má nekvapkajuci pohárik položené na zemi a ona sa už obslúži sama.

miruschkar
autor
10. nov 2019

@yanni môj okolo 7, 7:20 už spi a vstáva skoro .. takze závidím .. ale teraz mu aj idu zuby .. a neznáša tie poháriky čo si sam chytí 😅Tak už to ani neriešim

malinajahoda
10. nov 2019

@miruschkar zhruba také 2 mesiace. Začiatky boli veľmi ťažké 😀

siska53
10. nov 2019

@miruschkar ja som v 11m.odstavila maleho, ktoreho aom.vzdy sa snazila dodojcit, ale malokedy chcel. Po odstaveni som.mu robila mlieko vzdy ored spinkanim, cize poobede a vecer, ale uz len malu davku, tak 120-150 max.asi okolo 15m.prestal.pit pred spanim poobednym a pred vecernym par mesiacov na to.