Ako donútim 1,5 ročnú dcéru, aby normálne jedla?

evelyn575
13. feb 2012

evelyn575: ona nie je ziadny papkac ale uz som z nej zufala!!! v poslednej dobe mi zje len 1-3lyzicky obeda a viac do nej nedostanem....mam ju nechat vyhladoviet a potom jej to skusat dat znova jest?(pride mi to trochu drasticke)ale uz neviem co mam robit...zuby bude mat uz skoro vsetky az na par stoliciek .niekedy zabrala aspon detska kasa ale uz ani ta nie...Prosim poradte....
Dakujem

dejka77
14. feb 2012

@evelyn575 Okrem toho co ti radili ini ma napadla jedna vec: ked jes ty tak je pri tebe? Mam na mysli to, ze keby ta videla kazdy den jest mozno by aj ona prejavila vacsi zaujem, ved deti radi opakuju po dospelych.

katkajazudekova
14. feb 2012

ahoj no my mame ten isty problem moja mala ma 2 roky a zje este menej ako vrabec ranajky trosku mlieka, obed troska polievky poobede tiez velmi malo neviem co s nou mam robit ale moje nervy su uz v tahu ked ju mam krmit a ona na vsetko hovori nie....

katkajazudekova
14. feb 2012

@evelyn575ahoj ja mam doma to iste a strasne ma to zlosti ona nema ziadne oblubene jedlo ani jogurty,ani vyzivy no proste nic maximalne nejaku polievku zje aj to len zopar lyziciek ani mlieko nechce pit nechapem odkial berie tolko energie,ked malo co zje

koksatko
14. feb 2012

@evelyn575 najlepsia rada je nenutit. tej som sa drzala aj ja od zaciatku. nikdy som dcerku nenutila do ziadneho jedla. zaciatky boli uplna katastrofa, ale som si povedala, kolko zje tolko zje. ziadna telka, knihy, hracky - nikdy som to nepouzivala pri jedle, deti sa sustredia na hracky a nesustredia sa na jedlo. jest jej davam vzdy v jej stolicke, ranajkujeme spolu, cez vikend, ked je priatel doma, tak spolu aj obeduju aj veceraju. radsej som jej spievala, pytala sa kde je svetko, mikrovlna, kde ma ocko a tak. odkedy som zacala s prikrmami, som jej davala jedlo do rucky, deti cez hmat a ustocka do 2 rokov spoznavaju vsetko, tak si potrebuju ohmatat, mojej dcere, ked bolo na dotyk nieco neprijemne ani to do ust nedala. aj ked bola cela spinava, bordel na zemi, ale som si povedala kaslat na to. chodime cvicit od 4ch mesiacov, kde cvici s nami fyzioterapeutka, prizvukovala nam, ze je velmi dolezite, aby sa davalo detom jedlo do ruk. varim jej vselico mozne, viem co uz ma velmi rada, ale striedam jej to, aby sa ucila na vsetko jedlo. od roka jej nevarim zvlast, je to co my s priatelom. tiez mame obdobia, ked nechce jest, hlavne ked je chora alebo jej idu zubky, tak to fakt do nej nic nedostanem, ked zje jednu lyzicku, tak zje jednu. ma 16 mesiacov, stale ju dojcim. davam jej vela vody, ked nechce jest, aby sa nedehydratovala. medzi jednotlivymi jedlami jej nedavam ziadne piskoty, tycinky, sladkosti, nic. ked nechce jest, tak celkom jej chuti ovocie. ale ked ti dcerka nechudne a dobre prospieva tak to fakt neries. hlavne treba byt v klude, viem, ze sa to vela krat neda, ale treba. citala som v mamine, vyjadrovala sa nejaka psychologicka, ze jedlo je najvacsia zbran dietata voci rodicom a je to fakt pravda. a skusali si jej nejako zaujimovo servirovat jedlo, pekny tanierik, ked jej davas napr. chlebik vykrojit formickou napr. srdiecko, kvietok, tiez niekedy pomaha. vela stastia a hlavne vela nervov 🙂

sante81
15. feb 2012

@evelyn575 ja mam zoznam jedál ktoré mi nechce jest do teraz, nasu stravu na obed začal jest az ked mal rok a pol- do vtedy jedával mixovanu polievku v kt stála lyzica- skusila som všetko- rôzne druhy probiotik, sirupy na podporu jedla, nezabralo nič - ale mlieko by vypil aj na litre, aj som skusila vyhladovat ,ale nepomohlo. u pediatricky sme chodili ako na klavir, na vysetrenia, na krv, všetko bolo v poriaku, jeden mesiac nejedol vôbec nič a hrozila hospitalizácia na infuzie , schudol kilo a pol. potom svokra vymyslela dat si ho na kolená, do ruky lyzicku a v ten den- mal presne rok a pol začat jest všetko. do dnes neviem prečo to robil, prečo tak vymyslal.
skus teda dat lyzicku a nechat papat dieta samé. posadit za vrch stola, na velky vankus a mat kopec trpezlivosti, alebo sebe na kolená. u nas zabralo len toto a to sme jedávali aj pred telkou ale vysledok ziadny.
jasné ze najprv bude viac vedla stola ako v puse, ale mozno to bude formou hry a lady sa pomaly začnu topit. drzím palce

akramgad
15. feb 2012

@evelyn575 ahoj aj moja dievka presne v tomto veku sa sekla a hotovo dve tri sústa a viac ani ťuk 🙂 píšeš že sa ti zdá drastické nechať vyhladovať a nútiť jesť , tlačiť to ako kačene alebo prosiť aby ešte jednu zjedla nie je drastické či už pre malú alebo pre teba? já som dala ráno raňajky potom k spánku mlieko a jedlo po spánku alebo teda obed až tak hodinu po zobudení ( vstávala o 14.00) a keď nechcela nechala som tak šli sme sa prejsť a veru potom spapala všetko ale na to obdobie sme úplne vylúčili sladkosti dávali sme len ovocie 🙂 prajem pevné nervy a neboj dlho to netrvá prejde ju to 😉

tancata
15. feb 2012

@katkajazudekova aj my patrime do tejto nestastnej skupiny 🙂,tiez som uz niekedy zufala,preco nechce papat. Aj na gastro som s nou bola vcera,tak uvidim ake budu vysledky. obcas spapa na nu celkom dobre, no my mame 2 r.3m. a stale ma problem hryst a zut,vyhovuju jej kasovite jedla, ale zuby nechcu a nechu rast,mame iba polovicu,ziadny ocny ,stolicky len 4,tak mozne je to aj tym. ma dni ked vidi len misku alebo pocuje mixer a uz uteka pod stol sa skryt a este si aj usta zapcha,aby som jej nic nedala,fakt tazke.

pingu1
15. feb 2012

nijako ju nedonutis. my sme s tym tiez mali problem. nic nejedavala.

ivuska6
15. feb 2012

nenut ju do jedenia cim viac budes nutit tym viac bude menej jest nechaj ju ona ked bude hladna ona si vypyta a aj viac zje .

katkajazudekova
15. feb 2012

@tancata no moja mala 2 rocky v januari a zubky mame uz vsetky ale aj tak vela teho nenaje ma dni kedy sa pekne na papa ale tych dni je strasne malo keby aspon mlieko chcela ale ani teho vela nepopije.....

miskax2
15. feb 2012

@evelyn575 mne ked mala nechcela pekne papat tak som jej rozpravala basnicky a spievala pesnicky tiez potom zabera papat za mamicku za tatinka za babicku......dobre je ked ste z velkej rodiny 😀 mne potom mala zacala sama vymysla za koho by este spapala....alebo skus zobrat oblubenu hracku a dat ju na stol za ktprym papate a povedat ze sa na nu pozera aby pekne spapala a potom sa pojdu hrat...v kazdom pripade by som jej jedlo nasilu nepchala mozes vybudovat nechutenstvo a pod. skus hravou formou alebo najdi nieco co jej naozaj chuti a vies ze to zje a nech to papa aj tri dni po sebe 😝