Ako naučiť dieťa jesť ovocie a zeleninu?

ellit
27. mar 2013

Ahojte maminky, ak je tu uz prosim takato tema, len mi prosim napiste odkaz na nu a ja sa rada prehodim, ale ak nie, viete mi poradit ako dostat do mojich dvoch ratolesti ovocie a zeleninu? Pokial papali prikmi a boli malinky, jedli vsetko bez mihnutia oka, ale od cca roka uple odmietaju surove ovocie, zeleninu. Mladsi zje aspon banan. Nejde o to, zeby im to nechutilo, oni jednoducho povedia fuj a hotovo, ani za ten svet to ochutnat. Mladsi papal vsetko pokial nevidel maniere starsieho brata a uz to je. Nechcem aby im chybali vitaminy. Myslela som, ze je to len otazka casu. Stale im ponukam a aj tak nic. Vraj treba dietatu ponuknut 15 variant jedla z daneho druhu ovocia a zeleniny a prist na to, co mu vyhovuje. Ale kto ma tolk vymyslat 🙂 ani tolko variacii nepoznam 🙂 Ja len pozeram po maminach, ktore chodia von a maju v miske pre deti nakrajane ovocie a tie deticky to s chutou bastia. Tiez som si myslela, ze budem taka. 😒

xlucia
27. mar 2013

@ellit len ponukat. nic ine.

lesana88
27. mar 2013

@ellit urobit z ovocia nieco esteticky lakave? krasne farebne spiziky, lodky z pomarancov, vesele tvaricky....alebo ovocne smoothies? ovocno-jogurtove domace nanuky? a zelenina - pridat do smoothies, omacky na cestoviny, zeleninove karbonatky...

katy1979
27. mar 2013

U nas starsi bojkotuje zeleninu takze maskujem. Kremove polievky kde je sama zelenina. Teraz som robila cicerove karbonatky a napodiv to jedli. Mladsi zasa zje zeleninu ale malo ovocia
Ja ako dieta som nechcela zeleninu vobec akurat nejake to ovocie. Teraz je zo mna vegetarian. Vyrastu a naucia sa.

ruzenka65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz