Ako naučiť dieťa papať

tinatitti
29. apr 2021

Dievčatá, poraďte. Mam 2 ročnú dcéru, stále ešte kojenu. Neviem ju donútiť normálne jest. Zje len ryzovu príp pohankovu kašu s ovocím (to jej varím a rozmixujem), rezancovu polievku, špagety s maslom, banán, čistý chlebík ci rožok. Iné nič nechce. Sem tam do nej doslova nasilu natlacim termix príp puding. Jogurty vôbec. Ovocie, že by zobkala, absolútne. Zeleninu tiež žiadnu. Chlebík nemôžem natrieť maslom ani džemom, inak sa ho ani nedotkne. Mäso, ryžu a pod vôbec. Samozrejme, stále skúšam, no nič. Bude revat ako pavian, ale nezje. Je hladná, aj tak nezje. Potom je celú noc hore a pýta cicku. Iné mlieko ako moje, netoleruje. Bud z neho zvracia alebo ju boli bruško. Ja mam intoleranciu laktózy, vyzerá ze staršia dcéra tiež. Pravdepodobne to bude aj u tejto malej tak. Som úplne nevyspata. Poraďte ako na ňu. Ďakujem.

pribinak
29. apr 2021

@tinatitti načo by sa trápila pol hodinu s papanim maska či zeleniny, keď dostane cecok a to je jednoduchšie a rýchlejšie
Musíš obmedziť dojčenie aby viac papala a hlavne neustúpit ak plače (naučí sa že plačom si všetko vydobyje aj mlieko a aj iné veci)

Neponúkať na silu, ale nedať mlieko

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinatitti
autor
29. apr 2021

@hettinka ja ju kojím ráno, keď sa zobudí, na obed, keď ide spať a večer pred spaním. Žiaľ v noci si to vyžaduje. Skúšala som v noci jej dat čaj, no ona ho nevezme ani do úst. Strašne začne plakať až kričať. Viem, vydobija si. No pobudi všetkých susedov a jedna trúba mi hneď potom búcha na vchodové dvere.... Tak jej tu cicku v noci radšej dám. To asi robím chybu, no nechcem, aby všetkých pobudila. Sice ja nespím takmer nic

alikal
29. apr 2021

tiez by som obmedzila kojenie. nasa ma 3 roky zachvilu (ostavena ale uz od rooka) a presne toto riesime uz polroka. jedla maslove rozky dokola a suche cestoviny a suchu ryzu s masom. sem tam jablko, uz mala fialove kruhy pod ocami. dlho sme to zanedbavali lebo som bola proti tomu nutit ju do jedla nasilu, ale uz to prevazilo. zaviedli sme pravidlo ze co dame na tanier to zje. kazdy den aspon raz ovocie a aspon raz zeleninu (zacinali sme dvomi tenunkymi pasikmi papriky). to boli revy, aj 7 hodin chodila hladna, vyjednavala, revala, plakala, napokon nasilu zjedla kebo videla ze to fakt myslim vazne a necham ju vyhladovat. netrvalo to dlho, pkmaly si zvykala, par tyzdnov a teraz mi papriku "kradne" este z mojho taniera, zeleninovej polievky namiesto jednej malej misky zje 3 velke, zje mi zeleninovu omacku na cestoviny a podobne. sem tam este vymysla ze hento toto ale vytrvame a zje to a nabuduce je menej prostestov. samozrejme ze dostane aj piskotky alebo co, ale toto musi. u nas zabrala takato hnusna drezura, je mi to proti srsti, ale teraz mam doma spokojne zdrave dieta plne vitaminov. na tvojom mieste by som jej prso v noci nedala - v dvoch rokoch by rozumela keby jej povies ze nezjedla si veceru, nebude prso. revy staci par dni vydrzat, to sa nam osvedcilo u vsetkeho (oducanie dudla, spinkanie v postielke a pod.) zniem ako strasna matka ale na nasu to jedjne zabralo 😅

alikal
29. apr 2021

@tinatitti v dvoch rokoch uz dobre chape ze ked bude vrestat na vsetkych susedov tak povolis. nepovol. susedov posli dokelu a par dni to vydrz. aj my byvame v bytovke a boli prerevane noci, ale no a co. par noci oproti zvysku roka. ale dieta z teba vyciti neistotu, musis byt presvedcena o tom co robis. nedam a basta. manzelovi vzdy bolo luto, a ze zlaticko, vsak vies, mali by sme....a s nim vyjednavala ooomnoho dlhsie a pri nom revala. pri mne nie lebo videla ze so mnou nepohne.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinatitti
autor
29. apr 2021

@alikal susedu som poslala do kelu aj minule. Baby sa hrali, malinka sa smiala. Bolo pol deviatej a už mi buchala na dvere nervna. Pritom je to mladá baba. Ma 8 mes chlapca a údajne jej chlapec nechce spať. Ale nemyslím, že sme na vine my. Ona je nervna stále. Ešte som ju nevidela sa usmiať. Také to klbko nervov. Ale k veci, vyhrážala sa mi už aj políciou. Tak ja neviem. Ale máte pravdu. Ja už nevládzem ju celé noci kojiť. Budem musieť rázne zakročiť. Snáď to po pár dňoch povolí. Inak, cumlík nemáme vôbec.

tinatitti
autor
29. apr 2021

@hettinka skúšala som iné mlieka, ja také pijem. Avšak nechce. Napila sa trochu z pohára a vraj ee. Viac sa toho nedotkla

tinatitti
autor
29. apr 2021

@alikal obdivujem ta. Pred spaním si jej jest dala, aj keď celý deň dokopy nič nechcela?

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinatitti
autor
29. apr 2021

@hettinka ovsené áno, mandľové ešte nie

alikal
29. apr 2021

@tinatitti no zvycajne jedlo o ktorom sme vedeli ze bude problem (hlavne zelenina) sme jej dali uz na obed, lebo fakt trvalo cele hodiny chodila a vymyslala a zvycajne vecer uz zjedla. myslim ze raz som to pred nou hodila aj na efekt do kosa ze ide spat hladna, boli straaaaasne revy, sla spat hladna a rano mi bez jedineho slova zjedla nachystane ranajky. a dalsie dni jedla ukazkovo. pamatala si. v noci sa u nas neje, moze si dat deci vody na smad. ak bude tvoja vediet ze ked vydrzi cely den nejest a vecer jej das co chce aby nesla spat hladna, bude to bez efektu

tinatitti
autor
29. apr 2021

@alikal to mala vtedy koľko rokov?

lucik194
29. apr 2021

no hlavne
1. zrusit kojenie, uplne prestan kojit, ona si cucne a je spokojna, ty nie..... jest ti nebude
2. vydrzat, naozaj vydrzat nedat mieko, tak bude kricat, u nas na SKK este v poslednych rokoch dieta bez jedla neumrelo v normalnej rodien (tak nebude jest den), hlavne nepovol
3. nechce pis mlileko, nic sa nedeje, daj jej jogurt, tvrdy syr, chlebik s natierkou, nechces, dobre nevadi, na ranajky nezjes, dostanes to na desiatu, dobre nezjes, dostanes to na obed.....
4. 2 rocne dieta je uz dost inteligentne aby vedelo, ze ta ma v hrsti a stale ustupis, manipuluje s tebou a bude este viac, pokial nevydrzis......
5. hlavne v noci nedat jest, vydrzat, nedat..... nech si zapamata ze v noci sa neje, to nie je babatko co musi v noci ´jest, je to 2 rocne dieta, ktoremu to treba povedat, 1x, 2x 3x..... proste vysvetlovat, ze ty tiez v noci nejes, je sa len cez den....

VYDRZAT

alikal
29. apr 2021

@tinatitti dva a pol

gbgb
29. apr 2021

@tinatitti kojenie nie je problem aj ked ovplyvnuje mnozstvo jedla. No zamysli sa naco by jedlo dievcatko zeleninu,ked moze dostat rychly cukor v termixe 🤦🏼‍♀️. A necakaj ze po rannom mlieku Ti bude jest 5x denne. Mlieko zaspavanie a pripadne v noci, aby si nemusela hodiny uspavat inak. Preco davas kase takej velkej?

tinatitti
autor
29. apr 2021

@gbgb termix mala práve namiesto tej kaše. Nie namiesto obeda. Aj puding som skúsila namiesto tej kaše. No nechce mi to. Ani z kravského ani zo žiadneho iného mlieka

dana1231
8. máj 2021

Ahojte ! Mala by som otázku od kedy ste začali dávať prikrmy moja dcérka bola len mesiac kojená a od vtedy je na umelom mliečku a chceli by sme pomaly začať prikrmovať má (o pár dni má 4mesiace) mohli by sme už začať? Alebo to riešiť z pediatričkou? Lebo nejak sa mi vidí že na váhe neprospieva .

Aký prikrm ste dávali ako prvý ? Príprava ? Ako často do dňa ? O koľkej asi ? Pred mliečkom alebo v strede mliečka ?