Ako pripravujete prvé príkrmy?

bessdonna
16. júl 2023

Prosim vas mamicky aku pripravu prikrmov preferujete? Napr masko so zeleninou naparovat v parnom hrnci a pomixovat, alebo vsetko uvarit v hrnci ako masovy vyvar a potom mixovat? Ako je to vlastne chutnejsie? Doteraz mala len zeleninu a napr mrkva je z toho parneho hrnca hnusna, moc taka vyrazna, malej moc nechuti. Dakujem.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia13022023
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka06
16. júl 2023

Nemixovať, len potlačiť vidličkou.
Varila som ako vývar v hrnci - chutnejšia je kombinácia zeleniny napr. mrkva zemiak, mrkva brokolica...a por. aj pridaním mäsa sa chuť zlepší.

thoughtfulweirdo
16. júl 2023

Uvarila som ako vývar v hrnci a rozpučila vidličkou. Jednému tak chutilo všetko a veľa, druhému vôbec nič 😄

bessdonna
autor
16. júl 2023

@jj298 viem😪mas pravdu. Vycitam si, ze prva dcera je nejedak a teraz to chcem robit lepsie

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bessdonna
autor
16. júl 2023

@patka06 dakujem. Zda sa mi, ze skor preferuje hladsie pyre. Moja mama tiez len rozpucila vydlickou. Cize fakt viac im chuti asi varene spolu. Ma to logiku

patka06
16. júl 2023

Jaasné, že hladšie je ide lepšie, len sa môže stať, že potom bude mať problémy s kúskami, preto radšej nemixovať, aby si na hladkú stravu nezvykla

viestta
16. júl 2023

@bessdonna uvarila som vsetko spolu v hrnci s vodou, potlacila vidlickou a nakrmila

bessdonna
autor
16. júl 2023

@jj298 ano, aj ja sa inspirujem. Napr rada, ze zacat cuketu bola naj. To sa uplne osvedcilo. To proste zistim len tu od vas. Mamina aj tak povie, ze trochu posolit, inak nezje. Musim sa radit s mamickami. Sledujem aj na instagrame jeden profil, mamina za sporakom.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bessdonna
autor
16. júl 2023

@thoughtfulweirdo moja spapa taku malu porciu, len robi ksichty, ze ble co mi to davas😂

bessdonna
autor
16. júl 2023

@jj298 nebudem jasne. Chvalabohu aj muz je proti, pocul, ked dr vravela, ze sa nesmie. Idem kuknúť teda, vdaka

lucia13022023
16. júl 2023

Na ig profil peknepapaj, začala s podľa nej a maly mi zje porciu okolo 120-150g čiže super. Dávať zmesy, nie len jeden druh, to sa mi osvedčilo. Varím v hrnci s malo vody, potom to zmixujem spolu aj s tou vodou a mam hladké pyré. Mäso začnem dávať až o pár týždňov, a to asi budem variť zvlášť.

ropucha6
16. júl 2023

Mam parny hrniec na prikrmy. Asi to nie je chutnejsie, ale pre mna jednoduchsie.

bessdonna
autor
16. júl 2023

@ropucha6 ano, je to mega pohodlne, velmi sa mi to paci, ale som ochutnala tu mrkvu a prislo mi zle. Zacnem davat uz aj maso a to si moc v parnom hrnci neviem predstavit. Nevadi, na ovocie to bude dobre

patka06
16. júl 2023

Nie každá zelenia chutí dobre aj za surova - napr. mrkvu som mala raz mega zlú už pred varením.
Chuť príkrmu sa vylepší keď sa zelenina bude variť spolu s mäsom.

vkatush
16. júl 2023

@jj298 peknepapkaj je moja ❤️ a aj na správy mi hneď reagovala, keď som skúšala niektoré recepty a som chválila, strašne zlatá baba 😊

A podľa nej som kúpila vegetu pre malého a vždy mu dávam, fajné príkrmy má.

bessdonna
autor
16. júl 2023

@vkatush tu vegetku az neskor, ci od zaciatku?

ropucha6
16. júl 2023

@bessdonna normalne sparis maso spolu zo zeleninou, je to lahke. Chut to ma podobnu ako uvarenie v hrnci, ja nevidim rozdiel. Skor tie kupovane prikrmy, to netusim jak robia, ale presne napr ta mrkva je nechutne sladka.

vkatush
16. júl 2023

@bessdonna ja som asi po 2 týždňoch od začatia prikrmov dávala a v pohode. Je bez soli, o to mi šlo a malému viac chutí.

nevenka
16. júl 2023

@bessdonna 4.dieta, uvarim, popucim vidlickou, masko nakrajam na drobucko...

bessdonna
autor
17. júl 2023

@nevenka kazde babo ti papalo rovnako dobre?

bessdonna
autor
17. júl 2023

@bessdonna tak baby skusila som vsetko uvarit spolu aj s kralicim maskom ako vyvar a pomixovat a obrovsky uspech. Papala s chutou.