Ako riešite príkrmy mimo domu?

evakoc
10. mar 2022

Ahojte mamky prosim o rady....ideme na dovolenku tyzdnovu dcerka 6 mes. Robievam doma prikrmy varene na obed, ranajky ma pecivo a vecer neochutene kasicky....ako riesit obedy?? Tie kupovane prikrmy maso mixnute, cestoviny a pod mi pridu sama umelina....vdaka za nazor

evaachesa
10. mar 2022

@sissy27 tak samozrejme vždy sa musí nájsť niekto, kto dobre mienenú radu a upozornenie neprijme, všakže. Informáciu si dostala a ako s ňou naložíš je už len tvoja vec. My sme doma mäso a iné varené pokrmy nikdy nezavárali. A pre upresnenie, ospevujem dmBio príkrmy, nie HiPP 😉 Len ťa prosím, nedávaj takéto rady ako vyššie, aby si potom nebola zodpovedá za zdravotné problémy 🙏 Vďaka 🙂

sissy27
10. mar 2022

@evaachesa nech sa páči 😀 a je toho viac, ľahko dohľadateľné. Čo keď si na tvoju radu niekto kúpi práve zlú šaržu, ponesieš zodpovednosť za vzniknuté problémy?
Ty si to tu prezentovala ako keby po zjedení jedného doma sterilizovaného príkrmu - podotýkam sterilizovaného na krátku dobu spotreby - malo ostať dieťa nenávratne poškodené. Autorka hľadá riešenie na krátku dobu, na dovolenku, nejde robiť zásoby na dva roky. Uvarené jedlo ti bez problémov vydrží 3 dni v chladničke bez akejkoľvek dodatočnej úpravy, takže domáce príkrmy na týždeň sú ok.
Takže miesto šírenia paniky je fajn niekedy zapnúť aj zdravý rozum ;)

zuzuliennka1
10. mar 2022

@sissy27 ked uz, sukl akurat stiahol vigantol z trhu, dve sarze, lebo tam mohli uniknut latky, co tam nemaju byt 😁 a?
“mohli uniknut” neznamena, ze unikli a decko tym otravis, je to preventivne opatrenie, ty to tiez prezentujes, akoby po kupovanom prikrme malo ostat dieta nenavratne poskodene.
Ide o 6 dni, nech dietatu autorka skusi kupit sklicka, ktore dcerke zachutia a vyriesene. Naco si este na dovolenke prirabat starosti navyse, ked existuje riesenie. Sama pise, ze varit nebude mozne, lebo budu na hoteli.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
10. mar 2022

@zuzuliennka1 odporúčam ukľudniť sa a čítať s porozumením 😀 hneď v prvom príspevku píšem, nech kľudne dá kupované, že sa dieťaťu nič nestane, v ďalšom, že mne by sa s tým doma babrať nechcelo 😀 len autorka ich nechcela, preto som poradila, nech si spraví vlastné.

evaachesa
10. mar 2022

@sissy27 vidíš a ja som ti za túto info naozaj veľmi vďačná a som rada že si to tu dala🙏. Nevedela som o tom aj keď dávnejšie som zachytila rôzne sťahovanie z trhu a dokonca aj z DMky. Nikto nie je neomylný bohužiaľ a takéto veci sa dejú. Sledujem aj DM stránku a iné zdroje, takže veľa krát som našťastie zachytila informácie o sťahovaní výrobkov z trhu. Pri takýchto výrobkoch máš aspoň kontrolu produktov, kdežto pri domácej výrobe nemusíš zistiť že máš pokazený príkrm...u dospelých budiš, nech to konzumujú (risk je zisk? Či ako? 🤷), ale dieťaťu by som určite po domácky zavárané príkrmy nikdy nedala a neriskovala jeho zdravie.

sissy27
10. mar 2022

@evaachesa nikdy nič nie je iba čierne alebo iba biele 🙂 a tak ako sa niečo môže pokaziť doma, tak sa môže aj vo veľkovýrobe. Ja som rada, že som mohla otehotnieť, porodiť a vychovať dieťa bez internetu, len tak s "babskými" radami a zdravým rozumom. Mne je dnešných mamičiek svojim spôsobom ľúto, majú až príliš veľa informácií a veľmi často protichodných, do toho hormóny, čerstvo prebudený materinský inštikt a hotovo, nervy v kýbli.

euka210
10. mar 2022

@evakoc na dovolenke s takym malym len na tych "umelinach" som fungovala,...plus ine.

nikasmile
10. mar 2022

@evakoc máme avent mixér a "brávame" ho so sebou. A spravím dávky tak na 2-3x a má aj počas cesty.

tanuuulka
10. mar 2022

ahoj. moje deti tieto poháriky nikdy nemali. skúsila som raz u syna brokolicu, bez úspechu, nedal ani 1 lyžičku. odvtedy brokolicu dva roky nezjedol v žiadnom jedle. potom som skúsila tekvicu, tú nezje dodnes 🙂 u dcérky som to už ani neskúšala. (ovocné výživy zjedia obaja) na dovolenke v hoteli sme mali so sebou malý parný hrniec (často som v ňom deťom varila), takže som mala ako navariť, popučila som mu to vidličkou, polku zjedol, druhú polku som dala do chladničky a na druhý deň zase v tom malom parnom hrnci zohriala. hriali sme mu v tom aj mlieko a vlastne všetko, čo bolo treba. toľko moja skúsenosť 🙂

evakoc
autor
10. mar 2022

Este raz dakujem vsetkym maminam za nazory 😉

letfenixa
11. mar 2022

@evakoc hlavne nezavaraj domáce masovozeleninove, doma neexistuje spôsob, ako ich správne sterilizovat. Odporúčam kupovane, ale vopred skúsiť, aké budú dieťaťu chutit. Nášmu synovi napr. len od Hame.

evelynka86
13. mar 2022

@henka123123 vam nevadi, ze tam je mnozstvo soli a muky (a vo vacsine aj cibula), co deti min. do 1 roka nesmu?

henka123123
13. mar 2022
henka123123
13. mar 2022

@evelynka86 vyvar jedol v 5 m a vzdy vo vyvary je cibula