Ako riešite príkrmy mimo domu?

evakoc
10. mar 2022

Ahojte mamky prosim o rady....ideme na dovolenku tyzdnovu dcerka 6 mes. Robievam doma prikrmy varene na obed, ranajky ma pecivo a vecer neochutene kasicky....ako riesit obedy?? Tie kupovane prikrmy maso mixnute, cestoviny a pod mi pridu sama umelina....vdaka za nazor

tosomja
10. mar 2022

@evakoc nie su umelina. Ale kludne mozes zavarit svoje. A potom len prihrejes. Ja som kupila ked sme niekde isli.

sissy27
10. mar 2022

@evakoc veď to čo jej normálne pripravuješ tak zasterilizuj do vlastných fľaštičiek a nemusíš kupovať. Kaše neviem aké robíš, ale to sa isto dá aj na dovolenke. Zas keď týždeň bude na kupovaných príkrmoch, tak sa jej nič nestane.

maris5
10. mar 2022

Ja som kupila nejake prikrmy ci sa mi pozdavali podla zlozenia a este doma vyskusala ci to vobec zje.
Raz sme dostali nejakeho kralika s mrkvou (asi od Hame bola znacka), na pohlad to bolo take toxicke oranzove, dieta to jest nechcelo a ani nam to nechutilo.
Existuje aj taky hrnco-mixer od Aventu, kde si to vies vsetko nalozit a nacasovat, kedy sa to dovari, potom v tej istej nadobe aj pomixujes a dieta moze jest. Len si neviem predstavit, kde by si na izbe pripravovala jednotlive suroviny. Nieledy aj chladnicka je luxus na izbe.

zuzuliennka1
10. mar 2022

@evakoc tie kupovane prikrmy maju praveze ovela prisnejsie kontrolovane zlozky, nez kupit zeleninu napr. v tescu. A jeden tyzden na prikrmoch napr. z dmky dietatu urcite neublizi.
Alebo teda parny hrniec, nakupit cerstve a varit kazdy den. Neviem si to sice dost dobre predstavit na 6 dni mimo domu bohviekde ale da sa no

oblecenie99
10. mar 2022

Nie sú umelina, neboj sa. A môjmu tie príkrmy aj chutili, vyskúšaj, uvidíš, on na nich fičal na dovolenke keď mal 8 mesiacov. Raňajky mal nejaké pečivo, kaše som mu urobila poobede ja, ale my sme si aj schválne vyberali ubytovanie s vlastnou kuchyňou.

slavkadud
10. mar 2022

Tie prikrmy nie su umelina. Teda zalezi samozrejme od toho, ktore kupis. Staci si precitat zlozenie. Vy sa budete ako stravovat? Po restauraciach? To si myslim, ze ked objednas vyvar alebo nejaku taku lahsiu polievku, to mozes tiez kludne dat. Kase vies pripravit v podstate kdekolvek, vyzivy si vies tiez vziat vlastne, taktiez aj ovocie a nejake mlsnosti. Nerobila by som z toho vedu zbytocne 🙂

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evakoc
autor
10. mar 2022

Varenie nieje mozne kedze budeme byvat na hoteli a my sa budeme stravovat priamo tam...maminky ktore mate osobne skusenosti tak mi prosim poradte niektore konkretne ktore vam deti chceli jest...dakujem

luliu
10. mar 2022

@evakoc kupované prikrmy isto nie sú umelina, musia spĺňať také požiadavky, že kvalitovo sú veľmi vysoko. Takže treba nakupit a vždy cez obed a večeru prihriat

kornelies
10. mar 2022

@evakoc Kazde dieta preferuje nieco ine. Najskor treba vyskusat, co mu bude chutit z kupovanych prikrmov. Skor by ma zaujimalo ako budes prikrmy zohrievat. Ja som na kazdu dovolenku do hotela bravala malu (2dcl) varnu konvicu, termosku, misky, lyzicky.

snehulak77
10. mar 2022

@evakoc kupuj tie, na ktorých je označenie veku, 6+, 8+ a pod. Ja kupujem také, hlavne s rybami, pretože som ich chcela zaviesť ale v takej prísnej kvalite rybu v supermarkete nekúpim. Tieto neobsahujú soľ, korenie... Žiadna umelina, neviem kde sa vzal tento mýtus...

oblecenie99
10. mar 2022

@evakoc Ja som môjmu kupovala najmä v DM ich značku, a je brutáááááááááálne vyberavý od narodenia vo všetkom, ale kupodivu mu tie poháriky chutili všetky. Pozdávalo sa mi zloženie aj od HIPP, ale môj nemal problém ani s HAMI. A minule som videla, že má už aj Sunar. Ponúkni mu teraz na skúšku nejaké a uvidíš, či zje alebo vypľuje. Dorieš najmä zohrievanie.. existujú tuším také ohrievače aj na príkrmy...? A keď by veľmi nechcel, tak stále máš možnosť niečo doma zavariť, sterilizovať, resp. si zabezpečiť ten parný mixér (ja veľmi Ľutujem, že som do toho kedysi neinvestovala).

luliu
10. mar 2022

@kornelies veď jej to v kuchyni zohrejú 😉

janushka_t
10. mar 2022

@evakoc nám chutí Hamánek a HOLLE, tie majú v BIO obchode. Boli sme teraz na hoteli, mlieko a kaše s ovocím som spravila na izbe. Keď sa vyspala sme išli do nejakej reštiky na kávu a malej som objednala vývar a večeru mala z bufetu, rizoto zeleninové, bolonské špagety. V pohode to bolo, príkrmy som jej dala iba v rámci cesty naspäť.

evakoc
autor
10. mar 2022

Dakujem vam vsetkym 🙏😉

prvosienka88
10. mar 2022

@evakoc ja odporúčam BIO od Hami alebo potom Hipp majú super zloženie aj malému chutia. Nie sú určite sama umelina, keď sa pozrieš na zloženie 🙂

evaachesa
10. mar 2022

@sissy27 prosím ťa len toto nie. Domáce sterilizovanie je vyslovene NEBEZPEČNÉ! Pozor na to. Píšem to preto, lebo pred istým časom som tiež riešila prikrmy na cesty a pýtala som sa v jednej diskusii či je možné sterilizovať jedlo. V domácich podmienkach to možné nie je. Tu je to veľmi dobre vysvetlené prečo nie 😏
https://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=62715

evaachesa
10. mar 2022

@evakoc prikrmy z DM dmBio sú vo vysokej bio kvalite a majú super zloženie. Robila som si prieskum na trhu a tieto majú aspoň z môjho pohľadu najlepšie zloženie. Iné značky pridávajú zbytočne soľ, cibuľu či paradajky aj keď by príkrm ešte takéto zložky nemal obsahovať (pre najmenšie deti).

lucinka1988
10. mar 2022

@evakoc kupovaný prikrm, úplne v pohode

oblecenie99
10. mar 2022

@evaachesa Fíha, dobre vedieť, toto je ináč veľmi užitočný príspevok. Ja som to síce nikdy nerobila, ale sama som to (zle) radila vyššie autorke, keď by chcela veľmi domáce alebo jej malý by nechcel kupované. Naozaj dobre vedieť do budúcna.

evaachesa
10. mar 2022

@oblecenie99 vieš čo ja sama som bola prekvapená až zhrozená keď mi baby písali že to sa nesmie. Potom som si to aj vygooglila a až mi hrdlo stiahlo 😳. Veru tiež som šla vymýšľať veľmi ale tie prikrmy v skle majú fakt dobré zloženie. Tiež som brala na dovolenku tie z DMky lebo môj syn proste vymýšľal aj keď sme mu kadečo možné priniesli, no nechutilo mu. Tieto prikrmy boli fakt dobrá istota 🙂

jaskolka
10. mar 2022

Určite radšej kúpiť tých pár prikrmov v skle. Ja som tak riešila každý výlet, či dovolenku, kúpila som hotové prikrmy a hotovo.
Mpj miloval Hipp (kuracia polievka, zeleninová polievka, zemiak, mrkva a losos, bolonske špagety ) potom od Hami kukurično hraskove pyre s telacinou, kuracie pyré s mrkvou)

oblecenie99
10. mar 2022

@evaachesa Toto s tým zaváraním je presne ten prípad, keď mamička chce veľmi veľmi dobre, a pritom robí zle.. Ja som mala zo začiatku mierne predsudky, ale potom som ocenila tie poháriky vždy, keď sme išli niekde na výlet, dovolenku, či k lekárovi a akurát sme sa vrátili na obed domov a nestihla som mu urobiť čerstvé, mohla by som byť s malým viac vonku (najmä v lete) a ušetrila čas. Resp. keď mi štrajkoval, tak som mala stále v zásobe hotový príkrm, že toto je istota. Sú deti, ktorým to nechutí, ja mám práve tú skúsenosť od mamičiek, ktoré poznám aj osobne, že ich deti to jesť nechceli. Treba vyskúšať a dať tomu šancu, je to veľká pomoc na takej dovolenke a mamička môže byť tiež pokojná, že dieťa je najedené, chutilo mu a nejedlo nič zlé či nezdravé.

sissy27
10. mar 2022

@evaachesa ježiši, sa čudujem, že som sa vôbec dožila dospelosti ja aj moja dcéra a milióny ďalších 🙄 neviem koľko máš rokov, ale teda za socíku sa úplne bežne "zaváralo" mäso na kadejaké dovolenky, stanovačky atď., a myslím, že sa to robí aj dnes - nedávno som tu čítala príspevok, kde sa kočka pýtala, čo také mužovi zavariť na týždňovky a dostala kopec tipov - no tak snáď všetci žijú...
Je rozdiel zavariť niečo na týždňovú dovolenku a na 10 ročné zásoby do pivnice...
Okrem toho tvoje ospevované hippky tuším pred dvoma rokmi sťahovali z predaja, lebo v nich čosi našli. Takže asi tak.
Ja by som kúpila, lebo mne by sa s tým nechcelo babrať. Zvykla som zamrazovať, len to asi nie je úplne reálne ťahať na dovolenku.

leelu
10. mar 2022

Ja mam parny mixer od aventu, uplne v pohode v minichladnicke v hoteli uskladnena zakladna zelenina, z ktorej som pripravovala prikrm, jedlo hotove za 30min aj s cistenim, hodila som vzapati do uzatvaratelnej misky a sup na obed/veceru, kde dieta jedlo uz zaroven s nami .. kupila som v dm cisty prikrm maso (hovadzie, kuracia) .. ked som si totiz pri starsom chcela ulahcit robotu a kupila som hotove prikrmy v obchode, nechcel zjest ani jediny jeden .. odvtedy riesim vzdy takto a obe deti spokojne

leelu
10. mar 2022

A uz len doplnim - ked sa rozhodnes ist cestou kupovanych prikrmov, urcite pred cestou otestovat, ci to bude papat. Moji vyskusali x druhov a fakt ani jeden nechceli. Aby sa nestalo, ze kupis a budes mat hlavu v smutku, co bude jest, ked bude vsetko odmietat.

danieladeley
10. mar 2022

@evakoc na dovolenku som kupovala prikrmy z lekarne. Len tam mali mixnute uplne dohladka, lebo napr. v DM maju aj take hrudkovane a tie nechcel vobec. Urcite by som radila vyskusat par kusov a precitat zlozenie 🙂

henka123123
10. mar 2022

Na obwd som mu vzdy objednala nejaku polievku z v restike

slavkadi
10. mar 2022

@evakoc tak my sme brávali na dovolenky hotové príkrmy z dm, co som mala osvecene, alebo som v restike objednala dusenu zeleninu ci zemiaky a pofučkala som to. Stačí ti zobrať lis na cesnak 🙂 ak nemas iny pretlačač na zeleninu.

evaachesa
10. mar 2022

@oblecenie99 presne tak súhlasím 🙂 ja mám stále nejaký pre taký prípad ako píšeš 😄👍