Ako zvýšiť bábätku apetít?

klaudisa
29. dec 2015

Mám problém môj 2,5 mesačný synček malo priberá. Je len dojčený doktorka mi odporučila ho v noci budiť ( prespí aj 8 hodín ) a odmerať koľko vypije. Problém je že vypije len 80 ml po nočnom spánku max 100 ml. kŕmim ho každé 3 hodiny. Keď mu dávam častejšie vypije ešte menej. Inak je spokojné a kľudné bábetko ako mu zvýšiť apetít ? Mlieka mám dosť ešte si musím aj odsávať . Nerada by som mu dávala keď mám dosť svojho mlieka.

luba41
29. dec 2015

alebo kolko je to "málo"? dojčíš na požiadanie bez cumla, flaše? dojčíš v noci?niekde je problem v prisávaní / nesprávne prisatie/, nevytiahne si dostatočné možstvo ..

pribinak
29. dec 2015

Jezisi niektore doktorky su posadnuté tabuľkami. Nech papa kolko mu chuti, pokial je spokojný a prosperuje, nechaj ho tak. Nech priberá svojim tempom, hlavne, ze je zdravý

Moj syn mal v roku necelých 8,5 kg, ale bol zdravý a v 10 mes uz chodil, naštastie nasa pediatrička neriešila jeho váhu ani kolko spapa ci vypije

klaudisa
autor
29. dec 2015

Áno dávam mu keď si vypýta fľašu mu nedávam doteraz priberal bez problémov na poslednej poradni ma upozornila že málo pribral

luba41
29. dec 2015

@klaudisa no a ako priberá? kolko pribral?za aké obdobie?

klaudisa
autor
29. dec 2015

@pribinak ja si tiež myslím že keby bol hladný tak by plakal

siska53
29. dec 2015

@klaudisa prosim ta,vykasli sa na to. Aj moja mala malo priberala.. Mpja dr .mi povedala,ze pribera a to je podstatne.
Ako ho donutis jest? On vie sam,kolko potrebuje. Nasej sa velmi nezvysil apetit ani po zavedeni prikrmov. Prosto je taky typ.
Sama vidis,te ak mu das aj mimo toho,co on chce,tak ti nasledne vypije este menej.

klaudisa
autor
29. dec 2015

@luba41 pôrodnú váhu mal 3760 g schudol na 3400 a teraz má 4890 a za dvaapol týždňa pribral 200 g a doktorka povedala že pribral polovicu ako mal

erickatt
29. dec 2015

@klaudisa neblazni ziadne umeliny. Len koj ked mas dost mliecka. Mbe dcera vypila kol 40. V roku vazila 8 kg. A dr nic nekomentovala. A to jedla kazde 2 hodiny. N

damadama
29. dec 2015

@klaudisa vôbec ho v noci nebuď. Nech spinká, bude spokojnejší. Mne bolo ľúto malú budiť, pomenej papala, spinkala celú noc. Neboj, to sa zmení a budeš len spomínať na noci, kedy spal v kuse 😀 😝
Cez deň som si ju nechala aj 1,5h na prse, to si trošku cucla, podriemkala, zase cucla..., dudel nechcela a ten krik, keď som ju odsunula.. 😀 Ale skús sa skontaktovať s laktačnou, či správne prikladáš, príp. či mu netreba trocha podrezať uzdičku pod jazykom. Malej to urobili ešte v pôrodnici, aby mala lepší prícuc.

lenulienka86
29. dec 2015

Ono to s tym jedenim je take trosinku otazne. Moja pribera ako ja. Aj z nicoho doslova. Ma 5mesiacov a necelych 8kg. Uz sme iba na nutrilone a prikrmoch ale aj ked som este nedavala prikrmy tak toho nutrilonu vypila cca polku z toho co pise na krabici. Ako priklad uvediem ze v 1tyzdni zivota ked som este nemala ani kvapku mlieka, pila mi 750ml denne a to som jej este hodne odtrhala od ust. Co chcela este ovela viac. Narodila sa 3430g. Od 3mes.pije asi 400 az 550ml denne s tym ze odmieta akykolvek caj vodu. Prikrmy davam cca 50ml namixovanej zeleniny. Pribera vzdy rovnako asi kilo za mesiac ale mlieko mam problem do nej dostat. Aj zacne hltavo papat ved vidim ze je hladna ale vypije 60ml a uz ani za boha viac. To by mi bolo jedno ved pribera aj zo vzduchu ale ma tvrde hovienko. Jak ja.

pribinak
29. dec 2015

@klaudisa este jedna vec, podla mna je hriech v noci budiť spiace babatko, bud rada, ze spinka, prídu zuby a choroby, este si užiješ prerevane noci

klaudisa
autor
29. dec 2015

@damadama on sa pricucne Jak pijavička aj dobre ťahá to cítim a aj počujem Jak preglga len veľa nevipije a odstaví sa sám

luba41
29. dec 2015

@klaudisa striedaš prsníky pri dojčení? nezaspáva Ti pri dojčení?..men polohy na dojčenie..skús viacej kontaktu cez den, nosenie v šatke napr...bude Ta viac cítiť, bude ho to stimulovať mať záujem o dojčenie..priberá síce pomenej, ale zase nie málo..spíte spolu? aj to je dôležité.. 8 hod prespia tak malé deti len výnimočne / väčšinou tie čo spia v postielkach dalej od matky/

damadama
30. dec 2015

@klaudisa to by nevadilo, niektoré bábätká akoby necítili hlad. Aj mne malá málinko spapala. Ja som s ňou spávala, aj som šatkovala a tak som s ňou žehlila 😀 Možno aj to pomohlo. Treba vyskúšať, čo sa dá. Podstatné je, aby bol zdravý. Že menej priberá, to nevadí. Veľa je aj v genetike, pokiaľ ste v rodine chodí. Ak bude ale taký ospalý a málo papať ešte o mesiac, už bude treba niečo riešiť s dr. Držím palce, nech sa trocha preberie, ale určite ho v noci nebuď, aj keby do dr. prikázal.

marksman
30. dec 2015
Používateľ marksman je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marksman.

Keď je dieťa hladné, samo si pýta. Tlačiť do dieťaťa viacej ako samo chce je hlúposť. Doktorky často nútia mamičky zbytočne deti budiť, potom sú nervózne a aj tak to väčšinou nemá požadovaný efekt. Pokiaľ je dieťa zdravé, samo si pýta papať (neplače) a priberá, tak nevidím žiaden problém. Uvidíš ďalší mesiac, ako bude dieťa priberať a až podľa toho, by som prípadne riešil dokrmovanie.

lajlilinka
30. dec 2015

Nasa má 8 mesiacov a od narodenia je na UM, celé tie mesiace poriadne neje... Okrem UM nezje nič... Kašu, prikrm...
Sme stále iba na dávke 150 ml každé tri hodiny aj to som rada keď zje tú cca stovku...
Dr nerieši, pribera, málo ale svojim tempom... Nič jej nechýba, nebola ani raz chorá, pohyblivá a vnimava je za dve, nie je baculata ako iné detičky, kde tu jej rebierka trčia, ale je spokojná....
Ono to príde...
Ako sa tak dívam na deti okolo seba, zistila som, že sú deti ktoré za najdôležitejšie považujú plné brucho... A potom sú deti ktoré zaujíma všetko ostatné viac ako jedlo 😉
Mm bol tiež slabý jedak, ja tiež... A nič nám nechýba...

katka1981
30. dec 2015

@klaudisa, neviem preco lekari tvrdia ze treba babo na krmenie budit. Keby bolo babo hladne, zobudi sa samo. POdla mna ten spanok je pre neho velmi dolezity, nebudila by som ho. Ok pribera malo, ale pribera. Nic by som nemenila. Mozno a tyzden dva, sa ti bude budit samo a bude si vyzadovat jest. nebudeila by som dieta, jedine na ATB. Ani na cikanie.

lenulienka86
30. dec 2015

Kebyze mi prestane priberat tak ju budim aj 5x za noc kebyze v noci zje. Radsej nech sme hore nez nech oblicky trpua.
Moja je podla tabulky totalne dehydrovana lebo nezje na kazde kilo svojej vahy 100ml tekutin..a som rada ze v noci sa ozve a lejem do nej co to da bo viem ze cez den max 300ml sa mi podari do nej dostat dokopy. Ale tak priberame tak to nemam riesit. Co ale budem robit ked este z tych 500ml klesnem na 300? Aj keby priberala tak to ale nemoze pokryt ddd tekutin 8kiloveho decka. Co v takom pripade?